Łapacze deszczówki

(2 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

15,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 2 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

15,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Łapacze wody deszczowej - Preis-Zone

Łapacze wody deszczowej

Oferujemy łapacze wody deszczowej przeznaczone do przechwytywania deszczówki. Pozwala to m.in. na odprowadzenie wody do zbiorników i magazynowanie deszczówki, która może być wykorzystana do podlewania i prac gospodarczych.

Łapacze wody deszczowej to proste, ale funkcjonalne urządzenia montowane na rurach spustowych odprowadzających wodę z rynien. Pozwala to na wygodne, a przede wszystkim wydajne zbieranie deszczówki z połaci dachowej.

Łapacze wody deszczowej zapewniają więc oszczędność pieniędzy i pomagają zadbać o środowisko. Pozwalają na efektywniejsze gospodarowanie zasobami wodnymi, a zatem na zmniejszenie zużycia wody z sieci. Łapacze wody deszczowej są więc ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem, które można zastosować w przydomowym ogrodzie czy na działce rekreacyjnej.

W naszym asortymencie dostępne są liczne łapacze wody deszczowej. Różnią się np. średnicą rury spustowej, na której mogą być montowane, długością ramienia przechwytującego wodę czy dodatkowymi funkcjami. Mamy proste łapacze wody deszczowej, jak i modele z zaworami oraz z filtrami. Szeroki wybór to gwarancja, że każdy klient znajdzie u nas łapacz deszczówki odpowiedni do własnych potrzeb.

Łapacz wody deszczowej

Łapacz wody deszczowej jest prostym, ale bardzo funkcjonalnym urządzeniem. Przechwycona przez niego woda odprowadzana jest wężem lub rurami do wyznaczonego zbiornika i tam magazynowana. Następnie może być wykorzystana do podlewania ogrodu, mycia podjazdów, chodników, aut czy do innych celów gospodarczych.

Łapacz wody deszczowej służy więc przede wszystkim do przechwytywania deszczówki, ale może też mieć dodatkowe funkcje. Po pierwsze odpowiednio zamontowany łapacz deszczówki pełni również rolę odpływu przelewowego. Oznacza to, że w momencie wypełnienia zbiornika do odpowiedniego poziomu nadmiar wody oddawany jest z powrotem do rury spustowej i dalej do systemu odprowadzania deszczówki. Pozwala to uniknąć przelewania się wody wierzchem zbiornika.

Łapacz wody deszczowej zazwyczaj wyposażony jest również w zawór umożliwiający zatrzymanie zbierania deszczówki. To funkcja szczególnie przydatna zimą i w czasie przymrozków, kiedy zamarzająca woda mogłaby rozsadzić zbiornik lub instalację.

Ponadto dostępne są także łapacze deszczówki z filtrami pozwalającymi na odseparowanie liści, igliwia, gałęzi, ptasich odchodów i innych zanieczyszczeń spływających do rynien z połaci dachowej. Takie modele mają filtry różnego typu i o różnej przepuszczalności, co pozwala na filtrowanie zanieczyszczeń o różnej gradacji. Same filtry łatwo wyjąć i wyczyścić, a cały system ma stosunkowo prostą, a przez to niezawodną konstrukcję.

Łapacze deszczówki

W naszym asortymencie dostępne są łapacze deszczówki o różnych parametrach i funkcjach. Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. wymiarami rury spustowej, długością ramienia czy sposobem montażu. Niektóre łapacze deszczówki montuje się bowiem na odpowiednio przyciętą rurę spustową, inne wymagają tylko wycięcia w rurze odpowiedniego otworu.

Zestawy do przechwytywania wody deszczowej przeważnie wyposażone są nie tylko w same łapacze deszczówki, ale również we wszystkie niezbędne akcesoria montażowe — odpowiednie uszczelki i przyłącza.

Aby zachować swoją funkcjonalność, łapacze deszczówki muszą być odpowiednio zamontowane. Istotny jest wybór prawidłowych przekrojów i średnic rur, ale również szczelne mocowanie. W przypadku modeli działających na zasadzie odpływu przelewowego ważna jest też wysokość umieszczenia łapacza. Takie łapacze deszczówki działają bowiem na zasadzie naczyń połączonych. Powinny być zatem umieszczone nieco poniżej szczytu zbiornika, na poziomie, do którego ma się zbierać woda. Podniesienie się tafli wody powyżej tej wysokości sprawi, że nadmiar płynu trafi z powrotem do rury spustowej.

Łapacz deszczówki

Łapacz deszczówki to wyjątkowo przydatne, a przy tym proste w budowie i niezawodne urządzenie. Przyda się każdemu, kto chce zaoszczędzić na rachunkach za wodę i zadbać o środowisko naturalne.

Zbieranie wody deszczowej pozwala na bezkosztowe pozyskanie wody do podlewania, mycia podjazdów, chodników, elewacji czy aut, jak i wielu innych czynności gospodarczych. Łapacz deszczówki umożliwia więc odpowiedzialne gospodarowanie zasobami wodnymi przez zbieranie i magazynowanie deszczówki.

Łapacz deszczówki trzeba oczywiście dobrać odpowiednio do indywidualnych potrzeb i warunków. Pod uwagę należy brać nie tylko typ instalacji — głównie przekrój i średnicę rur spustowych. Ważne są również parametry samego łapacza i jego funkcje dodatkowe — np. filtry.

W naszym sklepie znajdziesz wiele łapaczy deszczówki, dzięki czemu bez trudu dobierzesz model idealnie dopasowany do swoich potrzeb!

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone