Bębny ogrodowe

(3 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

60,00 zł - 315,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 3 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

60,00 zł - 315,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Węże ogrodowe na bębnie - Preis-Zone.pl

Bęben na wąż ogrodowy – komfort użytkowania i ochrona mobilnej instalacji zraszającej

Wolnostojący bęben na wąż ogrodowy to prosty sposób na komfortowe podlewanie terenów zielonych oraz bezpieczne przechowywanie mobilnej instalacji zraszającej. Od funkcjonalnego bębna zależy komfort użytkowania i ochrona podatnego na uszkodzenia węża, dlatego na zakup tego produktu warto wybrać profesjonalny sklep ogrodniczy. Poręczny i lekki bęben na wąż ogrodowy jest łatwy do przenoszenia, a jego wytrzymała konstrukcja – gwarantuje bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

Uniwersalny bęben na wąż ogrodowy wyposażony jest w ergonomiczną korbę do zwijania i umożliwia wybór dowolnej średnicy węża. Standardowe modele, jakie dostępne są w Preis zone, pomieszczą ok. 50 m węża ogrodowego o najpopularniejszej średnicy 1/2 cala. Optymalny rozstaw metalowych nóżek stojaka, na jakim osadzony jest bęben na wąż ogrodowy – sprawia, że jest on bardzo stabilny i nie przewraca się łatwo podczas rozwijania.

Bęben na wąż ogrodowy świetnie sprawdza się w przypadku małych i średnich ogrodów, tarasów i działek, ale nadaje się także do podlewania roślinności na bardziej rozległym terenie. Niewielka kubatura funkcjonalnego bębna – powoduje, że do jego przechowywania nie potrzeba zbyt wiele wolnego miejsca.

Bębny na węże ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego modelu?

Ogrody wymagają podlewania przez większą część roku, dlatego osprzęt do nawadniania, w tym bębny na węże ogrodowe – narażone są na intensywnie użytkowane. Zwiększona eksploatacja wymaga zastosowania sprzętu o podwyższonej wytrzymałości na mechaniczne uszkodzenia oraz wpływ innych niekorzystnych czynników. Bębny na węże ogrodowe mają bezpośredni kontakt z podłożem, nierzadko wilgotnym, stąd istotną kwestią jest wybór stojaka odpowiednio zabezpieczonego przed korozją.

Trwałość materiałów, z jakich wykonuje się bębny na wąż ogrodowy, przekłada się na ich żywotność. Warto pamiętać o wyborze bębna wykonanego z tworzywa odpornego na działanie promieni UV, które potrafią uszkodzić strukturę i wytrzymałość gorszych materiałów. Ważnym elementem, w jaki powinny być zaopatrzone dobrej klasy bębny na węże ogrodowe, jest ergonomiczna korba z niezawodnym mechanizmem zwijania. Płynne działanie korby ułatwia nawinięcie długiego węża na bęben bez uczucia zmęczenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest specjalny uchwyt na końcówkę/dyszę zraszającą, umieszczony na stojaku bębna. Taka opcja sprawia, że dysza nie ulegnie uszkodzeniu (nastąpnięcie, ścieranie) ani zatkaniu przy kontakcie z sypkim podłożem (ziemia, piasek). Dobre bębny na węże ogrodowe posiadają też obrotowe podłączenie przyłącza, które zapobiega uciążliwemu skręcaniu się węża. Zginanie się węża, który nie jest nawinięty na bęben, może doprowadzić do mikrouszkodzeń w jego strukturze, które skracają żywotność przewodu wodnego.

Dlaczego bęben na wąż to praktyczne rozwiązanie nie tylko dla posiadacza ogrodu?

Bęben na wąż to przede wszystkim poprawa komfortu rozwijania instalacji i podlewania, a także odpowiednie zabezpieczenie dla nieużytkowanego w danym momencie węża. Wszystkie swobodnie leżące na podłożu węże ogrodowe – narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia. Niezabezpieczony wąż ogrodniczy może zostać przecięty przez talerz kosiarki, przegryziony przez niesfornego psa albo przetarty na szorstkiej powierzchni kostki betonowej. Bęben na wąż pozwala szybko zwinąć przewód i zapobiec niepożądanemu oddziaływaniu na niego ekstremalnej temperatury (silne nagrzewanie lub zamarznięcie wody).

Zrolowanie węża ogrodowego ułatwia usunięcie z jego wnętrza pozostałej po podlewaniu wody, która sprzyja rozwojowi chorobotwórczych organizmów, np. glonów, alg. Węże używane są również do spłukiwania i czyszczenia utwardzonych podjazdów czy chodników. Bęben na wąż – to mniejsze ryzyko przetarcia przewodu podczas przesuwania nim po chropowatej nawierzchni. Lekkie bębny na wąż nie zajmują wiele miejsca, bez trudu zmieszczą się w garażu czy innym pomieszczeniu gospodarczym, można je również podwiesić na ścianie. Kompaktowy bęben na wąż to funkcjonalne rozwiązanie dla każdego posiadacza ogrodu, działki czy przydomowych klombów.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone