Opryskiwacze

(10 produkty)

Podkategorie

 • Opryskiwacze ręczne

  Opryskiwacze ręczne – niezbędne w ogrodzie, szklarni i na balkonie

  Opryskiwacze ręczne to rozwiązania, które są powszechnie stosowane w uprawie roślin. Doskonale sprawdzają się w ogrodach i szklarniach. Są także niezrównane do opryskiwania roślin balkonowych i tarasowych. Poręczne i ergonomiczne, zapewniają szybką i wygodną pracę. Różnorodne modele opryskiwaczy ręcznych pozwalają dopasować je do konkretnych potrzeb danego użytkownika. Zaawansowane technologie produkcji oraz zastosowanie wysokogatunkowych surowców sprawiają, że gwarantują niezawodne użytkowanie przez długie lata.

  Opryskiwacz ręczny – do jakich prac można go wykorzystać?

  Opryskiwacz ręczny jest wykorzystywany przede wszystkim do nanoszenia środków ochrony roślin. Są stosowane zarówno w profilaktyce, jak i w zwalczaniu szkodników oraz chorób atakujących liście, kwiaty czy owoce. Umożliwiają równomierne rozprowadzenie preparatu, ograniczając jednocześnie jego zużycie do minimum. Warto także zaznaczyć, że opryskiwacze ręczne są stosowane w dolistnym nawożeniu roślin, zapewniającym o wiele lepsze efekty niż w przypadku aplikowania substancji odżywczych do gleby. Urządzenia bardzo często pełnią też rolę zraszaczy. Pozwalają oczyścić rośliny z kurzu oraz zabrudzeń. Są obowiązkowym elementem przy uprawie gatunków wymagających podwyższonej wilgotności powietrza, którą można osiągnąć poprzez regularne zraszanie.

  Ręczny opryskiwacz pulsacyjny – idealny do zraszania roślin na balkonie lub tarasie

  Najpopularniejszy ręczny opryskiwacz pulsacyjny to rozwiązanie, które można znaleźć niemal w każdym domu. Przybiera postać zbiornika z dźwignią, która w chwili naciśnięcia powoduje wyrzut cieczy. Urządzenie wymaga więc pracy ręką oraz włożenia niewielkiej siły w wykonanie pracy. Ręczne opryskiwacze pulsacyjne zwykle mają niewielkie rozmiary, dzięki czemu są lekkie i poręczne. Znajdują zastosowanie na balkonach i tarasach. W ogrodzie sprawdzają się natomiast do wykonywania oprysków punktowych na pojedynczych roślinach. Ich niekwestionowaną zaletą jest łatwa dostępność oraz niska cena.

  Ręczny opryskiwacz ciśnieniowy – czym różni się od pulsacyjnego?

  Ręczny opryskiwacz ciśnieniowy to z kolei nieco bardziej zaawansowane urządzenie, wyposażone w specjalną pompę pozwalającą na zwiększenie ciśnienia w zbiorniku z cieczą. W wyniku tego działania, po uruchomieniu przycisku dźwigni możliwe jest wykonywanie oprysku ciągłego. Zaletą rozwiązań tego typu jest zminimalizowanie nakładu siły włożonej przez użytkownika. Opryskiwacze ciśnieniowe są bardzo komfortowe w użytkowaniu i pomagają dotrzeć do każdego elementu rośliny, precyzyjnie rozprowadzając po niej określony preparat i zapobiegając jego stratom. Z tego względu mogą być stosowane w ogrodach czy szklarniach. Opryskiwacz ciśnieniowy można wyposażyć w długą lancę teleskopową, co pozwala na zastosowanie urządzenia do prac w sadzie.

  Ręczne opryskiwacze ciśnieniowe – jakie mają zalety?

  Ręczne opryskiwacze ciśnieniowe wymagają samodzielnego pompowania płynu przez użytkownika. Czynność ta jest jednak na tyle łatwa, że nie męczy rąk. Różnorodność urządzeń pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb. Wśród opryskiwaczy ciśnieniowych nie brakuje ręcznych produktów, które można trzymać w dłoni. To rozwiązania, które idealnie sprawdzają się do opryskiwania niewielkich powierzchni upraw. Przy większych z kolei, z pomocą przychodzą opryskiwacze ciśnieniowe naramienne lub nieco większe od nich – modele plecakowe. Ich zaletą jest to, że umożliwiają równomierne rozłożenie ciężaru, zwiększając w ten sposób ergonomię pracy. W standardzie są wyposażone w lance umożliwiające dotarcie do każdego zakamarka ogrodu.

  Ręczne opryskiwacze ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Wybierając ręczne opryskiwacze ogrodowe, należy przyjrzeć się kilku istotnym kwestiom. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku jakość produktów. Rozwiązania od renomowanych firm są tworzone w materiałów syntetycznych odpornych na uszkodzenia mechaniczne i niewchodzących w reakcje chemiczne z preparatami znajdującymi się w zbiorniku. Umożliwiają również regulację strumienia, pozwalając dopasować ją do konkretnych prac w ogrodzie i oszczędnie rozprowadzać środki ochrony roślin czy nawozy. Opryskiwacze ciśnieniowe powinny mieć także wydajną pompę, która zapewni łatwą i nieprzerwaną pracę. Wybierając konkretny model, warto wziąć pod uwagę wymiary jakie ma ogród. Na niewielkich działkach wystarczające będą klasyczne opryskiwacze ręczne, trzymane w dłoni. Duże obszary upraw wymagają natomiast użycia opryskiwaczy naramiennych lub plecakowych w celu przyspieszenia i zwiększenie efektywności prac.

  Opryskiwacz ogrodowy – bezpieczeństwo stosowania. O czym należy pamiętać, wykonując opryski?

  Ręczny opryskiwacz ogrodowy powinien być stosowany w odpowiedni sposób. Przy wykonywaniu prac z substancjami toksycznymi lub drażniącymi należy pamiętać o odzieży ochronnej. Niezbędna jest też maseczka chroniąca przed przedostaniem się szkodliwych związków chemicznych do dróg oddechowych oraz gogle ochronne. Opryski należy wykonywać w bezwietrzny i bezdeszczowy dzień tak, aby przez określony czas utrzymały się na roślinach. Dodatkowo zaleca się precyzyjne wyregulowanie strumienia cieczy generowanej przez opryskiwacz, aby zapobiec jej stratom. Warto pamiętać, że zdecydowanie najlepszym wyborem są rozwiązania z przezroczystym zbiornikiem, pozwalającym w trakcie pracy kontrolować ilość mieszczącego się w nim preparatu.

 • Opryskiwacze ciśnieniowe

  Oferujemy opryskiwacze ciśnieniowe różnego typu, o różnej pojemności i funkcjonalnościach. To idealne narzędzia do zraszania, nawożenia oraz aplikacji środków ochrony roślin w ogrodach i na działkach, a także w domu.

  W naszym asortymencie dostępne są ręczne opryskiwacze ciśnieniowe mieszczące od kilku do kilkunastu litrów płynu. Małe opryskiwacze ciśnieniowe doskonale sprawdzają się w domach, na tarasach i balkonach. Mogą służyć do zraszania i podlewania roślin doniczkowych.

  Większe opryskiwacze z lancą przydadzą się na ogród i działkę do aplikacji płynnych nawozów oraz środków chroniących roślinność przed chorobami i szkodnikami. Są niezastąpionym narzędziem każdego ogrodnika, ale nadają się również do aplikacji środków usuwających porosty, grzyby czy pleśnie z mebli ogrodowych, tarasów, altan, fasad budynków itp.

  Opryskiwacze ciśnieniowe do aplikacji środków chemicznych

  Opryskiwacze ciśnieniowe wykonane są z wysokiej klasy materiałów odpornych na uszkodzenia. Zbiorniki z tworzywa sztucznego cechuje duża wytrzymałość mechaniczna, a także odporność na korozję i czynniki chemiczne. Nasze opryskiwacze doskonale nadają się zatem do aplikacji substancji agresywnych chemicznie — np. o odczynie kwaśnym lub zasadowym.

  Opryskiwacz ciśnieniowy można więc wykorzystać zarówno do zraszania roślin czystą wodą, a także do oprysków przeciw grzybom, bakteriom, szkodnikom i chorobom roślin. Nadają się także do rozpylania środków chwastobójczych, nawozów płynnych i wielu innych substancji wykorzystywanych w ogrodnictwie.

  Opryskiwacz ciśnieniowy — niezbędne narzędzie ogrodnika

  Opryskiwacz ciśnieniowy to proste w użyciu, funkcjonalne i wygodne narzędzie do zraszania, nawożenia i aplikacji środków ochrony roślin. Zależnie od pojemności i modelu odpowiednio dobrany ręczny opryskiwacz ciśnieniowy sprawdzi się przy pielęgnacji rabat kwiatowych, grządek warzywnych, drzew owocowych, trawników, a także roślin doniczkowych w domu i na balkonie.

  Opryskiwacz ciśnieniowy składa się z pojemnika na płyn, ręcznej pompki i odpowiedniej dyszy lub lancy. Cała konstrukcja wykonana jest z materiałów podatnych na korozję i czynniki chemiczne. Dzięki temu nasze opryskiwacze są trwałe i zachowują funkcjonalność przez bardzo długi czas.

  Prosty w użyciu, trwały i niezawodny opryskiwacz ciśnieniowy

  Ręczny opryskiwacz ciśnieniowy jest bardzo prosty w użyciu i niezawodny. Dzięki przemyślanej, wysoce efektywnej konstrukcji pomp i tłoków stosowanie opryskiwacza nie wymaga wielkiej siły, a całość działa bezawaryjnie przez bardzo długi czas.

  Dostępne w naszym sklepie opryskiwacze ciśnieniowe ręczne są nie tylko wytrzymałe i długowieczne. Ergonomiczne uchwyty, szerokie lejki do nalewania cieczy oraz regulowane paski sprawiają, że każdy opryskiwacz ciśnieniowy z naszej oferty jest łatwy i wygodny w użyciu.

  Dobry opryskiwacz ciśnieniowy musi być też bezpieczny. Oczywiście przy opryskach substancjami szkodliwymi dla ludzi i zwierząt należy stosować odzież ochronną i bezwzględnie zachować zasady BHP. Ważne jest jednak również, aby sam opryskiwacz miał odpowiednią konstrukcję.

  Nasze opryskiwacze ciśnieniowe mają specjalne zawory ciśnienia, regulowane dysze i specjalne przełączniki pozwalające włączyć i wyłączyć zraszacz jednym ruchem palca. To gwarancja bezpieczeństwa oraz pełnej kontroli nad całym procesem zraszania. Regulowana dysza opryskiwacza to także możliwość łatwego ustawienia odpowiedniego promienia zraszania i ilości aplikowanego płynu

  Ręczny opryskiwacz z naszego sklepu to gwarancja wygody, bezpieczeństwa, wysokiej funkcjonalności i bezawaryjnego działania przez bardzo długi czas.

 • Opryskiwacze plecakowe

  Opryskiwacze plecakowe to wygodne i funkcjonalne urządzenia przydatne przy pracach ogrodniczych i nie tylko. Doskonale nadają się do zraszania, nawożenia i aplikacji środków ochrony roślin, substancji chwastobójczych i odstraszających szkodniki.

  Ze względu na wysoką funkcjonalność, łatwość użycia i wygodę opryskiwacze plecakowe chętnie stosowane są przez profesjonalnych ogrodników, jak i amatorów. Świetnie sprawdzają się przy pielęgnacji rabat kwiatowych, ogrodów warzywnych, drzewek owocowych, trawników i innych terenów zielonych.

  Opryskiwacze ciśnieniowe rozpylają ciecz pod ciśnieniem, co gwarantuje łatwą, szybką i równomierną aplikację wody, nawozów płynnych i rozmaitych środków ochrony roślin. Opryskiwacz jest więc niezbędny przy rozpylaniu substancji chroniących uprawy przed szkodnikami, grzybami, bakteriami czy chorobami.

  Opryskiwacz plecakowy o różnej pojemności

  Opryskiwacz plecakowy może mieć różną pojemność zbiornika. Ważne jest, aby dobrać model odpowiedni do indywidualnych potrzeb. Większy opryskiwacz plecakowy to oczywiście możliwość oprysku większej powierzchni bez konieczności uzupełniania płynu. Wiąże się to jednak również z większą wagą napełnionego urządzenia.

  Na mały ogród lepiej więc wybrać mniejszy opryskiwacz o pojemności kilku — kilkunastu litrów. Będzie on lżejszy i wygodniejszy w noszeniu. Do oprysków większych powierzchni — np. dużych trawników, sadów owocowych czy obszernych upraw na działkach — lepszy będzie opryskiwacz plecakowy o pojemności od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu litrów.

  Opryskiwacz na plecy — gwarancja wygody

  Opryskiwacz na plecy to przede wszystkim wygoda użytkowania. Regulowany pasek na ramię pozwala dopasować opryskiwacz ciśnieniowy do wzrostu i preferencji użytkownika. To gwarancja, że każdy może w komfortowy sposób korzystać z urządzenia.

  Wyposażony w lancę opryskiwacz na plecy to łatwe poruszanie się i możliwość dotarcia z opryskiem do każdego miejsca w ogrodzie. Dzięki lancy można zraszać liście roślin, ale również dostać się pod nie, bezpośrednio do podłoża. Ma to duże znaczenie przy aplikacji substancji, które mogą podrażniać liście.

  Opryskiwacz na plecy jest łatwy w użyciu i bardzo wygodny. Zakłada się go za pomocą specjalnego paska lub szelek o regulowanej długości. Lancę trzyma się jedną ręką, podczas gdy druga obsługuje pompkę ręczną lub pozostaje wolna.

  Opryskiwacze plecakowe ręczne

  Opryskiwacze plecakowe ręczne to niezwykle wygodne, proste i niezawodne urządzenia do zraszania i oprysków roślin. Ze względu na uniwersalny charakter i prostą budowę chętnie wykorzystywane są zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów.

  Opryskiwacze plecakowe ręczne doskonale sprawdzą się w przydomowym ogrodzie i na działce. Posłużą do zraszania roślin w czasie upałów i suszy, jak i do aplikacji nawozów płynnych, substancji chwastobójczych czy środków chroniących przed szkodnikami, grzybami, bakteriami i innymi czynnikami chorobotwórczymi.

  Nasze opryskiwacze plecakowe ręczne to gwarancja wygody, bezpieczeństwa i niezawodności. Wykonane są z wysokiej klasy materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, korozję i substancje chemiczne. Są lekkie, trwałe oraz łatwe w użyciu i czyszczeniu.

  Ręczny opryskiwacz plecakowy — niezawodność i łatwe użycie

  Ręczny opryskiwacz plecakowy to gwarancja funkcjonalności, wygody i bezpieczeństwa. Przede wszystkim jest bardzo łatwy w użyciu. Jedna ręka obsługuje lancę opryskiwacza, a druga wydajną pompkę. Możliwość pompowania na bieżąco, w czasie oprysku, pomaga utrzymać jednolite ciśnienie, a w konsekwencji równomierną podaż płynu.

  Przemyślana konstrukcja pompki sprawia, że chodzi lekko i nie wymaga stosowania siły. Dzięki temu ręczny opryskiwacz plecakowy bez trudu obsłuży każdy, również osoby starsze. Pojemny ręczny opryskiwacz to także możliwość długiej pracy bez konieczności ponownego napełniania zbiornika czy ładowania akumulatora.

  Ręczny plecakowy opryskiwacz ciśnieniowy

  Ręczny plecakowy opryskiwacz ciśnieniowy nadaje się do wielu zastosowań. Jest jednym z bardziej użytecznych narzędzi w przydomowym ogrodzie i na działce.

  Ręczny plecakowy opryskiwacz ciśnieniowy wykorzystać można do zraszania, nawożenia i aplikacji środków ochrony roślin. Użyjemy go także do rozpylania środków chwastobójczych i odstraszających szkodniki. Ręczny plecakowy opryskiwacz ciśnieniowy ma jednak również inne zastosowania. Doskonale sprawdzi się przy aplikacji substancji usuwających grzyby, pleśnie i porosty z mebli ogrodowych, tarasów, altan czy elewacji, a nawet przy odkażaniu i dezynfekcji pomieszczeń i przestrzeni zewnętrznych.

  Opryskiwacze plecakowe akumulatorowe

  Opryskiwacze plecakowe akumulatorowe to wyjątkowo użyteczne elektronarzędzia ogrodnicze. Wydajny, pozwalający na długą pracę akumulator sprawia, że stosowanie opryskiwaczy jest jeszcze prostsze.

  Opryskiwacze plecakowe akumulatorowe to wyjątkowa funkcjonalność i wygoda. Automatyczna, elektryczna pompka zapewnia stałe ciśnienie i równomierny oprysk. Jest to więc doskonałe narzędzie dla profesjonalnych ogrodników, ale chętnie korzystają z niego również amatorzy.

  Niewielkie, wygodne i proste w użyciu opryskiwacze plecakowe akumulatorowe wykorzystuje się więc w ogródkach przydomowych czy na działkach rekreacyjnych. Szerokie zastosowanie znajdują również przy uprawach profesjonalnych, prowadzonych dużą skalę. Szczególnie przydatne są w miejscach trudno dostępnych, gdzie nie mieszczą się przemysłowe opryskiwacze, np. w szklarniach.

  Opryskiwacz plecakowy akumulatorowy — lekki, wygodny i wydajny

  Opryskiwacz plecakowy akumulatorowy to doskonałe narzędzie ogrodnicze. Lekka konstrukcja oraz wygodna przenoszenia i używania urządzenia sprawia, że korzystają z niego m.in. miejsce służby utrzymania zieleni. Opryskiwacz plecakowy akumulatorowy można bowiem stosować w każdych warunkach, niezależnie od ukształtowania terenu.

  Różne pojemności, możliwość regulacji pasków i utrzymania stałego ciśnienia sprawiają, że tego typu opryskiwacze mają szerokie zastosowanie także poza pracami ogrodniczymi.

  Doskonale sprawdzają się do rozpylania środków usuwających pleśnie, grzyby czy porosty z elewacji budynków, mebli ogrodowych, tarasów, balkonów i altan. Opryskiwacz plecakowy akumulatorowy wykorzystać można także do odkażania i dezynfekcji przestrzeni zewnętrznych oraz pomieszczeń.

  Opryskiwacz plecakowy elektryczny

  Opryskiwacz plecakowy elektryczny to urządzenie wydajne, bezpieczne i wygodne w użyciu. Nowoczesne akumulatory mają długą żywotność, a samo urządzenie cechuje niskie zużycie prądu. Oznacza to, że opryskiwacz plecakowy elektryczny może działać bez ładowania przez bardzo długi czas. Jest więc idealny do większych ogrodów i na duże działki, jak i do zastosowań profesjonalnych — przy uprawach przemysłowych oraz utrzymaniu zieleni miejskiej.

  Opryskiwacz plecakowy elektryczny to również bezpieczeństwo pracy. Całe urządzenie wykonane jest z trwałych materiałów odpornych na korozję i działanie substancji chemicznych.

  Opryskiwacze plecakowe elektryczne

  Opryskiwacze plecakowe elektryczne wyposażone są w odpowiednie zawory, zabezpieczenia i regulowane dysze. Gwarantują one pełną kontrolę nad procesem zraszania.

  Elektryczna pompka pozwala na utrzymanie stałego ciśnienia, a dysza na regulację strumienia oprysku. Dzięki temu opryskiwacze plecakowe elektryczne pozwalają na bardzo równomierne zraszanie i dozowanie np. środków ochrony roślin czy nawozów.

  Precyzyjna kontrola to również mniejsze straty stosowanego do oprysku materiału. Opryskiwacze plecakowe elektryczne są więc urządzeniami wysoce ekonomicznymi i ekologicznymi.

 • Akcesoria do opryskiwaczy

  Akcesoria do spryskiwaczy dostępne w naszym asortymencie to profesjonalne części renomowanych producentów. Oferujemy liczne, przydatne akcesoria do spryskiwaczy ułatwiające pracę, zwiększające funkcjonalność urządzeń i pozwalające na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

  Akcesoria do opryskiwaczy to niezbędne przy pracach ogrodniczych elementy urządzeń do wykonywania oprysków i zraszania roślin. Są to zarówno części zamienne, akcesoria naprawcze, jak i akcesoria uzupełniające. Te ostatnie rozszerzają lub modyfikują możliwości opryskiwaczy.

  Akcesoria do opryskiwaczy mogą też zwiększać bezpieczeństwo i wygodę pracy. Wiele z nich pozwala dopasować parametry i możliwości urządzenia do aktualnych potrzeb, celów i preferencji użytkownika. Nasze akcesoria pozwalają więc dostosować opryskiwacze do różnych zadań.

  Akcesoria do opryskiwacza — przydatne wyposażenie dodatkowe

  Akcesoria do opryskiwacza to między innymi elementy dodatkowe, które są nieobecne w podstawowym zestawie. Mogą to być m.in. różnego rodzaju lance, dysze i końcówki o określonych parametrach oraz różnego rodzaju akcesoria ułatwiające pracę i poprawiające bezpieczeństwo.

  Teleskopowe, rozkładane lance to akcesoria do spryskiwacza, któreumożliwiają dotarcie z opryskiem do miejsc trudnodostępnych. Pozwalają np. na łatwy oprysk gęsto posadzonych krzewów czy wysokich drzew.

  Rozmaite końcówki i dysze to z kolei akcesoria do opryskiwaczy, które pozwalają modyfikować strumień zraszania. Zmieniają m.in. kształt i zasięg strumienia, co pozwala na dostosowanie go do aktualnych potrzeb użytkownika i typu oprysku.

  Akcesoria do opryskiwacza to również osłony chroniące użytkownika przed rozpryskami, przyłącza rozdzielające strumień na kilka dysz, przedłużki, wężyki oraz rozmaite nakładki zmieniające możliwości urządzenia lub zapewniające większą wygodę jego użytkowania.

  Części do opryskiwaczy

  Oferujemy również części do opryskiwaczy. To elementy pozwalające na naprawę lub zmianę parametrów urządzenia. Podstawą są oczywiście zamienne części do opryskiwaczy — zbiorniki, pompy, węże, lance, dysze itp. Służą one do wymiany uszkodzonych lub zużytych elementów oryginalnych, dzięki czemu możliwa jest naprawa urządzenia i przedłużenie jego żywotności.

  Części do opryskiwaczy to również elementy modyfikujące parametry. Niektóre modele pozwalają np. na montaż zbiornika o innej pojemności czy innej pompy. Części do opryskiwaczy elektrycznych to m.in. elementy układu automatycznego, w tym np. akumulatory, ale także pompy i inne akcesoria.

  W zależności od modelu urządzenia mogą w nim być zamontowane również takie części do opryskiwaczy jak różnego typu filtry, rozwadniacze czy manometry.

  Części do opryskiwacza

  Części do opryskiwacza to oczywiście nie tylko te skomplikowane elementy, takie jak pompy, zawory itp. To również mniejsze akcesoria — złącza, uszczelki, wężyki, rurki itp. W naszym sklepie znajdą Państwo różne części do opryskiwacza, które pozwolą naprawić niemal każdy model urządzenia.

  W asortymencie mamy części do opryskiwaczy ciśnieniowych różnego typu. Dostępne są akcesoria do opryskiwaczy ręcznych i elektrycznych różnych producentów i o różnych parametrach. Bogata oferta to gwarancja, że wszystkie niezbędne elementy opryskiwacza dostępne są w jednym miejscu.

  Oferujemy wyłącznie wysokiej klasy akcesoria i części do opryskiwaczy. W naszym asortymencie znajdują się starannie wyselekcjonowane produkty renomowanych marek. To gwarancja, że nasze części do opryskiwaczy będą trwałe, funkcjonalne oraz kompatybilne z wszystkimi dostępnymi u nas modelami urządzeń.

 • Opryskiwacze dziecęce
Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 135,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 10 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 135,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Opryskiwacze, ogrodowe opryskiwacze - Preis-Zone.pl

Opryskiwacze – rozwiązania przydatne w domu i w ogrodzie

Opryskiwacze są zaliczane do jednych z podstawowych narzędzi ogrodniczych. Pozwalają wygodnie i równomiernie rozpylać rozmaite substancje mające na celu ochronę roślin. Ponieważ występują w różnych wariantach, bez problemu można znaleźć opryskiwacz dopasowany do własnych potrzeb. Warto przy tym pamiętać, że rozwiązanie zda egzamin nie tylko w ogrodach. Jest także niezbędne przy uprawie roślin na balkonach czy tarasach. Opryskiwacze znajdują też zastosowanie w sadach. Produkty wysokiej jakości, pochodzące od sprawdzonych dostawców, gwarantują niezawodne użytkowanie przez długie lata, zapewniając komfort pracy w ogrodzie.

Opryskiwacz – nie tylko do walki ze szkodnikami. Do jakich prac ogrodniczych wykorzystuje się opryskiwacze?

Opryskiwacz kojarzy się przede wszystkim z urządzeniem służącym do rozpylania środków ochrony roślin oraz preparatów do walki ze szkodnikami. Tymczasem urządzenie sprawdza się również w innych pracach ogrodniczych. Pozwala wygodnie i równomiernie aplikować nawóz. Jest to tym bardziej zasadne, ponieważ nawożenie dolistne uważa się za najbardziej skuteczną oraz najszybszą metodę dostarczania roślinom składników odżywczych. Opryskiwacze są ponadto niezbędne do zraszania gatunków, które do prawidłowego wzrostu i rozwoju wymagają podwyższonej wilgotności powietrza. Są przy tym ergonomiczne i wygodne w użyciu, dzięki czemu zapewniają maksymalny komfort pracy oraz redukują do minimum wysiłek, jaki należy włożyć w opryskiwanie roślin. Najbardziej popularne są opryskiwacze pulsacyjne oraz ciśnieniowe. Wśród tych drugich wyróżnia się rozwiązania ręczne, naramienne oraz plecakowe.

Opryskiwacze ogrodowe – czym wyróżniają się modele pulsacyjne?

Opryskiwacze ogrodowe pulsacyjne to powszechnie znane rozwiązania, obecne niemal w każdym domu. Pozwalają na rozprysk wody przy ręcznym naciśnięciu dźwigni. Przeważnie są stosowane do zraszania roślin, ale mogą także służyć w profilaktyce chorób czy zwalczania szkodników. Cechują się niewielką pojemnością, dzięki czemu nawet wypełnione cieczą są lekkie i wygodne w użyciu. Nowoczesne opryskiwacze ręczne mają regulowaną główkę dyszy, co umożliwia dostosowanie strumienia do konkretnych potrzeb ogrodniczych. Warto przy tym wybierać rozwiązania z przezroczystym pojemnikiem, pozwalającym kontrolować poziom wody, nawozu czy preparatu ochronnego. Ręczne opryskiwacze najlepiej sprawdzają się do użytku na tarasach lub balkonach oraz w przypadku, kiedy zachodzi konieczność aplikacji określonego środka na pojedyncze rośliny w ogrodzie.

Opryskiwacze ciśnieniowe – dlaczego warto na nie postawić?

Alternatywą dla rozwiązań pulsacyjnych są opryskiwacze ciśnieniowe. Istota ich działania polega na tym, że najpierw zwiększa się ciśnienie w zbiorniku za pomocą pompy, a następnie lekko naciska dźwignię, wykonując w ten sposób oprysk ciągły. Pozwalają więc na zwiększenie komfortu pracy, co jest szczególnie ważne przy wykonywaniu oprysków na większym obszarze. Wśród opryskiwaczy ciśnieniowych można wyróżnić urządzenia ręczne o niewielkiej pojemności, które znakomicie sprawdzają się do użytku na balkonie, tarasie czy patio. Ogród natomiast wymaga zastosowania większych i bardziej pojemnych rozwiązań. Z pomocą przychodzą wówczas opryskiwacze naramienne, cechujące się większą pojemnością. Ponieważ są wyposażone w specjalne paski, można założyć je na ramię i w ten sposób wygodnie wykonywać poszczególne zadania w ogrodzie. Ich alternatywą są opryskiwacze plecakowe. Jak sama nazwa wskazuje, pojemnik z cieczą można założyć na plecy, zwiększając dzięki temu ergonomię pracy. Zarówno opryskiwacze naramienne, jak i ogrodowe, mogą być wyposażone w długą lancę, pozwalającą dotrzeć w różne zakamarki ogrodu. Istnieje ponadto możliwość dokupienia do nich lancy teleskopowej, idealnej do wykonywania oprysku drzew, bez konieczności wchodzenia na drabinę.

Opryskiwacz ogrodowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając opryskiwacz ogrodowy, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejszą z nich jest oczywiście jakość. Nowoczesne rozwiązania tworzone przez renomowane firmy są produkowane z materiałów syntetycznych. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia mechaniczne i negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Materiał, z którego powstaje zbiornik, powinien być także obojętny chemiczne, aby nie wchodził w reakcję ze znajdującymi się w nim preparatami. Wybierając opryskiwacze ogrodowe, warto też zwrócić uwagę na solidność ich wykonania. Przydatna jest ponadto funkcja regulacji strumienia cieczy. W przypadku opryskiwaczy ciśnieniowych warto postawić na rozwiązania z wydajną pompą oraz ergonomicznym przełącznikiem zaworu ciśnienia, pozwalającym łatwo włączyć lub wyłączyć urządzenia za pomocą palca. Nie bez znaczenia jest pojemność produktu, którą warto dopasować do konkretnych potrzeb i rodzaju wykonywanych prac ogrodniczych.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone