Złącza MC4

(4 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 15,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 4 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 15,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Złącza MC4, Wtyki MC4 - Preis-Zone.pl

Złącza MC4 – najefektywniejsze połączenia modułów fotowoltaicznych

Złącza MC4 należą do najefektywniejszych sposobów łączenia pojedynczych modułów PV, z jakich zbudowane są instalacje fotowoltaiczne. Technologia ta opracowana została przez szwajcarską firmę Multi-Contact (stąd nazwa), ale dziś na rynku można też znaleźć złącza MC4 wielu producentów. Cyfra „4” odnosi się do średnicy kontaktu elektrycznego (4 mm). Wtyki MC4 to strategiczny element przy budowie każdej instalacji PV, dlatego warto stosować wyłącznie złącza sprawdzonych i uznanych firm. Jednym z wiodących producentów tego typu akcesoriów, jest firma Lapp Kabel, która wypuściła dobrej klasy konektory MC4 – serii Epic Solar.

Istotne jest także korzystanie ze złączy jednego producenta. Każdy wtyk MC4 ma własną charakterystykę i łączenie różnych produktów – może doprowadzić do zaburzenia pracy lub poważnej awarii całej instalacji PV. Złącza MC4 odpowiadają za bezpieczny i wysokojakościowy transfer wytwarzanej w modułach energii. Gorszy standard złącza MC4 – to strata energii i mniejsza efektywność w produkcji prądu. Na kompletne złącze MC4 składa się męski (M) i żeński (F) kontakt, wyposażone w specjalną blokadę.

Dobrej jakości wtyki MC4, czyli wydajność i bezpieczeństwo

Standard, jakim charakteryzują się wtyki MC4 – determinują wydajność i bezpieczeństwo użytkowania instalacji fotowoltaicznej. Dobre złącza solarne PV, jakie można nabyć w e-sklepie Preis zone, nie ulegają przegrzewaniu podczas pracy i gwarantują transfer optymalnych parametrów wytworzonej energii elektrycznej. Zjawisko nagrzewania się złączy w trakcie pracy, z czym można się zetknąć przy słabej jakości wtyków MC4 – świadczy o stratach wyprodukowanej energii, która wydziela się w postaci ciepła. Tendencja do przegrzewania się złącza MC4, może również w rezultacie uszkodzić izolację i stać się nawet przyczyną zainicjowania pożaru. Solidne złącza MC4 to minimalne straty na rezystancji kontaktu, większa efektywność w produkcji energii elektrycznej, a tym samym – szybsza zwrotność inwestycji w instalację PV.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone