Osprzęt odgromowy

(28 produkty)

Podkategorie

  • Złącza i uchwyty...

    Uchwyty odgromowe i złącza do instalacji odgromowej

    Oferujemy profesjonalne uchwyty odgromowe i złącza do instalacji odgromowej. To istotne elementy systemów odgromowych wykorzystywane do prowadzenia drutów odgromowych i łączenia ich z innymi elementami instalacji (np. zwodami i uziomami). Dobrze dobrane akcesoria tego rodzaju pozwalają na solidne mocowanie i łączenie elementów instalacji służącej do odprowadzania energii pioruna do ziemi.

    W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju uchwyty odgromowe i złącza do instalacji odgromowej. Umożliwiają mocne i trwałe mocowanie i łączenie drutów o różnym przekroju na podłożach różnego typu — różnych pokryciach dachowych, elewacjach itp. Duży wybór uchwytów odgromowych i złączy do instalacji odgromowej pozwala na kompleksowe tworzenie instalacji o różnych parametrach i specyfikacji.

    Warto wiedzieć, że uchwyty odgromowe i złącza do instalacji odgromowej mają inną funkcję. Te pierwsze wykorzystuje się do przytwierdzenia elementów instalacji (głównie drutów odgromowych, ale też bednarki) na wszelkiego rodzaju konstrukcjach i podłożach. Wyróżniamy zatem różnego typu uchwyty odgromowe do dachu oraz uchwyty do montażu na elementach poziomych (np. na ścianach). W zależności od sposobu i miejsca montażu wyróżnić możemy uchwyty z kołkiem, gąsiorowe, do rur spustowych, pod dachówkę, pod papę lub na blachę czy felc blachy.

    Złącza do instalacji odgromowej wykorzystuje się z kolei do łączenia drutów odgromowych ze sobą lub z innymi elementami instalacji. Zapewniają m.in. trwałe i bezpieczne połączenie drutów odprowadzających ze zwodami i uziomami. Wykorzystuje się je również do przedłużenia samych drutów odprowadzających. To właśnie dzięki odpowiednim złączom możliwa jest budowa jednolitego systemu odgromowego. Wyróżniamy m.in. krzyżowe, kontrolne, przelotowe czy uniwersalne złącza do instalacji odgromowej.

    Właściwe mocowanie i łączenie drutów odgromowych jest niezwykle istotne dla funkcjonalności i bezpieczeństwa instalacji. Dlatego wszystkie uchwyty odgromowe i złącza do instalacji odgromowej w naszym asortymencie pochodzą od producentów o ugruntowanej na rynku pozycji. To sprawdzone produkty cieszące się uznaniem klientów ze względu na wysoką jakość, funkcjonalność, bezpieczeństwo i trwałość.

    Złącza i uchwyty odgromowe

    Złącza i uchwyty odgromowe odgrywają niezwykle istotną rolę w systemach odgromowych. To od nich zależy w dużej mierze funkcjonalność, bezpieczeństwo i trwałość całej instalacji.

    Właściwie dobrane złącza i uchwyty odgromowe są bowiem niezbędne dla odpowiedniego prowadzenia zwodów i przewodów odgromowych. Dzięki nim możliwe jest stworzenie jednolitej siatki zwodów zabezpieczających cały budynek. Złącza i uchwyty odgromowe są też kluczowe dla odprowadzenia energii pioruna do ziemi, ponieważ pozwalają na stworzenie odpowiednich ścieżek przepływu energii ze zwodów do ziemi.

    W naszym sklepie dostępne są złącza i uchwyty odgromowe o różnych wymiarach, kształtach i sposobie montażu. Są to produkty odpowiednie do prowadzenia i łączenia przewodów o różnym przekroju i na powierzchniach różnego rodzaju. Mamy uchwyty odgromowe odpowiednie do montażu na dachach (płaskich i spadzistych, krytych blachą, dachówka, papą i innymi pokryciami), ścianach (również z grubym ociepleniem), na rynnach i rurach spustowych. Oferujemy również funkcjonalne, trwałe i bezpieczne złącza odgromowe krzyżowe, kontrolne, przelotowe, 3-wlotowe oraz uniwersalne.

    W naszym sklepie dostępne są jednak nie tylko złącza i uchwyty odgromowe, ale również inne elementy instalacji odgromowych. Oferujemy kompleksowy osprzęt pozwalający na budowę odgromówek o dowolnej specyfikacji. Za jednym razem można więc zamówić wszystkie części systemu — od zwodów przez przewody po uziomy, wraz z odpowiednimi systemami ich montażu.

    Atutem naszej oferty jest również to, że wszystkie produkty można zamówić online — o dowolnej, dogodnej dla klienta porze i z każdego miejsca z dostępem do internetu. Zamówienia realizujemy szybko, sprawnie i dostarczamy je wprost pod wskazany adres.

  • Druty odgromowe
  • Uziomy

    Oferujemy uziomy pionowe i poziome o różnych parametrach i przeznaczeniu. To zasadnicze elementy systemów odgromowych służące doprowadzeniu i rozproszeniu energii piorunów w ziemi.

    Uziomy odpowiadają więc za prawidłowe przekazanie energii elektrycznej do gruntu. Aby działały skutecznie, powinny być trwałe i wykazywać możliwie minimalną rezystancję (trzeba pamiętać, że elektryczność zawsze biegnie drogą najmniejszego oporu).

    W naszym asortymencie dostępne są uziomy różnego typu i wykonane z różnych materiałów. Polskie normy dopuszczają do użycia uziomy wykonane ze stali ocynkowanej, ocynkowanej ogniowo (ale nie galwanicznie), miedziowanej elektrolitycznie lub w całości wykonane z miedzi. W zależności od materiału i sposobu montażu mogą one mieć formę kształtowników, prętów, drutów, linek, płyt, rurek lub taśm o różnych wymiarach.

    Odpowiedni materiał w przypadku uziomów ma zasadnicze znaczenie — od niego zależy zarówno rezystancja, jak i trwałość. Ponieważ uziomy montuje się w gruncie, narażone są na korozję. Właściwa konstrukcja i odpowiednie powłoki zapewniają więc ich odporność na rdzewienie i przedłużają żywotność instalacji.

    Nasz sklep oferuje wysokiej jakości uziomy wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawnymi. To produkty bezpieczne i funkcjonalne, które z łatwością można dobrać odpowiednio do specyfikacji konkretnej instalacji odgromowej.

    Oferujemy nie tylko wysokiej jakości uziomy, ale również przewody odprowadzające i zwody, jak i akcesoria montażowe czy elementy łączeniowe. Dzięki temu możesz w jednym miejscu kupić pełen zestaw do budowy kompleksowego systemu odgromowego.

    Gdzie i jak montuje się uziomy?

    Uziomy to zasadnicze elementy instalacji odgromowych, których celem jest doprowadzenie energii pioruna i rozproszenie jej w gruncie. Wyróżniamy trzy zasadnicze typy uziomów — naturalne, sztuczne i mieszane.

    Uziomy naturalne to znajdujące się w ziemi elementy metalowe, których podstawowym przeznaczeniem nie jest uziemienie. Oznacza to, że jako uziom wykorzystać można m.in. metalowe rury wodociągowe, ołowiane płaszcze i pancerze kabli elektroenergetycznych, a przede wszystkim metalowe elementy osadzone w fundamentach (czyli ich zbrojenie).

    Uziom naturalny wykorzystujący zbrojenie konstrukcyjne fundamentów jest szczególnie polecany. Niestety wykonuje się go rzadko, ponieważ trzeba to uwzględnić już na etapie projektowym, co nie jest standardem.

    Znacznie częściej montuje się zatem uziomy sztuczne, a więc wykonane ze specjalnie przeznaczonych do tego akcesoriów — kształtowników, prętów, linek, taśm czy płyt miedzianych lub stalowych — pokrytych odpowiednimi powłokami antykorozyjnymi. Uziomy sztuczne montuje się w gruncie poziomo (uziomy poziome) lub pionowo (uziomy pionowe). 

    Uziomy mieszane łączą w jeden układ elementy naturalne i sztuczne. Wyróżnia się także uziomy skupione i złożone. Pierwsze wykonuje się z pojedynczych elementów poziomych lub pionowych, drugie mają formę układów przestrzennych o różnych konfiguracjach (np. uziomy promieniowe, kratowe i otokowe).

    Jak montuje się uziom poziomy i pionowy?

    Jeżeli przy projektowaniu budynku nie przewidziano budowy naturalnego uziomu, najczęściej buduje się uziomy szpilkowe (pionowe). Mają one formę rur lub prętów wbijanych pionowo w grunt i połączonych z przewodami odprowadzającymi (w formie drutów odgromowych lub bednarki).

    Uziomy pionowe są też doskonałym rozwiązaniem, gdy rezystywność gruntu przy powierzchni jest wysoka, a znacząco maleje wraz z głębokością. W zależności od gruntu i oczekiwanych parametrów instalacji takie uziomy mogą mieć różną długość. W domach jednorodzinnych najczęściej pogrąża się je w gruncie na 3 metry, ale spotyka się uziomy pionowe o długości nawet 7 metrów.

    Warto pamiętać, że domy jednorodzinne są obiektami o najniższych poziomach ochrony (tzw. poziom III i IV). Normy prawne dla takich obiektów nie określają wymogów dotyczących rezystancji uziomu, choć zaleca się, by nie przekraczała ona 10 Ω.

    Uziomy poziome stosuje się, kiedy uziom szpilkowy jest niewystarczający, np. ze względu na zbyt małą powierzchnię styku z gruntem. Do ich budowy często wykorzystuje się bednarkę, czyli specjalną stalową taśmę (zazwyczaj ocynkowaną ogniowo), którą rozkłada się wokół budynku, tworząc zamknięty obwód. Taki uziom otokowy powinien być zakopany na głębokości przynajmniej 50 cm (choć zaleca się nawet 70 - 100 cm, szczególnie kiedy występuje ryzyko przemarzania gruntu) i w odległości 1 m od budynku. Jeśli nie ma możliwości wykonania zamkniętego obwodu, otwarte końce otoku kończy się uziomami pionowymi. W przypadku zamkniętych obwodów sam otok jest wystarczający.

    Istotne jest, by wszelkie łączenia poszczególnych elementów uziomów, jak i uziomów z przewodami odprowadzającymi były wykonane w sposób pewny, przeznaczonymi do tego akcesoriami odpornymi na korozję.

    Uziom — zasadniczy element instalacji odgromowej

    Uziomy wraz ze zwodami i przewodami odprowadzającymi stanowią zasadnicze elementy instalacji odgromowych. To od nich w największym stopniu zależy funkcjonalność i bezpieczeństwo całego systemu.

    Wybierając uziom, warto zatem zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany, rodzaj i grubość powłoki antykorozyjnej, a także formę czy kształt elementów.

    W naszym sklepie dostępne są poziome i pionowe uziomy w postaci kształtowników, taśm (bednarki), prętów, drutów, blach i płyt. To elementy o różnych grubościach i długościach, pozwalające na tworzenie instalacji odgromowych o dowolnych parametrach, wielkości i układzie.

    Każdy uziom powinien być odpowiednio połączony z przewodami odprowadzającymi (drutami lub taśmami odgromowymi przekazującymi energię ze zwodów). Dlatego oferujemy również odpowiednie złącza, uchwyty czy elementy montażowe. Zapewniamy więc kompleksowy osprzęt odgromowy odpowiedni do różnych zastosowań i instalacji o dowolnej specyfikacji.

    Nasz sklep to jednak nie tylko szeroki asortyment, ale także wygoda. Wszystkie produkty z naszej oferty zamówisz online — o dowolnej, dogodnej dla Ciebie porze i z każdego miejsca z dostępem do internetu. Twoje zamówienie dostarczymy wprost pod wskazany adres. Zakupy zrobisz więc szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 3 000,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 28 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 3 000,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 28 pozycji
Osprzęt odgromowy, elementy instalacji odgromowej - Preis Zone

Elementy instalacji odgromowej

Oferujemy elementy instalacji odgromowej wykorzystywane w systemach chroniących budynki przed skutkami uderzeń piorunów. Montuje się je na budynkach mieszkalnych, usługowych, przemysłowych czy obiektach użyteczności publicznej.

Instalacja odgromowa jest w istocie siecią metalowych przewodów montowanych na dachu i połączonych z ziemią. Dzięki niej energia pioruna może być odprowadzona do ziemi skutecznie, a przede wszystkim ściśle określoną i bezpieczną drogą. Ponieważ jednak energia ta jest bardzo wysoka, wszelkie elementy instalacji odgromowej muszą być wykonane w odpowiedni sposób, zgodnie z określonymi normami i wymogami. Tylko wtedy zapewnią funkcjonalność i bezpieczeństwo całego systemu odgromowego.

Asortyment naszego sklepu obejmuje wszystkie elementy instalacji odgromowej. Są to m.in. zwody pionowe i poziome, przewody odprowadzające, uziomy i maszty, ale również wszelkiego rodzaju mocowania, uchwyty, złącza, druty, puszki czy elementy naprężające, wsporniki, haki itp. Udostępniamy więc wszystkie elementy instalacji odgromowej potrzebne do stworzenia kompleksowego systemu odgromowego o dowolnej specyfikacji.

Jakość poszczególnych elementów instalacji odgromowej ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności całego systemu, a co za tym idzie dla bezpieczeństwa. Dlatego sprzedajemy wyłącznie produkty wysokiej jakości, zgodne z obowiązującymi przepisami i normami prawnymi. Dostępne u nas elementy instalacji odgromowej pochodzą od uznanych, sprawdzonych producentów.

Osprzęt odgromowy — gdzie i kiedy jest potrzebny?

Dobrej jakości osprzęt odgromowy jest najlepszą ochroną przed konsekwencjami uderzeń piorunów w budynek. Warto wiedzieć, że atmosferyczne wyładowania elektryczne przeciętnie osiągają natężenie od 10 do 20 tysięcy amperów. Powietrze, w którym przepływa piorun, nagrzewa się natomiast nawet do 30 tysięcy stopni Celsjusza. Nie dziwi zatem, że uderzenie błyskawicy w budynek może prowadzić do poważnych uszkodzeń — nie tylko zniszczenia instalacji elektrycznej i podłączonych do niej urządzeń, ale też do pękania ścian i pożarów. Odpowiedni osprzęt odgromowy pozwala skutecznie tego uniknąć.

Obowiązujące w Polsce prawo nakazuje montować osprzęt odgromowy w budynkach wyższych niż 15 metrów, o kubaturze powyżej 500 metrów sześciennych, a także na budynkach wykonanych z materiałów łatwopalnych oraz na wszystkich obiektach użyteczności publicznej. W praktyce jednak odpowiedni osprzęt odgromowy warto zamontować na każdym budynku. Dodatkowym atutem jest fakt, że sprawna instalacja odgromowa na budynku pozwala wnioskować o upusty u ubezpieczyciela.

Osprzęt instalacji odgromowej

Osprzęt instalacji odgromowej to przede wszystkim odpowiednie zwody pionowe i poziome, przewody odprowadzające i uziomy, ale także elementy montażowe takie jak uchwyty, mocowania, złącza czy puszki.

Zwody poziome to osprzęt instalacji odgromowej, który montowany jest na dachach. Montuje się je na kalenicy i wzdłuż krawędzi dachu, tworząc jedną siatkę zwodów. Zwody pionowe (iglice i maszty odgromowe) montuje się z kolei tak, by wystawały ponad szczytowe elementy dachu i chroniły kominy, anteny itp.

Zwody z pomocą przewodów odprowadzających łączy się z uziomami. Przewody te zazwyczaj mają postać taśm stalowych lub specjalnych drutów odgromowych. Wykonuje się je (tak samo jak zwody) z ocynkowanej stali, miedzi lub aluminium. Ten osprzęt instalacji odgromowej montuje się na elewacji budynku (w odległości minimum 2 cm od ściany) lub pod elewacją, w specjalnych rurach odgromowych z określoną odpornością na przebicia elektryczne.

Rolą przewodów odprowadzających jest przekazanie energii pioruna ze zwodów do uziomu. Uziomy można jednak wykonać na kilka sposobów. W tzw. uziomie naturalnym wykorzystuje się zbrojenie fundamentów budynku, którym energia przekazywana jest do taśmy stalowej wyprowadzonej poza obrys obiektu. Sztuczny uziom może natomiast mieć formę otokową — taśma stalowa prowadzona jest wokół obiektu, na głębokości 80 cm w gruncie i w odległości 1 metra od budynku. Do niej podłącza się przewody odprowadzające. Wykorzystać można także uziomy pionowe, czyli specjalne pręty stalowe wbijane w ziemię.

Jak widać, osprzęt instalacji odgromowej jest różnorodny. Poza wymienionymi elementami istotne są również odpowiednie złącza między zwodami, przewodami i uziomami, a także właściwe mocowania, uchwyty czy elementy naprężające.

Osprzęt do instalacji odgromowej

W naszym sklepie dostępny jest cały niezbędny osprzęt do instalacji odgromowej. Oferujemy wysokiej jakości zwody poziome i pionowe (maszty, iglice itp.), przewody odprowadzające o różnej długości i formie (drutów lub taśm odgromowych), a także odpowiednie uziomy.

Mamy również dodatkowy osprzęt do instalacji odgromowej, a więc wszelkiego rodzaju zaciski probiercze, złącza, uchwyty, puszki czy elementy naprężające i mocujące. Pozwalają one m.in. na skuteczny i bezpieczny montaż instalacji do różnych powierzchni (dachów i ścian wykonanych z różnych materiałów) i dostosowanie jej do różnych warunków.

Dbamy o to, by nasz osprzęt do instalacji odgromowej był wysokiej jakości oraz by spełniał odpowiednie normy i przepisy związane z funkcjonalnością i bezpieczeństwem systemów odgromowych.

W naszym sklepie kupisz więc wysokiej jakości, kompleksowy osprzęt do instalacji odgromowej. Co więcej, zamówienie złożyć możesz całkowicie zdalnie, o dowolnej, dogodnej dla Ciebie porze i z każdego miejsca z dostępem do internetu. Twój osprzęt do instalacji odgromowej i inne zakupy dostarczymy bezpośrednio pod wskazany adres — szybko, sprawnie i bezpiecznie.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone