Darmowa dostawa od 450,00 zł

REDUKTORY CIŚNIENIA

( ilość produktów: 6 )

Reduktory ciśnienia wody

Reduktory ciśnienia wody stosuje się w celu zmniejszenia i ustabilizowania na stałym poziomie ciśnienia w instalacji. Są więc elementami zabezpieczającymi całą instalację przed uszkodzeniem wynikającym z nadmiernego wzrostu ciśnienia.

Oferujemy reduktory ciśnienia wody odpowiednie do instalacji różnego typu — zarówno do instalacji zasilających, rozprowadzających wodę, jak i do systemów nawadniania. Poszczególne reduktory ciśnienia wody różnią się przede wszystkim wartością ciśnienia wyjściowego (a więc tym, do jakiego poziomu redukują ciśnienie). Ponadto mogą być wykonane z różnych materiałów (m.in. tworzyw sztucznych, stali lub mosiądzu), mieć różną średnicę przyłączy czy dodatkowe wyposażenie (np. manometr czy filtr wody).

W naszej ofercie dostępne są reduktory ciśnienia wody odpowiednie do różnych instalacji. Wykonane są z dużą precyzją, z mocnych, trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. To gwarantuje ich funkcjonalność, niezawodność i długie działanie.

Reduktor ciśnienia wody

Reduktor ciśnienia wody jest bardzo istotnym elementem każdej instalacji wodnej. Pomaga utrzymać stałe ciśnienie i tym samym chroni wszystkie elementy systemu przed uszkodzeniem lub nieprawidłowym działaniem.

Ochrona instalacji jest szczególnie istotna tam, gdzie mogą występować nadmierne wahania ciśnienia. Wynikają one m.in. z nieprawidłowości w budowie systemu wodociągowego, ale również z dobowych zmian stanu wody w wodociągu, np. nocą, kiedy zmniejsza się pobór, co prowadzi do wzrostu ciśnienia w rurach. Reduktor ciśnienia wody w takiej sytuacji stabilizuje przepływ i gwarantuje utrzymanie go na bezpiecznym poziomie. 

Reduktor ciśnienia wody chroni więc te elementy instalacji, które do prawidłowej pracy wymagają ciśnienia na określonym, ustalonym poziomie. Zabezpiecza też rury, a przede wszystkim złączki i połączenia elastyczne przed uderzeniami wody wynikającymi z nagłych zmian przepływu.

Działanie reduktora ciśnienia jest stosunkowo proste. Elementem roboczym jest tu specjalna membrana na sprężynie. Im większe jest ciśnienie wody przepływającej przez reduktor ciśnienia wody, tym silniej dociskana jest membrana, która ogranicza przepływ. Dzięki temu ciśnienie wyjściowe utrzymuje się na stałym poziomie, niezależnie od zmian siły nacisku na membranę.

Nowoczesne reduktory ciśnienia mogą mieć bardziej złożone mechanizmy, ale zasada jest tu ta sama — w wyniku naporu wody następuje adekwatne do niego ograniczenie przepływu. Warto zaznaczyć, że większość modeli ma ustalone ciśnienie wyjściowe, ale istnieją też reduktory ciśnienia z regulacją.

Reduktory ciśnienia wody do systemów nawadniania

Inną sytuacją, w której reduktor ciśnienia wody jest niezbędny, jest przyłączenie instalacji o mniejszym ciśnieniu nominalnym niż w linii zasilającej. Dotyczy to m.in. systemów nawadniania, w których wymagane może być znacznie niższe ciśnienie niż to w rurach doprowadzających wodę.

Reduktory ciśnienia wody do systemów nawadniania montuje się zatem, aby zapewnić prawidłowe działanie instalacji zraszających czy kroplujących. Odpowiednio niski przepływ jest tu istotny nie tylko ze względu na ograniczenie zużycia wody. Reduktory ciśnienia wody do systemów nawadniania przede wszystkim zapewniają prawidłowe działanie poszczególnych elementów instalacji — np. linii kroplujących czy zraszaczy różnego typu.

Odpowiednio zamontowane reduktory ciśnienia do systemów nawadniania zapewniają więc bezawaryjną i długą pracę instalacji. Pomagają też ograniczyć zużycie wody i lepiej gospodarować jej zasobami.

Reduktory ciśnienia do węży ogrodowych

Reduktory ciśnienia do węży ogrodowych przede wszystkim pozwalają ograniczyć zużycie wody. Montuje się je przed przyłączem węża ogrodowego wykorzystywanego do podlewania ogrodów i działek, mycia aut i innych prac gospodarczych, porządkowych oraz ogrodniczych.

Przez zmniejszenie przepływu wody reduktory ciśnienia do węży ogrodowych przyczyniają się przede wszystkim do oszczędności. Ma to znaczenie zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Pozwala ograniczyć wydatki na wodę, ale też zapewnia lepsze gospodarowanie jej zasobami, co ma znaczenie dla środowiska naturalnego.

Reduktory ciśnienia do węży ogrodowych wykorzystuje się jednak nie tylko do węży “luźnych”, ale również do stabilizacji przepływu w instalacjach elastycznych. Mogą to być np. systemy nawadniania, w których wodę do zraszaczy czy linii kroplujących prowadzi się nie rurami, a właśnie wężami. Reduktory ciśnienia do węży ogrodowych w takich systemach nie tylko ograniczają zużycie, ale też chronią elementy instalacji przed uszkodzeniem i zaburzeniami pracy wynikającymi z nadmiernego ciśnienia.

pixel