Kemping

(2 produkty)

Podkategorie

 • Butle gazowe

  Butle gazowe

 • Promienniki gazowe

  Promienniki gazowe

 • Reduktory gazowe

  Reduktory do gazu

  Oferujemy reduktory do gazu, które pozwalają obniżyć ciśnienie gazu znajdującego się w butli do wartości roboczych odpowiednich do prawidłowego działania urządzeń wyjściowych.

  Reduktor do gazu jest więc nieodzownym elementem w instalacjach gazowych zasilanych butlą z gazami technicznymi, propan-butanem czy gazem ziemnym. W związku z tym mają szeroki zakres zastosowań nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w przemyśle.

  W naszej ofercie dostępne są reduktory do gazu o różnych parametrach, przede wszystkim o odmiennym ciśnieniu pracy, zużyciu gazu i mocy. Pozwala to szybko i łatwo dopasować odpowiedni reduktor do gazu do dowolnego sprzętu — m.in. kuchenek, podgrzewaczy, kotłów, promienników, sprzętu domowego, turystycznego, a także narzędzi profesjonalnych.

  Oferujemy reduktory do gazu z regulacją ciśnienia wyjściowego, jak i proste modele ze stałym ciśnieniem. Mamy modele z dodatkowymi zabezpieczeniami (np. dwu stopniową redukcją), manometrem czy innymi udogodnieniami.

  Sprzedajemy wyłącznie produkty renomowanych marek cieszących się uznaniem na rynku. Mamy więc pewność, że każdy dostępny nas reduktor do gazu jest sprawny, trwały i bezpieczny.

  Reduktory gazowe

  Reduktory gazowe to urządzenia służące do obniżenia ciśnienia gazu obecnego w butli do wartości roboczych wymaganych do prawidłowej pracy różnych urządzeń.

  Każdy reduktor gazu, choć może mieć odmienne parametry i być przeznaczony do różnych gazów czy urządzeń wyjściowych, działa na tej samej zasadzie. Złożony jest z systemu przewodów o ograniczonym świetle (średnicy wewnętrznej). System skonstruowany jest tak, by na tzw. króćcu niskiego ciśnienia gaz był już rozprężony (oczywiście do odpowiedniego poziomu).

  Warto tutaj zaznaczyć, że w sprzedaży dostępne są dwa zasadnicze typy reduktorów gazowych — z ciśnieniem wyjściowym ustalonym na stałym poziomie lub z regulacją. Do większości zastosowań domowych czy turystycznych odpowiednie są reduktory gazowe bez regulacji, ponieważ podłączane do nich urządzenia wyjściowe (kuchenki, podgrzewacze itp.) działają na stałej wartości ciśnienia.

  Reduktor gazowy z regulacją może być przydatny, kiedy jedną butlę chcemy podpinać pod różne urządzenia o odmiennym ciśnieniu roboczym. Jest też nieodzowny w niektórych zastosowaniach profesjonalnych, głównie przy gazach technicznych.

  Reduktory do butli gazowych

  W naszym asortymencie dostępne są wysokiej jakości reduktory do butli gazowych. To urządzenia często wykorzystywane nie tylko w domach, ale i w turystyce, do zasilania kuchni, kuchenek czy podgrzewaczy mobilnych, jak i tych montowanych na kamperach czy łodziach.

  Wybierając odpowiedni reduktor do butli gazowych, uwagę trzeba zwrócić na jego ciśnienie pracy. To parametr określający, do jakiego poziomu urządzenie obniża ciśnienie gazu. Wartość ta musi być więc dopasowana do konkretnego urządzenia wyjściowego. Do wyboru są reduktory gazowe zapewniające następujące wartości ciśnienia wyjściowego:

  • 30 mbar — reduktory odpowiednie do sprzętu turystycznego, takiego jak lodówki, kuchenki czy ogrzewacze (również te montowane w kamperach i na łodziach),
  • 37 mbar — reduktory do butli gazowych wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, m.in. do zasilania kuchenek, kotłów czy podgrzewaczy wody,
  • 50 mbar — reduktory do sprzętu turystycznego (kuchenki, podgrzewacze) i domowego (kuchnie, kotły, ogrzewacze) nieco starszego typu,
  • 0,5-4 bar — reduktory do gazów technicznych zasilających np. palniki dekarskie, nagrzewnice gazowe i inne narzędzia czy urządzenia pracujące na średnim ciśnieniu.

  Istotnym parametrem przy wyborze reduktora do butli gazowej jest również zużycie gazu. Ten parametr wyrażony jest w kg na godzinę (kg/h) i określa, ile gazu w jednostce czasu może płynąć przez reduktor. Tę wartość także należy dopasować do urządzenia wyjściowego. Istnieje tu prosta zależność — im wyższa moc urządzenia, tym większe zużycie gazu (a zatem szybszy powinien być również jego przepływ przez reduktor do butli gazowej).

  Zużycie przeważnie podane jest w instrukcji lub na tabliczce znamionowej urządzenia wyjściowego. Można je jednak również ustalić, korzystając ze wzoru: zużycie gazu (kg/h) = moc urządzenia (kW) / 12 + 25%.

  Na ogół jednak zużycie gazu przez różne urządzenia plasuje się w następujących zakresach:

  • urządzenia turystyczne — poniżej 0,5 kg/h,
  • domowy sprzęt gazowy — od 1 do 2,5 kg/h,
  • urządzenia grzewcze i palniki — powyżej 2,5 kg/h.

  Reduktory butli gazowej

  W naszej ofercie znajdują się reduktory butli gazowej o rozmaitych parametrach i przeznaczeniu. Mamy sprzęt odpowiedni do urządzeń turystycznych, domowych, jak i do wykorzystania przy pracy z gazami technicznymi i gazowymi narzędziami profesjonalnymi.

  Oferujemy reduktory butli gazowej o różnym ciśnieniu pracy, zużyciu gazu i mocy. Znajdzie się u nas reduktor butli gazowej z regulowanym ciśnieniem czy zaworem bezpieczeństwa. Mamy też reduktory do gazu z manometrem, który umożliwia łatwe sprawdzenie szczelności instalacji i informuje o niskim poziomie gazu w butli.

  Wszystkie oferowane przez nas reduktory butli gazowej są sprawdzonymi urządzeniami renomowanych marek. To produkty wysokiej klasy, wykonane starannie i z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zakupiony u nas reduktor butli gazowej sprawnie, wydajnie i bezpiecznie posłuży przez długi czas.

 • Turystyczne kuchenki...

  Kuchenki turystyczne

  Oferujemy kuchenki turystyczne idealne na biwaki, wyprawy wędkarskie, grzybobrania i inne aktywności plenerowe. W naszym asortymencie dostępne są różne kuchenki turystyczne na gaz. Mamy modele mniejsze i większe, jednopalnikowe i wielopalnikowe, odpowiednie do różnych zastosowań.

  Kuchenka turystyczna to wygodny i prosty w użyciu sprzęt przeznaczony do gotowania w plenerze. Doskonale sprawdzi się na biwakach i wyjazdach “pod chmurką”. Dobra kuchenka turystyczna z powodzeniem zastąpi tradycyjną kuchenkę. Jest prosta w obsłudze, wydajna, łatwa w utrzymaniu w czystości i konserwacji. Jedną z największych zalet jest mobilność. Kuchenki turystyczne mają bowiem stosunkowo małe rozmiary i niską wagę, dzięki czemu można je zabrać w dowolne miejsce — na wyprawę w góry, nad jezioro, działkę itp.

  Kuchenki turystyczne pozwalają zatem na wygodne gotowanie lub podgrzewanie posiłków w niemal dowolnych warunkach i miejscu. Chętnie korzystają z nich harcerze, wędkarze, grzybiarze, rozmaici podróżnicy i miłośnicy innych aktywności outdoorowych.

  W naszym sklepie dostępne są kuchenki turystyczne różnego rodzaju. Mają odmienne gabaryty, wagę, ilość palników, wydajność i inne parametry. Istotny jest zatem wybór odpowiedniej kuchenki turystycznej dopasowanej do planowanych aktywności i indywidualnych potrzeb użytkownika.

  Przede wszystkim kuchenka turystyczna na kartusze gazowe może mieć dwa typy podłączenia zbiornika z paliwem do palnika. Istnieją modele ze złączem zaciskowym i na gwint. Tylko niektóre kuchenki turystyczne pozwalają na podłączenie obu typów kartuszy, warto więc zwrócić na to uwagę, wybierając urządzenie.

  Istotnym parametrem jest też średnica palników i ich ilość. Istnieją bowiem mniejsze i większe kuchenki turystyczne, które pozwalają na ustawienie na palniku naczyń o różnej wielkości. Wybierając odpowiedni dla siebie model, należy więc uwzględnić, co i w jakiej ilości chcemy gotować. Wielopalnikowe kuchenki turystyczne sprawdzą się np. dla rodzin i wytrawnych biwakowiczów, którym zależy na większych możliwościach przygotowywania różnorodnych posiłków. Kuchenki turystyczne jednopalnikowe są natomiast idealne do podgrzewania gotowych posiłków lub przyrządzania tzw. potraw jednogarnkowych oraz do gotowania wody na kawę i herbatę.

  Turystyczne kuchenki gazowe

  Turystyczne kuchenki gazowe cieszą się dużą popularnością. To uniwersalne rozwiązanie sprawdza się bowiem niemal w każdych warunkach. Zarówno samo urządzenie, jak i kartusze z paliwem (również te o większej pojemności) są wyjątkowo lekkie. Dlatego turystyczna kuchenka gazowa, nawet o znacznych wymiarach, jest bardzo mobilna i łatwa w transporcie.

  Co więcej, turystyczna kuchenka gazowa jest wyjątkowo prosta w obsłudze i bardzo bezpieczna. Nie ma tu np. ryzyka rozlania paliwa i jego zapłonu. Nawet przy uszkodzeniu czy rozszczelnieniu kartusza gaz szybko rozprasza się w powietrzu, a jego niewielkie stężenie nie stanowi zagrożenia pożarowego. Dobre turystyczne kuchenki gazowe wyposażone są także w zapalniki piezoelektryczne. Ich uruchomienie nie wymaga więc zastosowania zapałek ani zapalniczki. Przy pomocy pokrętła można też płynnie i precyzyjnie regulować płomień.

  Turystyczna kuchenka gazowa jest też wyjątkowo łatwa w utrzymaniu w czystości. Płomień nie kopci i nie osmala naczyń oraz samej kuchenki. Sprzęt nie wymaga też konserwacji, ponieważ nie dochodzi tu do nagromadzenia sadzy czy zanieczyszczeń powstających przy spalaniu paliwa ciekłego lub stałego.

  Turystyczne kuchenki gazowe zapewniają więc wygodę, mobilność i stosunkowo dobrą wydajność w standardowych warunkach. Co więcej, turystyczna kuchenka gazowa może być wykorzystania nie tylko do gotowania. Specjalne nadstawki umożliwiają także pieczenie i grillowanie na takim sprzęcie, co znacząco zwiększa funkcjonalność urządzenia.

  Niestety, turystyczne kuchenki gazowe mają też swoje wady. O ile doskonale sprawdzają się w standardowych warunkach, o tyle ich wydajność znacznie spada przy bardzo niskich temperaturach (poniżej -5 stopni Celsjusza) i na dużych wysokościach. Dochodzi bowiem do spadku ciśnienia w kartuszu. Częściowym rozwiązaniem tego problemu są specjalne kartusze z zimową mieszanką paliwa. Jednak przy ekstremalnym mrozie lub wysoko w górach nawet taka mieszanka zawodzi.

  Problemem jest także to, że turystyczne kuchenki gazowe nie wszędzie są tak popularne jak w Europie. W związku z tym, np. w niektórych regionach Azji, może być problem z dostępnością kartuszy z paliwem. Warto też pamiętać, że same kartusze mogą mieć mocowanie zaciskowe lub na gwint i nie każda turystyczna kuchenka gazowa pozwala na podłączenie obu rodzajów.

  Kuchenki gazowe turystyczne

  W naszym asortymencie dostępne są kuchenki gazowe turystyczne o różnych parametrach. Różnią się m.in. gabarytami i wagą, ale także mocą grzewczą czy średnicą palników.

  Wszystkie kuchenki gazowe turystyczne są jednak doskonałej jakości. Pochodzą od renomowanych producentów o uznanej na rynku pozycji. Tworzone są z mocnych, odpornych materiałów i z dbałością o szczegóły, co zapewnia ich funkcjonalność i długą żywotność.

  Kuchenki gazowe turystyczne są więc doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników outdooru. Odpowiednio dobrane, znacząco zwiększą komfort biwakowania czy aktywności na powietrzu. Kuchenka gazowa turystyczna pozwala bowiem zarówno na podgrzewanie posiłków, jak i na gotowanie ich od podstaw (a nawet na grillowanie i pieczenie, jeśli ma odpowiednie dostawki). Sprawdzi się zatem na wypady jednodniowe, jak i na dłuższe wyjazdy “pod chmurkę”.

  Lekka, mobilna i funkcjonalna kuchenka gazowa turystyczna jest też doskonałym rozwiązaniem dla osób pracujących z dala od punktów gastronomicznych. Wykorzystać mogą ją np. robotnicy budowlani, rolnicy, osoby pracujące przy wycinkach drzew, kierowcy na długich trasach itp. Kuchenka gazowa turystyczna umożliwi im podgrzanie lub przyrządzenie jedzenia czy ciepłych napojów bezpośrednio w miejscu wykonywania robót.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

45,00 zł - 60,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 2 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

45,00 zł - 60,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone