Gniazda i wtyczki siłowe

(100 produkty)

Podkategorie

 • Gniazda siłowe tablicowe

  Gniazda siłowe tablicowe – niezawodny i trwały osprzęt dla instalacji trójfazowych

  Gniazda siłowe tablicowe wykorzystywane są końcowy element trójfazowej instalacji elektrycznej, do którego można podłączyć wtyczkę odbiornika/maszyny/urządzenia. Gniazdo siłowe tablicowe dedykowane jest dla prądu znamionowego o wartości 400 V i natężenia 16 A, 32 A , 63 A bądź wyższego rzędu. Gniazda tablicowe służy do łączenia i zasilania różnych urządzeń o zwiększonym poborze mocy. Tego rodzaju osprzęt siłowy pasuje do wtyczek 5-bolcowych i montuje się go na tablicach bądź rozdzielnicach elektrycznych. Ergonomia i funkcjonalność gniazda tablicowego sprawia, że montaż nie stwarza żadnych problemów, co gwarantuje jego błyskawicznie zastosowanie.

  Gniazda siłowe tablicowe idealnie nadają się do zabudowy warsztatowej, garażowej, a także powszechnie wykorzystywane są na budowach czy w zakładach usługowo-produkcyjnych. Dobrej klasy gniazda tablicowe, jakie ma w swojej ofercie hurtownia i sklep elektryczny Preis zone, posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty dopuszczające je do bezpiecznej eksploatacji. Gniazda siłowe tablicowe mają zróżnicowaną charakterystykę, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do istniejącej bądź nowo projektowanej instalacji o pożądanych parametrach. Niektóre modele przystosowane są do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach, zapewniając przy tym ciągłość procesów produkcyjnych i bezpieczeństwo użytkowników.

  Gniazda tablicowe na „siłę” – rodzaje i zastosowanie

  Gniazda tablicowe na tzw. „siłę”, znajdują powszechne zastosowanie w przemyśle, rolnictwie i w ramach przydomowej infrastruktury. Gniazda są proste i wygodne w montażu – za sprawą obudowy zaopatrzonej w specjalne otwory do trwałego zamocowania na tablicy rozdzielczej. Gniazda tablicowe może także zamontować na ścianie albo bezpośrednio na obudowie urządzenia odbiorczego. W zależności od wartości natężenia prądu znamionowego, dostępne są gniazda siłowe tablicowe o różnym „amperażu” (16 A, 32, 63 A).

  Każde gniazdo tablicowe posiada indywidualne oznaczenie IP, którego wartość informuje o stopniu zabezpieczenia osprzętu przed wpływem pyłów i penetracją wody. Gniazda tablicowe hermetyczne i wyposażone w klapkę zamykającą – charakteryzują się wysokim współczynnikiem ochrony (np. IP 67). Tego typu gniazda siłowe tablicowe mogą być eksploatowane w bardzo niesprzyjających warunkach, nacechowanych intensywnym zapyleniem i okresowym oddziaływaniem strumienia wody (np. deszczu). Z tego powodu, gniazdo siłowe tablicowe doskonale sprawdzi się na budowie, w warsztacie spawalniczym czy samochodowym, garażu oraz gospodarstwie rolniczym, w którym także nie brakuje urządzeń o zwiększonym poborze mocy. Odpowiedniej klasy materiał, z jakich renomowani producenci wytwarzają gniazda tablicowe, chroni z kolei osprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wahaniami temperatur.

 • Gniazda siłowe przenośne

  Gniazda siłowe przenośnie – funkcjonalne rozwiązanie nie tylko na budowie

  Wytrzymałe gniazda siłowe przenośne montowane są na kablu i służą do obsługi maszyn/urządzeń zasilanych z trójfazowej instalacji elektrycznej. Ze względu na fakt, iż przenośne gniazdo siłowe najczęściej wykorzystywanie jest w niesprzyjającym środowisku pracy, cechuje je podwyższona odporność na mechaniczne uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Uniwersalne zastosowanie produktu, jakim są gniazda siłowe przenośne, pozwala m. in. na wykorzystywanie ich jako elementów budowy funkcjonalny przedłużaczy.

  Dobrej klasy przenośne gniazda siłowe – gwarantują niezawodność, stabilną pracę maszyn oraz ciągłość realizacyjną ważnych procesów produkcyjnych.

  Preis zone to hurtownia i sklep elektryczny, w którym można znaleźć szeroką gamę gniazd siłowych przenośnych. Duży wybór tego rodzaju osprzętu, pozwala łatwo dopasować gniazda siłowe przenośne do specyfiki i parametrów istniejącej sieci oraz wymagań urządzeń/maszyn. Każde gniazdo siłowe przenośne dostępne w naszym e-sklepie, spełnia restrykcyjne standardy w zakresie bezpieczeństwa i jakości. Wszystkie gniazda charakteryzują się konstrukcją umożliwiającą prosty montaż i szybkie wykorzystanie w warsztatach, gospodarstwach rolniczych czy zasilenia odbiorników zlokalizowanych na otwartej przestrzeni.

  Przenośne gniazdo siłowe do zadań specjalnych

  Z uwagi na specyfikę konstrukcji, przenośne gniazdo siłowe z powodzeniem może funkcjonować i zapewniać ciągłość zasilania urządzeń znacznie oddalonych od bazowej rozdzielnicy elektrycznej. Obudowa gniazda przenośnego dla prądu trójfazowego – z reguły przystosowana jest do użytkowania w ekstremalnie niekorzystnych warunkach (intensywne zapylenie, mokre podłoże, niskie/wysokie temperatury). Każdy model posiada specjalne oznaczenie IP, informujące o gwarantowanym stopniu ochrony przed różnymi zanieczyszczeniami środowiskowymi czy wodą. Przenośne gniazdo siłowe zapewnia możliwość podłączenia tradycyjnej 5-bolcowej wtyczki, a wśród parametrów różnicujących osprzęt, dostępne są modele 16 A, 32 A i 63 A.

  Gniazda siłowe przenośne wykorzystywane są nie tylko w budownictwie do zasilania mobilnych agregatów, betoniarek czy spawarek. Powszechnie używa się ich także do zapewnienia zasilania maszyn i urządzeń w gospodarstwie rolnym, w halach produkcyjnych czy podczas plenerowych imprez kulturalno-rekreacyjnych (np. festynów). Gniazdo siłowe przenośne to również niezbędny element w trakcie pobytu na kempingu albo polu namiotowym. Dla dodatkowego zabezpieczenia w momencie nie użytkowania gniazda siłowego, większość modeli wyposażona jest w klapkę ochronną. Podwyższone ryzyko uszkodzenia mechanicznego luźno rozlokowanych przewodów wyposażonych w gniazda siłowe przenośne (np. na placu budowy), sugeruje stosowanie osprzętu z trwałych i solidnych materiałów.

 • Wtyczki siłowe przenośne

  Wysokiej jakości wtyczki siłowe przenośnie – gwarancją stabilności zasilania urządzeń o dużej mocy

  Solidne wtyczki siłowe przenośne – to niezbędny element budowy przenośnych układów zasilania, wykorzystujących trójfazowe instalacje elektryczne. Standardowa wtyczka siłowa przenośna – pasuje do 5-otworowego gniazda 400 V, ale dostępne są także modele 4-bolcowe. Tego rodzaju osprzęt można wykorzystywać zarówno do użytku wewnętrznego, jak i na zewnątrz. W tym drugim przypadku, należy wybierać wyłącznie przenośne wtyczki siłowe, których konstrukcja zapewnia jak najwyższy stopień ochrony IP.

  Przenośna wtyczka siłowa przyda się na terenie budowy, w warsztacie, zakładzie przemysłowym czy w gospodarstwie rolniczym. Z racji tego, że za jej pośrednictwem można podłączyć wiele sprzętów użytkowych o dużym poborze mocy – wtyczki siłowe przenośne powszechnie stosuje się również w gospodarstwach domowych (np. do zasilania kuchni indukcyjnej).

  Funkcjonalne wtyczki, jakie oferuje nasza hurtownia i sklep elektryczny Preis zone, wyposażone są w specjalną zwrotnicę faz. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, bowiem umożliwia łatwą i błyskawiczną zamianę faz – bez konieczności czasochłonnego demontowania całej wtyczki. Preis zone prowadzi sprzedaż wtyczek siłowych wyłącznie sprawdzonych producentów, a wszystkie produkty spełniają rygorystyczne normy w zakresie jakości i bezpieczeństwa użytkowania. Wszystkie nasze przenośne wtyczki siłowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było szybko i komfortowo podłączać i/lub rozłączać.

  Przenośna wtyczka siłowa do zadań – specyfika i zastosowanie

  Wykonana w dobrym standardzie przenośna wtyczka siłowa – gwarantuje stabilność parametrów prądowych i ciągłość zasilania – nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Podczas robót budowlanych często zdarza się, że przewody wraz z gniazdami i wtyczkami, mają kontakt z dużym zapyleniem, błotem czy kałużami. Odpowiedniej klasy wtyczka z wysokim współczynnikiem ochrony (np. IP 67), z powodzeniem poradzi sobie w tak niesprzyjających warunkach, zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom oraz maszynom.

  Przenośne wtyczki siłowe sprawdzają się też w warsztatach, gdzie zasilają wysokiej mocy kompresory, spawarki i inne urządzenia przemysłowe. Wtyczka siłowa przenośna to również niezbędnik dla zasilania wielu układów i systemów użytkowych na kempingu, polu namiotowym czy plenerowym festynie. W zależności od „amperażu”, dostępne są na rynku modele 16 A, 32 A, 63 A i dla obsługi jeszcze wyższego natężenia prądu. Dobrej klasy wtyczki siłowe przenośne powinny być wykonane z trwałego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa sztucznego i odpornego na duże wahania temperatur materiału.

 • Zwrotnice faz
 • Wtyczki tablicowe...
 • Gniazda siłowe natynkowe
 • Rozgałęźniki siłowe
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 540,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 100 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 540,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 100 pozycji
Gniazda | wtyczki siłowe - Preis-Zone.pl

Profesjonalne gniazda i wtyki siłowe – do pracy na dużej mocy i w trudnych warunkach

Gniazda i wtyki siłowe to rodzaj osprzętu dedykowany wyłącznie dla trójfazowych instalacji elektrycznych. Tego rodzaju osprzęt siłowy znacząco rożni się od tradycyjnych gniazdek i wtyczek, jakie można spotkać przy sieciach jednofazowych (230 V) – nie tylko wyglądem, ale i sposobem montażu. Gniazda siłowe stanowią element instalacji dostarczającej prąd o napięciu 400 V i z reguły posiadają otwory na wtyki siłowe na pięć bolców, jednak na rynku można też spotkać modele 4-bolcowe. Największą zaletą wynikającą z zastosowania gniazda siłowego, są znacznie większe możliwości eksploatacyjne w zakresie wykorzystywanej energii elektrycznej.

Ze względu na wysoki stopień ochrony niektórych modeli (IP67) przed pyłami i wodą/wilgocią, gniazda i wtyki siłowe można wykorzystywać w ekstremalnie niesprzyjających warunkach. Z tego powodu, doskonale sprawdzają się one na budowach, w warsztatach czy w produkcyjnych zakładach przemysłowych. W zależności od potrzeb, można wybrać gniazda siłowe przenośne bądź stałe, w tym tablicowe, natynkowe i podtynkowe. Hurtownia i sklep elektryczny Preis zone ma w swoim asortymencie bogaty wybór gniazd i wtyczek siłowych renomowanych producentów dla natężenia prądu 16 A, 32 A, a nawet 63 A. Wysokiej klasy gniazda i wtyczki siłowe – to gwarancja bezpiecznej i bezawaryjnej pracy oraz długiego użytkowania, nawet w trudnych warunkach.

Gdzie wykorzystuje się gniazda i wtyki siłowe?

Gniazda i wtyki siłowe stosuje się wszędzie tam, gdzie funkcjonuje instalacja trójfazowa oraz wykorzystywane są maszyny/urządzenia o dużym poborze mocy. W tego typu okolicznościach gniazda i wtyczki siłowe posłużą do budowy bezpiecznych i wydajnych instalacji elektrycznych o napięciu 400 V. Najlepszej jakości gniazda i wtyki siłowe wykorzystuje się do pracy w niesprzyjającym środowisku – m. in. o dużym stopniu zapylenia, wahań temperatury oraz oddziaływania wody czy penetracji wilgoci. Z tego powodu, idealnie sprawdzają się one na budowach – przy zapewnieniu zasilania betoniarce, spawarce, agregatom tynkarskim i innym maszynom wymagającym zwiększonego poboru mocy.

Gniazda i wtyki siłowe można również spotkać na poligonach wojskowych, na gospodarstwach rolniczych, w warsztatach, w przemyśle, w garażach czy w lokalach gastronomicznych (zaplecze kuchenne). Te elementy osprzętu siłowego mogą także z powodzeniem posłużyć do stworzenia przedłużacza do zasilenia oddalonych od rozdzielnicy maszyn czy urządzeń, np. podczas imprezy plenerowej (sprzęt sceniczny). Gniazda i wtyczki siłowe wykorzystywane są też w gospodarstwach domowych – do zasilenia kuchni elektrycznej, płyty indukcyjnej bądź innych energochłonnych sprzętów.

Gniazda i wtyczki siłowe – na co należy zwracać uwagę przy wyborze?

Kluczowym kryterium wyboru, jeśli chodzi o gniazda i wtyczki siłowe, jest docelowe przeznaczenie oraz warunki użytkowania osprzętu. Na tej podstawie powinna zapaść decyzja o zakupie modelu dedykowanego dla zabudowy stałej lub przenośnej. Ważnym czynnikiem jest także wybór typu gniazda – na 16 A, 32 A lub 63 A oraz liczby otworów, która musi współgrać z ilością bolców, w jakie wyposażona jest wtyczka.

Duże znaczenie ma również odpowiedni stopień ochrony przed pyłem i wodą – szczególnie, gdy gniazda i wtyczki siłowe będą funkcjonowały w niesprzyjających warunkach. Informacji w tym względzie dostarcza współczynnik IP, opatrzony dwoma cyframi, z których pierwsza „mówi” o poziomie ochrony przed pyłami, a druga określa stopień wodoodporności (im wyższa wartość – tym lepsza ochrona). Istotny jest też materiał, z jakiego wyprodukowane są gniazda i wtyki siłowe. Solidne tworzywo to gwarancja podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz duże amplitudy temperaturowe.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone