Mierniki ogrodowe

(7 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 90,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 7 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 90,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-7 z 7 pozycji
Miernik ogrodowy, mierniki glebowe PH, deszczu - Preis-zone.pl

Mierniki do ogrodu

Mierniki do ogrodu to profesjonalne narzędzia ogrodnicze przydatne przy uprawie wielu gatunków roślin. Pozwalają na dokładny pomiar rozmaitych parametrów i czynników środowiskowych wpływających na stan roślinności.

W naszej ofercie znajdują się mierniki do ogrodu o różnych funkcjach. Są to m.in. jednofunkcyjne urządzenia do sprawdzania poziomu opadów deszczu, pH gleby lub wody czy natężenia nasłonecznienia. Dostępne są także wielofunkcyjne mierniki do ogrodu, które pozwalają na dokładną analizę wszystkich istotnych czynników gleby, wody i stanowiska, na którym chcemy sadzić rośliny.

Miernik ogrodowy pozwala więc na sprawdzenie i kontrolowanie warunków uprawy. Ma to kluczowe znaczenie dla przetrwania wielu gatunków roślin ozdobnych i użytkowych. Mierniki do ogrodu pozwalają też tworzyć i utrzymywać optymalne warunki wzrostu warzyw i owoców. Dzięki nim każdy ogród, grządka i rabata będzie pod pełną kontrolą.

Właściwie dobrany miernik ogrodowy lub ich zestaw przyda się zatem przy uprawach profesjonalnych, w gospodarstwach rolnych czy sadach produkujących żywność na sprzedaż. Stosuje się je także w ogrodach botanicznych czy palmiarniach, w których panować muszą bardzo konkretne warunki do uprawy roślin.

Coraz częściej mierniki do ogrodu wykorzystują również amatorzy w przydomowych ogródkach czy na działkach i uprawach hobbystycznych. Są niezbędne dla uprawy wielu roślin o dużych wymaganiach stanowiskowych, ale sprawdzają się także do kontroli warunków na zwykłych grządkach warzywnych i rabatach kwiatowych.

Mierniki glebowe

Mierniki glebowe to profesjonalne narzędzia do pomiaru różnych parametrów podłoża. Takie czynniki jak temperatura, wilgotność czy kwasowość (pH) gleby mają zasadnicze znaczenie dla przetrwania i dobrostanu roślin.

Mierniki glebowe pozwalają mierzyć i kontrolować te parametry, co umożliwia uprawę roślin o różnych wymaganiach. Miernik gleby pozwala więc stworzyć i utrzymać optymalne warunki wzrostu i rozwoju np. dla roślin endemicznych. To rośliny, które naturalnie występują jedynie na określonych, niewielkich obszarach, w których panują konkretne warunki. Odtworzenie tych warunków umożliwiają m.in. mierniki glebowe, ale też inne mierniki do ogrodu.

W naszej ofercie znajdują się mierniki glebowe różnego typu. Mamy termometry i kwasomierze glebowe oraz mierniki pH umożliwiające pomiar pojedynczych parametrów podłoża. Dostępne są także urządzenia wielofunkcyjne, mierzące wszystkie trzy parametry. Bardziej rozbudowany miernik gleby może mieć również dodatkowe funkcje, np. wbudowany miernik poziomu nasłonecznienia.

Są to zatem zarówno proste, jak i złożone urządzenia służące do pomiaru licznych czynników środowiskowych. Rodzaj miernika glebowego należy więc dobierać indywidualnie do konkretnych potrzeb i typu uprawy. Zależy to przede wszystkim od gatunków uprawianych roślin i ich wymagań.

Mierniki opadu deszczu

Mierniki opadu deszczu to proste urządzenia wykorzystywane do pomiaru ilości opadów atmosferycznych. Są to niewielkie zbiorniczki z podziałką, która pozwala odczytać ilość opadów w milimetrach lub calach na metr kwadratowy.

Mierniki opadu deszczu pozwalają na ocenę i kontrolę rzeczywistego nawodnienia ogrodów, pól, sadów czy działek. Dokładny pomiar ilości wody dostarczonej w opadach umożliwia lepszą kontrolę nad podlewaniem. Miernik opadów deszczu jest zatem kluczowym narzędziem umożliwiającym prawidłowe zaspokojenie zapotrzebowania roślin na wodę i ekonomiczne zarządzanie jej zasobami.

Mierniki opadu deszczu można montować bezpośrednio w glebie, na konkretnym stanowisku uprawy. Specjalne uchwyty pozwalają również na montaż do ścian budynków, czy na słupach.

Dostępne w naszej ofercie mierniki opadu deszczu wykonano z trwałych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i warunki środowiskowe. Wyraźne, czytelne podziałki nie ścierają się i nie blakną na słońcu, dzięki czemu miernik opadów deszczu zachowuje funkcjonalność przez bardzo długi czas.

Mierniki PH

Mierniki pH to jedne z najważniejszych mierników do ogrodu. Pozwalają ustalić aktualną kwasowość gleby, która ma ogromne znaczenie dla dobrostanu roślin. Zakwaszenie gleby zmienia się z wielu powodów. Wpływ na nie ma eksploatacja ziemi, ale również stosowane nawozy, pestycydy czy herbicydy, a nawet jakość wody do podlewania. Mierniki pH pomagają kontrolować poziom kwasowości i ustalić, czy i kiedy potrzebne jest siarkowanie lub wapnowanie gleby.

W naszym sklepie dostępne są mierniki pH gleby i wody. Dzięki temu możliwa jest kontrola nie tylko stanu podłoża, ale również zakwaszenia wody wykorzystywanej do podlewania. Dopiero takie pomiary dają pełen obraz warunków środowiskowych tworzonych na danym stanowisku uprawy.

Dobry miernik pH powinien wyróżniać się dokładnością, trwałością, ale również łatwością dokonywania odczytów. Polecamy więc elektroniczne mierniki pH z wygodnymi i wyraźnymi wyświetlaczami lub takie z wyraźną skalą ze wskazówką.

Mierniki pH dostępne w naszym sklepie pochodzą od uznanych producentów i są najwyższej jakości. Każdy dostępny u nas miernik pH posiada więc wytrzymałe, odporne na uszkodzenia czujniki, sprawdzone mechanizmy i szczelne obudowy. To gwarancja długiego użytkowania i bezawaryjności urządzeń.

W naszym asortymencie znajdują się jedno i wielofunkcyjne mierniki pH przeznaczone do badania gleby lub wody. Mamy więc proste urządzenia idealne do zastosowań amatorskich i hobbystycznych. Dostępne są także profesjonalne mierniki ogrodowe wykorzystywane przy uprawach komercyjnych, w gospodarstwach rolnych, ogrodach botanicznych itp.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone