Wtyczki kempingowe

(7 produkty)

Podkategorie

 • Tablicowe wtyczki...

  Oferujemy tablicowe wtyczki kempingowe, czyli tzw. gniazda (złącza) męskie. Te akcesoria elektryczne są istotnym komponentem instalacji na polach kempingowych i biwakowych, w marinach i na przystaniach oraz w wielu innych miejscach. Doskonale sprawdzą się nie tylko w obiektach turystycznych, sportowych czy rekreacyjnych, ale też w przemyśle, magazynach czy na budowach.

  Tablicowe wtyczki kempingowe nazywa się czasem gniazdami męskimi ze względu na ich budowę. Mają konstrukcję klasycznej wtyczki z wystającymi stykami (bolcami). Do nich przyłącza się tzw. wtyczki żeńskie (gniazda) z otworami. Taki układ jest więc pewnego rodzaju odwróceniem klasycznej sytuacji, gdy to gniazdo ma otwory, a wtyczka bolce.

  Niezależnie od budowy tablicowe wtyczki kempingowe służą do tego samego, co klasyczne wtyczki żeńskie — do zasilenia przyczep kempingowych, kamperów czy innego rodzaju pojazdów lub sprzętu.

  W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju tablicowe wtyczki kempingowe o różnych parametrach, Dzięki temu możliwe jest dobranie akcesorium adekwatnego do potrzeb każdego użytkownika.

  Tablicowa wtyczka kempingowa 1- lub 3-fazowa

  Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tablicowych wtyczek kempingowych — 1-fazowe i 3-fazowe.

  Tablicowa wtyczka kempingowa 1-fazowa wykorzystywana jest do podłączenia do klasycznej sieci o napięciu 230 V. To taka sama sieć, jak ta, z której korzystamy na co dzień w domach.

  1-fazowa tablicowa wtyczka kempingowa wykorzystywana jest zatem do podłączenia przyczep i kamperów z urządzeniami wymagającymi niewielkiej mocy. Pozwala m.in. na zasilanie oświetlenia, urządzeń AGD i RTV.

  Do zasilenia urządzeń o dużym poborze mocy konieczne jest jednak podłączenie do sieci 3-fazowej (tzw. siły). Odpowiednia tablicowa wtyczka kempingowa jest zatem konieczna w dużych, dobrze wyposażonych przyczepach i kamperach. Takie zasilanie wykorzystuje się m.in. do zasilania dużych, profesjonalnych grillów i kuchni elektrycznych, klimatyzatorów czy pieców.

  Kempingowe wtyczki tablicowe — jakie wybrać?

  Kempingowe wtyczki tablicowe należy dobierać nie tylko ze względu na sieć, do jakiej mają być podłączone. Szczególną uwagę trzeba zwrócić również na ich trwałość, zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi czy bezpieczeństwo.

  Przed zakupem warto sprawdzić, czy akcesorium ma odpowiednie certyfikaty. Podstawą są certyfikaty EAC i CE, które poświadczają spełnienie norm niezbędnych, by produkt został dopuszczony do obrotu w Unii Europejskiej i tzw. Unii Celnej. Kempingowe wtyczki tablicowe z tymi certyfikatami spełniają normy związane z bezpieczeństwem, funkcjonalnością, kompatybilnością z innymi urządzeniami i akcesoriami elektrycznymi czy z ochroną środowiska.

  Kolejna istotna sprawa to zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Kempingowe wtyczki tablicowe powinny spełniać przynajmniej normę IP44. Gwarantuje ona ochronę przed cząstkami stałymi o średnicy ponad 1 mm i bryzgami wody. W praktyce taka wtyczka jest zatem chroniona przed piaskiem i lekkim deszczem.

  W trudnych warunkach lepiej jednak zastosować kempingowe wtyczki tablicowe z wyższym IP. Maksimum dla takich akcesoriów to IP65, czyli pełna ochrona przed wnikaniem elementów stałych i przed strugami wody lanymi na obudowę z dowolnego kierunku.

  Dodatkowo kempingowe wtyczki tablicowe powinny zapewniać mocne, pewne połączenie z gniazdem (wtyczką żeńską) — np. zaciskiem śrubowym. Ważne jest też, aby styki (bolce) zapewniały dobre przewodzenie i były zabezpieczone przed korozją. Sprawdzą się więc kempingowe wtyczki tablicowe z niklowanymi stykami.

  Kempingowa wtyczka tablicowa

  W naszym sklepie internetowym znajdzie się kempingowa wtyczka tablicowa dla każdego. Mamy szeroki wybór modeli różnego typu, o różnej budowie i parametrach.

  Znajdzie się u nas kempingowa wtyczka tablicowa do sieci 1-fazowych i 3-fazowych. Mamy wtyczki z tworzyw sztucznych i metali nierdzewnych, proste i skośne.

  Każda kempingowa wtyczka tablicowa w naszym asortymencie jest sprawdzona i opatrzona certyfikatami. Oferujemy produkty wysokiej jakości, pochodzące od uznanych producentów. To gwarancja ich funkcjonalności, trwałości i bezpieczeństwa.

 • Natynkowe wtyczki...

  Oferujemy natynkowe wtyczki kempingowe stanowiące istotny element instalacji elektrycznych. Wykorzystuje się je m.in. na polach kempingowych i biwakowych, w marinach i na przystaniach, ale również na terenach innych obiektów turystycznych, sportowych czy rekreacyjnych. Przydadzą się bowiem wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia dostępu do energii elektrycznej.

  W naszym asortymencie dostępne są natynkowe wtyczki kempingowe różnego typu. Mamy więc modele 1-fazowe i 3-fazowe, pojedyncze i zebrane w funkcjonalne tablice rozdzielcze.

  Natynkowe wtyczki kempingowe nazywa się czasem gniazdami czy złączami męskimi. Wyposażone są bowiem we wtyki (bolce) i stanowią swego rodzaju odwrócenie tradycyjnego gniazda z otworami. Tego typu natynkowe wtyczki kempingowe wykorzystuje się do podłączenia niektórych rodzajów przedłużaczy czy bezpośredniego przyłączenia sprzętu wyposażonego w kompatybilne, żeńskie wtyczki.

  Ważne jest zatem, aby w punktach poboru energii elektrycznej na kempingach i biwakach obecne były zarówno gniazda żeńskie (z otworami), jak i natynkowe wtyczki kempingowe (gniazda męskie z bolcami).

  Natynkowe wtyczki kempingowe w naszej ofercie pochodzą od renomowanych producentów. To produkty opatrzone odpowiednimi certyfikatami poświadczającymi zgodność z normami polskimi i europejskimi. Oznacza to, że nasze natynkowe wtyczki kempingowe spełniają standardy bezpieczeństwa, funkcjonalności czy kompatybilności z innymi akcesoriami elektrycznymi.

  Natynkowa wtyczka kempingowa — jaką wybrać?

  Nie każda natynkowa wtyczka kempingowa jest taka sama. Przede wszystkim wyróżnia się dwa typy tych akcesoriów — 1-fazowe i 3-fazowe.

  Natynkowa wtyczka kempingowa 1-fazowa wykorzystywana jest do przyłączenia sprzętu na prąd o natężeniu 230 V. Jest to tradycyjne natężenie, które spotykamy także w domowych sieciach. Tego rodzaju natynkowa wtyczka kempingowa umożliwia zatem zasilenie większości podstawowych urządzeń elektrycznych — ładowarek, sprzętu audio, telewizora itp.

  Z kolei natynkowa wtyczka kempingowa 3-fazowa wykorzystywana jest do podłączenia do tzw. sieci siłowej o dużej mocy i natężeniu 400 V. Do takiej sieci podłącza się urządzenia o dużym poborze prądu. Są to m.in. większe grille i kuchnie elektryczne, klimatyzatory czy piece, które znajdują się w niektórych przyczepach kempingowych i kamperach.

  Natynkowa wtyczka kempingowa może być też wykorzystana jako punkt podłączenia wewnętrznej sieci w kamperze lub przyczepie. Montowana na ścianie pojazdu pozwala na przyłączenie zasilania z głównego źródła (np. słupka kempingowego).

  Kempingowa wtyczka natynkowa — bezpieczeństwo i trwałość

  Każda kempingowa wtyczka natynkowa powinna być bezpieczna, trwała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego najlepiej sprawdzają się modele wykonane z odpowiednich tworzyw sztucznych, ewentualnie z metali nierdzewnych.

  Ponieważ kempingowa wtyczka natynkowa narażona jest na działanie warunków zewnętrznych, musi być odporna na korozję, wnikanie wody czy cząstek stałych, które mogłyby ją uszkodzić.

  Gwarancją takiego zabezpieczenia są normy IP. Kempingowa wtyczka natynkowa powinna być opatrzona minimum norma IP44, co oznacza ochronę przed cząstkami stałymi o średnicy ponad 1 mm i przed bryzgami wody. Taka wtyczka jest zatem zabezpieczona przed piaskiem czy deszczem.

  Jednak w trudnych warunkach lepiej wykorzystać kempingową wtyczkę natynkową o wyższym IP — nawet do IP65. Ta norma oznacza pełną ochronę przed cząstkami stałymi (nawet drobnym pyłem) i przed strugami wody lanymi na obudowę z dowolnego kierunku. Taka kempingowa wtyczka natynkowa sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

  Kempingowe wtyczki natynkowe w naszym asortymencie

  Nasz sklep internetowy oferuje kempingowe wtyczki natynkowe najwyższej klasy. To produkty sprawdzone, pochodzące od uznanych producentów. Spełniają wszystkie polskie i unijne normy prawne dotyczące akcesoriów elektrycznych. Nasze kempingowe wtyczki natynkowe są więc trwałe, bezpieczne i funkcjonalne. 

  Duży wybór modeli o różnej budowie i parametrach pozwala też każdemu klientowi wybrać kempingowe wtyczki natynkowe idealnie dopasowane do jego potrzeb. Mamy więc modele 1-fazowe i 3-fazowe, proste i skośne (o różnym kącie nachylenia wtyczki względem ściany).

 • Przenośne wtyczki...

  Przenośne wtyczki do przyczepy kempingowej

  Oferujemy przenośne wtyczki do przyczepy kempingowej. To akcesoria potrzebne do podłączenia przyczepy lub kampera (ale też np. łodzi czy innego sprzętu) do sieci elektrycznej.

  W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju przenośne wtyczki do przyczepy kempingowej. Mamy modele 1-fazowe (do sieci o napięciu 230 V) i 3-fazowe (do sieci o napięciu 400 V, czyli tzw. “siły”).

  Nasz sklep internetowy oferuje wyłącznie wysokiej jakości przenośne wtyczki do przyczepy kempingowej. Pochodzą one od znanych i cenionych producentów, są funkcjonalne, trwałe i bezpieczne. Wszystkie przenośne wtyczki kempingowe opatrzone są odpowiednimi certyfikatami, które potwierdzają zgodność z normami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej.

  Przenośna wtyczka do przyczepy kempingowej — jaką wybrać?

  Przenośna wtyczka do przyczepy kempingowej pozwala na zasilenie przyczepy lub kampera na polu kempingowym. Wykorzystać ją można także do podłączenia łodzi na przystani czy innych pojazdów i urządzeń.

  Ważne jest jednak, by przenośna wtyczka do przyczepy kempingowej była odpowiednio dobrana. Uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na typ wtyczki.

  1-fazowe przenośne wtyczki do przyczepy kempingowej pozwalają na podłączenie do tradycyjnej sieci 1-fazowej o napięciu 230 V. Z takiego prądu korzystamy też w domach do zasilania źródeł światła, sprzętu AGD i RTV.

  Przenośna wtyczka do przyczepy kempingowej tego typu umożliwia zatem zasilanie ładowarek do telefonów, laptopów, małych kuchenek elektrycznych, sprzętu audio-video itd.

  Bardziej specjalistyczne przyczepy kempingowe i kampery mogą wymagać podłączenia do sieci 3-fazowej (tzw. siły). Taka sieć pozwala na zasilenie urządzeń wykazujących duży pobór prądu. 3-fazowa przenośna wtyczka kempingowa będzie więc niezbędna, aby uruchomić m.in. duże grille i kuchnie elektryczne, klimatyzatory czy piece.

  Przenośne wtyczki kempingowe — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

  Wybierając przenośne wtyczki kempingowe, uwagę warto zwrócić nie tylko na typ akcesorium, ale też na jego trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo.

  Przenośne wtyczki kempingowe (i inne akcesoria elektryczne) powinny spełniać normy określone w prawie polskim i unijnym. Normy te dotyczą kwestii bezpieczeństwa (np. ochrony przepięciowej), kompatybilności z innymi akcesoriami i urządzeniami czy funkcjonalności. Absolutnym minimum są więc certyfikaty EAC i CE, bez których produkt nie może być dopuszczony do sprzedaży.

  Trzeba też pamiętać, że przenośne wtyczki kempingowe często wykorzystywane są na zewnątrz — do podłączenia przyczepy lub kampera do źródła zasilania, np. słupka kempingowego. W związku z tym muszą być odporne na warunki atmosferyczne.

  Ochronę przed korozją zapewniają odpowiednie materiały konstrukcyjne — dobrej jakości tworzywa sztuczne lub metale nierdzewne. Dodatkowo warto zadbać o ochronę przed cząstkami stałymi i wodą, co określa norma IP.

  Absolutnym minimum dla przenośnej wtyczki kempingowej jest IP44, czyli ochrona przed cząstkami stałymi o średnicy ponad 1 mm i przed bryzgami wody. To zabezpiecza akcesorium przed piaskiem i lekkim deszczem.

  W trudnych warunkach i przy bardzo złej pogodzie lepiej sprawdzi się przenośna wtyczka kempingowa z wyższym IP. Najlepiej zabezpieczone akcesoria tego rodzaju opatrzone są normą IP65, która gwarantuje pełną ochronę przed cząstkami stałymi (nawet drobnym pyłem) i strugami wody lanymi z dowolnego kierunku.

  Uwagę warto zwrócić też na sposób podłączenia wtyczki do gniazda. Przyda się tu zacisk śrubowy, który zapewni sztywne i trwałe mocowanie. Warto też wybierać przenośne wtyczki kempingowe z niklowanymi wtykami — to nie tylko gwarancja ochrony przed korozją, ale też dobrego przewodzenia.

  Przenośna wtyczka kempingowa

  Przenośna wtyczka kempingowa musi być funkcjonalna, trwała, odporna na warunki atmosferyczne i bezpieczna. Powinna być kompatybilna z siecią, do jakiej ma być przyłączona i sprzętem, który ma zasilać.

  Zapewniamy więc duży wybór akcesoriów o różnych parametrach, dzięki czemu znajdzie się u nas przenośna wtyczka kempingowa dopasowana do potrzeb każdego klienta.

  Każda przenośna wtyczka kempingowa w naszym asortymencie jest wysokiej jakości. Oferujemy produkty wykonane z dobrej jakości materiałów i w staranny sposób. Pochodzą one od producentów cieszących się dużym uznaniem konsumentów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 7 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Oferujemy wtyczki kempingowe różnego typu. To akcesoria niezbędne m.in. do podłączenia prądu do przyczepy kempingowej lub kampera na polach biwakowych i kempingowych czy do łodzi w marinach i na przystaniach.

W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju wtyczki kempingowe. Mamy modele przenośne, tablicowe oraz natynkowe o różnym przeznaczeniu. Oferujemy wtyczki kempingowe 3-fazowe, jak i gniazda kempingowe 1-fazowe na 230 V.

Nasz sklep dba o najwyższą jakość wszystkich produktów w asortymencie. Nasze wtyczki kempingowe pochodzą więc od renomowanych producentów, którzy cieszą się dużym zaufaniem klientów. To produkty wykonane z solidnych, trwałych materiałów i z dbałością o szczegóły.

Dzięki temu dostępne u nas wtyczki kempingowe wyróżniają się wysoką funkcjonalnością i długą żywotnością, a także bezpieczeństwem. Opatrzone są stosownymi certyfikatami, które poświadczają zgodność z wszelkimi obowiązującymi przepisami i normami — tak polskimi, jak i unijnymi.

Wtyczka kempingowa — jak ją wybrać?

Wtyczka kempingowa to akcesorium niezbędne, by podłączyć prąd do kampera lub przyczepy kempingowej. Wykorzystać można ją także do zasilenia łodzi w marinie czy do bezpośredniego podłączenia konkretnych sprzętów.

Aby wtyczka kempingowa spełniła swoją funkcję, musi być jednak właściwie dobrana. Kwestia kluczową jest dopasowanie do odpowiedniego gniazda kempingowego. Warto bowiem wiedzieć, że istnieje kilka typów takich gniazd.

Do zasilenia przyczepy lub kampera z gniazd montowanych w tzw. słupkach kempingowych czasem stosowane są wtyczki kempingowe 3-fazowe, do sieci 400 V, czyli tzw. wtyczki siłowe. Takie przyłącze zapewnia pełną funkcjonalność sieci siłowej, dając dostęp do prądu o wysokiej mocy.

Popularne są także wtyczki kempingowe z trzema biegunami (oznaczane jako 3P lub 2P+E). To wtyczki, które gwarantują podstawową funkcjonalność sieci 230 V, czyli takiej, z jakiej najczęściej korzysta się w domach. Pozwala ona na uruchomienie większości akcesoriów AGD i RTV, a zatem mniejszych kuchenek turystycznych, czajników elektrycznych, odbiorników radiowych czy telewizorów, ładowarek do telefonu itd.

Jeśli jednak brakuje odpowiedniego gniazda, konieczne może być zastosowanie adaptera. To urządzenia, które z jednej strony mają np. wtyczkę kempingową siłową, a z drugiej gniazda już na 230 V. Adapter tego rodzaju działa więc jak reduktor z siły do prądu o napięciu 230 V.

Bezpieczne i trwałe wtyczki kempingowe

Wtyczki kempingowe trzeba dobierać nie tylko ze względu na typ sieci i gniazda, do którego mają być podłączone. Równie ważne jest prawidłowe wykonanie i materiały, które zapewniają bezpieczeństwo i trwałość wtyczki.

Obecnie w przeważającej większości spotyka się wtyczki kempingowe z tworzyw sztucznych. Solidne tworzywa są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na czynniki atmosferyczne. To bardzo ważne, bo wtyczki kempingowe bywają narażone na zmienne temperatury, opady czy promieniowanie UV.

Wtyczka kempingowa musi być zatem odporna na korozję, ale też na wnikanie cząstek stałych, jak i wody. Istotne jest zatem, by wybierać wtyczki opatrzone odpowiednią normą IP. Absolutne minimum to IP44 oznaczające odporność na ciała stałe o średnicy większej niż 1 mm oraz na bryzgi wody.

W trudniejszych warunkach należy jednak wykorzystać wtyczki kempingowe z wyższym IP, nawet do IP65, co oznacza pełną odporność na cząstki stałe (np. pył), jak i na strugi wody lane na obudowę z dowolnego kierunku.

Dodatkowo istotne jest, by wtyczka kempingowa solidnie i pewnie “trzymała się” w gnieździe. Warto więc wybrać model z zaciskiem śrubowym, który zagwarantuje, że połączenie się nie zerwie. Dodatkowym atutem będą niklowane, odporne na rdzewienie i dobrze przewodzące styki.

Przed zakupem wtyczki kempingowej, warto zwrócić uwagę na certyfikaty. Elementy instalacji elektrycznych powinny spełniać liczne normy polskie i europejskie. Związane są one zarówno z funkcjonalnością akcesorium, jak i jego trwałością, bezpieczeństwem czy kwestiami związanymi z ochroną środowiska.

Każda wtyczka kempingowa powinna być opatrzona przynajmniej certyfikatami EAC i CE, co oznacza dopuszczenie jej do obrotu na terenie tzw. Unii Celnej (AEC) i Unii Europejskiej (CE).

Duży wybór wtyczek kempingowych

W naszym sklepie internetowym znaleźć można szeroki wybór wtyczek kempingowych różnego rodzaju.

Mamy wtyczki kempingowe siłowe i na 230 V, a także kompatybilne z nimi gniazda, przedłużacze oraz adaptery. Oferujemy wtyczki kempingowe przenośne, jak i tablicowe czy natynkowe nadające się do montażu i wykorzystania w różnych miejscach.


Nasze wtyczki kempingowe sprawdzą się zatem w różnych warunkach i sytuacjach. Doskonale spisują się na polach kempingowych i biwakowych, w przystaniach i marinach czy na innych terenach rekreacyjnych i turystycznych, na których zamontowano odpowiednie instalacje elektryczne.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone