Główki bezpiecznikowe

Nowe produkty

Główki bezpiecznikowe 

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Główki bezpiecznikowe

Główka bezpiecznikowa to istotny element bezpiecznika instalacyjnego. Jest przeznaczona do mocowania wkładki topikowej w bezpiecznikowym gnieździe. Główka bezpiecznikowa składa się z obudowy z gwintem, oba elementy wykonane są z porcelany elektrotechnicznej o wyjątkowych właściwościach. Dzięki porcelanie główki bezpiecznikowe nie przewodzą prądu elektrycznego oraz wyróżniają się długą żywotnością, są eksploatowane przez długi czas bez utraty swoich właściwości. Prąd płynie między gniazdem a wkładką topikową dzięki zastosowaniu tulei wewnątrz główki. Ponadto główki bezpiecznikowe posiadają na końcu szybkę, przez którą widoczne jest ich oczko w momencie przepalenia się wkładki.

Jaką funkcję pełni główka bezpiecznikowa?

To składowy element bezpiecznika instalacyjnego. Mocujemy przy jej pomocy wkładkę topikową w gnieździe bezpiecznika. Główki bezpiecznikowe znalazły swoje zastosowanie przy instalacjach domowych i przemysłowych. Dzięki odpowiednio zaplanowanemu zabezpieczeniu instalacji elektrycznej wzrasta szansa na uniknięcie przeciążeń i zwarć, które są przyczynami usterek, a nawet trwałych zniszczeń urządzeń oraz całych instalacji elektrycznych.

W naszej ofercie dostępne są główki bezpiecznikowe 16A, 25A i 63A. Różnią się też rodzajem gwintu, w związku z czym można idealnie dopasować je do odpowiedniego bezpiecznika instalacyjnego.

Copyright © preis-zone.pl