Systemy nawadniania

(292 produkty)

Podkategorie

  • Sterowniki nawadniania

    Elektroniczne sterowniki nawadniania

    Elektroniczne sterowniki nawadniania to urządzenia pozwalające na programowanie pracy zraszaczy i automatyzację podlewania. Doskonale sprawdzają się zarówno w uprawach profesjonalnych, jak i amatorskich. Elektroniczne sterowniki nawadniania wykorzystuje się do podlewania pół, warzywników, sadów, a także przydomowych trawników i rabat kwiatowych.

    Oferujemy różne modele elektronicznych sterowników nawadniania o odmiennych funkcjach i zastosowaniach. Dostępne są zarówno proste urządzenia, idealne na ogród czy działkę rekreacyjną, jak i wielofunkcyjne sterowniki do zastosowań profesjonalnych, przy uprawach komercyjnych.

    Elektroniczne sterowniki nawadniania umożliwiają pełną kontrolę podlewania. Pozwalają na programowanie pracy zraszaczy, dokładne ustawienie czasu rozpoczęcia i zakończenia podlewania czy parametrów przepływu wody. Poszczególne elektroniczne sterowniki nawadniania pozwalają na ustawienie nawet kilkunastu sekcji podlewania i wybór wielu programów nawadniania. Kontrolować można zatem nie tylko czas, ale i ilość zużytej wody.

    Elektroniczne sterowniki nawadniania zapewniają więc oszczędność i odpowiedzialną gospodarkę wodą. Przede wszystkim jednak umożliwiają stworzenie idealnych warunków do rozwoju różnych gatunków roślin, również o wysokich wymaganiach uprawowych.

    Sterowniki nawadniania — jak działają?

    Sterowniki nawadniania to urządzenia różniące się funkcjami w zależności od modelu. Wszystkie służą oczywiście automatyzacji procesu podlewania, ale mogą mieć liczne dodatkowe funkcje i czujniki.

    Najprostsze sterowniki nawadniania pozwalają kontrolować czas podlewania z pomocą wbudowanego zegara, który po odmierzeniu określonego czasu odcina dopływ wody do zraszaczy. Elektroniczne sterowniki nawadniania dodatkowo wyposażone są w możliwość zaprogramowania czasu startu podlewania.

    Bardziej skomplikowane sterowniki nawadniania umożliwiają kontrolę nad licznymi sekcjami nawadniającymi. Urządzenia te wyposażone są w zestaw elektrozaworów, których otwieranie i zamykanie można zaprogramować. Dzięki temu możliwe jest sterowanie wieloma zraszaczami z poziomu jednego sterownika. Takie rozwiązania poleca się do dużych ogrodów, szczególnie tam, gdzie uprawiane są różne typy roślin o odmiennym zapotrzebowaniu na wodę. Sterowniki nawadniania pozwalają bowiem ustawić odmienne programy dla każdej sekcji, a więc steruje się nie tylko czasem nawadniania, ale także ilością podawanej wody.

    Dodatkowo niektóre sterowniki nawadniania mają wbudowane czujniki lub pozwalają na podłączenie czujników zewnętrznych. Pozwalają one np. na kontrolowanie wilgotności gleby czy wykrywanie opadów i dopasowanie programu nawadniania do tych danych. Tego rodzaju sterowniki nawadniania są szczególnie przydatne przy uprawie roślin wysoce wrażliwych na warunki zewnętrzne, gdzie konieczna jest precyzyjna kontrola wilgotności podłoża.

    Sterownik nawadniania — zalety stosowania

    Sterownik nawadniania znacząco ułatwia dbanie o ogród, działkę i uprawy amatorskie, jak i profesjonalne. Zapewnia pełną kontrolę nad procesem podlewania i pozwala zaoszczędzić wodę.

    Dodatkowo odpowiedni sterownik nawadniania to wygoda i oszczędność czasu. Zwalnia z obowiązku ręcznego podlewania czy aktywnego kontrolowania pracy zraszaczy. Umożliwia dopasowanie programu nawadniania do różnych stref w ogrodzie i konkretnych upraw. Dzięki temu sterownik nawadniania zapewnia utrzymanie optymalnych warunków rozwoju konkretnych gatunków roślin.

    Sterownik nawadniania pozwala zaprogramować automatyczne cykle nawadniania uruchamiane bez udziału człowieka. Nie ma więc obaw o ogród, działkę czy uprawy w czasie urlopu, wakacji i wyjazdów. Sterownik nawadniania z odpowiednimi czujnikami dopasuje też program do aktualnej pogody i wilgotności gleby. To gwarancja znacznie większej kontroli nad warunkami uprawowymi niż przy podlewaniu ręcznym.

    Elektroniczne sterowniki nawadniania różnego typu

    Oferujemy elektroniczne sterowniki nawadniania o odmiennych parametrach, możliwościach i funkcjach. W naszym sklepie znajdują się urządzenia do zastosowań amatorskich, które idealnie sprawdzają się w przydomowych ogrodach czy na działkach rekreacyjnych. Mamy też elektroniczne sterowniki dla profesjonalistów. Dzięki czujnikom, licznym programom i możliwości podziału na wiele stref zapewniają one całkowitą kontrolę nad gospodarką wodną i procesem nawadniania.

    Nasze elektroniczne sterowniki to urządzenia wysokiej jakości. Sprzedajemy produkty renomowanych, sprawdzonych marek, które cieszą się doskonałą opinią na rynku. Elektroniczne sterowniki są więc solidne, wodoodporne, wysoce funkcjonalne i niezawodne. Mamy elektroniczne sterowniki przeznaczone do pracy przy standardowym, jak i bardzo wysokim ciśnieniu wody. Dostępne są urządzenia zasilane bateriami, akumulatorami czy z sieci elektrycznej. Dostępne są sterowniki nawadniania programowane bezpośrednio, za pomocą panelu i wyświetlacza ciekłokrystalicznego w urządzeniu, ale także modele WiFi, które można obsługiwać aplikacją na smartfonie.

  • Węże kroplujące

    Węże kroplujące do nawadniania

    Węże kroplujące do nawadniania są doskonałym rozwiązaniem do podlewania większych obszarów przy ograniczeniu zużycia wody. Systemy nawadniania wyposażone w węże kroplujące zapewniają oszczędność czasu i wody. Są więc wygodne, ekonomiczne i ekologiczne.

    Węże kroplujące do nawadniania służą do rozprowadzania i dozowania wody pod uprawy i tereny zielone. Zastosować można je pod trawniki, rabaty kwiatowe, uprawy warzyw, krzewów, drzew czy roślin ozdobnych. Pozwalają na równomierne rozprowadzenie wilgoci nawet na bardzo dużym obszarze.

    Oferujemy węże kroplujące do nawadniania o różnych parametrach. Mają one odmienną średnicę czy długość. Mogą się różnić rozstawem i wydajnością kroplowników. Węże kroplujące do nawadniania mogą też mieć różną grubość ścianek, od czego zależy maksymalne dopuszczalne ciśnienie wody. Do większych instalacji poleca się węże kroplujące z systemami kompensacji ciśnienia, dzięki którym spadek przepływu wody wraz ze wzrostem długości węża jest niewielki.

    W naszym asortymencie znajdują się węże kroplujące do nawadniania od renomowanych producentów. To gwarancja ich trwałości i wysokiej funkcjonalności. Nasze węże kroplujące do nawadniania są więc odporne na działanie środków chemicznych czy promieniowania UV. Mocne materiały i odpowiednia konstrukcja zapobiegają też wrastaniu korzeni oraz wnikaniu ziemi do otworów kroplujących.

    Wąż kroplujący do nawadniania — sposób na nawadnianie kropelkowe

    Wąż kroplujący do nawadniania jest elementem systemu nawadniania kropelkowego. Dzięki temu możliwe jest podlewanie przez dostarczanie kropli wody w bezpośrednie sąsiedztwo korzeni. Wąż kroplujący do nawadniania umożliwia więc prawidłowe nasączenie gleby wodą bez efektu wypłukiwania podłoża, jak ma to miejsce przy podlewaniu tradycyjnym.

    Wąż kroplujący do nawadniania pozwala też uniknąć strat wody — jest ona dostarczana dokładnie tam, gdzie może być wchłonięta przez rośliny. Pozwala to na dokładniejsze kontrolowanie warunków uprawowych. Ma to szczególne znaczenie dla roślin o bardzo wysokich wymaganiach, przy których kontrola parametrów stanowiska jest kluczowa. Jednak wąż kroplujący do podlewania sprawdza się także w uprawach amatorskich, przydomowych ogrodach czy na działkach rekreacyjnych. To dobry sposób na ułatwienie podlewania trawników, grządek i rabat.

    Wąż kroplujący do podlewania pozwala na kropelkowe nawadnianie dowolnych terenów i roślin. Doskonale sprawdza się nie tylko wkopany w ziemię, ale też położony na podłożu, a nawet podwieszany. Pozwala to na dostosowanie sposobu dystrybucji wody do konkretnych warunków i wymagań określonych roślin.

    Węże kroplujące — czemu warto je stosować?

    Węże kroplujące mają liczne zalety. Przede wszystkim zapewniają odpowiednie, w pełni kontrolowane nawodnienie roślin przy znacznym ograniczeniu zużycia wody. Ponieważ węże kroplujące dozują wodę stopniowo, pod małym ciśnieniem, nie spływa ona poza zasięg systemu korzeniowego.

    Bezpośrednie dostarczenie wody do korzeni to nie tylko oszczędność, ale również lepszy wzrost roślin. Węże kroplujące dają bowiem pewność, że gleba jest prawidłowo zwilżona nie tylko powierzchniowo, ale na odpowiedniej głębokości. Pozwala to na znacznie lepszą kontrolę warunków uprawy, szczególnie jeśli w systemie nawadniania uwzględni się odpowiednie czujniki wilgotności.

    Niektóre gatunki roślin są bardzo wrażliwe i odgórne podlewanie może je uszkadzać. W takim przypadku węże kroplujące również sprawdzają się doskonale. Pozwalają na odpowiednie nawilżenie gleby bez lania wody na liście i kwiaty.

    Węże kroplujące to również estetyka ogrodu. Ponieważ można je wkopać pod trawnik czy rabaty, nie ma zewnętrznych elementów, które mogą szpecić ogród. Nie trzeba też nic przestawiać czy omijać podczas koszenia, grabienia, pielenia i innych prac. Węże kroplujące sprawiają więc, że ogród wygląda lepiej i łatwiej o niego zadbać.

    Węże kroplujące to również ekologia. Zmniejszenie zużycia wody jest coraz bardziej istotne nie tylko na terenie dużych upraw komercyjnych, ale także w gospodarstwach domowych. Systemy nawadniania kropelkowego (w tym węże kroplujące) są tu doskonałym rozwiązaniem, które pomaga pogodzić dbanie o ogród z oszczędnością zasobów naturalnych.

    Wąż kroplujący — jak wybrać odpowiedni?

    Aby wybrać odpowiedni wąż kroplujący, pod uwagę trzeba wziąć kilka kwestii. Wiążą się one zarówno z wymaganiami roślin, jak i parametrami samego węża. 

    Przede wszystkim przeanalizować należy warunki stanowiskowe, które chcemy stworzyć. Czy dana uprawa wymaga dużej, czy małej ilości wody? Czy podłoże powinno być stale wilgotne, czy należy je przesuszać pomiędzy podlewaniem? Od odpowiedzi m.in. na takie pytania zależy, jaki sposób podlewania będzie optymalny.

    Jeśli już zdecydujemy się na system podlewania kropelkowego, należy wybrać odpowiedni wąż kroplujący. Na jego funkcjonalność i zastosowanie wpływ mają takie kwestie jak przekrój, grubość ścianek, długość, rozstaw kroplowników, ale również konstrukcja wewnętrzna.

    Przede wszystkim im większy przekrój, tym więcej wody przepływa przez wąż kroplujący w jednostce czasu. Jednak ilość wody dostarczanej do gleby zależy również od rozmieszczenia i wielkości otworów. Dlatego wybierając wąż kroplujący, najlepiej kierować się parametrem wydajności emitera. To wartość wyrażona w litrach na godzinę (zazwyczaj podawana dla ciśnienia równego 1 bar).

    Sprawdzić warto również zakres ciśnienia roboczego, przy jakim może pracować wąż kroplujący. Standardem jest od 05, do 3,5 bar, ale szczególnie duże instalacje mogą wymagać większej wytrzymałości.

    Kupując wąż kroplujący, oczywiście odmierzyć trzeba też jego długość. Należy przy tym pamiętać, że o ile krótkie instalacje tego nie wymagają, o tyle przy długich wąż powinien mieć odpowiednią konstrukcję. Różne systemy utrzymania ciśnienia pomagają zachować stały przepływ wody na całej długości instalacji. Dzięki temu na początku i na końcu węża kroplującego utrzymuje się mniej więcej identyczne ciśnienie, a co za tym idzie, równa wydajność nawadniania.

  • Zawory i elektrozawory...

    Zawór i elektrozawór do nawadniania

    Zawory i elektrozawory do nawadniania to elementy, bez których nie obejdzie się żaden system nawadniania. Pozwalają one na kontrolowanie przepływu wody w instalacji do podlewania. Są więc zasadniczym elementem pozwalającym na uruchamianie, zatrzymanie i regulowanie przepływu wody.

    Oferujemy zawory i elektrozawory do nawadniania o różnych parametrach i przeznaczeniu. Poszczególne modele pozwalają na zamykanie i otwieranie przepływu, ale również na kontrolę ciśnienia. Mamy zawory i elektrozawory do nawadniania do instalacji nisko i wysokociśnieniowych, przeznaczone do zastosowań amatorskich i profesjonalnych. Dostępne są również modele, które można podłączyć pod specjalne kontrolery automatyczne.

    Zawory i elektrozawory do podlewania znajdują zastosowanie we wszystkich instalacjach nawadniających. Pomogą nawodnić ogród, działkę rekreacyjną, trawnik, rabaty kwiatowe czy grządki warzywne. Zawory i elektrozawory do nawadniania są też niezbędne w profesjonalnych instalacjach przy uprawach komercyjnych — na polach, w sadach czy szklarniach.

    Wszystkie obecne w naszym sklepie zawory i elektrozawory do nawadniania pochodzą od renomowanych producentów. To sprawdzone, mocne i funkcjonalne urządzenia, które znalazły uznanie na rynku.

    Elektrozawory do nawadniania — jak ułatwiają podlewanie?

    Elektrozawory do nawadniania to podstawowe elementy regulujące przepływ wody w instalacji. Ich rolą jest otwieranie lub zamykanie dopływu wody do konkretnych części systemu nawadniającego. Dobre elektrozawory do nawadniania pozwalają też na precyzyjną regulację ciśnienia wody w instalacji. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie ilości wody przepływającej w jednostce czasu do konkretnych potrzeb i celów.

    Elektrozawory do nawadniania mogą być sterowane automatycznie. Specjalne sterowniki programuje się tak, by otwierały lub zamykały elektrozawory w określonym czasie. Dzięki temu możliwa jest autonomizacja całej instalacji nawadniającej, Zaprogramowany komputer rozpoczyna podlewanie o określonej godzinie i kończy po określonym czasie. Możliwe jest nawet automatyczne dopasowanie ciśnienia płynącej wody do konkretnych potrzeb i wymagań uprawowych.

    Elektrozawory do podlewania zapewniają zatem nie tylko wygodę, ale i oszczędność. Regulacja przepływu jest bowiem podstawą odpowiedzialnej gospodarki wodnej. Elektrozawory do podlewania pozwalają więc na dokładne dopasowanie ilości wody używanej do podlewania konkretnych obszarów ogrodu czy danych gatunków roślin. Mniejsze zużycie zasobów to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również sposób na zadbanie o ekologię.

    Elektrozawór do nawadniania — jak działa?

    Elektrozawór do nawadniania składa się zazwyczaj z elektromagnesu (czyli cewki) oraz zaworu głównego ze zwierciadłem, czyli membraną kontrolującą przepływ wody. Wielkość (i moc) elektromagnesu zależy od konkretnego modelu elektrozaworu do nawadniania.

    Zasada działania tych urządzeń jest bardzo prosta. Elektrozawór do nawadniania wykorzystuje pole elektromagnetyczne do sterowania ustawieniem zwierciadła. Sygnał elektryczny w cewce wytwarza pole o określonej polaryzacji (kierunku), co otwiera lub zamyka zwierciadło. Warto wspomnieć, że elektrozawory do nawadniania są jednokierunkowe — woda może nimi płynąć tylko w jedną stronę i nie ma możliwości cofania się.

    Elektrozawór do nawadniania wymaga impulsu elektrycznego. Musi więc być podłączony do źródła prądu — najczęściej do kontrolera, który ma zasilanie z baterii lub z sieci elektrycznej. Elektrozawór do nawadniania może być urządzeniem automatycznym, sterowanym komputerowo. Jego uruchomienie nie wymaga więc ingerencji człowieka, a jedynie impulsu podanego przez sterownik. Oznacza to, że jest idealnym elementem zautomatyzowanych systemów podlewania.

    Elektrozawór do nawadniania spełni więc swoją funkcję bez aktywności operatora. Dzięki temu nawadnianie odbywa się nawet pod nieobecność człowieka. Taki system jest zatem idealny nie tylko przy profesjonalnych uprawach, gdzie kontrola czasu podlewania jest bardzo ważna. Sprawdzi się także w przydomowych ogrodach i na działkach rekreacyjnych, również w czasie wakacji, urlopu czy innych wyjazdów.

    Zawory do nawadniania — jakie są ich rodzaje?

    Zawory do nawadniania mogą mieć różną konstrukcję, wielkość i przepustowość. Wybór odpowiedniego modelu zależy więc od parametrów instalacji, którą chcemy stworzyć.

    W przydomowych ogrodach sprawdzą się małe zawory do nawadniania, dostosowane do ciśnienia wody w domowej sieci wodociągowej. W dużych systemach do podlewania, gdzie mamy do czynienia z wysokimi ciśnieniami wody, należy zastosować większe i mocniejsze zawory do nawadniania. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę nie tylko na średnicę zaworu, ale też na siłę elektromagnesu (napięcie cewki), która musi być tu większa.

    Zawory do nawadniania mogą też mieć wiele wyjść. Mogą to być modele 2-, 3- lub wielodrogowe (tzw. rozdzielacze). Takie zawory do nawadniania stosuje się w instalacjach rozgałęzionych, gdzie za jednym zaworem chcemy stworzyć kilka ścieżek przepływu wody.

    Zawór do nawadniania — gdzie się przyda?

    Zawór do nawadniania przyda się w każdej zautomatyzowanej instalacji nawadniającej. Niezależnie od tego, czy jest to tradycyjny system podlewania lub zraszania, czy instalacja kropelkowa. Niezbędnym elementem takich systemów będą też kontrolery sterujące zaworami. To od nich wychodzi impuls, który otwiera lub zamyka zawór do nawadniania.

    Automatyczne systemy podlewania stosuje się zarówno na uprawach profesjonalnych, jak i amatorskich. Zawór do nawadniania jest więc niezbędnym elementem przy instalacjach na polach uprawnych, w sadach, dużych szklarniach i innych komercyjnych uprawach. Jednak coraz częściej takie systemy trafiają też do przydomowych ogrodów i na działki rekreacyjne.

    Odpowiedni zawór do nawadniania i inne elementy instalacji do podlewania pozwalają na niemal bezobsługowe dostarczenie wody pod trawniki, rabaty i grządki. Są wygodne, wydajne, oszczędne i ekologiczne. Dlatego korzystają z nich osoby prywatne, przedsiębiorcy, jak i osoby odpowiedzialne za utrzymanie zieleni miejskiej.

  • Liczniki przepływu wody

    Liczniki przepływu wody, inaczej wodomierze, to urządzenia służące do pomiaru zużycia wody. Pozwalają kontrolować ilość wody używanej np. do podlewania ogrodu, działki, rabat kwiatowych, trawników czy profesjonalnych upraw.

    Liczniki przepływu wody standardowo zakładane są na każdym przyłączu do sieci wodociągowej (czyli na rurach doprowadzających wodę do budynku). Jednak takie urządzenia mierzą całkowite zużycie wody w gospodarstwie domowym. Do pomiaru zużycia na konkretnych odcinkach wewnętrznej instalacji (np. ilości wody zużywanej przez system nawadniania) konieczny jest montaż dodatkowych liczników przepływu wody.

    Takie liczniki przepływu wody montuje się m.in.na przyłączu węża ogrodowego (czy bardziej rozbudowanego systemu nawadniania). Pozwalają one dokładnie kontrolować ilość wody używanej do podlewania. Takie pomiary są podstawą odpowiedzialnej gospodarki wodnej w gospodarstwach rolnych, ale warto je prowadzić również w ogrodzie czy na działce.

    Oferujemy liczniki przepływu wody do różnych zastosowań. Poszczególne modele różnią się wieloma cechami. Mogą być dostosowane do instalacji nisko lub wysokociśnieniowych i mieć przyłącza o różnej średnicy (pasujące do różnych węży). Liczniki przepływu wody różnią się także tolerancją pomiaru (która zależy m.in. od ciśnienia roboczego). Do amatorskich pomiarów informacyjnych (np. w ogródkach) dopuszcza się tolerancję w okolicach +/- 10%.

    Wybierając liczniki przepływu wody, uwagę warto zwrócić także na typ urządzenia. W naszej ofercie znajdują się zarówno liczniki mechaniczne, jak i elektroniczne. W tych pierwszych strumień wody kierowany jest na wirnik (typu skrzydełkowego lub śrubowego), który wprawia w ruch mechanizm pomiarowy. Natomiast cyfrowe (elektroniczne) liczniki przepływu wody wykorzystują zaawansowane czujniki. Są one znacznie dokładniejsze (mają mniejszy błąd pomiarowy), ale też zdecydowanie droższe.

    Wszystkie liczniki przepływu wody w naszym asortymencie to urządzenia wysokiej klasy. Oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty renomowanych marek o uznanej na rynku pozycji. Dlatego nasze liczniki przepływu wody cechuje wysoka funkcjonalność, trwałość i wygoda użytkowania.

    Licznik przepływu wody — gdzie się przyda?

    Licznik przepływu wody montuje się przede wszystkim jako element systemów nawadniania. Takie instalacje do podlewania wykorzystuje się je m.in. przy profesjonalnych uprawach komercyjnych, gdzie odpowiednie zarządzanie zasobami wody ma duże znaczenie funkcjonalne (wpływa na rozwój i dobrostan upraw) i ekonomiczne. Jednak licznik przepływu wody sprawdzi się również przy uprawach amatorskich czy pielęgnowaniu zieleni przydomowej.

    Dokładne odmierzanie ilości wody zużywanej do podlewania pozwala lepiej kontrolować warunki rozwoju roślin. Licznik przepływu wody umożliwia zatem lepszy nadzór nad wilgotnością podłoża. To szczególnie ważne przy uprawie roślin o wysokich wymaganiach stanowiskowych, ale nie tylko. Znaczenie ma również przy uprawach komercyjnych, przy których stworzenie optymalnych warunków rozwoju wpływa na wielkość i jakość zbiorów. 

    Odpowiednie podlewanie jest ważne także w prywatnych ogródkach. Prawidłowe odmierzenie ilości wody, które umożliwia licznik przepływu wody, pozwala lepiej zadbać o rośliny ozdobne. Wpływa więc na wygląd przydomowej zieleni i estetykę ogrodu.

    Licznik przepływu wody pomaga także zadbać o środowisko. Odpowiedzialna gospodarka zasobami naturalnymi jest podstawą ekologii. Pomiar zużycia wody (i precyzyjne odmierzanie jej ilości używanej do podlewania) jest więc istotny dla każdego, kto chce troszczyć się o środowisko. Z tego względu licznik przepływu wody przyda się nie tylko w systemach nawadniania upraw komercyjnych. Stosować je powinien każdy, kto ma ogród lub działkę.


    Co ważne, licznik przepływu wody można zamontować nie tylko na przyłączu do sieci wodociągowej. Wykorzystać go można także w instalacjach czerpiących wodę ze studni czy zbiornika na deszczówkę. Licznik przepływu wody pozwala więc lepiej zarządzać zasobami pochodzącymi z różnych źródeł.

  • Zegary przepływu wody

    Zegar przepływu wody

    Zegar przepływu wody to urządzenie pozwalające na automatyczne odcięcie przepływu po określonym, ustawionym czasie. System nawadniania wyposażony w zegar przepływu wody jest więc semi-automatyczny. Przepływ włącza się manualnie, a jego odcięcie następuje automatycznie po upływie ustawionego na zegarze czasu.

    Oferujemy funkcjonalne, trwałe zegary przepływu wody do różnych instalacji nawadniających. W naszym asortymencie znajdują się jedynie sprawdzone produkty renomowanych marek. Każdy zegar przepływu wody wykonany jest z materiałów odpornych na korozję i warunki atmosferyczne. Może więc być montowany w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

    System nawadniania wyposażony w zegar przepływu wody to przede wszystkim oszczędność wody. Dokładne ustawienie czasu nawadniania pozwala na odpowiednie dawkowanie wody i dopasowanie jej ilości do zapotrzebowania konkretnych roślin. Zegar przepływu wody przyda się więc w instalacjach nawadniających ogród i działki rekreacyjne, jak i profesjonalne uprawy, tereny zieleni miejskiej czy obiekty sportowe (np. boiska, pola golfowe itp.).

    Zegar przepływu wody sprawdzi się m.in. do podlewania trawników, rabat kwiatowych, grządek warzywnych, sadów, szklarni, pól uprawnych itp. Pozwoli na dopasowanie czasu podlewania do konkretnych gatunków roślin i warunków pogodowych. Co istotne, zegar przepływu wody można wykorzystać do podlewania ręcznego, ale również w systemach zraszających czy kroplujących. 

    Zegary przepływu wody - usprawnienie systemów nawadniania

    Zegary przepływu wody to narzędzia usprawniające działanie systemów nawadniania. Zapewniają wygodne i precyzyjne ustawienie czasu podlewania w instalacjach zraszających i kroplujących.

    Zegary przepływu wody to urządzenia mechaniczne. Do działania nie potrzebują źródła zasilania — baterii czy podłączenia do sieci. Nie są wyposażone w układy elektroniczne, dzięki czemu są znacznie mniej podatne na awarie niż kontrolery elektroniczne.

    Dużym atutem jest też prosta obsługa. Zegary przepływu wody wyposażone są w pokrętła do ustawiania czasu nawadniania. Przeważnie pozwalają na regulację w zakresie od 0 do 120 minut. Większość modeli wyposażona jest też w przełącznik sterowania ręcznego. Oznacza to, że możliwe jest ustawienie ciągłego przepływu wody bez ograniczenia czasowego. Nie trzeba więc odłączać zegarów przepływu wody, by korzystać z instalacji z pominięciem funkcjonalności urządzenia.

    Poszczególne zegary przepływu wody różnią się istotnymi parametrami. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na przyłącza. Mogą one mieć różną wielkość, a więc być dostosowane do rur czy węży o odmiennym przekroju. Zegary przepływu wody różnią się także dopuszczalnym ciśnieniem nominalnym. Inne urządzenia będą więc odpowiednie do małych instalacji, np. w przydomowych ogrodach, inne natomiast do nawadniania większych powierzchni, wymagających dużego ciśnienia — np. upraw komercyjnych, obiektów sportowych czy terenów zieleni miejskiej.

    Zegary przepływu wody montuje się na kran przy pomocy złącza gwintowanego. Z drugiej strony podłącza się wąż ogrodowy. Większość modeli wyposażona jest tu w specjalny adapter do szybkozłączki. Instalacja zegarów przepływu wody jest więc bardzo prosta, nie wymaga specjalnych narzędzi czy umiejętności. Dlatego urządzenie sprawdza się we wszystkich instalacjach nawadniających, niezależnie od ich specyfiki czy lokalizacji.

    W naszym asortymencie dostępne są zegary przepływu wody do zastosowań amatorskich i profesjonalnych. Oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty renomowanych marek cieszących się uznaniem klientów. Nasze zegary przepływu wody są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Są to produkty niezawodne i o wysokiej funkcjonalności.

  • Rury montażowe PE do...

    Rury montażowe PE do nawadniania

    Rury montażowe PE do nawadniania służą do budowy linii zasilających systemy nawadniania. Wykonane z polipropylenu rury montażowe PE wykorzystuje się zatem w celu doprowadzenia wody do różnych sekcji systemu.

    Oferujemy rury montażowe PE do nawadniania o różnych przekrojach i dopuszczalnym ciśnieniu nominalnym (oznaczanym skrótem PN). Znajdują one zastosowanie zarówno w instalacjach naziemnych, jak i podziemnych, prowadzonych pod gruntem. Rury montażowe PE do nawadniania mogą więc służyć do budowy linii głównej systemu, jak i jej rozgałęzień doprowadzających wodę do linii skraplających, zraszaczy i innych emiterów.

    W naszej ofercie znajdują się rury montażowe PE do nawadniania wykonane z wysokiej jakości polietylenu. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne (przebicia czy pęknięcia), jak i na warunki środowiskowe — promieniowanie UV oraz zmiany temperatur. Rury montażowe PE do nawadniania to także wysoka odporność na czynniki chemiczne, takie jak środki ochrony roślin, nawozy i inne substancje wykorzystywane w rolnictwie.

    Wysoka odporność sprawia, że rury montażowe PE do nawadniania doskonale sprawdzają się we wszystkich instalacjach nawadniających — zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich.

    Rura montażowa PE do nawadniania

    Rura montażowa PE do nawadniania to produkt wykonany z polipropylenu. Jest to obecnie najpopularniejszy materiał wykorzystywany przy budowie różnych sieci i instalacji wodociągowych.

    Warto wiedzieć, że rura montażowa PE do nawadniania może mieć różne parametry. Podstawowa kwestia to oczywiście średnica, która wpływa na przepustowość. Jednak uwagę warto zwrócić również na grubość ścianki. Te dwa parametry — średnica i grubość ścianki — determinują, jaką rura montażowa PE do nawadniania ma wytrzymałość na obciążenia zewnętrzne, ale też na ciśnienie wewnętrzne.

    Stosunek średnicy zewnętrznej i grubości ścianek rury montażowej PE do nawadniania oznacza się skrótem SDR. Różne wartości SDR wpływają z kolei na wartość parametru PN, czyli dopuszczalne ciśnienie nominalne wewnątrz rury. Wybierając odpowiednią rurę montażową PE do nawadniania, trzeba też pamiętać, że wartość PN podawana jest dla wody o temperaturze 20 stopni Celsjusza, przy założeniu minimalnej trwałości instalacji wynoszącej 50 lat.

    Rura montażowa PE do nawadniania o wartości PN 4 (czyli maksymalnym dopuszczalnym ciśnieniu nominalnym na poziomie 4 BAR) sprawdza się w większości przydomowych systemów nawadniania. Wyższe wartości PN mogą być wymagane przy budowie wyjątkowo dużych instalacji, np. w przemysłowych gospodarstwach rolnych czy na obszernych terenach zieleni miejskiej.

    Rury nawadniające do rozprowadzania wody

    Rury nawadniające do rozprowadzania wody służą przesyłaniu wody między główną linią zasilającą (najczęściej przyłączem wodociągowym) a poszczególnymi elementami instalacji nawadniającej.

    Takie instalacje wykorzystuje się zarówno w profesjonalnych gospodarstwach rolnych, na terenach zieleni miejskiej, do podlewania boisk i obiektów sportowych, jak i na prywatnych, niewielkich działkach czy w ogrodach. Rury nawadniające do rozprowadzania wody są więc niezbędnym elementem systemów nawadniania niezależnie od rozmiarów i parametrów instalacji.

    Oczywiście konkretne plany budowy systemu nawadniającego wymagają zastosowania rur nawadniających do rozprowadzania wody o innych parametrach. Instalacja nawadniająca ogród przydomowy lub niewielką działkę może być oparta o rury nawadniające do rozprowadzania wody o mniejszej średnicy. Z kolei w dużych systemach konieczna będzie instalacja większych rur o odpowiedniej przepustowości.

    Rura nawadniająca do rozprowadzania wody

    Rura nawadniająca do rozprowadzania wody powinna być dobrana nie tylko pod względem średnicy, parametru SDR czy dopuszczalnego ciśnienia nominalnego (PE). Uwagę należy zwrócić również na typ instalacji, w której rura ma być wykorzystana.

    W przypadku budowy naziemnych systemów nawadniania rura nawadniająca do rozprowadzania wody musi być odporna nie tylko na ewentualne uszkodzenia mechaniczne (np. na uderzenia). Ważna będzie również odporność na zmiany temperatur oraz promieniowanie UV.

    Z kolei w instalacjach podziemnych istotna będzie wysoka odporność na ciśnienie zewnętrzne. Rura nawadniająca do rozprowadzania wody powinna wytrzymać napór gruntu, w który będzie wkopana. Powinna też być odporna na wrastanie korzeni.

    Ze względu na właściwości polietylenu, rura nawadniająca do rozprowadzania wody wykonana z tego materiału doskonale nadaje się zarówno do budowy naziemnych, jak i podziemnych systemów nawadniania. Materiał ten wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, warunki środowiskowe, jak i na czynniki chemiczne. Polietylen jest tworzywem sztucznym, które nie wchodzi w reakcje z chemią przemysłową, środkami ochrony roślin, nawozami i innymi substancjami wykorzystywanymi w rolnictwie.

    Rura nawadniająca do rozprowadzania wody wykonana z poletylenu jest chemicznie obojętna, nadaje się zatem również do przesyłania wody pitnej, nie wpływając na jej skład, smak i właściwości.

    W naszej ofercie znajdziesz rury montażowe PE do nawadniania wykonane z najwyższej jakości materiału gwarantującego wysoką trwałość i funkcjonalność produktu. Oferujemy rury nawadniające do rozprowadzania wody o różnych parametrach — przekroju, grubości ścianki i dopuszczalnym ciśnieniu nominalnym.

  • Akcesoria do rur i...

    Akcesoria do rur i węży

    Akcesoria do rur i węży ogrodowych to elementy, bez których nie obejdzie się żaden system nawadniania. Wśród nich znajdziesz m.in. zaślepki, łączniki, trójniki i kolanka do rur i węży, a także wpinki, zawory odwadniające, klucze do złączek czy mocujące akcesoria do rur i węży ogrodowych — obejmy, opaski, uchwyty i zawieszki.

    Oferujemy różnego rodzaju akcesoria do rur i węży ogrodowych o dowolnym przekroju, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym i innych parametrach. Sprzedajemy produkty renomowanych marek o ugruntowanej pozycji na rynku. To najlepsza gwarancja wysokiej jakości dostępnych w naszym sklepie akcesoriów do rur i węży ogrodowych w naszym asortymencie.

    Akcesoria do rur i węży ogrodowych są niezbędne przy budowie wszystkich systemów nawadniania. Takie systemy montuje się nie tylko w przydomowych ogródkach i na działkach rekreacyjnych, ale również w profesjonalnych gospodarstwach rolnych, szklarniach, sadach itp. Wykorzystuje się je również do podlewania zieleni miejskiej.

    W naszym sklepie znajdziesz akcesoria do rur i węży ogrodowych o różnym przeznaczeniu. To zarówno wysokiej jakości elementy profesjonalnych systemów nawadniania, jak i prostsze (i tańsze) modele do zastosowań amatorskich.

    Akcesoria do węży ogrodowych

    Każdy, kto ma ogród lub działkę, wie, jak ważne jest regularne i odpowiednio obfite podlewanie roślin. Akcesoria do węży ogrodowych są niezbędnymi elementami wykorzystywanymi nawet w najprostszych systemach nawadniania.

    Budowa systemu nawadniającego wymaga łączenia poszczególnych elementów instalacji. W tym celu wykorzystuje się takie akcesoria do węży ogrodowych, jak specjalne łączniki, wpinki, trójniki i kolanka. Pozwalają one podłączyć wąż do źródła wody, spiąć go z rurą, innym wężem, linią kroplującą czy innymi elementami instalacji.

    Trójniki to akcesoria do węży ogrodowych, które umożliwiają rozdzielenie linii i doprowadzenie wody z jednego źródła do kilku punktów. Są to więc niezbędne elementy wykorzystywane przy instalacjach z kilkoma emiterami. Można dzięki nim doprowadzić wodę do licznych zraszaczy czy kilku linii kroplujących.

    Przydatne mogą się okazać również zaślepki. To proste akcesoria do węży ogrodowych, które umożliwiają ich zamknięcie. Pozwala to uniknąć niepożądanych wycieków, jak i zabrudzenia wnętrza węża, np. błotem. Zaślepki można wykorzystać m.in. do zakończenia linii kroplującej.

    W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria do węży ogrodowych. Mamy łączniki, wpinki, kolanka, trójniki i zaślepki, ale również przydatne elementy mocujące. Takie akcesoria do węży ogrodowych, jak obejmy, opaski i uchwyty pozwalają na trwałe, jak i mobilne mocowanie węży w różnych miejscach.

    Wszystkie oferowane przez nasz akcesoria do węży ogrodowych pochodzą od renomowanych producentów. Wykonane są z solidnych, trwałych materiałów odpornych na uszkodzenia i niekorzystne warunki. Mamy akcesoria do węży ogrodowych o różnym przekroju i dopuszczalnym ciśnieniu roboczym. Bez trudu znajdziesz więc elementy idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

    Akcesoria do rur ogrodowych

    Akcesoria do rur ogrodowych również służą budowie systemów nawadniających. To przede wszystkim różnego typu połączenia — specjalne łączniki czy trójniki. Takie akcesoria do rur ogrodowych pozwalają tworzyć dowolne konfiguracje i układy instalacji do podlewania.

    Dostępne w naszym sklepie akcesoria do rur ogrodowych są trwałe, funkcjonalne i szczelne. Nadają się do wykorzystania w instalacjach naziemnych, jak i podziemnych, prowadzonych pod gruntem. Wykonane z tworzywa sztucznego lub odpowiedniego metalu kolanka, trójniki i łączniki są bowiem odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na czynniki chemiczne — środki ochrony roślin, nawozy i inną chemię ogrodową. Dzięki temu stanowią trwałe elementy układów nawadniających wykorzystywanych nie tylko w uprawach amatorskich — na ogrodach czy działkach rekreacyjnych, ale również w profesjonalnym rolnictwie czy na terenach zieleni miejskiej.

    W naszym asortymencie znajdują się akcesoria do rur ogrodowych różnego typu, o różnym przekroju i dopuszczalnym ciśnieniu roboczym. Znajdziesz u nas elementy do dowolnych instalacji nawadniających — zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych.

    Mamy więc zaślepki, łączniki, trójniki, kolanka, zawory i inne akcesoria do rur ogrodowych. Sprzedajemy praktyczne systemy zamocowań — opaski, obejmy i uchwyty, a także klucze do złączek i wszelkie inne elementy przydatne przy budowie i eksploatacji systemów nawadniających.

  • Emitery

    Oferujemy liczne emitery wody do kropelkowych systemów nawadniania. Emitery kroplujące pozwalają na dostarczanie wody bezpośrednio do systemu korzeniowego roślin, dzięki czemu unika się strat związanych z parowaniem. Sprawia to, że system nawadniania jest wydajniejszy i zapewnia większą oszczędność wody oraz lepsze gospodarowanie jej zasobami.

    W naszym asortymencie dostępne są emitery różnego typu, o odmiennych parametrach. Różnią się m.in. dopuszczalnym ciśnieniem roboczym, rodzajem i średnicą przyłącza do rury czy długością. Przede wszystkim jednak poszczególne emitery mają odmienną wydajność, czyli podają inna ilość wody w jednostce czasu.

    Emiter kroplujący powinien więc być dostosowany do budowanego systemu, ale przede wszystkim do zapotrzebowania roślin. Właściwie dobrane emitery muszą cechować się odpowiednim przepływem, który zapewni dostarczenie odpowiedniej ilości wilgoci konkretnym gatunkom roślin.

    W naszym sklepie kupisz emitery krótkie i patykowe, z kompensacją ciśnienia, regulowanym zaworem czy przepływem turbulentnym. Mamy emitery o różnej wydajności, zapewniające kontrolowany przepływ wody i jej właściwe dawkowanie.

    Emiter

    Dobrze dobrany emiter jest zasadniczym elementem każdego systemu nawadniania. To od niego w głównej mierze zależy funkcjonalność całej instalacji. Emiter reguluje bowiem prędkość i ilość podawanej wody oraz miejsce, w które zostanie ona dostarczona.

    Emiter w systemach kroplujących montowany jest przeważnie w gruncie. Pozwala to dostarczać wodę bezpośrednio do systemu korzeniowego. Dzięki temu ogranicza się straty związane z parowaniem. Wiele gatunków roślin jest też szczególnie czuła na polewanie liści czy kwiatów. Emitery kroplujące pozwalają tego uniknąć, zapewniając tym gatunkom odpowiednie warunki rozwoju.

    Co ważne, emiter można montować na różnej głębokości, zależnie od wielkości i budowy systemu korzeniowego poszczególnych roślin uprawnych. Nie wymaga to głębokiego wkopywania całej instalacji. Wykorzystać można bowiem tzw. emiter patykowy, czyli długi model, który pobiera wodę z płytko osadzonych (a nawet prowadzonych powierzchniowo) rur i dostarcza ją w głąb gruntu.

    Dostępne u nas emitery mają też systemy kompensacji ciśnienia. Dzięki nim emiter pracuje ze stałą wydajnością niezależnie od ciśnienia nominalnego w rurze doprowadzającej wodę. Ma to duże znaczenie m.in. w rozległych systemach nawadniania, gdzie na długich liniach doprowadzających następuje spadek ciśnienia. Emiter z systemem kompensującym będzie tu podawał taką samą ilość wody niezależnie od tego, czy znajdzie się na początku, czy na końcu linii.

    Emitery kroplujące

    Emitery kroplujące stosuje się w profesjonalnych i amatorskich (przydomowych) systemach nawadniania. Doskonale sprawdzają się m.in. przy nawadnianiu trawników, rabat kwiatowych i warzywników, ale również nasadzeń krzewów i drzewek ozdobnych lub owocowych. Emitery kroplujące wykorzystuje się również w szklarniach, szkółkach ogrodniczych, sadach, parkach oraz na terenie obiektów sportowych — boisk, pól golfowych itp.

    Atutem jest to, że emiter kroplujący może być stosowany w terenie trudnym. Systemy kroplujące doskonale sprawdzają się w miejscach nierównych oraz stromych. W takich warunkach podawanie wody do systemu korzeniowego, a nie powierzchniowo, pozwala uniknąć problemów z wymywaniem podłoża.

    Emitery kroplujące dostępne w naszym sklepie to produkty najwyższej jakości, pochodzące od uznanych producentów. Wykonane są z trwałych i mocnych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz czynniki chemiczne. Emiter kroplujący powinien być odporny m.in. na korozję, promienie UV i zmiany temperatur, ale również na substancje chemiczne — środki ochrony roślin, nawozy i inne specyfiki wykorzystywane w ogrodnictwie. Ponieważ emitery kroplujące montuje się w gruncie, po którym się chodzi, a czasem jeździ też maszynami, ważna jest także ich wytrzymałość mechaniczna.

    Nasze emitery kroplujące spełniają te wymagania. Są trwałe, niezawodne i wysoce funkcjonalne — idealne do zastosowań amatorskich, jak i do systemów profesjonalnych, np. przy uprawach komercyjnych.

  • Kroplowniki

    Oferujemy liczne kroplowniki indywidualne wykorzystywane w systemach nawadniania kropelkowego. Kroplowniki pozwalają na precyzyjne dostarczanie wody bezpośrednio do systemu korzeniowego roślin. Umożliwia to ograniczenie strat związanych z parowaniem. Systemy nawadniania kropelkowego wyposażone w odpowiednie kroplowniki pozwalają więc lepiej gospodarować zasobami wody, zapewniają oszczędność i dokładne dawkowanie wilgoci.

    Nasza oferta obejmuje kroplowniki o różnych parametrach. Mamy modele różnej wielkości, z różnymi typami i wymiarami przyłączy. Poszczególne kroplowniki różnią się także dopuszczalnym ciśnieniem nominalnym, a przede wszystkim wydajnością, czyli prędkością przepływu wody.

    W naszym sklepie kupisz kroplowniki wciskane, krótkie i patykowe. Sprzedajemy kroplowniki labiryntowe, z kompensacją ciśnienia, samozamykające się czy z przepływem turbulentnym. Mamy więc akcesoria odpowiednie do każdego systemu nawadniania, niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia.

    Kroplowniki najczęściej montuje się w gruncie, w bezpośrednim sąsiedztwie korzeni. Kropelkowe systemy nawadniania pomagają więc ograniczyć straty związane z parowaniem czy spływaniem wody po powierzchni gruntu. Kroplowniki pozwalają też uniknąć wymywania podłoża, co zdarza się w przypadku tradycyjnego podlewania powierzchniowego.

    Trzeba także wiedzieć, że niektóre gatunki roślin źle reagują na polewanie liści i kwiatów. Systemy nawadniania wyposażone w kroplowniki są więc niezbędne przy takich uprawach.

    Dostępne u nas kroplowniki to produkty wysokiej klasy. Doskonale sprawdzą się w amatorskich, jak i w profesjonalnych systemach nawadniania. Nawadnianie kropelkowe wykorzystać można m.in. do podlewania trawników, rabat kwiatowych, warzywników, krzewów, a nawet drzewek. Kroplowniki stosuje się zatem w ogrodach i na działkach rekreacyjnych, ale również przy profesjonalnych uprawach komercyjnych — w sadach, szklarniach i na polach — a także na terenach zieleni miejskiej, na boiskach, kortach trawiastych, polach golfowych itp.

    Kroplownik

    Prawidłowo dobrany kroplownik umożliwia precyzyjne dawkowanie wilgoci i podawanie jej wprost do systemu korzeniowego roślin. Kluczowe jest jednak odpowiednie dopasowanie modelu i jego parametrów.

    Jedną z najważniejszych kwestii jest wydajność. Określa ona ilość wody, jaką emituje kroplownik w jednostce czasu. Wartość ta podawana jest w litrach na godzinę. Wydajność zależy nie tylko od modelu, ale również od ciśnienia wody w linii zasilającej kroplownik, więc wybór odpowiedniego akcesorium zależy od projektu całej instalacji.

    Podlewanie kropelkowe z założenia ma być bardziej precyzyjne od tradycyjnego nawadniania powierzchniowego. Kroplownik musi być zatem umieszczony w odpowiednim miejscu — w bezpośrednim sąsiedztwie systemu korzeniowego. W przypadku roślin z rozległym, głęboko osadzonym układem korzeni zastosować warto długi kroplownik patykowy. Takie modele pobierają wodę z linii prowadzonej płytko, a nawet powierzchniowo i dostarczają ją w głębsze partie gruntu.

    Kroplownik może też być wyposażony w system kompensacji ciśnienia. Specjalna konstrukcja takiego modelu sprawia, że pracuje on ze stałą wydajnością niezależnie od nominalnego ciśnienia w linii zasilającej (rurze czy wężu doprowadzającym wodę). Kroplowniki tego typu warto stosować szczególnie w rozległych systemach nawadniania, gdzie na długich odcinkach następuje stopniowy spadek ciśnienia. Kroplownik z kompensacją ciśnienia będzie tu pracował z taką samą wydajnością, niezależnie od tego, czy umieszczony będzie na początku, czy na końcu linii.

    Dobry kroplownik powinien być też trwały. Ponieważ umieszcza się go w gruncie, po którym często się chodzi, a nawet jeździ maszynami, musi wykazywać wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Kroplownik powinien być też odporny na korozję, niekorzystne warunki środowiskowe (np. zmiany temperatur i promienie UV), a także na środki chemiczne wykorzystywane w ogrodnictwie.

    Nasze kroplowniki to produkty najwyższej jakości, pochodzące od uznanych producentów. Wykonane są z najwyższej klasy materiałów o wysokiej wytrzymałości i długiej żywotności.

  • Dysze zraszające

    Oferujemy dysze zraszające o odmiennych parametrach, np. kącie i powierzchni zraszania. Poszczególne modele różnią się ponadto wydajnością przepływu wody, maksymalnym dopuszczalnym ciśnieniem nominalnym czy średnicą gwintu.

    Nasze dysze zraszające to produkty renomowanych marek. Wykonane są z odpowiednich, mocnych materiałów odpornych na działanie wody, uszkodzenia mechaniczne i czynniki środowiskowe oraz środki chemiczne.

    Każdy system nawadniania powinien być wyposażony w odpowiednie emitery wody. Dysza zraszająca montowana jest na końcu systemu, a jej zadaniem jest równomierna emisja wody na określony obszar. Dysze zraszające wykorzystuje się więc w ogrodach, na działkach rekreacyjnych i w uprawach profesjonalnych. Mogą służyć do podlewania trawników, rabat kwiatowych, grządek warzywnych i innych terenów zielonych.

    Dysza zraszająca powinna być dostosowana do konkretnego terenu i właściwości systemu. Odpowiednio należy dobrać kąt i powierzchnię zraszania, maksymalne ciśnienie nominalne oraz wydajność przepływu (ilość emitowanej wody).

    W naszym asortymencie dostępne są dysze zraszające o kącie zraszania od 30 do 380 stopni, a także dysze regulowane, z manualnie ustawianym kątem. Maksymalna średnica nawadniania może wynosić nawet 5 metrów, a wydajność przepływu ponad 10 litrów na minutę. Pozwala to dobrać dysze zraszające odpowiednie do różnych warunków upraw i odmiennych gatunków roślin o różnym zapotrzebowaniu na wodę.

    Dysze zraszające zapewniają równomierne podawanie wody na całym obszarze zraszania. Pozwala to na właściwe dozowanie wilgoci bez nadmiernego zalewania roślin czy punktowego wypłukiwania gleby. Jest to więc idealny sposób na podlewanie większych powierzchni — trawników, rozległych rabat kwiatowych i warzywników, ale również nasadzeń krzewów czy drzewek. Równomierne podlewanie to także prawidłowe dawkowanie wilgoci. Dysza zraszająca pozwala więc na oszczędność wody i ekonomiczne gospodarowanie jej zasobami.

    Dysze do zraszaczy

    Oferujemy dysze do zraszaczy dostosowane do różnych systemów nawadniania. Gwinty o różnym przekroju pozwalają na montaż do różnej grubości rur i węży doprowadzających wodę. W połączeniu z różnymi kątami i powierzchnią zraszania pozwala to dobrać dysze do zraszaczy odpowiednie dla dowolnych systemów nawadniania — profesjonalnych i amatorskich.

    Każda dostępna u nas dysza do zraszaczy wyposażona jest w siatkowy filtr zapobiegający dostawaniu się zanieczyszczeń do dyszy. Dzięki temu elementy te mogą być bez problemu pracować na dowolnej powierzchni i w każdych warunkach.

    Bezawaryjną i długą pracę zapewnia też zastosowanie właściwych materiałów. Dysze do zraszaczy wykonuje się z mocnych tworzyw sztucznych odpornych na korozję, zmiany temperatur, uszkodzenia mechaniczne i czynniki chemiczne. Dysza do zraszaczy jest więc niepodatna na działanie chemii ogrodowej — nawozów, środków ochrony roślin, herbicydów czy pestycydów.

    Dysze do zraszaczy można wykorzystać do podlewania i zraszania roślin. Wiele gatunków wymaga regularnego dostarczania wody nie tylko do systemu korzeniowego, ale również na liście. Odpowiednio wybrane i ustawione dysze do zraszaczy można też wykorzystać do zamgławiania, np. w celu utrzymania wysokiej wilgotności w szklarniach i innych uprawach zamkniętych.

    Dysze do zraszaczy mają więc liczne zastosowania w uprawach amatorskich i profesjonalnych. Sprawdzą się w systemach nawadniania w przydomowych ogrodach i na działkach rekreacyjnych, jak i do podlewania komercyjnych, wielkopowierzchniowych upraw czy terenów zieleni miejskiej. Dysze do zraszaczy wykorzystuje się także do podlewania obiektów sportowych (np. boisk i pól golfowych) oraz roślin w obiektach wypoczynkowych i rekreacyjnych.

    Skorzystaj z naszej oferty i wybierz najlepsze dysze do zraszaczy dopasowane do Twoich potrzeb i konkretnego systemu nawadniania, który projektujesz.

  • Filtry siatkowe

    Filtry siatkowe do nawadniania

    Filtry siatkowe do nawadniania to najprostsze, a przy tym wysoce funkcjonalne filtry stosowane w systemach nawadniających. Ich konstrukcja umożliwia mechaniczne oczyszczanie wody przez zatrzymywanie zanieczyszczeń na siatce.

    Oferujemy wysokiej jakości filtry siatkowe do nawadniania, które wyróżniają się doskonałymi właściwościami filtrującymi, a jednocześnie prostą budową. Nieskomplikowana zasada działania i konstrukcja sprawiają, że filtry siatkowe do nawadniania są w zasadzie bezawaryjne i służą przez bardzo długi czas. Łatwo je też wyczyścić, dzięki temu element filtrujący (siatkę) po przepłukaniu można wykorzystywać wielokrotnie.

    Nasze filtry siatkowe do nawadniania pochodzą od renomowanych producentów. Wykonane są z odpowiednich — trwałych i bezpiecznych — materiałów i z dbałością o szczegóły. Dzięki temu są praktyczne, mocne, odporne na korozję, warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

    Filtr siatkowy do nawadniania

    Filtr siatkowy do nawadniania ma bardzo prostą budowę. Składa się z siatki z oczkami o odpowiedniej średnicy, która umieszczona jest w mocnej i szczelnej obudowie. Siatka jest więc elementem filtrującym, który w sposób mechaniczny zatrzymuje zanieczyszczenia — piasek, rdzę czy inne osady.

    Co więcej, filtr siatkowy do nawadniania jest bardzo łatwy do wyczyszczenia. Odkręcana pokrywa w obudowie pozwala na wyjęcie elementu filtrującego (siatki), która pod dokładnym opłukaniu może być ponownie wykorzystana. Ze względu na konstrukcję filtry siatkowe do nawadniania nazywa się też wkładami osadnikowymi.

    Bardzo prosta budowa sprawia, że filtr siatkowy do nawadniania jest praktycznie niezawodny, a także uniwersalny. Można w niego wyposażyć dowolny system nawadniania — naziemny i podziemny, zewnętrzny i wewnętrzny, kroplujący i zraszający.

    Filtry siatkowe do systemów nawadniających

    Filtry siatkowe do systemów nawadniających wychwytują zanieczyszczenia mechaniczne. Chronią więc instalację przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. To bardzo istotne, szczególnie kiedy system nawadniania wyposażony jest w elektrozawory, linie kroplujące lub inne elementy bardzo wrażliwe na zatykanie drobinami piasku i innymi osadami. Filtry siatkowe do systemów nawadniających pomagają więc zabezpieczyć całą instalację i zapewniają jej prawidłowe działanie.

    Co istotne, filtry siatkowe do systemów nawadniających (a właściwie same siatki) mogą być wykonane z różnych materiałów i mieć różną wielkość oczek. Oznacza to, że mogą wychwytywać mechaniczne zanieczyszczenia różnej wielkości — zależnie od potrzeb konkretnego użytkownika i budowy konkretnej instalacji.

    Filtr siatkowy do systemów nawadniających

    Filtr siatkowy do systemów nawadniających ma liczne zalety. Przede wszystkim jest funkcjonalny i prosty w obsłudze oraz czyszczeniu. Sprawia to, że jest uniwersalny i nadaje się do zastosowania w każdym systemie nawadniania.

    Ponadto filtr siatkowy do systemów nawadniania to najtańszy, a przy tym skuteczny sposób na zabezpieczenie instalacji przed zanieczyszczeniami. Tego typu akcesoria wyróżnia bowiem niska cena zakupu, a także bardzo małe koszty eksploatacji.

    Ważne jest również, że filtr siatkowy do systemów nawadniania zapewnia ciągłą pracę instalacji — nie powoduje znaczącego zmniejszenia ciśnienia wody i nie wymaga zatrzymania przepływu na czas filtracji.

    Filtr siatkowy do systemów nawadniania jest więc praktyczny, wszechstronny, a przy tym kompatybilny ze standardowymi akcesoriami wykorzystywanymi w systemach nawadniania. Jego montaż, obsługa i konserwacja są szybkie, proste i nie wymagają pomocy fachowca.

    Filtry siatkowe do systemów nawadniania

    Oferujemy doskonałe filtry siatkowe do systemów nawadniania. W naszym asortymencie znajdują się produkty renomowanych producentów, co gwarantuje ich wysoką jakość. Nasze filtry siatkowe do systemów nawadniania są więc funkcjonalne, trwałe i bezawaryjne. Wykonano je z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz czynniki atmosferyczne — zmiany temperatur czy działanie promieni UV.

    Dostępne są różne modele o odmiennych parametrach i właściwościach. Pozwala to dobrać filtry siatkowe do systemów nawadniania o dowolnej budowie.

  • Zraszacze wynurzalne

    Zraszacze ogrodowe wynurzalne

    Oferujemy zraszacze ogrodowe wynurzalne o różnych parametrach i właściwościach. Poszczególne modele różnią się m.in. kątem i zasięgiem zraszania, dopuszczalnym ciśnieniem nominalnym, wydajnością czy średnicą przyłączy.

    W naszej ofercie dostępne są zraszacze ogrodowe wynurzalne odpowiednie do podlewania małych, jak i dużych powierzchni. Stosuje się je na trawnikach, w warzywnikach czy szklarniach, do podlewania rabat, grządek oraz nasadzeń krzewów i drzewek. Zraszacze ogrodowe wynurzalne doskonale sprawdzają się także na zielonych terenach komercyjnych i rekreacyjnych — boiskach, kortach, w parkach, na skwerach itp.

    Nasze zraszacze ogrodowe wynurzalne i inne akcesoria pochodzą od renomowanych producentów o uznanej na rynku pozycji. Wykonane są z dużą starannością, z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, korozję, chemię ogrodową i czynniki zewnętrzne — zmiany temperatur oraz promieniowanie UV. Wysoka jakość akcesoriów gwarantuje, że zbudowane z nich systemy nawadniania będą funkcjonalne, trwałe i będą bezawaryjnie działały przez długi czas.

    Zraszacz ogrodowy wynurzalny

    Zraszacz ogrodowy wynurzalny ma wiele zalet. Zapewnia odpowiednie nawodnienie terenów zielonych, ale wpływa także na ich estetykę. Ponieważ zraszacz ogrodowy wynurzalny wysuwa się tylko pod wpływem ciśnienia (a więc jedynie w czasie podlewania), w stanie spoczynkowym jest niewidoczny. Przy zakręconej wodzie po prostu chowa się w grunt, dzięki czemu nie szpeci trawnika czy rabaty.

    Schowany zraszacz ogrodowy wynurzalny nie stanowi też takiego zagrożenia jak modele montowane na stałe. Nie wystaje ponad grunt, nie można więc się o niego potknąć, nie przeszkadza w poruszaniu się, koszeniu i innych aktywnościach. Dlatego zraszacze ogrodowe tego typu wykorzystuje się na terenach rekreacyjnych, sportowych, wypoczynkowych czy komercyjnych.

    Zraszacz ogrodowy wynurzalny jest zatem doskonałym wyborem wszędzie tam, gdzie liczy się nieograniczona możliwość poruszania się, bezpieczeństwo i wysoka estetyka.

    Ogrodowe zraszacze wynurzalne

    Ogrodowe zraszacze wynurzalne to urządzenia o różnych parametrach. Mogą mieć odmienne gabaryty (średnicę i wysokość). Przede wszystkim jednak ogrodowe zraszacze wynurzalne różnią się zasięgiem i kątem zraszania.

    Najpopularniejsze są zraszacze ogrodowe emitujące wodę we wszystkich kierunkach (pod kątem 360 stopni), ale do niektórych zastosowań wykorzystuje się modele o węższym kącie zraszania. Istotnym parametrem jest też zasięg zraszania, czyli powierzchnia, jaką pojedynczy zraszacz może podlać.

    Projektując systemy nawadniania, pod uwagę należy brać głównie te właśnie parametry — kąt i zasięg zraszania. Od nich zależy bowiem to, jak trzeba rozmieścić ogrodowe zraszacze wynurzalne.

    Poza kątem i zasięgiem zraszania odpowiednio należy dobrać również wydajność zraszaczy, czyli przepływ wody podany w litrach na minutę. Znaczenie ma także dopuszczalne ciśnienie nominalne zraszaczy ogrodowych.

    Wybierając zraszacze, trzeba też uwzględnić budowę instalacji — przede wszystkim przekrój linii zasilających. Ogrodowe zraszacze wynurzalne mają bowiem przyłącza różnej średnicy.

    Zraszacze wynurzalne

    Zraszacze wynurzalne to świetny wybór dla osób, którym zależy, by instalacja nawadniająca była nie tylko funkcjonalna, ale również bezpieczna i estetyczna. Ponieważ ogrodowe zraszacze wynurzalne chowają się w gruncie, w stanie spoczynkowym nie wpływają na wygląd ogrodu, działki czy innych terenów zielonych. Jest to zatem najbardziej estetyczne rozwiązanie, chętnie wykorzystywane nie tylko w ogrodach przydomowych, ale również w miejscach publicznych, zieleni miejskiej, na obiektach sportowych i komercyjnych.

    Zraszacze wynurzalne to w zasadzie jedyny sposób na skonstruowanie automatycznej instalacji nawadniającej, która nie będzie ograniczała mobilności. Schowane zraszacze nie przeszkadzają bowiem w poruszaniu się ludzi i maszyn. Nie trzeba więc ich omijać — czy to podczas spaceru, uprawiania sportu, czy w czasie koszenia lub innych prac ogrodowych. Właśnie dlatego zraszacze wynurzalne tak dobrze sprawdzają się na boiskach i trawnikach w parkach, ale też w przydomowych ogrodach, w których swoboda ruchu jest bardzo istotna.

    Zraszacz wynurzalny

    W naszym sklepie internetowym kupisz zraszacz wynurzalny o dowolnych parametrach dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.

    Mamy modele różnej wielkości, o różnym kącie i promieniu zraszania. Dostaniesz u nas zraszacz wynurzalny o dowolnej wydajności, przeznaczony do instalacji wysoko lub niskociśnieniowej.

    Dbamy o wysoką jakość naszych produktów, dlatego każdy zraszacz wynurzalny w naszym asortymencie pochodzi od uznanych producentów i sprawdzonych dostawców. Renomowane marki to gwarancja, że zraszacz wynurzalny będzie wykonany z odpowiednich materiałów i w odpowiedni sposób. Zapewnia to jego funkcjonalność, trwałość i bezawaryjność.

  • Akcesoria do...

    Akcesoria do zbiorników IBC

    Oferujemy funkcjonalne i bezpieczne akcesoria do zbiorników IBC. Zbiorniki te wykorzystywane są do magazynowania i transportowania substancji płynnych różnego typu. To wysoce praktyczne pojemniki szeroko wykorzystywane w przemyśle, rolnictwie, branży budowlanej, a także na działkach czy w ogrodach prywatnych.

    Akcesoria do zbiorników IBC (jak i same zbiorniki) wykonywane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Zapewnia to ich odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale również na czynniki chemiczne. Dzięki temu akcesoria do zbiorników IBC są niewrażliwe na działanie kwasów i zasad. Pojemniki te można zatem wykorzystać do przechowywania i transportu dowolnych substancji, w tym chemikaliów przemysłowych, olejów, lakierów czy rozpuszczalników, ale także środków spożywczych i wody.

    Nasz sklep internetowy oferuje akcesoria do zbiorników IBC, które zapewniają wysoką funkcjonalność, wygodę obsługi i bezpieczeństwo. Są to przede wszystkim różnego typu złączki, korki, zawory, dekle i krany. Pozwalają one na sprawne napełnianie zbiorników oraz bezpieczną dystrybucję ich zawartości.

    Dostępne u nas akcesoria do zbiorników IBC to produkty wysokiej jakości. Wyróżnia je funkcjonalność, trwałość i precyzja wykonania. Sprzedajemy produkty znanych marek, co gwarantuje ich szczelność oraz kompatybilność ze zbiornikami, jak i z innymi akcesoriami.

    Akcesoria do pojemników IBC

    Akcesoria do pojemników IBC to niezbędne elementy, które zapewniają funkcjonalność zbiorników. Pozwalają one na sprawne i bezpieczne wlewanie, przechowywanie oraz dystrybucję płynów.

    Odpowiednio dobrane akcesoria do pojemników IBC — złączki, zawory, reduktory, wylewki i krany — pozwalają napełnić beczki i wiadra bezpośrednio z pojemnika lub podłączyć węże ogrodowe czy linie nawadniające. Zbiorniki wyposażone w odpowiednie akcesoria można więc wykorzystać np. do zbierania i magazynowania deszczówki, a następnie do bezpośredniego podlewania ogrodu.

    Niezwykle ważne są również te akcesoria do pojemników IBC, które pozwalają na szczelne zamknięcie. Zbiorniki te często wykorzystuje się do transportu płynów. Pozwala na to ich szczególna konstrukcja umożliwiająca łatwe przenoszenie i przewożenie z pomocą tzw. paleciaka czy wózka widłowego. Odpowiednie zabezpieczenie zawartości jest zresztą istotne nie tylko na czas transportu. Takie akcesoria do pojemników IBC jak dekle, pokrywy i nakrętki zabezpieczą też zawartość przed dostępem niepowołanych osób oraz przed możliwością dostania się do pojemnika zanieczyszczeń.

    Akcesoria do pojemników IBC to także różnego rodzaju elementy wlewowe (przyłącza, dekle z odpowiednimi gwintami itp.). Pozwalają one na bezpieczne napełnianie zbiornika przez podłączenie węży czy rur ”na sztywno”, co eliminuje możliwość rozchlapywania i przelania płynów. Uwagę zwracają także akcesoria do pojemników IBC z elementami do odpowietrzania. Mogą one być konieczne przy przechowywaniu niektórych substancji.

    Akcesoria do pojemników IBC

    W naszej ofercie dostępne są liczne akcesoria do pojemników IBC. Sprzedajemy produkty najwyższej jakości, pochodzące od renomowanych producentów. Wszystkie nasze akcesoria do zbiorników IBC wykonano z materiałów o wysokiej odporności na czynniki mechaniczne, chemiczne i atmosferyczne. Są więc niepodatne na działanie kwasów i zasad, ale także na zmiany temperatur oraz promieniowanie UV.

    Dostępne w naszym asortymencie akcesoria do zbiorników IBC są zatem trwałe i posłużą przez długi czas. Wyróżnia je także precyzja wykonania, co przekłada się na szczelność i funkcjonalność. Nasze akcesoria do pojemników IBC są zatem bezpieczne — zabezpieczają przechowywane płyny przed wyciekiem, jak i przed kontaminacją substancjami z zewnątrz.

    W naszym sklepie kupisz dowolne akcesoria do zbiorników IBC dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Możesz je zamówić z dowolnego miejsca, o dowolnej porze dnia i nocy. Twoje zamówienie realizujemy szybko i sprawnie, a przesyłkę dostarczymy wprost pod wskazany adres. Zakupy będą więc bezproblemowe i wygodne.

  • Reduktory ciśnienia

    Reduktory ciśnienia wody

    Reduktory ciśnienia wody stosuje się w celu zmniejszenia i ustabilizowania na stałym poziomie ciśnienia w instalacji. Są więc elementami zabezpieczającymi całą instalację przed uszkodzeniem wynikającym z nadmiernego wzrostu ciśnienia.

    Oferujemy reduktory ciśnienia wody odpowiednie do instalacji różnego typu — zarówno do instalacji zasilających, rozprowadzających wodę, jak i do systemów nawadniania. Poszczególne reduktory ciśnienia wody różnią się przede wszystkim wartością ciśnienia wyjściowego (a więc tym, do jakiego poziomu redukują ciśnienie). Ponadto mogą być wykonane z różnych materiałów (m.in. tworzyw sztucznych, stali lub mosiądzu), mieć różną średnicę przyłączy czy dodatkowe wyposażenie (np. manometr czy filtr wody).

    W naszej ofercie dostępne są reduktory ciśnienia wody odpowiednie do różnych instalacji. Wykonane są z dużą precyzją, z mocnych, trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. To gwarantuje ich funkcjonalność, niezawodność i długie działanie.

    Reduktor ciśnienia wody

    Reduktor ciśnienia wody jest bardzo istotnym elementem każdej instalacji wodnej. Pomaga utrzymać stałe ciśnienie i tym samym chroni wszystkie elementy systemu przed uszkodzeniem lub nieprawidłowym działaniem.

    Ochrona instalacji jest szczególnie istotna tam, gdzie mogą występować nadmierne wahania ciśnienia. Wynikają one m.in. z nieprawidłowości w budowie systemu wodociągowego, ale również z dobowych zmian stanu wody w wodociągu, np. nocą, kiedy zmniejsza się pobór, co prowadzi do wzrostu ciśnienia w rurach. Reduktor ciśnienia wody w takiej sytuacji stabilizuje przepływ i gwarantuje utrzymanie go na bezpiecznym poziomie. 

    Reduktor ciśnienia wody chroni więc te elementy instalacji, które do prawidłowej pracy wymagają ciśnienia na określonym, ustalonym poziomie. Zabezpiecza też rury, a przede wszystkim złączki i połączenia elastyczne przed uderzeniami wody wynikającymi z nagłych zmian przepływu.

    Działanie reduktora ciśnienia jest stosunkowo proste. Elementem roboczym jest tu specjalna membrana na sprężynie. Im większe jest ciśnienie wody przepływającej przez reduktor ciśnienia wody, tym silniej dociskana jest membrana, która ogranicza przepływ. Dzięki temu ciśnienie wyjściowe utrzymuje się na stałym poziomie, niezależnie od zmian siły nacisku na membranę.

    Nowoczesne reduktory ciśnienia mogą mieć bardziej złożone mechanizmy, ale zasada jest tu ta sama — w wyniku naporu wody następuje adekwatne do niego ograniczenie przepływu. Warto zaznaczyć, że większość modeli ma ustalone ciśnienie wyjściowe, ale istnieją też reduktory ciśnienia z regulacją.

    Reduktory ciśnienia wody do systemów nawadniania

    Inną sytuacją, w której reduktor ciśnienia wody jest niezbędny, jest przyłączenie instalacji o mniejszym ciśnieniu nominalnym niż w linii zasilającej. Dotyczy to m.in. systemów nawadniania, w których wymagane może być znacznie niższe ciśnienie niż to w rurach doprowadzających wodę.

    Reduktory ciśnienia wody do systemów nawadniania montuje się zatem, aby zapewnić prawidłowe działanie instalacji zraszających czy kroplujących. Odpowiednio niski przepływ jest tu istotny nie tylko ze względu na ograniczenie zużycia wody. Reduktory ciśnienia wody do systemów nawadniania przede wszystkim zapewniają prawidłowe działanie poszczególnych elementów instalacji — np. linii kroplujących czy zraszaczy różnego typu.

    Odpowiednio zamontowane reduktory ciśnienia do systemów nawadniania zapewniają więc bezawaryjną i długą pracę instalacji. Pomagają też ograniczyć zużycie wody i lepiej gospodarować jej zasobami.

    Reduktory ciśnienia do węży ogrodowych

    Reduktory ciśnienia do węży ogrodowych przede wszystkim pozwalają ograniczyć zużycie wody. Montuje się je przed przyłączem węża ogrodowego wykorzystywanego do podlewania ogrodów i działek, mycia aut i innych prac gospodarczych, porządkowych oraz ogrodniczych.

    Przez zmniejszenie przepływu wody reduktory ciśnienia do węży ogrodowych przyczyniają się przede wszystkim do oszczędności. Ma to znaczenie zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Pozwala ograniczyć wydatki na wodę, ale też zapewnia lepsze gospodarowanie jej zasobami, co ma znaczenie dla środowiska naturalnego.

    Reduktory ciśnienia do węży ogrodowych wykorzystuje się jednak nie tylko do węży “luźnych”, ale również do stabilizacji przepływu w instalacjach elastycznych. Mogą to być np. systemy nawadniania, w których wodę do zraszaczy czy linii kroplujących prowadzi się nie rurami, a właśnie wężami. Reduktory ciśnienia do węży ogrodowych w takich systemach nie tylko ograniczają zużycie, ale też chronią elementy instalacji przed uszkodzeniem i zaburzeniami pracy wynikającymi z nadmiernego ciśnienia.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 375,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 292 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 375,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 292 pozycji
Systemy nawadniania ogrodu - Preis-zone.pl

Systemy nawadniania ogrodu

Systemy nawadniania ogrodu to zestawy różnych urządzeń i akcesoriów umożliwiających podlewanie. Elementy takie jak rury, zawory, zraszacze czy kontrolery pozwalają tworzyć zarówno ręczne, jak i automatyczne systemy nawadniania. Wykorzystywane są one w uprawach amatorskich — ogródkach przydomowych i na działkach rekreacyjnych — a także profesjonalnych — przy uprawach komercyjnych, utrzymaniu zieleni miejskiej itp.

Oferujemy systemy nawadniania ogrodu o różnych parametrach, możliwościach i funkcjach. Dostępne są zarówno gotowe zestawy, jak i poszczególne elementy, z których można komponować autorskie instalacje. Pozwala to na dostosowanie systemów nawadniania ogrodu do konkretnych warunków, potrzeb i wymagań użytkownika.

Nasze systemy nawadniania ogrodu to zestawy urządzeń i akcesoriów wysokiej jakości. Sprzedajemy produkty renomowanych marek, wyróżniające się trwałością i funkcjonalnością. Umożliwiamy zakup pełnego zestawu elementów do systemów nawadniających, licznych akcesoriów dodatkowych oraz części zamiennych.

System nawadniania ogrodu — profesjonalne podlewanie

System nawadniania ogrodu to zestaw elementów pozwalających na stworzenie instalacji do podlewania. To idealny sposób, by ułatwić sobie dbanie o ogród, działkę, sad czy komercyjne uprawy warzyw, roślin ozdobnych i użytkowych.

System nawadniania ogrodu zapewnia wygodę i funkcjonalność. Możliwa jest nawet pełna automatyzacja procesu podlewania. Pozwala na to system nawadniania ogrodu z odpowiednimi kontrolerami sterującymi pracą pomp, zaworów i zraszaczy.

Dobrze skonstruowany system nawadniania ogrodu to także oszczędność czasu i pieniędzy. Umożliwia pełną kontrolę nad gospodarką wodną i dostosowanie ilości wody do wymagań uprawowych konkretnych roślin. System nawadniania ogrodu pozwala więc stworzyć i utrzymać optymalne warunki uprawy, szczególnie jeśli wyposażymy go w czujniki wilgotności gleby czy ilości opadów. Automatyczne podlewanie to także oszczędność czasu. Dzięki niemu nie trzeba podlewać ręcznie czy aktywnie kontrolować pracy zraszaczy.

Ze względu na wygodę system nawadniania ogrodu sprawdzi się nie tylko przy profesjonalnych uprawach komercyjnych. To idealne rozwiązanie również do przydomowych ogrodów i na działki rekreacyjne. Pozwala zadbać o trawnik, amatorskie uprawy warzyw, owoców czy roślin ozdobnych.

Systemy nawadniania — co wchodzi w ich skład

Systemy nawadniania to instalacje różnego typu i o różnych funkcjach zależnych od wykorzystanych elementów i urządzeń. Proste systemy nawadniania składają się ze zraszaczy i odpowiednich rur lub węży doprowadzających do nich wodę. Użyteczne mogą być tu również takie akcesoria jak filtry, zawory, złączki, reduktory ciśnienia, dysze zraszające itp.

Bardziej złożone systemy nawadniania wyposaża się także w liczniki i zegary przepływu wody, sterowniki, elektrozawory czy czujniki pozwalające w różnym stopniu zautomatyzować proces podlewania.

Systemy nawadniania mogą obejmować pojedynczy emiter wody — np. jeden zraszacz — lub całą ich sieć. Odpowiednie rozdzielniki, kontrolery i zawory pozwalają na podział ogrodu na różne strefy. Możliwe jest też programowanie podlewania dla każdej strefy osobno. Dzięki temu jeden system nawadniania może służyć do polewania całego ogrodu i dostosowania parametrów nawadniania do poszczególnych stref oraz roślin o odmiennych wymaganiach.

Odpowiednio dobrane akcesoria pozwalają też na zasilanie systemu nawadniania wodą z różnych źródeł. Mogą to być instalacje podłączone pod sieć wodociągową, ale również pobierające wodę ze studni czy zbiorników na deszczówkę. Pozwala to dostosować systemy nawadniania do konkretnych, indywidualnych warunków, potrzeb i możliwości.

Odmienne mogą być także sposoby podlewania. Akcesoria, takie jak węże kroplujące, kroplowniki, dysze zraszające, zraszacze i emitery, pozwalają dostosować system nawadniania do potrzeb danego stanowiska i specyfiki uprawianych roślin.

System nawadniania dla każdego

Ze względu na możliwość indywidualizacji system nawadniania to instalacja o różnych możliwościach. Oznacza to, że można ją bez trudu dopasować do własnych potrzeb. System nawadniania można więc wykorzystać w wielu miejscach i sytuacjach.

Odpowiednio skonstruowany system nawadniania to podstawa gospodarki wodnej przy dużych uprawach komercyjnych. Zapewnia on pełną kontrolę nad ilością wody dostarczanej roślinom, co pozwala na tworzenie i utrzymanie optymalnych warunków dla konkretnych gatunków roślin. System nawadniania zapewnia też oszczędność wody, która ma ogromne znaczenie w dużych gospodarstwach rolnych.

Jednak system nawadniania z powodzeniem można też stosować w uprawach amatorskich czy do pielęgnacji zieleni w ogrodach i na działkach. Właściwie dobrane urządzenia i akcesoria pozwalają na konstrukcję instalacji, która zapewni wygodę i oszczędność czasu. System nawadniania doskonale sprawdzi się więc do podlewania trawników, grządek warzywnych, drzewek i krzewów owocowych czy rabat kwiatowych.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone