Kempingowe słupki dystrybucyjne

(4 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

2 040,00 zł - 2 745,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 4 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

2 040,00 zł - 2 745,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Kempingowe słupki do dystrybucji energii elektrycznej (prądu) i wody

Oferujemy kempingowe słupki do dystrybucji energii elektrycznej (prądu) i wody. To niezwykle przydatne elementy wyposażenia pól kempingowych i biwakowych. Zapewniają turystom wygodę i zachęcają ich do skorzystania z obozowiska.

Każdy kemping powinien być wyposażony w odpowiedni sprzęt i akcesoria pozwalające turystom zachować higienę i zapewniające im komfortowy wypoczynek. Trzeba pamiętać, że niektóre elementy infrastruktury są wręcz wymagane przepisami prawa.

Turysta musi m.in. mieć zapewnione warunki nocowania i przyrządzania posiłków, a to wiąże się m.in. z dostępem do wody pitnej czy energii elektrycznej niezbędnej do zasilania sprzętu kuchennego.

Kempingowe słupki do dystrybucji energii elektrycznej (prądu) i wody są więc idealnym rozwiązaniem. To wygodne w użytkowaniu, bezpieczne i funkcjonalne elementy wyposażenia. Ich montaż na polu biwakowych lub kempingowym pomaga spełnić obowiązujące normy prawne dotyczące obozowisk dla turystów. Przede wszystkim jednak kempingowe słupki do dystrybucji energii elektrycznej (prądu) i wody zapewniają wygodę, a ich obecność jest istotnym kryterium wyboru miejsca wypoczynku.

Wyposażenie obozowiska w odpowiednie kempingowe słupki do dystrybucji energii elektrycznej (prądu) i wody przyciąga więc klientów. Ich montaż jest zatem korzystny zarówno dla samych turystów, jak i dla właścicieli pól kempingowych i biwakowych.

Dystrybucyjne słupki kempingowe

W naszym asortymencie dostępne są dystrybucyjne słupki kempingowe różnego rodzaju. Poszczególne modele mogą być wyposażone w gniazda różnego typu i inną liczbę kranów z wodą. Pozwala to tworzyć praktyczne i wygodne punkty poboru energii i wody dla pojedynczych klientów lub zbiorczo — dla kilku stanowisk jednocześnie.

Co więcej, dystrybucyjne słupki kempingowe można wykorzystać nie tylko na typowych polach kempingowych lub biwakowych. Doskonale sprawdzą się również na przystaniach, marinach i na terenie wielu innych obiektów turystycznych czy użyteczności publicznej.

Ważne jest jednak, by słupki kempingowe dobierać odpowiednio do wielkości konkretnego obiektu, przewidywanej liczby turystów, planowanej infrastruktury i funkcjonalności, jaką chcemy zaoferować gościom.

Na polach kempingowych bezwzględnie przydadzą się dystrybucyjne słupki kempingowe wyposażone w tzw. gniazda kempingowe do podłączenia przyczepy lub kampera. Z kolei na polach biwakowych wystarczające mogą być gniazda na 230 V, pozwalające na podłączenie ładowarek, czajników elektrycznych i drobnego sprzętu RTV lub AGD.

Wybierając dystrybucyjne słupki kempingowe, warto zwrócić uwagę również na ich trwałość i odporność. Są to elementy zewnętrznej infrastruktury, muszą więc być chronione przed czynnikami atmosferycznymi.

Każdy dystrybucyjny słupek kempingowy powinien być wodoszczelny, odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Zagwarantują to solidne obudowy z nierdzewnych metali czy kompozytu, a także mocna, najlepiej wkopywana w ziemię podstawa i odpowiednie wyposażenie, takie jak gniazda z zamykanymi klapkami i klasą szczelności minimum IP44.

Kempingowe słupki dystrybucyjne

Kempingowe słupki dystrybucyjne to element infrastruktury, który znacząco zwiększa atrakcyjność obozowiska dla turystów. Ich funkcjonalność zależy jednak od budowy i wyposażenia konkretnego modelu.

Różna liczba i typy gniazd, odmienne zabezpieczenia przeciążeniowe czy inne parametry sprawiają bowiem, że kempingowe słupki dystrybucyjne mają różne zastosowania.

Trzeba także pamiętać, że słupki kempingowe muszą być odpowiednio zabezpieczone. Przyda się więc klapka zamykana na klucz czy inne ograniczenie dostępu, chroniące słupek dystrybucyjny przed dziećmi oraz osobami niepowołanymi.

Ważne zatem, aby prawidłowo dobrać kempingowy słupek dystrybucyjny do zadań, jakie ma realizować w danym miejscu.

Słupek kempingowy do dystrybucji prądu

Słupek kempingowy do dystrybucji prądu to element, który znacząco podnosi atrakcyjność każdego obozowiska. Dziś nawet osoby wybierające się pod namiot oczekują dostępu do energii elektrycznej w obozowisku, uznając to za absolutną podstawę, tak samo jak dostęp do wody pitnej.

Żyjemy w czasach, kiedy funkcjonowanie bez telefonu czy komputera jest dla wielu osób niemal niemożliwe. Słupek kempingowy do dystrybucji prądu wyposażony w tradycyjne gniazda na 230 V pozwala naładować te urządzenia i zapewnia ich nieprzerwane działanie. Umożliwia też podłączenie innego sprzętu — czajnika elektrycznego, kuchenki turystycznej, a nawet radia, telewizora czy innych sprzętów RTV i AGD.

Jednak słupki kempingowe do dystrybucji prądu mogą być wyposażone także w gniazda siłowe (3-fazowe). Pozwalają one na zasilenie przyczepy kempingowej czy kampera, a zatem na uruchomienie wyposażenia, takiego jak lodówki, kuchenki, grzejniki lub klimatyzacja.

Słupki kempingowe do dystrybucji prądu 3-fazowego zapewniają więc pełną funkcjonalność nowoczesnych pojazdów kempingowych bez konieczności korzystania z dodatkowych agregatów prądotwórczych czy akumulatorów o mocno ograniczonej pojemności.

Kempingowe słupki prądowe

Kempingowe słupki prądowe gwarantują turystom stały dostęp do energii elektrycznej. To oczywiście zapewnia komfort i znacząco podnosi atrakcyjność obozowiska.

Ważne jednak, by kempingowe słupki prądowe dobrać właściwie. Po pierwsze muszą być wyposażone w odpowiednią liczbę gniazd, aby zapewnić dostęp do prądu wszystkim obozowiczom. Po drugie jednak muszą to być gniazda odpowiedniego typu.

Tam, gdzie wystarczy dostęp do klasycznych urządzeń elektrycznych (ładowarek, czajników i drobnego sprzętu), odpowiednie będą kempingowe słupki prądowe z gniazdami na 230 V. 

Do zasilania przyczep kempingowych i kamperów niezbędne są jednak gniazda 3-fazowe, ale mogą to być zarówno gniazda kempingowe 3P 230 V, jak i gniazda trójfazowe 16-amperowe. O ile te pierwsze pozwalają podłączyć trójfazowe wtyczki kempingowe, o tyle zapewniają moc jedynie klasycznej sieci 230 V.

Aby dać turystom dostęp do pełnego potencjału sieci 3-fazowej, niezbędne są zatem kempingowe słupki prądowe wyposażone w gniazda 3P 16-amperowe (na 400 V).

Kempingowe słupki do dystrybucji wody

Niezwykle ważnym elementem infrastruktury dla turystów są też kempingowe słupki do dystrybucji wody. Przede wszystkim zagwarantowanie dostępu do wody pitnej jest obowiązkiem każdego właściciela pola kempingowego i biwakowego. Określają to odpowiednie przepisy prawa polskiego.

Kempingowe słupki do dystrybucji wody pozwalają stworzyć wygodne i higieniczne punkty poboru bezpośredniego — przy słupku dystrybucyjnym. Możliwe jest jednak również podłączenie węży i doprowadzenie wody do konkretnych stanowisk obozowych.

Aby zapewnić turystom odpowiednią liczbę punktów poboru, przydzielić można jeden kempingowy słupek do dystrybucji wody na stanowisko lub skorzystać ze słupków z wieloma kranami.

Słupek kempingowy do dystrybucji wody

Słupek kempingowy do dystrybucji wody musi być nie tylko funkcjonalny, ale i higieniczny. Konstrukcja powinna być wykonana z materiałów odpornych na korozję i łatwych w czyszczeniu, a nawet dezynfekcji.

Jeśli słupek kempingowy do dystrybucji wody nie ma być jedynie bezpośrednim punktem poboru, należy zadbać o odpowiednie krany. Wylewki powinny mieć standardową średnicę (np. ¾ cala) i gwint umożliwiający podłączenie złączek do węży.

Warto też wyraźnie zaznaczyć, że woda dostępna na polach kempingowych i biwakowych musi być zdatna do picia. W przypadku, gdy słupek kempingowy do dystrybucji wody podłączony jest do sieci wodociągowej, nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań. Jeśli jednak korzystamy z własnego, autonomicznego ujęcia, niezbędne jest przeprowadzenie badań wody.

Kempingowe słupki na prąd i wodę

W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju kempingowe słupki na prąd i wodę. Mamy mniejsze modele odpowiednie do zasilania pojedynczych stanowisk obozowych, jak i rozdzielnice kempingowe z wieloma gniazdami i kranami.

Wszystkie kempingowe słupki na prąd i wodę w naszej ofercie pochodzą od renomowanych producentów. Są sprawdzone i opatrzone niezbędnymi certyfikatami, które potwierdzają ich zgodność z obowiązującymi normami prawnymi.

Nasze kempingowe słupki na prąd i wodę są więc trwałe, funkcjonalne i bezpieczne. Zapewnią komfort turystom i przyciągną klientów na teren obozowiska. Doskonale sprawdzą się na polach kempingowych i biwakowych, przystaniach, marinach, terenach festiwalowych i w wielu innych obiektach turystycznych, rekreacyjnych czy użyteczności publicznej.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone