Tyczki ogrodowe i uchwyty

(18 produkty)

Podkategorie

 • Podpory roślinne

  Funkcjonalne podpory do roślin

  Oferujemy atrakcyjne i funkcjonalne podpory do roślin. Są to produkty różnorodne, wykonane z rozmaitych materiałów, o odmiennych kształtach, wielkości i wytrzymałości, a co za tym idzie zastosowaniu.

  W naszym asortymencie dostępne są podpory do roślin zrobione z materiałów naturalnych — takich jak bambus, drewno czy metal — jak i wykonane z mocnych i odpornych tworzyw sztucznych. 

  Nasze podpory do roślin to również różnorodne formy i kształty — proste tyczki i drabinki, jak i przestrzenne formy umożliwiające kształtowanie roślinności w interesujący i niebanalny sposób.

  Szeroki wybór i wysoka jakość produktów sprawiają, że nasze podpory do roślin są idealne zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Doskonale sprawdzą się w przydomowych ogródkach, na działkach, ale także w uprawach profesjonalnych, zieleni miejskiej, na obszarach rekreacyjnych i komercyjnych. Dobrze dobrane podpory do roślin wykorzystać można również przy uprawach doniczkowych.

  Podpora do roślin - zastosowanie

  Podpora do roślin wykorzystywana jest przede wszystkim przy uprawie gatunków pnących. Odpowiednio dobrana służy za stelaż czy rusztowanie, po którym pnącze może się swobodnie wspinać, a dzięki temu prawidłowo rozwijać.

  Jednak podpora do roślin przyda się także przy uprawie innych gatunków. Szczególnie przydatna będzie przy roślinach o delikatnych, wysokich pędach — np. niektórych odmianach dalii. Mocowanie delikatnych pędów do podpory pozwala zabezpieczyć je przed złamaniem pod obciążeniem lub w wyniku silnych podmuchów wiatru.

  Przy uprawie drzewek i krzewów owocowych podpora do roślin również może być wyjątkowo użyteczna.W okresie owocowania gałęzie bywają bowiem znacząco obciążone, więc podpory pomagają zabezpieczyć je przed złamaniem.

  Podpora do roślin pnących

  Podpora do roślin pnących powinna być dostosowana do uprawianego gatunku, jego wysokości, pokroju, a przede wszystkim do jego strategii wspinania się. Pnącza stosują bowiem różne techniki chwytu i przyczepiania się do powierzchni, po której pną się w górę.

  Wyróżniamy zatem m.in. pnącza czepne, które “łapią” podporę kolcami, cierniami, czepnymi korzeniami przybyszowymi lub odpowiednio zbudowanymi pędami bocznymi. Do takich gatunków należą m.in. róże pnące, jaśmin nagokwiatowy i bugenwilla Odpowiednia podpora do roślin pnących tego rodzaju powinna mieć formę drabinki czy innej konstrukcji przestrzennej z poziomo ustawionymi listwami, prętami lub sznurkami. Rozstaw szczebli drabinki musi być indywidualnie dostosowany do konkretnego gatunku — jego wysokości, tempa wzrostu, elastyczności pędów itp.

  Inną strategią jest owijanie się rośliny wokół podpory. W ten sposób wspina się np. kolcowój, tunbergia oskrzydlona czy clematis. Odpowiednia podpora dla roślin pnących tego typu powinna pozwalać na spiralne nawijanie się pędów na pionowe elementy. Doskonale sprawdzą się zatem wysokie tyczki, jak i różne kratownice. Istotne jest, by podpora do roślin pnących wijących się, miała elementy o maksymalnej średnicy około 7 mm. Grubsze podpory są trudniejsze do oplecenia, przez co roślinę trzeba podwiązywać. Warto też stosować podpory o szorstkiej powierzchni, która zwiększa przyczepność.

  Podpory do roślin pnących

  Podpory do roślin pnących to przede wszystkim akcesoria funkcjonalne. Pozwalają stworzyć odpowiednie dla pnączy stanowiska. Doskonale sprawdzają się zatem przy uprawie pomidorów, winogron, groszku czy fasoli. Odpowiednie dla tych gatunków podpory do roślin pnących wykorzystywane są zarówno w uprawach komercyjnych, jak i w przydomowych ogrodach.

  Jednak rośliny pnące to także gatunki dekoracyjne — wisterie, powojniki, róże itp. Podpory do roślin pnących tego rodzaju powinny być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Mogą mieć atrakcyjną, ciekawą formę, która pozwala na kształtowanie przestrzenne roślinności.

  Podpory do roślin pnących mogą zatem przyjmować formę pergoli, trejaży czy łuków, ale także wbijanych w grunt (w tym w doniczki) tyczek z przestrzennie uformowaną górą. Pozwala to na ciekawe kształtowanie przestrzeni w ogrodzie i stanowi istotny element aranżacyjny.

  Podpory do roślin ogrodowych

  W naszym asortymencie dostępne są różnorodne podpory do roślin ogrodowych. To nie tylko podpory do roślin pnących, ale również do innych gatunków — drzewek, krzewów, kwiatów itp.

  Odpowiednio dobrane, mocne podpory do roślin ogrodowych wykorzystuje się m.in. w sadownictwie (ale również u przydomowej uprawie drzewek i krzewów owocowych). Wykorzystuje się je m.in. do stabilizacji i usztywnienia sadzonek i młodych okazów o wiotkich, delikatnych pędach. Młode drzewka z nierozwiniętym systemem korzeniowym mogą bowiem być narażone na złamania, a nawet wyrwanie przez wiatr. Podpory do roślin ogrodowych pozwalają temu skutecznie zapobiegać.

  W czasie owocowania drzewa i krzewy narażone są również na znaczące obciążenie przez owoce. W wielu przypadkach może to prowadzić nawet do złamania gałęzi. Zapobiegają temu odpowiednio dobrane podpory do roślin ogrodowych, którymi podpiera się, usztywnia i stabilizuje gałęzie.

  Podpora do roślin ogrodowych - dobór ma znaczenie

  Odpowiednio dobrana podpora do roślin ogrodowych jest istotnym akcesorium zarówno dla profesjonalnych ogrodników, sadowników czy rolników, jak i dla amatorów. Pomaga tworzyć właściwe warunki wzrostu wielu gatunków pnączy, wzmacnia, stabilizuje i zabezpiecza drzewka, krzewy, kwiaty i inne rośliny.

  Dobra podpora do roślin ogrodowych to jednak nie tylko dostosowanie do konkretnego gatunku czy uprawianego okazu. To również trwałość i wytrzymałość. Nasze podpory do roślin ogrodowych wykonywane są z mocnych materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne. Dzięki temu zapewniają stabilne podparcie na wiele sezonów.

  W Preis-Zone znajdziesz podpory do roślin ogrodowych doskonale dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Są to akcesoria funkcjonalne i estetyczne, o rozmaitej formie, barwach, wykonane z różnorodnych materiałów i dostosowane do rozmaitych gatunków roślin oraz ogrodowych aranżacji.

 • Klipsy do mocowania
Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 18 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 18 pozycji
Tyczki ogrodowe i uchwyty do roślin - Preis-Zone

Tyczki ogrodowe i uchwyty do roślin

Tyczki ogrodowe i uchwyty do roślin to akcesoria niezbędne przy uprawie wielu gatunków. Są niezbędne do stworzenia odpowiednich stanowisk dla roślin pnących, ale przydadzą się również do wzmocnienia i stabilizacji drzewek, krzewów czy kwiatów.

W naszym asortymencie dostępne są tyczki i uchwyty ogrodowe o równej formie i charakterze. Oferujemy proste tyczki ogrodowe, jak i podpory drabinkowe. Mamy również różnego rodzaju łączniki do tyczek umożliwiające samodzielne projektowanie i budowanie konstrukcji płaskich lub przestrzennych.

W zależności od gatunku rośliny istotne jest też sposób jej mocowania do tyczek i podpór. Pomagają w tym funkcjonalne uchwyty do roślin ogrodowych, które mogą mieć postać np. klipsów czy zapinek. Są łatwe w użyciu, nie ranią roślin i zapewniają stabilne mocowanie.

Nasze tyczki ogrodowe i uchwyty do roślin to produkty wysokiej jakości. Są starannie wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdzą się w zastosowaniach profesjonalnych, jak i w przydomowych ogródkach czy na działkach rekreacyjnych.

Tyczki ogrodowe

Tyczki ogrodowe to bardzo przydatne akcesoria służące za podpory dla różnych roślin. Proste tyczki ogrodowe wykorzystuje się przy uprawie m.in. pomidorów, groszku, fasoli i wielu innych roślin — tak użytkowych, jak i dekoracyjnych. Pozwalają stworzyć odpowiednie stanowisko wzrostu dla pnączy, które potrzebują stabilnego oparcia i możliwości wspinania się w górę.

Jednak tyczki ogrodowe można wykorzystać również przy uprawie innych roślin. Świetnie sprawdzą się np. do stabilizacji i wzmocnienia młodych drzewek lub krzewów. Takie rośliny — zanim się ukorzenią — narażone są na przewrócenie czy wyrwanie przez wiatr, warto więc podwiązać je do mocnej, stabilnej tyczki ogrodowej.

Stabilizacji i wzmocnienia mogą też wymagać starsze drzewka i krzewy, szczególnie w okresie owocowania, kiedy gałęzie są znacząco obciążone. Tyczki ogrodowe doskonale nadają się do zabezpieczenia takich gałęzi przed złamaniem.

Wiele roślin ma też delikatne pędy podatne na uszkodzenia przez silne podmuchy wiatru czy inne czynniki. Przy ich uprawie również sprawdzą się tyczki ogrodowe i uchwyty do roślin stosowane w celu stabilizacji czy umocnienia łamliwych części.

Dobra Tyczka ogrodowa

Tyczka ogrodowa powinna być mocna, odporna na zginanie, złamanie i inne uszkodzenia mechaniczne, ale również na warunki atmosferyczne i czynniki chemiczne.

Dobra tyczka ogrodowa powinna być zatem niepodatna na wilgoć, zmiany temperatur czy promieniowanie UV. Szkodzić nie powinny jej również środki chemiczne wykorzystywane w ogrodnictwie — nawozy, substancje do ochrony i pielęgnacji roślin.

Dbamy o to, by każda dostępna w naszym sklepie tyczka ogrodowa spełniała te warunki. Oferujemy więc produkty wykonane z trwałych materiałów — np. tworzyw sztucznych lub stali powlekanej.

Różne długości, średnice i rodzaje sprawiają, że w naszym sklepie ogrodniczym znajdzie się tyczka ogrodowa odpowiednia do każdego celu. Właściwie dobrane modele można wykorzystać przy uprawach komercyjnych, na terenach zieleni miejskiej czy w przydomowych ogrodach, a także do uprawy roślin doniczkowych.

Z pomocą specjalnych łączników tyczka ogrodowa może być łączona z innymi w różnorodne konstrukcje — płaskie drabinki i kratownice, jak i przestrzenne pergole, łuki i inne formy. Pozwala to na tworzenie interesujących kompozycji z roślin pnących.

Uchwyty do roślin ogrodowych

Uchwyty do roślin ogrodowych są niezbędne przy mocowaniu roślin do tyczek i podpór. O ile pnącza samodzielnie wspinają się po konstrukcjach, o tyle sporo roślin wymaga zastosowania jakiegoś mocowania.

Dobre uchwyty do roślin ogrodowych są wyjątkowo przydatne przy podpieraniu i mocowaniu drzewek, krzewów czy kwiatów. Sprawdzają się więc szczególnie w przypadku tych roślin, które nie mają naturalnych systemów chwytania podpór.

Jednak uchwyty do roślin ogrodowych można wykorzystać także przy kształtowaniu pnączy. Samodzielne mocowanie pędów pozwala na ich rozmieszczenie w wybranych miejscach. Dzięki temu możliwe jest np. tworzenie planowych kompozycji roślinnych.

Uchwyty do roślin ogrodowych są zatem przydatne zarówno w ogrodnictwie profesjonalnym czy rolnictwie komercyjnym, jak i w amatorskich działaniach przy domu i na działce.

Dobry Uchwyt do roślin ogrodowych

Dobry uchwyt do roślin ogrodowych, podobnie jak tyczki ogrodowe, musi być mocny, trwały i odporny. Nie może mu szkodzić deszcz, promieniowanie UV czy skrajne temperatury.

Uchwyt do roślin ogrodowych powinien być przy tym funkcjonalny i delikatny. Ponieważ często służy do mocowania łamliwych, podatnych na uszkodzenia elementów roślin, nie może ich kaleczyć, wrzynać się czy zbyt mocno ściskać.

Co więcej, uchwyt do roślin ogrodowych powinien być łatwy w montażu i demontażu. Jego założenie lub zdjęcie nie może wymagać skomplikowanych manipulacji przy roślinie, co mogłoby prowadzić do jej uszkodzenia.

W naszym asortymencie znajdziesz uchwyt do roślin ogrodowych odpowiedni do różnych zadań i gatunków. Mamy uchwyty mniejsze i większe, o różnym kształcie i sposobie działania. To m.in. klipsy, zapinki oraz klipsy. Wszystkie są łatwe w montażu, ich użycie nie wymaga siły czy stosowania narzędzi. Takie uchwyty do roślin ogrodowych są wykonane z myślą o stabilnym, ale delikatnym mocowaniu do tyczek. Ich budowa i zastosowane materiały sprawiają, że nie kaleczą i nie uszkadzają pędów.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone