Węże do oprysków

(13 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

75,00 zł - 240,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 13 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

75,00 zł - 240,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 13 pozycji
Węże do oprysków, węże do środków ochrony roślin - Preis-Zone.pl

Węże do oprysków – specjalistyczne przewody nie tylko do ogrodu

Specjalistyczne węże do oprysków mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie pożądane jest chronienie roślin przed szkodnikami, regularne nawożenie upraw jadalnych czy ozdobnych oraz rozpylanie innych chemikaliów. Profesjonalny wąż do środków ochrony roślin przyda się zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i podczas hodowli i pielęgnacji roślin na większą skalę w gospodarstwie rolniczym. Tego rodzaju węże z powodzeniem wykorzystują także posiadacze sadów czy szklarni.

Węże do oprysków posiadają kilka warstw oraz wzmocnioną strukturę – odporną ma działanie lekkiej chemii, wysokie ciśnienie i oddziaływanie innych niekorzystnych czynników. Węże do oprysków powinny być wykonane z materiałów wolnych od szkodliwych substancji, które mogłyby wyzwalać się podczas kontaktu z chemikaliami do ochrony roślinności i być przez nią asymilowane.

Aby uniknąć przerwania struktury przewodu, a w konsekwencji wycieku płynnych środków ochrony roślin, należy do tego celu stosować wyłącznie węże ogrodowe przeznaczone do oprysków. Węże do oprysków muszą charakteryzować się też bardzo dobrą elastycznością, aby nie uległy mechanicznemu uszkodzeniu na wskutek intensywnego zginania.

Czym się cechują najlepsze węże do środków ochrony roślin?

Najlepsze węże do środków ochrony roślin produkowane są wysokiej klasy miękkiego PVC, zbrojonego potrójną przędzą poliestrową i dodatkowo wzmacnianego tekstylnie. Duża elastyczność zapewnia specjalistycznym wężom solidną wytrzymałość zmęczeniową, co w rezultacie przekłada się również na dłuższą żywotność przewodu do oprysków. Ze względu na technologię płynnego nawożenia i zabezpieczania upraw, węże do środków ochrony roślin są bardzo odporne na ciśnienie i wykazują tolerancję nawet do 60 bar. Pomimo wielowarstwowej struktury, przewody do oprysków ogrodniczych/rolniczych mają wewnątrz gładkościenną budowę, które niweluje opory i zapewnia optymalne parametry dla przepływu ciekłych chemikaliów.

Węże do środków ochrony roślin są także odporne na ścieranie, jakiemu mogą ulegać w trakcie kontaktu z wybrukowaną lub wyasfaltowaną nawierzchnią. Profesjonalny wąż do środków ochrony roślin, jaki oferuje sklep i hurtownia ogrodnicza Preis zone – może być eksploatowany w szerokim zakresie temperatur (nawet od -20 st. C do +60 st. C). W połączeniu z wytrzymałością przewodu na działanie tlenu i penetrację promieni UV – najlepsze węże do oprysków można więc użytkować praktycznie przez cały rok. Dobrej jakości techniczne węże do środków ochrony roślin powinny być wolne od toksycznych substancji (np. kadmu), aby ich eksploatacja nie wiązała się z przenikaniem szkodliwych składników do środowiska naturalnego.

Wąż do oprysków – gdzie i kiedy znajduje zastosowanie?

Uniwersalny wąż do oprysków może być stosowany m. in. w ogrodnictwie i rolnictwie – do rozpylania pod ciśnieniem płynnych środków owadobójczych, chwastobójczych oraz nawozów mineralnych. Regularne opryski i dbanie o uprawy/hodowle – zarówno flory ozdobnej, jak też jadalnej – zwiększa plony, pozwalając przy okazji cieszyć oko efektownym wyglądem roślin. W przydomowym ogrodzie wąż do oprysków przyda się już od pierwszych cieplejszych dni. Wiosenne opryski to bardzo ważny zabieg ochronny, bowiem rozpoczyna się okres wegetacji roślin, a wraz z nim bytowanie wznawiają patogeny grzybowe, bakterie i inne szkodniki. Jeśli chodzi o nawożenie, to węże do oprysków płynnych znajdują zastosowanie przez większą część roku. Oprócz nawozów wiosennych użyźniających glebę, spora liczba gatunków wymaga wsparcia minerałami w okresie letnim, natomiast jesienią węże techniczne mogą posłużyć np. do rozprowadzenia mieszanek wapiennych i potasowych.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone