Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

Zraszacze ogrodowe i akcesoria

Funkcjonalne zraszacze ogrodowe – komfort dla Ciebie i Twojego ogrodu

Posiadacze ogrodów, sadów, szklarni i innego rodzaju terenów zielonych muszą dbać o sukcesywne podlewanie roślinności. Dla znacznej grupy roślin wystarczy tradycyjne nawadnianie interwencyjne, ale coraz popularniejsze stają się zraszacze ogrodowe. Nawadnianie za pośrednictwem ...

Funkcjonalne zraszacze ogrodowe – komfort dla Ciebie i Twojego ogrodu

Posiadacze ogrodów, sadów, szklarni i innego rodzaju terenów zielonych muszą dbać o sukcesywne podlewanie roślinności. Dla znacznej grupy roślin wystarczy tradycyjne nawadnianie interwencyjne, ale coraz popularniejsze stają się zraszacze ogrodowe. Nawadnianie za pośrednictwem zraszaczy, charakteryzuje się większą dokładnością oraz równomiernością, niż ma to miejsce w przypadku ręcznego podlewania zieleni przy pomocy węża ogrodowego. Jeśli chodzi o zraszacze ogrodowe, to można w ich wypadku mówić o podlewaniu automatycznym, ponieważ konstrukcja tego rodzaju akcesorium – nie wymaga bezpośredniej obsługi ani obecności podczas pracy urządzenia.

Na rynku można znaleźć duże zróżnicowanie tego typu akcesoriów, w tym m. in. zraszacze ogrodowe pulsacyjne i obrotowe, osadzane na specjalnych stojakach albo kotwione do bezpośrednio do gruntu. W ramach podstawowego podziału rodzajowego, producenci oferują olbrzymi wybór modeli, które różnią się od siebie funkcjonalnością oraz parametrami. Wśród najważniejszych cech, jakie należy brać pod uwagę wybierając zraszacze ogrodowe, są np. zasięg działania, ciśnienie pracy, zużycie wody, a także możliwość regulowania strumienia i dyszy wodnych.

Dobrze zaopatrzony sklep i hurtownia ogrodnicza, jaką jest Preis zone – oferuje niezawodne zraszacze ogrodowe renomowanych producentów, wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub wysokiej klasy osprzęt mosiężny. Szeroki asortyment pozwala dopasować zraszacz do wielkości i specyfiki ogrodu oraz rodzaju oraz potrzeb roślin wymagających nawadniania. Właściwie dobrany zraszacz do trawnika, sadu albo ozdobnych krzewów – umożliwia zaspokojenie potrzeb roślin bez konieczności angażowania się w proces podlewania. Zraszacze ogrodowe można łączyć ze sobą szeregowo i konfigurować w taki sposób, aby zapewnić automatyczne nawadnianie niemal każdego fragmentu ogrodu.

Zintegrowanie zraszaczy ze specjalnym sterownikiem, wyposażonym w czujniki pogodowe i zdolność analizy parametrów glebowych (np. w ramach systemu inteligentnego domu) – pozwala na całkowicie bezobsługowe podlewanie nawet bardzo rozległych terenów zielonych. Optymalnie dobrane i ustawione zraszacze ogrodowe – zapewniają równomierne podlewanie terenu, bez ryzyka tworzenia się uciążliwych kałuż. W zależności od konkretnego modelu, można zagwarantować zraszanie od kilku do kilkuset metrów kwadratowych, przy średnicy zasięgu nawet do kilkudziesięciu metrów.

Czym dokładnie jest i jak działa zraszacz ogrodowy?

Zraszacz ogrodowy umożliwia dużo dokładniejsze oraz bardziej ekonomiczne nawadnianie, ponieważ zużywa mniej wody, niż tradycyjne podlewanie konewką czy przy użyciu węża wodnego. Zakres, zasięg, sposób i rodzaj rozproszenia wody – zależą od danego modelu zraszacza, jak również od ciśnienia wody. Przed kupnem zraszacza do ogrodu, warto posiadać wiedzę na temat ciśnienia na przyłączu wodnym i pod tym kątem dobrać konkretny typ tego akcesorium.

Każdy zraszacz ogrodowy musi zostać zasilony wodą, poprzez podłączenie do niego przewodu. Z reguły zraszacze wyposażone są w przyłącze w postaci praktycznej szybkozłączki, więc zespolenie go z wężem ogrodowym nie stanowi większego problemu. W następnej kolejności należy dokonać ustawienia parametrów pracy urządzenia, chyba, że mamy do czynienia z prostym zraszaczem jednofunkcyjnym. Zazwyczaj zraszacz ogrodowy posiada też specjalną blokadę stopującą działanie, nawet jeśli zawór na przyłączu wody pozostaje otwarty.

Wraz ze zwiększaniem ciśnienia w dozwolonym zakresie pracy zraszacza ogrodowego, wydłuża się promień zasięgu strumienia i wzrasta zużycie wody. Zraszacz ogrodowy nie generuje jednak dużego poboru wody, który zwykle wynosi od kilku do kilkunastu litrów na minutę.

Zraszacze do ogrodu – najpopularniejsze rodzaje i modele urządzeń do automatycznego podlewania?

W ramach bogatego asortymentu akcesoriów do automatycznego podlewania, najpopularniejsze są zraszacze do ogrodu pulsacyjne, obrotowe, a także wahadłowe. W przypadku zraszaczy pulsacyjnych mamy do czynienia ze generowaniem rozproszonego strumienia, przecinanego przez specjalny mechanizm zintegrowany z układem sprężynowym (kowadełko). Ingerencja ruchomego elementu w strumień, powoduje dodatkowy, nieregularny rozbryzg wody, dzięki któremu poszerza się zakres nawadniania, a przede wszystkim osłabiony zostaje wydostający się e zraszacza ciek. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet podczas dużego ciśnienia pracy zraszacza – strumień wody nie uszkodzi delikatnych fragmentów roślin, jak np. kwiaty czy cienkie łodygi. Pulsacyjne zraszacze do ogrodu, w zależności od modelu, mogą pracować w różnych zakresach obwodu, ale zazwyczaj minimalny kąt wyrzutu rozpraszanego strumienia wynosi ok. 20 stopni. Modele pulsacyjno-obrotowe posiadają pełen zakres ruchu po okręgu (360 stopni).

Typowo obrotowe zraszacze do ogrodu, umożliwiają równomierne nawadnianie w zakresie kąta pełnego. Tego rodzaju zraszacze mogą generować pojedynczy strumień, o różnym stopniu rozproszenia (aż do tzw. mgiełki wodnej) albo kilka/kilkanaście mniejszych cieków – w przypadku dyszy z wieloma otworami. Ciekawą opcją są także zraszacze do ogrodu wahadłowe, które podlewają naprzemiennie prawą i lewą stronę. Większość dostępnych na rynku modeli wyposażona jest w możliwość płynnej regulacji promienia/średnicy zraszania, a tym samym ustalenia dokładnej powierzchni ogrodu, która ma zostać podlana.

Zraszacze do trawnika, sadu czy innych upraw są zwykle mocowane do gruntu za pośrednictwem specjalnego kolca, w jaki wyposażone jest akcesorium. Niektóre egzemplarze posiadają kilka tego rodzaju kolców/szpilek, co zapewnia najlepszą stabilizację dla zraszacza podczas pracy. Część modeli dysponują specjalnie profilowaną i dociążoną podstawą, która umożliwia swobodne umieszczenie zraszacza na podłożu.

Aby zwiększyć możliwości, zasięg i parabolę strumienia, wytwarzanego przez standardowy zraszacz oraz zapewnić m. in. optymalne nawadnianie drzewom czy innej wysokopiennej roślinności – warto sięgnąć po specjalny statyw. Można również zdecydować się zakupić zraszacze do ogrodu zintegrowane z praktycznym trójnogiem. Statywy do zraszaczy często posiadają regulowany wysuw nóżek z kolcami, dzięki czemu łatwo można osadzić akcesorium do nawadniania na pożądanej wysokości.

Zraszacze do trawy – zadbaj o piękną zieleń wokół domu i nie tylko!

Podlewanie trawy wymaga dużego rozproszenia strumienia wody na dużej powierzchni. Rzadko kiedy zdarza się też, żeby trawnik miał regularny, geometryczny kształt. Funkcjonalne zraszacze do trawy, najlepiej obrotowe i/lub wahadłowe – to idealny sposób na precyzyjne podlewanie trawnika bez powstawania kałuż czy rozlewisk. Aby zapewnić kompleksowe podlewanie nieregularnej powierzchni, warto rozważyć szeregowe połączenie dwóch lub większej liczby zraszaczy o zróżnicowanej specyfice pracy. Interesującą propozycją są również zraszacze do trawnika typu piramida. Wydajne zraszacze do trawy z powodzeniem nadają się także do nawadniania olbrzymich połaci terenów zielonych, jak np. boiska piłkarskie.

Czym powinien charakteryzować się profesjonalny zraszacz do ogrodu?

Dobry zraszacz do ogrodu powinien charakteryzować się solidnym wykonaniem i zastosowaniem materiałów, wytrzymałych na mechaniczne uszkodzenia oraz działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Elementy, z jakich zbudowany jest zraszacz muszą też być odporne na korozję (np. mosiądz, PVC, ocynkowany mechanizm sprężynowy), co wpływa na jego żywotność oraz bezawaryjność. Ważną cechą, jaką powinien mieć profesjonalny zraszacz do ogrodu, jest szeroki zakres ciśnienia roboczego, dzięki któremu uniwersalne urządzenie będzie w stanie wygenerować zarówno mały, jak i duży zasięg strumienia.

Kolejna zaletą dobrej klasy zraszacza jest opcja blokady określonego ustawienia i zwiększenie intensywności podlewania danego sektora ogrodu. Świetnym rozwiązaniem jest zakup zraszacza wielofunkcyjnego, który można wykorzystywać w dowolnych warunkach do podlewania roślin o różnych potrzebach. Profesjonalny zraszacz do ogrodu cechuje się także cichym funkcjonowaniem oraz niskim zużyciem wody w cyklu 1-minutowym lub pracy na maksymalnych parametrach przepływu/ciśnienia.

Automatyczny zraszacz do trawy na straży optymalnego nawadniania

Automatyczny zraszacz do trawy to olbrzymi komfort dla posiadacza rozległych terenów zielonych. Budowa kompleksowego systemu nawadniania przy zastosowaniu różnego typu zraszaczy oraz integracja całej instalacji z modułem smart home, pozwala na bezobsługowe zapewnienie trawie i pozostałym roślinom optymalnej wilgotności. Zraszacz do trawy sterowany przez timer i system czujników – umożliwia właścicielom nieruchomości na dłuższy wyjazd czy beztroski letni urlop, bez konieczności zamartwiania się o nawadnianie ogrodu.

Więcej

Zraszacze ogrodowe i akcesoria 

Jest 64 produktów.

Podkategorie

Zraszacze pulsacyjne

Wielofunkcyjne zraszacze pulsacyjne – idealny sposób na podlewanie ogrodu

Zraszacze pulsacyjne należą do grupy najbardziej popularnych akcesoriów do podlewania – zarówno pojedynczych sektorów ogrodu, jak i do konstruowania rozbudowanych, automatycznych systemów nawadniających tereny zielone. Wydajne zraszacze pulsacyjne to doskonały sposób na dokładne podlewanie dowolnego obszaru ogrodu, sadu czy pola uprawnego oraz oszczędność wody w stosunku do konwencjonalnych form nawadniania (konewka, węże ogrodowe itp.).

Standardowe zraszacze pulsacyjne emitują strumień wodny, który jest każdorazowo przecinany przez tzw. kowadełko, umieszczone na specjalnym mechanizmie sprężynowym powrotnym. Zasięg działania, jaki może mieć zraszacz ogrodowy pulsacyjny, zazwyczaj jest regulowany i mieści się w przedziale pomiędzy 20 a 360 stopniami. W zależności od konkretnego modelu, zraszacze ogrodowe rozprowadzają wodę po określonym wycinku lub pełnym okręgu (obrotowy zraszacz pulsacyjny). Ingerencja kowadełka w strumień wody narusza jego strukturę – powodując charakterystyczny rozbryzg, imitujący deszcz. Mimo dużego ciśnienia, rozproszony strumień nie ma możliwości uszkodzenia delikatnych części roślin (cienkie łodygi, kwiaty, pąki), jednak jest na tyle silny, że zapewnia wyrzut wody na duże odległości, nawet przy mocnym wietrze.

Profesjonalne zraszacze pulsacyjne powinny być wykonane z materiałów wytrzymałych na mechaniczne uszkodzenia, wahania temperatur i korozję (np. mosiądz, wytrzymałe PVC). Sklep i hurtownia ogrodnicza Preis zone – to dobre miejsce do zakupu wysokiej klasy zraszaczy pulsacyjnych. Zraszacze pulsacyjne najlepiej sprawdzają się przy nawadnianiu terenów zielonych o średniej lub dużej powierzchni. Modele pracujące w niskich zakresach ciśnienia, w połączeniu z odpowiednim nastawem – poradzą sobie też skutecznie z podlaniem sektora o średnicy do kilku metrów. Część modeli wyposażona została w drugą – pomocniczą dyszę zraszającą, co zwiększa efektywność nawadniania.

Jakie funkcje posiada dobrej klasy zraszacz pulsacyjny?

Dobrej jakości zraszacz pulsacyjny posiada szeroki zakres pracy, tj. od 0 do 360 stopni. Pożądana jest również regulacja stopnia rozproszenia strumienia – od skoncentrowanego słupa wody, zapewniającego maksymalny dystans (zasięg) – aż po opcję generowania tzw. mgiełki wodnej. Nawet najprostszej konstrukcji zraszacz pulsacyjny powinien rozbijać strumień wodny w taki sposób, aby nie uszkodzić wrażliwych fragmentów roślin (imitacja silnego deszczu).

Zraszacz pulsacyjny metalowy albo wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, powinien posiadać odpowiednią stabilność w czasie pracy, aby nie zmienił się zadany zakres i parametry nawadniania. Właściwą stabilizację zapewnia m. in. długi pojedynczy lub trójzębny kolec kotwiący do gruntu, odpowiednio obciążona i wyprofilowana podstawa albo specjalny statyw.

Dla wzmocnienie efektów podlewania, warto zainwestować w zraszacz pulsacyjny z dwiema dyszami. Dodatkowym atutem dobrej klasy zraszacza, jest szeroki zakres ciśnienia roboczego, niezbędnego dla prawidłowego działania oraz umożliwiającego skorzystanie z pełnej funkcjonalności urządzenia. Standardem jest też, aby zraszacz ogrodowy wyposażony był w podejście w postaci szybkozłączki, która ułatwia wpięcie zasilającego węża wodnego.

Dobre i niedrogie zraszacze pulsacyjne, czyli zadbaj o komfort w swoim ogrodzie

Zraszacze pulsacyjne to niedrogie, a bardzo funkcjonalne akcesoria dla zapewnienia odpowiedniej wilgotności roślinności przydomowej, zieleni firmowej i publicznej czy trawnikowi na boisku sportowym. Każdy profesjonalny zraszacz pulsacyjny może pracować z innym modelem w połączeniu szeregowym, przez co z łatwością nawodni się teren o nieregularnym kształcie i odmiennych potrzebach roślin. W oparciu o zraszacze ogrodowe pulsacyjne można stworzyć kompleksowy system nawadniający całą zieleń na terenie danej nieruchomości i zintegrować go np. z modułem inteligentnego domu. Dobre zraszacze pulsacyjne przyczyniają się także do dużej oszczędności w zakresie zużycia wody, dlatego są niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.

Zraszacze na statywie

Zraszacze na statywie – imitacja naturalnego deszczu w Twoim ogrodzie

Zraszacze na statywie to funkcjonalne zestawy do nawadniania terenów zielonych, które pozwalają zwiększyć walory użytkowe tradycyjnych akcesoriów służących do podlewania. Rozwiązanie to szczególnie polecane jest dla dużych powierzchni zielonych, a także dla sektorów ogrodu z wysokopienną roślinnością. Zraszacze na statywie to świetna opcja na zapewnienie odpowiedniego nawodnienia w sadach i w wielkopowierzchniowych szkółkach roślin. Tego typu akcesoria równie dobrze sprawdzają się podczas nawadniania boisk piłkarskich o naturalnej nawierzchni trawiastej albo przy zraszaniu kortów tenisowych z mączki ceglanej.

Na statywie może zostać osadzony dowolny rodzaj zraszacza, jednak najpopularniejsze są komplety ze zraszaczami pulsacyjnymi. Profesjonalne zraszacze na statywie dostępne są w kilku wariantach, dlatego najlepszym miejscem do kupna zestawu, optymalnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb, jest dobrze zaopatrzony sklep i hurtownia ogrodnicza. Mobilne zraszacze na statywie to w pełni składane konstrukcje, które posiadają płynną regulację wysokości – dzięki teleskopowym nóżkom lub wysuwanemu wysięgnikowi, do jakiego mocowane jest akcesorium generujące strumień wody. Wysokiej klasy zraszacze ogrodowe na statywie wykonane są z odpornego na korozję i wytrzymałego na działanie różnych niekorzystnych czynników mosiądzu.

Na co zwrócić uwagę chcąc kupić dobry zraszacz na statywie?

Decydując się na zraszacz na statywie, najlepiej wybrać model stabilnego trójnoga z kolcami kotwiącymi, z możliwością regulacji wysięgu. Warto również zakupić zraszacz pulsacyjny na statywie z szerokim zakresem obrotu (do 360 stopni), ale i z opcją zawężenia nawadniania do wycinka o kącie w przedziale np. 0-20 stopni. Istotny jest także szeroki zakres ciśnienia roboczego, na jakim pracuje zraszacz ogrodowy, który pozwala na dostosowanie intensywności i zasięgu podlewania do indywidualnych potrzeb danej grupy roślin.

Zraszacz na statywie może być wyposażony w gwintowane gniazdo zasilające lub przyłącze, umożliwiające podłączenie węża ogrodowego za pośrednictwem szybkozłącza. Warto też sięgnąć po model z wielofunkcyjnym zraszaczem, w którym można ustawić różne tryby rozproszenia strumienia wody. Duże ciśnienie przy zbyt skoncentrowanym strumieniu może bowiem uszkodzić delikatne części roślin, jak np. kwiaty, pąki, łodygi czy nawet strącić owoce. Właściwie dobrany do specyfiki ogrodu zraszacz na statywie, powinien umożliwiać wygenerowanie strumienia ponad poziomem roślin (w tym także ponad koroną drzew), imitując mechanikę naturalnego deszczu.

Ekonomiczne zraszacze na statywie – w trosce o Twój portfel i komfort

Zraszacze na statywie to precyzyjne urządzenia, gwarantujące dokładne i równomierne nawodnienie zieleni. Inwestycja w tego rodzaju zestaw jest bardzo opłacalna, ponieważ zraszacz pulsacyjny na statywie zużywa o wiele mniej wody, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych form podlewania. Komplety składające się ze zraszacza i statywu są tańsze od zakupu pojedynczych elementów. Wydajny zraszacz pulsacyjny przy pracy z ciśnieniem o wartości 5,5 bar, zużywa jedynie 79 litrów wody w ciągu minuty, nawadniając w tym czasie powierzchnię blisko… 2000 m2 (średnica zasięgu strumienia to 50 m).

Uniwersalne zraszacze na statywie można łączyć ze sobą szeregowo, dzięki czemu poszerza się zakres podlewania, ustawiając przy tym każde urządzenie pod potrzeby danego sektora ogrodu. Tworząc automatyczny system nawadniania, zintegrowany z modułem sterującym (np. w ramach technologii smart home) – można łatwo uzyskać całkowicie bezobsługową instalację i pozwolić sobie na długi, beztroski urlop. Zraszacze na statywie to ekonomiczne i zarazem komfortowe rozwiązanie – dla Ciebie i dla Twojego ogrodu!

na stronę
0 Recenzja (e)

Metalowy zraszacz oscylacyjny o zmiennej szerokości WHITE LINE BRADAS WL-Z22 5565

118,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zraszacz obrotowy czterofunkcyjny na podstawie WHITE LINE Bradas

50,79 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Opryskiwacz ręczny 0,5l AQUA SPRAY AS0050

3,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Opryskiwacz ciśnieniowy plecakowy 16l AQUA SPRAY Bradas

99,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Dysza zraszająca regulowana BLACK LINE Bradas ECO-PWB4710L

3,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Opryskiwacz ciśnieniowy 5l AQUA SPRAY Bradas

32,51 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Dysza zraszająca regulowana WHITE LINE BRADAS 2908

1,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Regulowany zraszacz pulsacyjny na statywie 90cm CH-2302/90 BRADAS

60,50 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zraszacz pulsacyjny wbijany BRADAS 4958

7,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Lanca ogrodowa 74cm zraszająca WHITE LINE 7002

31,65 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Dysza zraszająca POWER JET WL-4730 WHITE LINE BRADAS

5,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

4-elementowy zestaw zraszający na wąż 1/2" LIME LINE SOFT 3485

12,99 zł
W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 64 elementów

Przejdź do góry