Rozdzielnice IP67

(4 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

1 155,00 zł - 1 980,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 4 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

1 155,00 zł - 1 980,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Rozdzielnice IP67 - preis-zone.pl

Rozdzielnica budowlana IP67 – sklep i hurtownia Preis Zone

Sklep i hurtownia Preis Zone oferuje Państwu atrakcyjną ofertę, w której skład wchodzą najlepszej jakości budowlane rozdzielnice IP67 wykonane ze sprawdzonych komponentów i wyposażone w wysokiej klasy aparaty elektryczne. Każda rozdzielnica IP67 obecna w naszym asortymencie wyprodukowana została przez renomowanego producenta Doktorvolt, który projektuje rozdzielnice IP67, wykorzystując komponenty firm: Marlanvil, Mennekes, Kabel Lapp oraz SEZ. Nasze rozdzielnice budowlane zapewniają doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV, a także opadami atmosferycznymi i skrajnymi temperaturami. Z tego też względu z powodzeniem znajdą zastosowanie do rozdziału i dystrybucji energii elektrycznej w niekorzystnych warunkach lokalizacyjnych. Prowadzimy sprzedaż hurtową oraz detaliczną sprzętu i urządzeń elektrycznych. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi pozostałymi grupami produktowymi, a także do skontaktowania się z naszymi pracownikami. Służymy pomocą i wsparciem na każdym etapie współpracy.

Rozdzielnice IP67 — funkcjonalność oraz najlepsza ochrona przed wodą i pyłem

Elektryczne rozdzielnice IP67 to eRBetki o najwyższym stopniu szczelności i ochrony przed dostępem wody oraz ciał stałych (w tym pyłu). Sprawdź, jak są zbudowane, jakie są ich typy i funkcje oraz komu, gdzie i kiedy się przydadzą.

Czym są rozdzielnice IP67?

Rozdzielnica IP67 jest funkcjonalną “skrzynką elektryczną” czy eRBetką wykorzystywaną przede wszystkim do rozdzielania energii z jednej linii źródłowej i dystrybucji jej na wiele linii wychodzących (odbiornikowych).

We wnętrzu rozdzielnicy IP67 znajdziemy zatem bloki rozdzielczeszyny zbiorcze i listwy zaciskowe na szynylistwy zaciskowe N + PE czy złączki elektryczne. Elementy te pozwalają na rozgałęzienie instalacji elektrycznej i zasilanie wielu odbiorników (systemów, urządzeń czy narzędzi).

Jednak funkcja rozdzielcza i dystrybucyjna to nie wszystko. Rozdzielnice IP67 mogą być wyposażone także w systemy zabezpieczeń chroniące sieć (jej użytkowników oraz podłączone urządzenia) przed następstwami przeciążeń czy zwarć. W tym celu stosuje się rozdzielnice bezpiecznikowe (uzbrojone), które wyposażone są np. w wyłączniki różnicowoprądowe pozwalające na odcięcie dopływu prądu do sieci w momencie zajścia niepożądanych zdarzeń.

Co istotne, eRBetki dostosowane są do pracy z różnym prądem znamionowym. W zależności od warunków roboczych wybierać należy zatem rozdzielnice 32A lub rozdzielnice 16A

Warto zauważyć, że rozdzielnice elektryczne mogą mieć również dodatkowe zabezpieczenia i systemy kontroli. Dostępne są m.in. rozdzielnice z rozłącznikiem izolacyjnym oraz rozdzielnice z łącznikiem krzywkowym. Wymienić warto także rozdzielnice z licznikiem, które umożliwiają pomiar i monitorowanie zużycia energii w całej sieci lub jej konkretnych sekcjach.

Rozdzielnica IP67 — najwyższa klasa szczelności

Elektryczne rozdzielnice IP67 wyróżniają się przede wszystkim bardzo wysokim stopniem ochrony IP. Parametr ten opisuje szczelność skrzynki i zabezpieczenie przed dostępem do elementów niebezpiecznych oraz penetracją przez czynniki szkodliwe — cząstki stałe i wodę.

Rozdzielnice IP67 wykazują najwyższy możliwy dla tych urządzeń stopień ochrony (najniższy mają rozdzielnice IP44). Są w pełni pyłoszczelne i odporne na krótkotrwałe (do 30 minut) pełne zanurzenie w wodzie (na głębokość do 15 cm powyżej wierzchu obudowy). Z tego względu często określa się je jako rozdzielnice hermetyczne.

Tak wysoka klasa szczelności sprawia, że rozdzielnice IP67 doskonale spisują się nawet w najtrudniejszych warunkach roboczych. ERBetki tego typu zachowują pełną funkcjonalność pomimo dużego zapylenia czy zalania. Korzysta się z nich zatem w wielu zakładach pracy, na budowach czy podczas prac “w terenie”, gdzie skrzynka wystawiona jest na warunki atmosferyczne.

Rozdzielnice elektryczne IP67 — rodzaje

Elektryczne rozdzielnice budowlane dzielą się na przeróżne typy i rodzaje. Podział ten dokonywany jest na podstawie budowy, sposobu i miejsca montażu czy wyposażenia i funkcjonalności. Wymieniać można zatem wiele rodzajów rozdzielnic elektrycznych IP67, ale kluczowe jest kilka kategorii.

Wybierając rozdzielnicę IP67, warto zastanowić się przede wszystkim nad jej funkcją w sieci, co determinuje zarówno wyposażenie, jak i sposób montażu skrzynki. Wyróżnia się tu zatem rozdzielnice uzbrojone i nieuzbrojone oraz stacjonarne i mobilne (przenośne).

Stacjonarna lub przenośna rozdzielnica elektryczna IP67

Stacjonarna rozdzielnica IP67 wykorzystywana jest przede wszystkim w sieciach docelowych i stałych. W takich sieciach nie jest istotna (a często jest wręcz niepożądana) możliwość zmiany położenia eRBetki czy ilości i rodzaju linii wychodzących.

Sieci stałe najczęściej spotykamy więc w gotowych, skończonych budynkach — mieszkalnych, użytkowych, biurowych itp. Stacjonarne rozdzielnice znamy zatem m.in. z własnych mieszkań i domów.

Co ważne, eRBetki tego rodzaju dzielą się na dwa podtypy — rozdzielnice natynkowe i rozdzielnice podtynkowe.

Pierwsze montuje się na ścianach czy słupach (na kołki lub wkręty). Taki montaż daje pewien stopień swobody, ponieważ skrzynkę relatywnie łatwo zdemontować i przenieść, jest też możliwość modyfikacji sieci wyjściowej (np. podłączenia nowych przewodów).

Podtynkowe rozdzielnice elektryczne IP67 montuje się natomiast w odpowiednich wnękach w murach, tak by ich front licował z elewacją. To sprawia, że skrzynka ma bardziej stały charakter, trudniej ją zdemontować, a ewentualne podłączenie nowych przewodów wymaga nie tylko rozkręcenia eRBetki, ale też kucia w ścianie.

Najwięcej swobody w kreowaniu instalacji dają przenośne rozdzielnice budowlane IP67. Nie montuje się ich na stałe, co daje możliwość swobodnego ustawienia w dogodnym miejscu i łatwego przeniesienia skrzynki.

Za swobodę odpowiada też sposób podłączenia do źródła zasilania, jak i charakter linii wychodzących. Wyróżniamy np. rozdzielnice z kablem czy rozdzielnice z gniazdem odbiornikowym. To modele, które podłącza się do źródła prądu odpowiednim przewodem z wtyczką (3-fazową). W pierwszym przypadku taki przewód jest zintegrowany z eRBetką, w drugim jest autonomiczny i podpinany do gniazda w skrzynce.

To jednak nie wszystko. O wysokiej funkcjonalności rozdzielnic budowlanych IP67 decyduje też obecność gniazd wyjściowych. Rozdzielnice z gniazdami francuskimiz gniazdami Schuko czy z gniazdami szwajcarskimi pozwalają na podłączanie systemów, urządzeń czy elektronarzędzi bezpośrednio do skrzynki z pomocą wygodnych i bezpiecznych gniazd i wtyczek. Umożliwia to szybką zmianę odbiorników energii, zapewniając dużą elastyczność w budowaniu architektury sieci docelowej.

Uzbrojona lub nieuzbrojona rozdzielnica budowlana IP67

Rozdzielnica budowlana IP67 wykorzystywana jest nie tylko do rozdziału i dystrybucji energii. Może być wyposażona także w systemy zabezpieczające — bezpieczniki.

Takie rozdzielnice uzbrojone (bezpiecznikowe) odcinają dopływ prądu do sieci w momencie, kiedy zajdzie niekorzystne zdarzenie — przeciążenie instalacji lub zwarcie.

Tymczasem rozdzielnice nieuzbrojone zawierają jedynie systemy rozdziału i dystrybucji prądu. Pozwalają więc na rozgałęzienie instalacji, ale nie dają gwarancji bezpieczeństwa. Dlatego modele te wykorzystuje się wyłącznie jako podrozdzielnice montowane za rozdzielnicami uzbrojonymi.

W każdej instalacji elektrycznej musi znaleźć się zatem rozdzielnica uzbrojona. Często jednak stosuje się również uzbrojone podrozdzielnice. W złożonych, wielokrotnie rozgałęzionych sieciach pozwalają one na zabezpieczenie konkretnych odcinków instalacji. W razie awarii odcięta zostaje więc tylko jedna sekcja, a reszta sieci zachowuje funkcjonalność.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone