Lejki

(2 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 15,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 2 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 15,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Lejki - Preis-Zone.pl

Lejki to z pozoru bardzo proste narzędzia ułatwiające nalewanie płynów do zbiorników z wąskim lub trudno dostępnym wlewem. Przydadzą się więc przy uzupełnianiu paliwa z kanistrów, wlewaniu płynu do spryskiwaczy czy napełnianiu butelek i zbiorników różnymi płynami.

Oferujemy lejki różnego typu, wielkości i przeznaczenia. Dostępne są modele proste i wyposażone w specjalistyczne sitka oraz końcówki np. do różnego typu paliw. Nasze lejki mają wygodne uchwyty i profilowane kształty. Mamy więc lejki proste i kątowe (nazywane też skośnymi lub bocznymi). W tych drugich rurka umieszczona jest pod kątem do czaszy, co ułatwia wlewanie do zbiorników z otworem z boku (np. do baków paliwowych w autach i maszynach).

Nasze lejki wykonane są z wysokiej klasy materiałów — np. trwałych tworzyw sztucznych o wysokiej odporności mechanicznej i chemicznej. Nadają się do nalewania substancji chemicznie agresywnych — paliw, rozpuszczalników oraz płynów o odczynie kwaśnym i zasadowym.

Lejek — uniwersalne narzędzie o szerokim zastosowaniu

Lejek ma prostą budowę podstawową. Szeroka góra (czasza) zapewnia dużą powierzchnię zbierającą płyn i pozwala uniknąć rozlewania. Każdy lejek zwęża się ku dołowi i kończy wąską rurką, którą umieszcza się w otworze wlewu. Przez nią płyn wlewany do czaszy dostaje się do zbiornika docelowego.

Specjalistyczny lejek może być wyposażony w akcesoria dodatkowe — sitka i końcówki o różnych właściwościach i funkcjonalności. Mogą to być m.in. elastyczne końcówki i przedłużki umożliwiające dotarcie do miejsc trudnodostępnych. Niektóre lejki mają też filtry i sitka separujące różnego typu zanieczyszczenia.

Odpowiedni lejek powinien więc być dobrany do konkretnego zadania, substancji i typu wlewu w zbiorniku docelowym. Ponadto warto zadbać o odpowiednią średnicę rurki — na tyle cienką, by zmieściła się w otworze wlewu, a jednocześnie na tyle szeroką, by zapewnić maksymalną przepustowość i szybkość przepływu płynu.

Lejek z sitkiem antystatycznym

Lejek z sitkiem antystatycznym to specjalne narzędzie do nalewania paliwa. Wyposażony jest w profesjonalne sitko o właściwościach antystatycznych. Pozwala ono nie tylko zatrzymać zanieczyszczenia stałe, ale zapewnia też bezpieczeństwo, chroniąc lejek przed elektryzowaniem się, co może prowadzić do powstania iskry.

Specjalistyczny lejek z sitkiem antystatycznym do paliwa może też mieć specjalną konstrukcję i filtr, który bez trudu przepuści czystą wodę, jak i czyste paliwo. Przy nalewaniu paliwa zanieczyszczonego zatrzyma jednak wodę. Taki specjalny lejek z sitkiem antystatycznym i separatorem wody jest więc absolutnie niezbędny przy nalewaniu paliwa wątpliwej jakości czy nieznanego pochodzenia, a także w przypadku wykorzystania kanistrów mytych się wodą.

Lejki wyposaża się także w innego rodzaju sitka i filtry. Te podstawowe zatrzymują zanieczyszczenia stałe o różnej granulacji — od małych kamyczków przez piach po bardzo drobny pył. Taki lejek z sitkiem lub filtrem pozwala np. zabezpieczyć układ paliwowy przed zabrudzeniem i zatkaniem. Przyda się także do innych płynów, przy których przelewaniu chcemy odsiać zanieczyszczenia oraz osady.

Lejki z sitkiem antystatycznym

Lejki z sitkiem antystatycznym przydadzą się każdemu, kto korzysta z paliwa w kanistrach. Sprawdzi się m.in. w zakładach przemysłowych czy gospodarstwach rolniczych, w których maszyny i pojazdy tankuje się na miejscu. Lejki z sitkiem antystatycznym wykorzystuje się także w warsztatach samochodowych, np. kiedy istnieje potrzeba opróżnienia i ponownego napełnienia baku.

Jednak lejki z sitkiem antystatycznym służą nie tylko do zastosowań profesjonalnych. Każdy posiadacz samochodu powinien mieć takie narzędzie. Przyda się w sytuacjach awaryjnych, kiedy będzie trzeba tankować poza stacją benzynową. Antystatyczne zabezpieczenie lejka to gwarancja bezpieczeństwa w każdych warunkach.

W naszej ofercie znajdują się lejki z sitkiem antystatycznym oraz końcówką do benzyny bezołowiowej. Są to więc narzędzia uniwersalne, sprawdzające się w każdej sytuacji.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone