Rozdzielnice solarne AC

(9 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

330,00 zł - 945,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 9 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

330,00 zł - 945,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-9 z 9 pozycji
Rozdzielnice solarne AC - Preis-Zone.pl

Rozdzielnice solarne AC – skuteczna ochrona inwertera od strony domowego przyłącza

Rozdzielnice solarne AC montuje się na fragmencie instalacji zmiennoprądowej, w przeciwieństwie do rozdzielnic obsługujących część stałoprądową (DC). Fotowoltaika zbudowana jest z wielu wartościowych elementów, dlatego ważne jest odpowiednie zabezpieczenie całej instalacji na wypadek ewentualnych zwarć i przepięć. Podstawową funkcją, jaką powinny spełniać rozdzielnice solarne AC, jest ochrona inwertera od strony zmiennoprądowej. Aby rozdzielnica solarna AC prawidłowo wypełniała swoje zadanie, muszą zostać właściwie dobrane parametry poszczególnych jej elementów. W przypadku rozdzielnic obsługujących instalację fotowoltaiczną, która w znacznej części użytkowana jest na zewnątrz, bardzo ważna jest też szczelna obudowa – odporna na działanie różnych niekorzystnych czynników.

Rozdzielnica solarna AC – funkcje i budowa

Pomimo, że inwerter posiada także własne zabezpieczenia, rozdzielnica solarna AC ma za zadanie chronić skutecznie to strategiczne w fotowoltaice urządzenie – przed skutkami przepięć/zwarć od strony przyłącza domowego. Oprócz tego, odpowiednio dobrana rozdzielnica solarna AC – gwarantuje właściwy rozdział i parametry energii elektrycznej. Wszystkie modułowe rozdzielnice fotowoltaiczne obsługujące część prądową po stronie AC, wyposażone są w charakterystyczne elementy/urządzenia. Wśród aparatury, jakie posiada rozdzielnica solarna AC, znajduje się m. in. w wyłącznik nadprądowy, ogranicznik przepięć oraz wyłącznik różnicowoprądowy, który zabezpiecza przed porażeniem. Ważną kwestią jest również to, aby wszystkie komponenty, z jakich składa się rozdzielnica solarna AC – były dobrze dobrane i kompatybilne.

Rozdzielnice solarne AC a obudowa

Praktycznie wszystkie rozdzielnice solarne AC przeznaczone są do montażu natynkowego. W celu odseparowania znajdujących się w środku komponentów od różnych niekorzystnych czynników zewnętrznych, stosuje się wysokiej klasy obudowy. Najlepsze obudowy charakteryzują się jak najwyższym współczynnikiem ochrony, np. IP 65, które są zarówno pyłoszczelne i wodoodporne.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone