Kroplowniki

(22 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 22 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 22 pozycji
Kroplowniki - Preis-zone

Oferujemy liczne kroplowniki indywidualne wykorzystywane w systemach nawadniania kropelkowego. Kroplowniki pozwalają na precyzyjne dostarczanie wody bezpośrednio do systemu korzeniowego roślin. Umożliwia to ograniczenie strat związanych z parowaniem. Systemy nawadniania kropelkowego wyposażone w odpowiednie kroplowniki pozwalają więc lepiej gospodarować zasobami wody, zapewniają oszczędność i dokładne dawkowanie wilgoci.

Nasza oferta obejmuje kroplowniki o różnych parametrach. Mamy modele różnej wielkości, z różnymi typami i wymiarami przyłączy. Poszczególne kroplowniki różnią się także dopuszczalnym ciśnieniem nominalnym, a przede wszystkim wydajnością, czyli prędkością przepływu wody.

W naszym sklepie kupisz kroplowniki wciskane, krótkie i patykowe. Sprzedajemy kroplowniki labiryntowe, z kompensacją ciśnienia, samozamykające się czy z przepływem turbulentnym. Mamy więc akcesoria odpowiednie do każdego systemu nawadniania, niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia.

Kroplowniki najczęściej montuje się w gruncie, w bezpośrednim sąsiedztwie korzeni. Kropelkowe systemy nawadniania pomagają więc ograniczyć straty związane z parowaniem czy spływaniem wody po powierzchni gruntu. Kroplowniki pozwalają też uniknąć wymywania podłoża, co zdarza się w przypadku tradycyjnego podlewania powierzchniowego.

Trzeba także wiedzieć, że niektóre gatunki roślin źle reagują na polewanie liści i kwiatów. Systemy nawadniania wyposażone w kroplowniki są więc niezbędne przy takich uprawach.

Dostępne u nas kroplowniki to produkty wysokiej klasy. Doskonale sprawdzą się w amatorskich, jak i w profesjonalnych systemach nawadniania. Nawadnianie kropelkowe wykorzystać można m.in. do podlewania trawników, rabat kwiatowych, warzywników, krzewów, a nawet drzewek. Kroplowniki stosuje się zatem w ogrodach i na działkach rekreacyjnych, ale również przy profesjonalnych uprawach komercyjnych — w sadach, szklarniach i na polach — a także na terenach zieleni miejskiej, na boiskach, kortach trawiastych, polach golfowych itp.

Kroplownik

Prawidłowo dobrany kroplownik umożliwia precyzyjne dawkowanie wilgoci i podawanie jej wprost do systemu korzeniowego roślin. Kluczowe jest jednak odpowiednie dopasowanie modelu i jego parametrów.

Jedną z najważniejszych kwestii jest wydajność. Określa ona ilość wody, jaką emituje kroplownik w jednostce czasu. Wartość ta podawana jest w litrach na godzinę. Wydajność zależy nie tylko od modelu, ale również od ciśnienia wody w linii zasilającej kroplownik, więc wybór odpowiedniego akcesorium zależy od projektu całej instalacji.

Podlewanie kropelkowe z założenia ma być bardziej precyzyjne od tradycyjnego nawadniania powierzchniowego. Kroplownik musi być zatem umieszczony w odpowiednim miejscu — w bezpośrednim sąsiedztwie systemu korzeniowego. W przypadku roślin z rozległym, głęboko osadzonym układem korzeni zastosować warto długi kroplownik patykowy. Takie modele pobierają wodę z linii prowadzonej płytko, a nawet powierzchniowo i dostarczają ją w głębsze partie gruntu.

Kroplownik może też być wyposażony w system kompensacji ciśnienia. Specjalna konstrukcja takiego modelu sprawia, że pracuje on ze stałą wydajnością niezależnie od nominalnego ciśnienia w linii zasilającej (rurze czy wężu doprowadzającym wodę). Kroplowniki tego typu warto stosować szczególnie w rozległych systemach nawadniania, gdzie na długich odcinkach następuje stopniowy spadek ciśnienia. Kroplownik z kompensacją ciśnienia będzie tu pracował z taką samą wydajnością, niezależnie od tego, czy umieszczony będzie na początku, czy na końcu linii.

Dobry kroplownik powinien być też trwały. Ponieważ umieszcza się go w gruncie, po którym często się chodzi, a nawet jeździ maszynami, musi wykazywać wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Kroplownik powinien być też odporny na korozję, niekorzystne warunki środowiskowe (np. zmiany temperatur i promienie UV), a także na środki chemiczne wykorzystywane w ogrodnictwie.

Nasze kroplowniki to produkty najwyższej jakości, pochodzące od uznanych producentów. Wykonane są z najwyższej klasy materiałów o wysokiej wytrzymałości i długiej żywotności.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone