ROZDZIELNICE IP67
( ilość produktów: 4 )Rozdzielnica stacjonarna Szczecin IP67 13M gumowa rozdzielnia obudowa Typ 92279992 PCE 2907
Rozdzielnica budowlana gumowa HD-S/FI IP67 32A/5P 16A/5P 2x230V gniazda Mennekes Schuko Doktorvolt® 9559
Rozdzielnica budowlana HD-S IP67 32A/5P 16A/5P 2x230V Schuko gumowa Doktorvolt 9542
Rozdzielnica budowlana IP67 – sklep i hurtownia Preis Zone
Sklep i hurtownia Preis Zone oferuje Państwu atrakcyjną ofertę, w której skład wchodzą najlepszej jakości budowlane rozdzielnice IP67 wykonane ze sprawdzonych komponentów i wyposażone w wysokiej klasy aparaty elektryczne. Każda rozdzielnica IP67 obecna w naszym asortymencie wyprodukowana została przez renomowanego producenta Doktorvolt, który projektuje rozdzielnice IP67, wykorzystując komponenty firm: Marlanvil, Mennekes, Kabel Lapp oraz SEZ. Nasze rozdzielnice budowlane zapewniają doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV, a także opadami atmosferycznymi i skrajnymi temperaturami. Z tego też względu z powodzeniem znajdą zastosowanie do rozdziału i dystrybucji energii elektrycznej w niekorzystnych warunkach lokalizacyjnych. Prowadzimy sprzedaż hurtową oraz detaliczną sprzętu i urządzeń elektrycznych. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi pozostałymi grupami produktowymi, a także do skontaktowania się z naszymi pracownikami. Służymy pomocą i wsparciem na każdym etapie współpracy.
Rozdzielnice IP67 — funkcjonalność oraz najlepsza ochrona przed wodą i pyłem
Elektryczne rozdzielnice IP67 to eRBetki o najwyższym stopniu szczelności i ochrony przed dostępem wody oraz ciał stałych (w tym pyłu). Sprawdź, jak są zbudowane, jakie są ich typy i funkcje oraz komu, gdzie i kiedy się przydadzą.
Czym są rozdzielnice IP67?
Rozdzielnica IP67 jest funkcjonalną “skrzynką elektryczną” czy eRBetką wykorzystywaną przede wszystkim do rozdzielania energii z jednej linii źródłowej i dystrybucji jej na wiele linii wychodzących (odbiornikowych).
We wnętrzu rozdzielnicy IP67 znajdziemy zatem bloki rozdzielcze, szyny zbiorcze i listwy zaciskowe na szyny, listwy zaciskowe N + PE czy złączki elektryczne. Elementy te pozwalają na rozgałęzienie instalacji elektrycznej i zasilanie wielu odbiorników (systemów, urządzeń czy narzędzi).
Jednak funkcja rozdzielcza i dystrybucyjna to nie wszystko. Rozdzielnice IP67 mogą być wyposażone także w systemy zabezpieczeń chroniące sieć (jej użytkowników oraz podłączone urządzenia) przed następstwami przeciążeń czy zwarć. W tym celu stosuje się rozdzielnice bezpiecznikowe (uzbrojone), które wyposażone są np. w wyłączniki różnicowoprądowe pozwalające na odcięcie dopływu prądu do sieci w momencie zajścia niepożądanych zdarzeń.
Co istotne, eRBetki dostosowane są do pracy z różnym prądem znamionowym. W zależności od warunków roboczych wybierać należy zatem rozdzielnice 32A lub rozdzielnice 16A.
Warto zauważyć, że rozdzielnice elektryczne mogą mieć również dodatkowe zabezpieczenia i systemy kontroli. Dostępne są m.in. rozdzielnice z rozłącznikiem izolacyjnym oraz rozdzielnice z łącznikiem krzywkowym. Wymienić warto także rozdzielnice z licznikiem, które umożliwiają pomiar i monitorowanie zużycia energii w całej sieci lub jej konkretnych sekcjach.
Rozdzielnica IP67 — najwyższa klasa szczelności
Elektryczne rozdzielnice IP67 wyróżniają się przede wszystkim bardzo wysokim stopniem ochrony IP. Parametr ten opisuje szczelność skrzynki i zabezpieczenie przed dostępem do elementów niebezpiecznych oraz penetracją przez czynniki szkodliwe — cząstki stałe i wodę.
Rozdzielnice IP67 wykazują najwyższy możliwy dla tych urządzeń stopień ochrony (najniższy mają rozdzielnice IP44). Są w pełni pyłoszczelne i odporne na krótkotrwałe (do 30 minut) pełne zanurzenie w wodzie (na głębokość do 15 cm powyżej wierzchu obudowy). Z tego względu często określa się je jako rozdzielnice hermetyczne.
Tak wysoka klasa szczelności sprawia, że rozdzielnice IP67 doskonale spisują się nawet w najtrudniejszych warunkach roboczych. ERBetki tego typu zachowują pełną funkcjonalność pomimo dużego zapylenia czy zalania. Korzysta się z nich zatem w wielu zakładach pracy, na budowach czy podczas prac “w terenie”, gdzie skrzynka wystawiona jest na warunki atmosferyczne.
Rozdzielnice elektryczne IP67 — rodzaje
Elektryczne rozdzielnice budowlane dzielą się na przeróżne typy i rodzaje. Podział ten dokonywany jest na podstawie budowy, sposobu i miejsca montażu czy wyposażenia i funkcjonalności. Wymieniać można zatem wiele rodzajów rozdzielnic elektrycznych IP67, ale kluczowe jest kilka kategorii.
Wybierając rozdzielnicę IP67, warto zastanowić się przede wszystkim nad jej funkcją w sieci, co determinuje zarówno wyposażenie, jak i sposób montażu skrzynki. Wyróżnia się tu zatem rozdzielnice uzbrojone i nieuzbrojone oraz stacjonarne i mobilne (przenośne).
Stacjonarna lub przenośna rozdzielnica elektryczna IP67
Stacjonarna rozdzielnica IP67 wykorzystywana jest przede wszystkim w sieciach docelowych i stałych. W takich sieciach nie jest istotna (a często jest wręcz niepożądana) możliwość zmiany położenia eRBetki czy ilości i rodzaju linii wychodzących.
Sieci stałe najczęściej spotykamy więc w gotowych, skończonych budynkach — mieszkalnych, użytkowych, biurowych itp. Stacjonarne rozdzielnice znamy zatem m.in. z własnych mieszkań i domów.
Co ważne, eRBetki tego rodzaju dzielą się na dwa podtypy — rozdzielnice natynkowe i rozdzielnice podtynkowe.
Pierwsze montuje się na ścianach czy słupach (na kołki lub wkręty). Taki montaż daje pewien stopień swobody, ponieważ skrzynkę relatywnie łatwo zdemontować i przenieść, jest też możliwość modyfikacji sieci wyjściowej (np. podłączenia nowych przewodów).
Podtynkowe rozdzielnice elektryczne IP67 montuje się natomiast w odpowiednich wnękach w murach, tak by ich front licował z elewacją. To sprawia, że skrzynka ma bardziej stały charakter, trudniej ją zdemontować, a ewentualne podłączenie nowych przewodów wymaga nie tylko rozkręcenia eRBetki, ale też kucia w ścianie.
Najwięcej swobody w kreowaniu instalacji dają przenośne rozdzielnice budowlane IP67. Nie montuje się ich na stałe, co daje możliwość swobodnego ustawienia w dogodnym miejscu i łatwego przeniesienia skrzynki.
Za swobodę odpowiada też sposób podłączenia do źródła zasilania, jak i charakter linii wychodzących. Wyróżniamy np. rozdzielnice z kablem czy rozdzielnice z gniazdem odbiornikowym. To modele, które podłącza się do źródła prądu odpowiednim przewodem z wtyczką (3-fazową). W pierwszym przypadku taki przewód jest zintegrowany z eRBetką, w drugim jest autonomiczny i podpinany do gniazda w skrzynce.
To jednak nie wszystko. O wysokiej funkcjonalności rozdzielnic budowlanych IP67 decyduje też obecność gniazd wyjściowych. Rozdzielnice z gniazdami francuskimi, z gniazdami Schuko czy z gniazdami szwajcarskimi pozwalają na podłączanie systemów, urządzeń czy elektronarzędzi bezpośrednio do skrzynki z pomocą wygodnych i bezpiecznych gniazd i wtyczek. Umożliwia to szybką zmianę odbiorników energii, zapewniając dużą elastyczność w budowaniu architektury sieci docelowej.
Uzbrojona lub nieuzbrojona rozdzielnica budowlana IP67
Rozdzielnica budowlana IP67 wykorzystywana jest nie tylko do rozdziału i dystrybucji energii. Może być wyposażona także w systemy zabezpieczające — bezpieczniki.
Takie rozdzielnice uzbrojone (bezpiecznikowe) odcinają dopływ prądu do sieci w momencie, kiedy zajdzie niekorzystne zdarzenie — przeciążenie instalacji lub zwarcie.
Tymczasem rozdzielnice nieuzbrojone zawierają jedynie systemy rozdziału i dystrybucji prądu. Pozwalają więc na rozgałęzienie instalacji, ale nie dają gwarancji bezpieczeństwa. Dlatego modele te wykorzystuje się wyłącznie jako podrozdzielnice montowane za rozdzielnicami uzbrojonymi.
W każdej instalacji elektrycznej musi znaleźć się zatem rozdzielnica uzbrojona. Często jednak stosuje się również uzbrojone podrozdzielnice. W złożonych, wielokrotnie rozgałęzionych sieciach pozwalają one na zabezpieczenie konkretnych odcinków instalacji. W razie awarii odcięta zostaje więc tylko jedna sekcja, a reszta sieci zachowuje funkcjonalność.