Statywy do zraszaczy

(3 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

60,00 zł - 150,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 3 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

60,00 zł - 150,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Statywy do zraszaczy - Preis-Zone.pl

Regulowane statywy do zraszaczy – większe możliwości nawadniania

Uniwersalne statywy do zraszaczy to doskonałe rozwiązanie w przypadku podlewania wysokopiennej roślinności, ale równie dobrze akcesorium to sprawdza się też przy nawadnianiu trawnika czy wielkoobszarowych upraw. Statywy do zraszaczy umożliwiają montaż zarówno obrotowych, jak i pulsacyjnych urządzeń nawadniających. Produkt dedykowany przede wszystkim dla właścicieli terenów zielonych obsadzonych drzewami i krzewami o różnej wysokości.

Statywy do zraszaczy to konstrukcje o regulowanej wysokości, dzięki czemu z łatwością można dostosować pułap i zasięg strumienia do specyfiki istniejącej roślinności. Profesjonalny trójnóg (statyw) do zraszaczy zapewnia dużo większy zasięg, niż ma to miejsce w przypadku zraszaczy osadzonych na poziomie podłoża. Z tego powodu, akcesorium to jest częstym elementem wyposażenia do pielęgnacji i utrzymania dobrej jakości trawiastych boisk piłkarskich czy kortów tenisowych o nawierzchni mączki ceglanej.

Ogród bądź sad zaopatrzony w system nawadniający i statyw do zraszacza, ma zapewnione nawadnianie o specyfice najbardziej zbliżonej do padającego deszczu. Taki sposób podlewania jest bardzo bezpieczny dla roślin, które w przypadku podlewania bocznego przy użyciu zbyt silnego strumienia – mogłyby ulec uszkodzeniu.

Jak skonstruowany powinien być solidny statyw do zraszacza?

Solidny statyw do zraszacza to konstrukcja oparta o trójnóg, zakończony ostrymi kolcami, umożliwiającymi zakotwienie do gruntu. Takie rozwiązanie sprawia, że statyw do zraszacza zachowuje pożądaną stabilność, nawet podczas dynamicznego nawadniania przy dużym ciśnieniu wody.

Statyw do zraszacza o dobrym standardzie powinien być wykonany z metalu, powleczonego warstwą zapobiegającą korozji (ocynk, malowanie proszkowe itp.). Najlepiej, aby wszystkie nogi statywu posiadały zakończenia, umożliwiające wbicie ich w ziemię oraz specjalne talerze ograniczające zapadnięcie się konstrukcji na grząskim terenie. Niewątpliwą zaletą, jaką powinien powiadać solidny statyw do zraszacza, jest także możliwość składnia konstrukcji, co ułatwia przechowywanie poza sezonem.

Każdy statyw musi również mieć możliwość podpięcia zraszacza oraz zasilania wodnego, np. poprzez przyłącze gwintowe. Dobre metalowestatywy do zraszaczy wyposażone są też w płynną regulację wysokości, zazwyczaj od kilkudziesięciu centymetrów do ponad metra. Dysze wysoko zamontowanego zraszacza na statywie – są też znacznie lepiej chronione przed zatkaniem, np. na wskutek rozbryzgu błota.

Gdzie przydadzą się regulowane statywy do zraszaczy?

Rozległe sady i szkółki drzew oraz krzewów – to miejsca, w których statywy do zraszaczy automatycznych sprawdzają się najlepiej. Metalowy statyw do zraszacza zapewnia bardzo duży zasięg, dochodzący nawet do promienia o długości kilkudziesięciu metrów. Dzięki temu, zestaw, na który składa się wydajny zraszacz zamocowany na statywie – jest w stanie nawodnić powierzchnię kilku tysięcy m2.

Statywy do zraszaczy przydadzą się również na obiektach sportowych, na których znajduje się naturalna nawierzchnia (boisko piłkarskie, korty tenisowe itd.). Mobilne statywy do zraszaczy sprawdzą się także w średniej wielkości ogrodach o zróżnicowanej roślinności. Tego rodzaju konstrukcja pozwala wygenerować duże rozproszenie strumienia wody oraz stworzyć imitację padającego deszczy, czyli optymalnych warunków na każdego typu roślin.

Metalowe statywy do zraszaczy (trójnogi) to niedrogie akcesoria, które ułatwią podlewanie i zapewnią efektywne nawadnianie Twojego ogrodu, sadu, działki, trawnika, boiska, a także pola uprawnego. Statywy do zraszaczy nadają się m. in. do użytku przydomowego, pielęgnacji firmowych i publicznych stref zieleni oraz obszarów rolniczych.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone