FOTOWOLTAIKA
( ilość produktów: 124 )Zabezpieczający zacisk szeregowy podstawa bezpiecznikowa UK 10,3-HESI 1000V PHOENIX CONTACT 2394
Odgromnik Ogranicznik Przepięć Typ 1/2 VAL-MS-T1/T2 335/12.5/3+1 PHOENIX CONTACT 8567
Ogranicznik przepięć Odgromnik Typ T1+T2 12,5kA 1,2kV 240V VAL-MS-T1/T2 335/12.5 ST Phoenix Contact 8581
Rozdzielnica PV Fotowoltaiczna Solarna DC 1000V T1 T2 3-stringowa Doktorvolt 2414
Rozdzielnica PV fotowoltaiczna solarna DC 1000V T1 T2 MC4 2-stringowa Doktorvolt 2421
Rozdzielnica PV fotowoltaiczna solarna DC 1000V T1 T2 3-stringowa Doktorvolt 2438
Rozdzielnica PV fotowoltaiczna solarna AC DC 1000V 2 Stringi B16 25A 300mA Doktorvolt 2483
Odgromnik Ogranicznik Przepięć TYP 2 VAL-MS 1000DC-PV/2+V 2800628 Phoenix Contact 8058
Rozdzielnica PV Fotowoltaiczna Solarna AC DC 1000V C16 25A 300mA 2S T1 T2 Doktorvolt 2193
Rozdzielnica PV Fotowoltaiczna DC 1000V T1 T2 2-stringowa MC4 Solarna Doktorvolt 4555
Rozdzielnica PV fotowoltaiczna Solarna DC 1000V T1 T2 2-Stringowa Doktorvolt 4616
Rozdzielnica fotowoltaiczna solarna AC 1x Mersen Typ 1/2 1x SEZ C16 3P IP65 Doktorvolt 4586
Rozdzielnica fotowoltaiczna solarna PV DC 1000V T1 T2 40kA 2-stringowa IP65 Doktorvolt 4579
Rozdzielnica fotowoltaiczna solarna AC 1x ogranicznik Typ T1 T2 IP65 Doktorvolt 4609
Rozdzielnica fotowoltaiczna solarna PV DC 1000V T1 T2 40kA 2-stringowa MC4 IP65 Doktorvolt 4593
Rozdzielnica PV Fotowoltaiczna Solarna DC 1000V T2 Phoenix Contact PG Doktorvolt 4357
Rozdzielnica PV Fotowoltaiczna Solarna DC 1000V T2 Phoenix Contact Doktorvolt 4371
Rozdzielnica PV Fotowoltaiczna Solarna DC 1000V T1 T2 PG Phoenix Contact Doktorvolt 2476
Rozdzielnica PV Fotowoltaiczna Solarna DC 1000V T1 T2 PG Mersen Doktorvolt 4395
Rozdzielnica PV Fotowoltaiczna Solarna 2-Stringowa DC 1000V T2 PG Doktorvolt 2452
Rozdzielnica PV Fotowoltaiczna Solarna Mersen 2-Stringowa DC 1000V T2 PG Doktorvolt 4425
Urządzenia, sprzęt i akcesoria do instalacji fotowoltaicznych
Sklep Preis Zone posiada w swoim asortymencie szeroką ofertę w zakresie pojedynczych elementów do budowy instalacji PV. Profesjonalne urządzenia i akcesoria do instalacji fotowoltaicznych – to odpowiedź na dynamiczny wzrost zainteresowania alternatywnymi systemami do produkcji energii elektrycznej. W tym miejscu znajdziecie wyłącznie wysokiej klasy sprzęt do fotowoltaiki renomowanych producentów, który zapewnia niezawodną i efektywną pracę całej instalacji PV. Preis Zone oferuje wszelkie niezbędne elementy do złożenia nowych, kompletnych zestawów fotowoltaicznych bądź naprawy istniejących instalacji PV.
Wszystkie urządzenia fotowoltaiczne oraz osprzęt towarzyszący – posiadają odpowiednie certyfikaty dopuszczające je do użytkowania. W ramach szerokiego asortymentu, w naszym sklepie można znaleźć m. in. moduły fotowoltaiczne, falowniki, rozdzielnice, odgromniki, złącza solarne czy przewody dedykowane instalacjom PV. W razie potrzeby, specjaliści Preis Zone służą fachowym doradztwem za pośrednictwem zdalnych kanałów komunikacji. Wszystkie sprzedawane akcesoria do instalacji fotowoltaicznych objęte są gwarancją, a oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak też do firm zajmujących się montażem instalacji solarnych.
Co to jest fotowoltaika?
Fotowoltaika jest dziedziną nauki i techniki, która zajmuje się zjawiskiem przetwarzania światła słonecznego na prąd, jednak zwyczajowo tym mianem określa się po prostu instalację fotowoltaiczną (PV). Każda instalacja PV składa się z kilku podstawowych elementów, wśród których najważniejsze są panele, czyli moduły fotowoltaiczne oraz falownik, określany również jako inwerter. Moduły solarne współtworzą połączone ze sobą szeregowo ogniwa fotowoltaiczne. Zadaniem falownika (inwertera) jest z kolei zamiana prądu stałego w zmienny, z jakim mamy do czynienia m. in. w domowych gniazdkach. Fotowoltaika jest dzisiaj coraz bardziej powszechną technologią, a co się z tym wiąże – ceny akcesoriów do prefabrykacji systemu PV są bardzo atrakcyjne. Dodatkowym motorem napędowym rozwoju fotowoltaiki jest kusząca perspektywa darmowej energii elektrycznej.
Jak działa instalacja fotowoltaiczna?
Każda instalacja fotowoltaiczna działa według identycznego schematu. Ogniwa fotowoltaiczne (wykonane z krystalicznego krzemu), z jakich zbudowane są moduły PV – przechwytują energię promieniowania słonecznego i zamieniają ją na prąd stały. Światło słoneczne, a dokładniej fotony padające na płytkę krzemową – powodują wybicie i wprawienie w ruch elektronu, który jest niczym innym jak przepływem prądu elektrycznego. Aby jednak zrobić użytek z wytwarzanego w ten sposób prądu stałego, za pośrednictwem specjalnych przewodów transportuje się go do inwertera (falownika), gdzie następuje przekształcenie na prąd przemienny o wartości 230 V.
W zależności typu systemu PV, pozyskany prąd można wprowadzić do instalacji elektrycznej i zużywać na bieżąco – zasilając różnego rodzaju urządzenia, magazynować albo odsprzedać do sieci energetycznej. Odpowiednio zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna powinna zachować sprawność użytkową przez okres 25-30 lat.
Instalacja fotowoltaiczna najbardziej efektywna jest w podczas intensywnego nasłonecznienia (głównie okres od marca do września). W sezonie jesienno-zimowym jej wydajność znacząco spada, jednak w przypadku instalacji typu on-grid, można wówczas pobierać z sieci przekazane w trakcie wiosny i lata nadwyżki (zakład energetyczny potrąca jedynie 20 proc. nadwyżek). Gdy mamy do czynienia z instalacją typu off-grid, ewentualne ograniczone nadwyżki prądu można magazynować w akumulatorach.
Niezawodne instalacje PV. Postaw na najwyższą jakość komponentów
Profesjonalne instalacje PV, wykonane na bazie najlepszej jakości komponentów, to gwarancja ich dłuższej żywotności, niezawodności działania oraz doskonałej wydajności. Renomowani producenci fotowoltaiki nieustanne udoskonalają różne rozwiązania, dzięki czemu tworzone przez nich zaawansowane technologicznie moduły czy inwertery – charakteryzują się coraz wyższą efektywnością oraz trwałością. Lepsza wydajność, sprawność i żywotność paneli fotowoltaicznych oraz pozostałych podzespołów – pozytywnie wpływa także na aspekt ekonomiczny całej inwestycji, ponieważ szybciej zwracają się nakłady finansowe na wykonywane instalacje PV.
Na rynku jest duża konkurencja podmiotów zajmujących się kompleksowym montażem instalacji fotowoltaicznych. Stosowanie dobrej jakości komponentów i akcesoriów do instalacji PV, jakie ma w ofercie sklep Preis Zone, wpływa bezpośrednio na jakość całego przedsięwzięcia oraz satysfakcję klientów. Rosnąca renoma firmy monterskiej – to w efekcie wzrost liczby kolejnych zamówień i szansa na dynamiczny rozwój.
Inwestycja w instalacje fotowoltaiczne – czy to się opłaca?
Zalety wynikające z posiadania instalacji PV, mają zarówno wymiar materialny, jak też ideowy, za którym stoją trendy proekologiczne, związane z zerową emisją szkodliwych dla środowiska substancji. Instalacje fotowoltaiczne to przede wszystkim wymierne korzyści w postaci oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Montaż paneli fotowoltaicznych wiąże się, co prawda, z wydatkiem finansowym, jednak inwestycja ta jest bardzo opłacalna, ponieważ zwykle zwraca się w przeciągu 6-8 lat. Zakładając, że żywotność paneli oraz pożądany poziom wydajności wynosi ok. 25-30 lat, to bilans ekonomiczny takiego przedsięwzięcia jest zdecydowanie pozytywny.
Kolejnym argumentem, jaki sprawia, że instalacje fotowoltaiczne cieszą się dużym zainteresowaniem, są różnego rodzaju udogodnienia podatkowe oraz bezzwrotne dofinansowania. Za rządowym programem zachęt do wdrażania technologii wykorzystujących alternatywne źródła energii w tym m. in. fotowoltaiki, stoi konieczność spełnienia restrykcyjnych norm unijnych w zakresie udziału OWU w ogólnym bilansie energetycznym każdego z krajów członkowskich. Wszelkie dopłaty i ulgi powodują, że inwestycje w instalacje fotowoltaiczne zwracają się jeszcze szybciej.
Istotną korzyścią posiadania własnej instalacji solarnej jest także bezpieczeństwo energetyczne. Zdarza się bowiem, że w czasie upałów dochodzi do wzmożonego wykorzystania prądu i dużego obciążenia tradycyjnej sieci, co w konsekwencji może prowadzić do okresowych ograniczeń/braków energii. Podobnie w sytuacji mechanicznego uszkodzenia sieci energetycznej przez różnego rodzaju anomalie pogodowe. Instalacje fotowoltaiczne w dużej mierze gwarantują więc niezależność energetyczną.
Jak jeszcze można spożytkować energię elektryczną, którą wytwarza instalacja PV?
Najlepszym sposobem jest wykorzystywanie energii elektrycznej, jaką produkuje instalacja PV na bieżąco, ale w praktyce najczęściej nie jest to możliwe. Pozostaje więc magazynowanie prądu, „sprzedaż” energii do sieci i/lub poszukiwanie dodatkowych opcji do jego spożytkowania. Ciekawym pomysłem może być np. ładowanie akumulatora samochodu elektrycznego, zasilanie pompy z ogrodowego systemu nawadniającego albo układu podgrzewającego wodę użytkową.