Piły ręczne

(5 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

15,00 zł - 180,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 5 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

15,00 zł - 180,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Piły ręczne - Preis-Zone

Oferujemy piły ręczne różnego typu i przeznaczenia, m.in. piły kabłąkowe, płatnice, grzebietnice i piły ogrodowe. To jedne z podstawowych narzędzi, które powinny znajdować się w każdym domu.

Dobra piła ręczna może być wykorzystana do cięcia drewna suchego, jak i świeżego. Jest więc niezbędnym narzędziem przy wielu pracach ogrodniczych i gospodarczych. Przyda się także w czasie remontu, do majsterkowania i wielu innych zadań w domu, ogrodzie czy na działce.

Każdy, kto dba o ogród, doskonale wie, jak przydatne są piły ręczne. Wykorzystuje się je np. do przycinania gałęzi i cięcia ich na mniejsze kawałki. Piła ręczna jest też przydatna przy przygotowywaniu palików i wsporników dla roślin pnących, do cięcia drewna na ognisko czy do kominka, a także do licznych prac gospodarczych, remontowych czy do majsterkowania.

Piły ręczne to zatem proste, ale wysoce funkcjonalne narzędzia, które każdy powinien mieć w swoim domu. Nie każdy jednak wie, że piły ręczne różnią się od siebie znacząco. Odmienne parametry wpływają na funkcjonalność i zakres zastosowań piły ręcznej, jak i na jej żywotność.

Wybierając piły ręczne, należy więc zwrócić uwagę nie tylko na wygodną rączkę czy materiał, z jakiego wykonano ostrze, ale także na typ narzędzia oraz takie kwestie, jak kształt i kąt nachylenia zębów, a także ich ilość i gęstość, czyli tzw. współczynnik TPI.

Piły ręczne do drewna

W naszym asortymencie dostępne są m.in. kabłąkowe piły ręczne do drewna osadzone, jak sama nazwa wskazuje, na kabłąku (rodzaju ramy), który stabilizuje ostrze. Dzięki temu tego rodzaju piła ręczna do drewna jest dosyć uniwersalna i nadaje się do płytkiego, jak i głębokiego cięcia.

Inne piły to płatnice i grzbietnice. Obie te piły ręczne do drewna można wykorzystać do prac ogrodniczych, choć swoje pełne atuty pokazują przy precyzyjnym cięciu. Płatnice doskonale sprawdzają się bowiem przy cięciu wzdłuż włókien, a grzbietnice są odpowiednie do precyzyjnego cięcia w poprzek.

Do typowo ogrodniczych prac, takich jak przycinanie gałęzi, odpowiednie będą ogrodowe piły ręczne do drewna o lekko zaokrąglonym ostrzu. Pozwalają one na efektywne cięcie nawet w niewygodnej pozycji i bez stabilizacji ciętego elementu. Zaokrąglone ostrze pomaga bowiem lepiej “złapać” cięty element bez mocnego dociskania do niego piły. Są to więc idealne piły ręczne do przycinania drzewek, ale też do fragmentowania większych i mniejszych konarów.

Piły ręczne do drewna różnią się jednak nie tylko rodzajem i kształtem brzeszczotu, ale również innymi parametrami, takimi jak współczynnik TPI.

TPI określa ilość zębów na cal długości brzeszczotu. A zatem piła ręczna do drewna o TPI 10 będzie miała 10 zębów na długości 1 cala (2,54 cm). Im większe TPI, tym bardziej precyzyjne jest cięcie. Piły ręczne do drewna o niskim TPI są więc odpowiednie do szybkiego, ale niezbyt dokładnego i estetycznego cięcia, natomiast te o wysokim TPI do cięć precyzyjnych.

Piły ręczne do drewna mogą też mieć różne nachylenie zębów. Stosunkowo uniwersalne są te z zębami ustawionymi pod kątem 90 stopni, a więc wychodzącymi równo w dół od brzeszczotu. Uznaje się jednak, że do cięcia wzdłuż włókien lepsze są piły ręczne do drewna z zębami ułożonymi pod kątem mniejszym niż 90 stopni, a do cięcia w poprzek pod kątem większym. Wybór zależy więc od rodzaju pracy, jaką chcemy wykonywać.

Piły ręczne do gałęzi

W pracach ogrodniczych najczęściej wykorzystywane są piły ręczne do gałęzi. Przy takich pracach nieistotna jest precyzja czy wysoka estetyka wykonywanych cięć. Dlatego najlepsze będą te piły ręczne, które zapewniają szybkie i efektywne cięcie.

Warto jednak wiedzieć, że wykorzystuje się inne piły ręczne do gałęzi suchych i świeżych (mokrych). Mokre drewno łatwiej tnie się piłą o niskim TPI (od 2 do 5), a więc o dużych, szeroko rozstawionych zębach. Z kolei drewno suche łatwiej i szybciej przetniemy piłą ręczną o TPI w okolicach 10. Wybierając piły ręczne do gałęzi, warto brać to pod uwagę i zaopatrzyć się w model o TPI gdzieś pomiędzy tymi wartościami lub w dwie odrębne piły ręczne do gałęzi mokrych i suchych.

Dobra piła ręczna do gałęzi musi być też wygodna i trwała. Warto stawiać na modele z profilowanym uchwytem powleczonym materiałem antypoślizgowym. Ostrze powinno być wykonane z hartowanej stali wysokiej klasy, co wzmocni całe narzędzie i ograniczy szybkość tępienia się zębów.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone