Szybkozłączki ogrodowe

(29 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 75,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 29 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 75,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 29 pozycji
Szybkozłączki ogrodowe - szybkosłączki do węży ogrodowych - Preis-Zone.pl

Szybkozłączki ogrodowe – praktyczne rozwiązanie dla mobilnej instalacji nawadniającej

Wydajność, sprawność i bezawaryjność całej instalacji nawadniającej tereny zielone – determinują jej poszczególne elementy, w tym m. in. szybkozłączki ogrodowe. Bez względu na to jak rozległy teren wymaga regularnego podlewania oraz jak długa powinna być mobilna instalacja wodna, niezawodne szybkozłączki ogrodowe ułatwią wykonywanie obowiązków. Połączenia wężów za pomocą szybkozłączek sprawdza się zarówno w przypadku systemów nawadniających opartych na obsłudze manualnej dyszy zraszającej, jak i zautomatyzowanych zraszaczy. Dobrej klasy szybkozłączki ogrodowe pozwalają na szczelne połączenie ze sobą dwóch węży i efektywne podlewanie ogrodu, trawnika, sadu, warzywniaka, szklarni czy niezależnych skupisk roślinnych.

Profesjonalny sklep i hurtownia ogrodnicza oferuje duże zróżnicowanie akcesoriów do systemów nawadniających, w tym szybkozłączki ogrodowe w kilku rodzajach. Szybkozłącza dedykowane są do łączenia węży o podobnej lub różnej średnicy, niektóre posiadają gwint umożliwiający montaż na przyłączu wody, a najlepsze wyposażone są w funkcję STOP. Szybkozłączki ogrodowe ułatwiają połączenie nowych węży do podlewania, jak też przeciętych z uwagi na mechaniczne uszkodzenie. Pozwalają na tworzenie bardzo rozbudowanych i trwałych systemów nawadniających oraz wpływają na wygodę demontażu/zwijania instalacji.

Czym powinny cechować się najlepsze szybkozłączki do węży ogrodowych?

Istotną cechą odznaczającą najlepsze szybkozłączki do węży ogrodowych, jest to, aby ich konstrukcja i sposób połączenia – nie ograniczały przepływu wody. Powinny również gwarantować trwałe i szczelne połączenie, żeby nie przyczyniać się do strat wody. Wszystkie elementy szybkozłączki do węży ogrodowych powinny być wykonane z materiału odpornego na korozję oraz wytrzymałego na mechaniczne uszkodzenia. Dobrym rozwiązaniem jest wybór szybkozłącza do węży ze wzmocnionego tworzywa PVC lub mosiądzu.

Tradycyjne szybkozłączki przelotowe o dobrym standardzie, tworzą szczelne i trwałe połączenia węży, jednak ich rozłączenie wymaga zakręcenia dopływu wody do mobilnej instalacji. Innowacyjne szybkozłączki do węży ogrodowych wyposażone zostały w specjalną funkcję STOP, która umożliwia swobodne rozłączenie węży, bez konieczności fatygowania się do przyłącza, aby odciąć dopływ wody. Wśród najpopularniejszych modeli tego typu akcesoriów, w e-sklepie Preis zone dostępne są szybkozłączki do węży ogrodowych o przekroju 1/2'’ oraz 3/4’’.

Kiedy przydaje się szybkozłączka ogrodowa?

Funkcjonalna szybkozłączka ogrodowa nadaje się zarówno do nowo projektowanych połączeń instalacji wodnej, ale przydaje się w przypadku nagłych awarii, jakim w każdej chwili może ulec wąż ogrodowy. Uniwersalna szybkozłączka ogrodowa usprawnia montaż i demontaż mobilnej instalacji do podlewania zieleni, opartej na wężach. Rozkładanie i zwijanie długich węży bywa uciążliwe oraz niesie ryzyko uszkodzenia przewodu. Dzięki rozwiązaniom, jakie oferuje niezawodna szybkozłączka ogrodowa, można bez przeszkód rozbudować instalację i komfortowo nawadniać nawet bardzo odległe od przyłącza wody tereny zielone.

Szybko złączki do węży ogrodowych sprawdzają się także w trakcie usuwania awarii, związanej z miejscowym przerwaniem struktury przewodu transportującego wodę. Podczas użytkowania, węże ogrodowe nieustannie narażone są na uszkodzenia, które mogą być spowodowane przecięciem przez kontakt z ostrym przedmiotem lub powierzchnią. Częste zginanie i przeciąganie węży po szorstkiej nawierzchni, również może przyczynić się do zniszczenia struktury przewodu wodnego. Zdarzają się też sytuacje, kiedy wąż zostaje przegryziony przez czworonożnego pupila albo gryzonia. W takich momentach dobrze, gdy pod ręką jest zapasowa szybkozłączka ogrodowa. Wystarczy przeciąć i usunąć uszkodzony fragment węża, a dzięki szybkozłączce błyskawicznie zespolić oba kawałki przewodu.

Szybkozłącza do węży – zbuduj własny system nawadniania!

Praktyczne szybkozłącza do węży pozwalają na stworzenie indywidualnego systemu nawadniania. Jeśli przyłącze wody zaopatrzone jest w specjalny rozdzielacz, to bez większych problemów, przy udziale szybkozłączy – można zbudować niezależne instalacje nawadniające np. różne strefy ogrodu. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydane w sytuacji, kiedy na posesji znajduje się tylko jedno zewnętrzne przyłącze wody, a budynek otoczony jest ze wszystkich stron zielenią.

Szybkozłącza do węży umożliwiają swobodne przenoszenie i łączenie węży w różne rejony posesji bądź stworzenie instalacji nawadniającej w jednym czasie całą powierzchnię terenów zielonych. W sklepie Preis zone dostępne są nawet szybkozłącza do węży z opcją regulacji kąta odchylenia, przez co można zmontować mobilny system do podlewania bez uciążliwego załamywania i skręcania się przewodów.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone