Uchwyty i wieszaki na wąż ogrodowy

(6 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 495,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 6 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 495,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-6 z 6 pozycji
Uchwyty i wieszaki na wąż ogrodowy - Preis-Zone.pl

Uchwyty i wieszaki na wąż ogrodowy – estetyka, ochrona i komfort

W ramach szerokiego asortymentu praktycznych produktów przy mobilnych systemach nawadniania terenów zielonych, istotną funkcję pełnią niedoceniane wieszaki na wąż ogrodowy. Rozbudowana instalacja do ręcznego podlewania ogrodu, działki, warzywnika, żywopłotu czy trawnika, składa się z wielu elementów. Aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia wartościowego przewodu oraz armatury towarzyszącej – konieczne jest odpowiednie użytkowanie i przechowywania całego zestawu. Na pewno warto zainwestować w funkcjonalny wieszak na węża ogrodowego, którego zadaniem jest ochrona przewodu wodnego, a także zapewnienie komfortu w trakcie podlewania zieleni.

Estetycznie wykonanie wieszaki na wąż ogrodowy mogą stanowi przy okazji ciekawą ozdobę posesji. W zależności potrzeb i preferencji, profesjonalny sklep i hurtownia ogrodnicza oferuje różne modele uchwytów i wieszaków na węże. W bogatej ofercie sklepu internetowego dostępne są wieszaki na wąż ogrodowy naścienne, jak i mocowane w podłożu – wkomponowane w dekoracyjny słupek z przyłączem wody, kranem, a nawet panelem prysznicowym. Wieszaki na wąż ogrodowy nie należą do drogich produktów, a zapewniają bezpieczeństwo cennym przewodom – zarówno podczas nawadniania, jak i w momentach, kiedy nie są one eksploatowane. Ze względu na dużą wagę zwiniętego węża ogrodowego, uchwyty i wieszaki powinny być wykonane z trwałego na mechaniczne uszkodzenia materiału.

Czy warto inwestować w uchwyt na wąż ogrodowy?

Podczas kompletowania osprzętu do ręcznego podlewania terenów zielonych, z pewnością warto zaopatrzyć się w prosty uchwyt na wąż ogrodowy. Tego typu wieszak na wąż, umożliwia zwinięcie, bezpieczne przechowywanie oraz komfortowe rozwijanie przewodu do podlewania ogrodu, trawnika czy upraw na działce. W trakcie sezonu, wąż ogrodowy jest intensywnie użytkowany, co naraża go na potencjalne uszkodzenie.

Do awarii gumowego przewodu do nawadniania zieleni dochodzi najczęściej przy przeciąganiu węża, a także podczas jego niewłaściwego przechowywania. Uchwyt na wąż ogrodowy ogranicza ryzyko przypadkowego przecięcia przewodu oraz nastąpnięcia na (szybko)złączki, dysze lub pistolety. Swobodnie leżący wąż może też zostać zniszczony przez zwierzę (np. psa, gryzonia), intensywne nasłonecznienie albo przygruntowe przymrozki. Profesjonalny i niedrogi uchwyt na wąż ogrodowy zapobiega ponadto uszkodzeniu na wskutek zmęczenia materiału, spowodowanego przez długotrwałe zagięcia i nienaturalne naprężenia.

Prawidłowo zwinięty i podwieszony wąż nawadniający, odseparowany jest od wielu niekorzystnie oddziałujących na jego strukturę czynników. Uchwyt na wąż ogrodowy umożliwia zarówno całkowite, jak i częściowe rozwijanie, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko uciążliwego skręcania się przewodu wodnego.

Wieszak na wąż ogrodowy – jaki model wybrać?

W zależności od możliwości technicznych i indywidualnych preferencji, można zdecydować się na wieszak na wąż ogrodowy montowany na ścianie bądź dekoracyjny model betonowany w istniejące podłoże. Zwinięty standardowy wąż do podlewania – może ważyć kilkanaście kilogramów, dlatego wieszak na wąż ogrodowy musi być wykonany z wytrzymałego materiału. Najlepsze modele uchwytów/wieszaków wykonuje się ze wzmocnionego tworzywa sztucznego lub metalu.

Najprostszy uchwyt do węża ogrodowego przeznaczony jest do montażu naściennego – przy pomocy dwóch kołków rozporowych i śrub/haczyków. Półkolisty uchwyt na wąż dedykowany jest do zamocowania na elewacji garażu, budynku gospodarczego lub domu. Jeśli w sezonie przewód po podlewaniu jest każdorazowo demontowany z przyłącza wody i chowany, to wieszak na wąż ogrodowy można zamocować też wewnątrz jakiegoś pomieszczenia.

Wygodniejszym wariantem może okazać się wieszak na wąż ogrodowy montowany na stałe w podłoże. Naturalną lokalizacja dla tego rodzaju uchwytu – są okolice przyłącza wodnego. Niektóre modele mogą stać się prawdziwą ozdobą posesji, szczególnie estetyczne i funkcjonalne postumenty, które łączą funkcje przyłącza/kranu oraz wieszaka na wąż ogrodowy.

Estetyczne i wygodne w użytkowaniu uchwyty na wąż ogrodowy

Wygodne w użytkowaniu uchwyty na wąż ogrodowy, ułatwiają obowiązki związane z podlewaniem oraz przedłużają żywotność przewodu wodnego. Zwinięty i podwieszony na wieszaku wąż do podlewania, pozwala również na utrzymanie porządku i estetyki na terenie ogrodu/posesji. Kupując uchwyty na wąż ogrodowy warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta w zakresie maksymalnej dopuszczalnej długości przewodu, jaki można na nim ulokować.

Przechowywany na wieszaku wąż ogrodowy nie zanieczyści się też np. od bryzgającego błota w czasie deszczu, które mogłoby później pobrudzić osobę obsługującą instalację. Uchwyty na wąż ogrodowy wymuszają każdorazowe zwijanie przewodu, dzięki czemu usuwana jest z niego woda. Zalegająca wewnątrz węża woda, mogłaby zamarznąć podczas wiosennych czy jesiennych przymrozków i trwale uszkodzić instalację nawadniającą. W przypadku ściennych półkolistych modeli wieszaków na węże, najlepiej wybierać powierzchnie zacienione lub w najmniejszym stopniu narażone na penetrację promieni słonecznych.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone