Żyłki do podkaszarek

(3 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 3 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Żyłki do podkaszarek, Żyłki tnące do kosy - Preis-zone.pl

Żyłki tnące do kosy i podkaszarek

Żyłki tnące do kosy i podkaszarek to podstawowy element wyposażenia tych narzędzi. To one zapewniają funkcjonalność, ale z czasem się zużywają i trzeba je wymieniać.

Oferujemy więc wysokiej jakości żyłki tnące do kosy i podkaszarek. Mamy produkty o różnych parametrach — odmiennych grubościach, przekroju, wytrzymałości i zastosowaniu. Kupisz u nas żyłki do kosy spalinowej i elektrycznej i do podkaszarek różnego typu.

Dostępne u nas żyłki do kosy i podkaszarek to wyłącznie produkty wysokiej jakości. Pochodzą od renomowanych producentów cieszących się doskonałą opinią i ugruntowaną pozycją na rynku.

Nasze żyłki tnące to gwarancja funkcjonalności i wytrzymałości. Są idealne do zastosowań profesjonalnych — przez zawodowych ogrodników czy osoby zajmujące się utrzymaniem zieleni publicznej, które używają specjalistycznych maszyn i narzędzi koszących. Mamy też żyłki tnące do kosy i podkaszarek o mniejszej mocy. Z nich skorzystają np. posiadacze przydomowych ogrodów i działek rekreacyjnych.

Żyłka do kosy — podstawowe akcesorium do koszenia

Żyłka do kosy to konieczny element tego narzędzia. Bez niej kosa nie spełni swojej funkcji. To dzięki niej możliwe jest przycinanie trawników, pozbycie się chwastów czy wykaszanie zarośniętych terenów. Odpowiednie narzędzie i żyłka do kosy to zatem podstawowe wyposażenie dla każdego, kto ma działkę lub ogród, ale też dla osób zawodowo zajmujących się zakładaniem i pielęgnacją zieleni.

Dla sprawnego koszenia ważna jest jednak, jaka żyłka do kosy zostanie użyta. Chodzi tu nie tylko o dopasowanie jej do konkretnego urządzenia, ale również o dostosowanie do wykonywanych zadań. W naszym asortymencie znajdują się więc żyłki tnące o różnej grubości i przekroju.

Żyłki do podkaszarek — różne grubości i zastosowania

Żyłki do podkaszarek różnią się od siebie przede wszystkim średnicą i przekrojem. Im grubsza żyłka, tym oczywiście większa jej siła uderzenia. Trzeba jednak uważać i dobrze dobierać ten element do zadania.

Cienkie żyłki do podkaszarek nadają się do przycinania delikatnych roślin — głównie trawników. Stosuje się tu zazwyczaj średnicę od 1,2 do 2 mm. Nieco grubsza żyłka tnąca sprawdzi się również przy cięciu mniejszych i delikatniejszych chwastów.

Do koszenia krzaków, chaszczy i zarośli wykorzystać należy żyłki do podkaszarek o grubości 3 mm. Sprawdzą się one przy grubych i twardych roślinach, jednak nie są odpowiednie do delikatnej trawy. Zamiast ciąć, mogą ją bowiem wyrywać.

Grubość żyłki do podkaszarek to jednak nie tylko kwestia funkcjonalności. Ważne jest także, by ten element dopasować do urządzenia. Producent zazwyczaj podaje w instrukcji informację o największej dopuszczalnej średnicy żyłki. Zamontowanie grubszej może prowadzić do zmniejszenia prędkości obrotowej, przecierania żyłki tnącej, a nawet do uszkodzenia podkaszarki.

W naszym asortymencie znajdziesz żyłki do kosy spalinowej i podkaszarki o różnej grubości. Bez trudu wybierzesz więc model odpowiedni do swoich celów i urządzenia.

Żyłka tnąca do podkaszarki — jaki przekrój wybrać

Żyłka tnąca do podkaszarki to nie tylko tradycyjny i najbardziej rozpowszechniony przekrój okrągły. To także modele kwadratowe, gwiaździste czy helikoidalne (jakby gwintowane).

Okrągła żyłka tnąca do podkaszarki jest standardem ze względu na największą trwałość. Wytrzymuje co prawda najdłużej, ale ma mniejszą skuteczność niż inne modele. Dlatego do trudniejszych zadań i mocniejszych roślin wykorzystuje się żyłki tnące z ostrymi krawędziami.

Takie krawędzie zapewnia przekrój kwadratowy, gwiazdkowy lub helikoidalny. Taka ostra żyłka do podkaszarki doskonale radzi sobie nawet z najtwardszymi zaroślami i chwastami. Niestety, jej budowa sprawia, że z czasem się tępi i trzeba ją wymieniać znacznie częściej niż okrągłą.

Żyłka tnąca do kosiarki — postaw na wysoką jakość

Odpowiednia żyłka tnąca do kosiarki to nie tylko kwestia średnicy i przekroju, ale również jakości wykonania. Większość żyłek tnących wykonuje się z tworzyw sztucznych — najczęściej nylonu, rzadziej poliamidu. Materiał musi być wysokiej jakości. Powinien być odporny na rozciąganie, złamania, wyszczerbienia i przetarcia — wtedy żyłka tnąca do kosiarki posłuży dłużej.

Szczególnie trudne lub długotrwałe prace wymagać mogą jednak czegoś mocniejszego. Polecana jest wtedy żyłka tnąca do kosiarki z metalowym lub syntetycznym rdzeniem, albo wzmocniona cząsteczkami aluminium. Takie specjalistyczne żyłki tnące nadają się do kos o dużej mocy i wykorzystywane są głównie przez profesjonalistów — np. do karczowania łąk i przycinania przydrożnych zarośli.

Żyłki do kosiarek

Oferujemy żyłki do kosiarek znanych producentów. Uznane marki to gwarancja wysokiej jakości i zadowolenia klientów.

Nasze żyłki do kosiarek zrobione są z mocnych materiałów i z dużą dokładnością. Dostępne są modele o różnej grubości i przekroju. Mamy standardowe żyłki do kosiarek, jak i wzmacniane żyłki tnące do zadań specjalnych i profesjonalnych maszyn o wysokiej mocy. Dostaniesz więc u nas żyłkę do kosy spalinowej i elektrycznej oraz do podkaszarek różnego typu. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone