Zraszacze ogrodowe i akcesoria

(70 produkty)

Podkategorie

  • Zraszacze pulsacyjne

    Wielofunkcyjne zraszacze pulsacyjne – idealny sposób na podlewanie ogrodu

    Zraszacze pulsacyjne należą do grupy najbardziej popularnych akcesoriów do podlewania – zarówno pojedynczych sektorów ogrodu, jak i do konstruowania rozbudowanych, automatycznych systemów nawadniających tereny zielone. Wydajne zraszacze pulsacyjne to doskonały sposób na dokładne podlewanie dowolnego obszaru ogrodu, sadu czy pola uprawnego oraz oszczędność wody w stosunku do konwencjonalnych form nawadniania (konewka, węże ogrodowe itp.).

    Standardowe zraszacze pulsacyjne emitują strumień wodny, który jest każdorazowo przecinany przez tzw. kowadełko, umieszczone na specjalnym mechanizmie sprężynowym powrotnym. Zasięg działania, jaki może mieć zraszacz ogrodowy pulsacyjny, zazwyczaj jest regulowany i mieści się w przedziale pomiędzy 20 a 360 stopniami. W zależności od konkretnego modelu, zraszacze ogrodowe rozprowadzają wodę po określonym wycinku lub pełnym okręgu (obrotowy zraszacz pulsacyjny). Ingerencja kowadełka w strumień wody narusza jego strukturę – powodując charakterystyczny rozbryzg, imitujący deszcz. Mimo dużego ciśnienia, rozproszony strumień nie ma możliwości uszkodzenia delikatnych części roślin (cienkie łodygi, kwiaty, pąki), jednak jest na tyle silny, że zapewnia wyrzut wody na duże odległości, nawet przy mocnym wietrze.

    Profesjonalne zraszacze pulsacyjne powinny być wykonane z materiałów wytrzymałych na mechaniczne uszkodzenia, wahania temperatur i korozję (np. mosiądz, wytrzymałe PVC). Sklep i hurtownia ogrodnicza Preis zone – to dobre miejsce do zakupu wysokiej klasy zraszaczy pulsacyjnych. Zraszacze pulsacyjne najlepiej sprawdzają się przy nawadnianiu terenów zielonych o średniej lub dużej powierzchni. Modele pracujące w niskich zakresach ciśnienia, w połączeniu z odpowiednim nastawem – poradzą sobie też skutecznie z podlaniem sektora o średnicy do kilku metrów. Część modeli wyposażona została w drugą – pomocniczą dyszę zraszającą, co zwiększa efektywność nawadniania.

    Jakie funkcje posiada dobrej klasy zraszacz pulsacyjny?

    Dobrej jakości zraszacz pulsacyjny posiada szeroki zakres pracy, tj. od 0 do 360 stopni. Pożądana jest również regulacja stopnia rozproszenia strumienia – od skoncentrowanego słupa wody, zapewniającego maksymalny dystans (zasięg) – aż po opcję generowania tzw. mgiełki wodnej. Nawet najprostszej konstrukcji zraszacz pulsacyjny powinien rozbijać strumień wodny w taki sposób, aby nie uszkodzić wrażliwych fragmentów roślin (imitacja silnego deszczu).

    Zraszacz pulsacyjny metalowy albo wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, powinien posiadać odpowiednią stabilność w czasie pracy, aby nie zmienił się zadany zakres i parametry nawadniania. Właściwą stabilizację zapewnia m. in. długi pojedynczy lub trójzębny kolec kotwiący do gruntu, odpowiednio obciążona i wyprofilowana podstawa albo specjalny statyw.

    Dla wzmocnienie efektów podlewania, warto zainwestować w zraszacz pulsacyjny z dwiema dyszami. Dodatkowym atutem dobrej klasy zraszacza, jest szeroki zakres ciśnienia roboczego, niezbędnego dla prawidłowego działania oraz umożliwiającego skorzystanie z pełnej funkcjonalności urządzenia. Standardem jest też, aby zraszacz ogrodowy wyposażony był w podejście w postaci szybkozłączki, która ułatwia wpięcie zasilającego węża wodnego.

    Dobre i niedrogie zraszacze pulsacyjne, czyli zadbaj o komfort w swoim ogrodzie

    Zraszacze pulsacyjne to niedrogie, a bardzo funkcjonalne akcesoria dla zapewnienia odpowiedniej wilgotności roślinności przydomowej, zieleni firmowej i publicznej czy trawnikowi na boisku sportowym. Każdy profesjonalny zraszacz pulsacyjny może pracować z innym modelem w połączeniu szeregowym, przez co z łatwością nawodni się teren o nieregularnym kształcie i odmiennych potrzebach roślin. W oparciu o zraszacze ogrodowe pulsacyjne można stworzyć kompleksowy system nawadniający całą zieleń na terenie danej nieruchomości i zintegrować go np. z modułem inteligentnego domu. Dobre zraszacze pulsacyjne przyczyniają się także do dużej oszczędności w zakresie zużycia wody, dlatego są niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.

  • Zraszacze obrotowe

    Uniwersalne zraszacze obrotowe – wydajne podlewanie terenów zielonych

    Podlewanie to ważny proces pielęgnacji terenów zielonych, w którym doskonale sprawdzają się zraszacze obrotowe. Ze względu na zróżnicowane parametry i funkcję, ten rodzaj zraszaczy świetnie nadaje się zarówno do nawadniania niewielkich ogrodów, jak i obszarów wielkopowierzchniowych. Zraszacze obrotowe to akcesoria, które są najlepszym wyborem w przypadku terenów zielonych o regularnych, geometrycznych kształtach, ponieważ generują równomierny strumień wody o określonym promieniu.

    Profesjonalne zraszacze obrotowe to nie tylko idealny sposób na podlewanie zieleni, ale przede wszystkim duże ułatwienie dla właścicieli ogrodu, trawnika, sadu, pola czy przydomowego warzywnika. Nawadnianie rozległych obszarów to żmudne i czasochłonne zajęcie, dlatego system oparty o zraszacze obrotowe – to optymalne rozwiązanie oraz sposób na spore oszczędności.

    W zależności od modelu, obrotowe zraszacze ogrodowe można osadzić na specjalnym kolcu, wbijanym w ziemię, umieścić na statywie albo położyć bezpośrednio na podłożu. Zraszacze obrotowe są bardzo praktyczne – nie tworzą kałuż i posiadają wygodną regulację stopnia rozproszenia strumienia wody oraz zasięgu. Dzięki rozdzielaczom/trójnikom, z łatwością można skonstruować efektywny system nawadniający – w oparciu nawet o kilka obrotowych zraszaczy. Zraszacze obrotowe mogą również tworzyć w pełni zautomatyzowany system podlewania terenu zielonego. Można zarządzać pracą zraszaczy ogrodowych poprzez odpowiednie skonfigurowanie elektronicznego sterownika lub zsynchronizowanie z instalacją typu smart home.

    Czym charakteryzuje się zraszacz obrotowy i jakie są rodzaje 360-stopniowych zraszaczy?

    Tradycyjny zraszacz obrotowy zapewnia równomierne podlewanie roślinności w zakresie 360 stopni. Większość modeli posiada jednak opcję ograniczenia zakresu nawadniania do określonego wycinka, np. 20 stopni i/lub funkcję blokady, dzięki której można także podlewać punktowo dany fragment ogrodu. W zależności od potrzeb i specyfiki, ogród można podlewać przy pomocy różnych rodzajów obrotowych zraszaczy. Popularny jest m. in. zraszacz obrotowy z gwintem, który można zamontować na kolcu kotwiącym albo osadzić na statywie. Wariant z kolcem dedykowany jest głównie dla niskopiennej roślinności na stosunkowo płaskim podłożu, np. trawy, kwiatów czy upraw, natomiast zraszacz obrotowy ze statywem – umożliwia podlewanie drzew i krzewów.

    W naszym sklepie internetowym można też zaopatrzyć się w ogrodowy zraszacz obrotowy na specjalnej podstawie do stabilnego położenia na gruncie. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się z kolei obrotowy zraszacz pulsacyjny. Każdy model wyposażony jest z możliwość płynnej regulacji strumienia wodnego – od skoncentrowanego o dużym zasięgu, aż po delikatną mgiełkę zraszającą. Funkcjonalnym modelem są także wahadłowe zraszacze ogrodowe, które zapewniają dwukierunkowe nawadnianie zieleni. Dla bardziej precyzyjnego podlewania, można zdecydować się również na zraszacz obrotowy z dwoma lub trzema ramieniami. Zraszacze obrotowe ogrodowe 2- i 3-ramienne umożliwiają zastosowanie niezależnych ustawień rozpraszania strumienia wody dla każdej z odnóg.

    Oszczędne i solidne zraszacze obrotowe – gdzie jeszcze znajdują zastosowanie?

    Najlepsze zraszacze obrotowe wykonane są z materiałów wytrzymałych na mechaniczne uszkodzenia oraz odpornych na czynniki atmosferyczne, jak np. duże wahania temperatury czy promieniowanie UV. Warunki te spełniają zraszacze obrotowe ogrodowe wykonane z mosiądzu albo wzmocnionego tworzywa sztucznego. Dodatkowo, tego typu zraszacze obrotowe nie są podatne na korozję i utrzymują pełną sprawność, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

    W przeciwieństwie do tradycyjnych metod podlewania, obrotowy zraszacz to urządzenie, które pozwala na dużą oszczędność wody, a tym samym na mniejsze rachunki. Wielofunkcyjne zraszacze obrotowe to akcesoria, które doskonale sprawdzają się zarówno w przydomowym ogrodzie, na trawniku, rozległych obszarach uprawnych, przy terenach zielonych otaczających firmy, jak i w publicznych strefach zieleni. Praktyczne zraszacze obrotowe świetnie nadają się też do nawadniania naturalnej murawy boiska piłkarskiego oraz do podlewania w sezonie letnim ceglanej nawierzchni kortów tenisowych.

  • Zraszacze wbijane

    Solidne zraszacze wbijane – do podlewania trawy i nawadniania upraw

    W ramach bogatego asortymentu produktów do pielęgnacji i utrzymania ogrodu, na uwagę zasługują praktyczne zraszacze wbijane. Szerokie spektrum zastosowania i efektywne wsparcie przy nawadnianiu terenów zielonych – sprawia, że zraszacze wbijane cieszą się niesłabnącą popularnością. Tego rodzaju urządzenia idealnie nadają się do podlewania stosunkowo płaskich powierzchni z niskopienną roślinnością, takich jak np. trawniki, rabaty kwiatowe czy warzywniki.

    Zraszacze wbijane mocowane są bezpośrednio do gruntu za pomocą specjalnego kolca (igły). Taki sposób kotwienia gwarantuje zraszaczowi odpowiednią stabilność – nawet podczas dynamicznej i intensywnej pracy na wysokim ciśnieniu wody. W zależności od specyfiki ukształtowania terenów zielonych, a także indywidualnych potrzeb, można zakupić zraszacze wbijane obrotowe (rotacyjne) lub zraszacze pulsacyjne.

    Nasz e-sklep oferuje zraszacze ogrodowe z jedną dyszą, jak i modele dwu- oraz trzyramienne, które umożliwiają niezależną regulację każdego ramienia. Najlepszej klasy zraszacze wbijane wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego oraz wyposażone są w szybkozłącze, dzięki któremu w prosty sposób można podpiąć do urządzenia wąż ogrodowy.

    Zraszacze wbijane – rodzaje i zastosowanie

    Duży asortyment sprawia, że z łatwością można dobrać zraszacze wbijane do potrzeb roślinności zlokalizowanej w ogrodzie, sadzie, szklarni albo na polu uprawnym. Każdy zraszacz ogrodowy wbijany umożliwia regulowanie strumienia wody – od skoncentrowanego cieku o dużym zasięgu – do drobnej mgiełki wodnej nawadniającej zieleń w promieniu kilku metrów. Aby uniknąć uszkodzenia delikatnych elementów roślin, jak kwiaty, łodygi czy pąki oraz uzyskać większe rozproszenie, dobrze jest wybrać zraszacz wbijany z funkcją pulsacyjną, w którym strumień wody przecinany jest przez specjalny mechanizm z kowadełkiem.

    Profesjonalne zraszacze wbijane posiadają regulowany zakres pracy – do 20-30 stopni – aż do 360 stopni (modele obrotowe). Większość modeli posiada również blokadę, dzięki której można przez dłuższy okres czasu podlewać punktowo wybrany obszar ogrodu. W przypadku nawadniania rozległych powierzchni zielonych, można zbudować system w oparciu o różnego rodzaju zraszacze wbijane lub systematycznie przenosić zraszacz i wbijać kolec w nowe miejsce.

    Dobry zraszacz wbijany – na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

    Dobry zraszacz wbijany powinien posiadać kilkustopniową regulację strumienia wody, dzięki czemu nada się do podlewania różnych stref, z jakich składa się każdy ogród. Niektóre grupy roślin potrzebują bowiem intensywnego podlewania, inne preferują nawadnianie imitujące padający deszcz, a delikatnym bądź nie wymagającym dużej wilgotności – wystarcza subtelna mgiełka wodna.

    Dla zapewnienia optymalnej stabilności, szczególnie w trakcie pracy przy dużym ciśnieniu wody, dobrze jest wybrać zraszacz wbijany z długim kolcem lub model wyposażony nawet w trzy elementy kotwiące. Profesjonalny ogrodowy zraszacz wbijany musi być wykonany z materiałów odpornych na korozję, mechaniczne uszkodzenia oraz duże różnice temperatur. Wysokiej klasy zraszacz wbijany to gwarancja wydajnego i równomiernego podlewania.

  • Lance zraszające

    Funkcjonalne lance zraszające dla właściciela ogrodu i działkowca

    Automatyczne systemy nawadniania sprawdzają się na wielkopowierzchniowych, jednorodnych terenach zielonych, a w przypadku większego zróżnicowania roślin – ważne jest precyzyjne dozowanie wody. Doskonale nadają się do tego lance zraszające, które są ważnym elementem wyposażenie profesjonalnego działkowca i posiadacza ogrodu.

    Dobrej klasy lance zraszające są doskonałym rozwiązaniem zarówno przy podlewaniu roślin, jak też przy oczyszczaniu ich liści z różnego rodzaju zanieczyszczeń środowiskowych. Aby skutecznie wypełniała swoje funkcje, lanca zraszająca powinna posiadać możliwość regulacji strumienia wody.

    Lanca to zraszacz, który wymaga manualnej obsługi i służy przede wszystkim do punktowego podlewania roślinności. Lance zraszające posiadają usztywniony przewód, który zakończony jest deszczownicą. Taka konstrukcja pozwala na dotarcie do każdej rośliny i punktowe zasilenie wodną wybranego obszaru – nawet w największym gąszczu. Precyzyjne lance zraszające idealnie nadają się także do podlewania upraw rabatowych oraz nawodnienie wysoko zawieszonych doniczek z roślinami.

    Jak działa i do czego służy lanca zraszająca?

    Lanca zraszająca składa się ze specjalnie wyprofilowanego i usztywnionego przewodu, na końcu którego znajduje się deszczownica, generująca równomiernie rozproszony strumień wodny. Dobrej klasy lanca zraszająca wyposażona jest w szybkozłącze, dzięki czemu w prosty sposób można uzyskać trwałe i szczelne połączenie z zasilającym wężem ogrodowym.

    Dostępne w naszym sklepie internetowym modele, posiadają płynną regulację strumienia wody – od punktowego, poprzez zraszający – o różnym stopniu intensywności, aż po efekt delikatnej mżawki. Lanca zraszająca ma również ergonomiczny uchwyt, ułatwiający trzymanie manewrowanie. Dzięki ręcznej obsłudze, osoba zajmująca się pielęgnacją i podlewaniem roślinności – może łatwo dotrzeć do każdego miejsca oraz dozować tam pożądaną ilość wody.

    Gdzie sprawdzi się lanca zraszająca?

    Przy rozległych i jednolitych grupach roślinności (np. trawniki, sady, tereny uprawne) najlepszym rozwiązaniem są automatyczne systemy nawadniające. W momencie jednak, kiedy mamy do czynienia z małymi i średnimi ogrodami czy działkami o zróżnicowanej roślinności i/lub duży stopniu zagęszczenia, optymalnym wyborem będzie lanca zraszająca. Dzięki opcji regulowania ciśnienia i poziomu rozproszenia strumienia, z powodzeniem można dobrać odpowiednie parametry dla potrzeb określonych grup roślin.

    Gęsty ogród to ryzyko, iż w przypadku podlewania za pośrednictwem zraszaczy automatycznych – część niskopiennych roślin może nie otrzymać wymaganej porcji. Zbyt intensywne podlewanie może z kolei doprowadzić do sytuacji, że ponadnormatywny poziom wilgotności zainicjuje np. proces gnilny. Lanca zraszająca likwiduje ten problem, ponieważ umożliwia punktowe dozowanie wymaganej ilości wody.

    Lanca zraszająca świetnie sprawdzi się podczas podlewania upraw w ciągach rabatowych oraz delikatnych okazów w szklarniach. Sztywny przewód lancy pomaga w odsuwaniu gęstych elementów roślin i zasilenie systemu korzeniowego roślin rosnących w trudnodostępnych lokalizacjach. Praktyczna lanca zraszająca jest też dobrym rozwiązaniem w razie konieczności podlewania doniczek umieszczonych na elewacjach lub słupach.

    Uniwersalna lanca zraszająca pomoże także w oczyszczeniu liści roślin z różnych zanieczyszczeń środowiskowych, np. z kurzu, pasożytów czy sadzy.

  • Zraszacze na statywie

    Zraszacze na statywie – imitacja naturalnego deszczu w Twoim ogrodzie

    Zraszacze na statywie to funkcjonalne zestawy do nawadniania terenów zielonych, które pozwalają zwiększyć walory użytkowe tradycyjnych akcesoriów służących do podlewania. Rozwiązanie to szczególnie polecane jest dla dużych powierzchni zielonych, a także dla sektorów ogrodu z wysokopienną roślinnością. Zraszacze na statywie to świetna opcja na zapewnienie odpowiedniego nawodnienia w sadach i w wielkopowierzchniowych szkółkach roślin. Tego typu akcesoria równie dobrze sprawdzają się podczas nawadniania boisk piłkarskich o naturalnej nawierzchni trawiastej albo przy zraszaniu kortów tenisowych z mączki ceglanej.

    Na statywie może zostać osadzony dowolny rodzaj zraszacza, jednak najpopularniejsze są komplety ze zraszaczami pulsacyjnymi. Profesjonalne zraszacze na statywie dostępne są w kilku wariantach, dlatego najlepszym miejscem do kupna zestawu, optymalnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb, jest dobrze zaopatrzony sklep i hurtownia ogrodnicza. Mobilne zraszacze na statywie to w pełni składane konstrukcje, które posiadają płynną regulację wysokości – dzięki teleskopowym nóżkom lub wysuwanemu wysięgnikowi, do jakiego mocowane jest akcesorium generujące strumień wody. Wysokiej klasy zraszacze ogrodowe na statywie wykonane są z odpornego na korozję i wytrzymałego na działanie różnych niekorzystnych czynników mosiądzu.

    Na co zwrócić uwagę chcąc kupić dobry zraszacz na statywie?

    Decydując się na zraszacz na statywie, najlepiej wybrać model stabilnego trójnoga z kolcami kotwiącymi, z możliwością regulacji wysięgu. Warto również zakupić zraszacz pulsacyjny na statywie z szerokim zakresem obrotu (do 360 stopni), ale i z opcją zawężenia nawadniania do wycinka o kącie w przedziale np. 0-20 stopni. Istotny jest także szeroki zakres ciśnienia roboczego, na jakim pracuje zraszacz ogrodowy, który pozwala na dostosowanie intensywności i zasięgu podlewania do indywidualnych potrzeb danej grupy roślin.

    Zraszacz na statywie może być wyposażony w gwintowane gniazdo zasilające lub przyłącze, umożliwiające podłączenie węża ogrodowego za pośrednictwem szybkozłącza. Warto też sięgnąć po model z wielofunkcyjnym zraszaczem, w którym można ustawić różne tryby rozproszenia strumienia wody. Duże ciśnienie przy zbyt skoncentrowanym strumieniu może bowiem uszkodzić delikatne części roślin, jak np. kwiaty, pąki, łodygi czy nawet strącić owoce. Właściwie dobrany do specyfiki ogrodu zraszacz na statywie, powinien umożliwiać wygenerowanie strumienia ponad poziomem roślin (w tym także ponad koroną drzew), imitując mechanikę naturalnego deszczu.

    Ekonomiczne zraszacze na statywie – w trosce o Twój portfel i komfort

    Zraszacze na statywie to precyzyjne urządzenia, gwarantujące dokładne i równomierne nawodnienie zieleni. Inwestycja w tego rodzaju zestaw jest bardzo opłacalna, ponieważ zraszacz pulsacyjny na statywie zużywa o wiele mniej wody, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych form podlewania. Komplety składające się ze zraszacza i statywu są tańsze od zakupu pojedynczych elementów. Wydajny zraszacz pulsacyjny przy pracy z ciśnieniem o wartości 5,5 bar, zużywa jedynie 79 litrów wody w ciągu minuty, nawadniając w tym czasie powierzchnię blisko… 2000 m2 (średnica zasięgu strumienia to 50 m).

    Uniwersalne zraszacze na statywie można łączyć ze sobą szeregowo, dzięki czemu poszerza się zakres podlewania, ustawiając przy tym każde urządzenie pod potrzeby danego sektora ogrodu. Tworząc automatyczny system nawadniania, zintegrowany z modułem sterującym (np. w ramach technologii smart home) – można łatwo uzyskać całkowicie bezobsługową instalację i pozwolić sobie na długi, beztroski urlop. Zraszacze na statywie to ekonomiczne i zarazem komfortowe rozwiązanie – dla Ciebie i dla Twojego ogrodu!

  • Statywy do zraszaczy

    Regulowane statywy do zraszaczy – większe możliwości nawadniania

    Uniwersalne statywy do zraszaczy to doskonałe rozwiązanie w przypadku podlewania wysokopiennej roślinności, ale równie dobrze akcesorium to sprawdza się też przy nawadnianiu trawnika czy wielkoobszarowych upraw. Statywy do zraszaczy umożliwiają montaż zarówno obrotowych, jak i pulsacyjnych urządzeń nawadniających. Produkt dedykowany przede wszystkim dla właścicieli terenów zielonych obsadzonych drzewami i krzewami o różnej wysokości.

    Statywy do zraszaczy to konstrukcje o regulowanej wysokości, dzięki czemu z łatwością można dostosować pułap i zasięg strumienia do specyfiki istniejącej roślinności. Profesjonalny trójnóg (statyw) do zraszaczy zapewnia dużo większy zasięg, niż ma to miejsce w przypadku zraszaczy osadzonych na poziomie podłoża. Z tego powodu, akcesorium to jest częstym elementem wyposażenia do pielęgnacji i utrzymania dobrej jakości trawiastych boisk piłkarskich czy kortów tenisowych o nawierzchni mączki ceglanej.

    Ogród bądź sad zaopatrzony w system nawadniający i statyw do zraszacza, ma zapewnione nawadnianie o specyfice najbardziej zbliżonej do padającego deszczu. Taki sposób podlewania jest bardzo bezpieczny dla roślin, które w przypadku podlewania bocznego przy użyciu zbyt silnego strumienia – mogłyby ulec uszkodzeniu.

    Jak skonstruowany powinien być solidny statyw do zraszacza?

    Solidny statyw do zraszacza to konstrukcja oparta o trójnóg, zakończony ostrymi kolcami, umożliwiającymi zakotwienie do gruntu. Takie rozwiązanie sprawia, że statyw do zraszacza zachowuje pożądaną stabilność, nawet podczas dynamicznego nawadniania przy dużym ciśnieniu wody.

    Statyw do zraszacza o dobrym standardzie powinien być wykonany z metalu, powleczonego warstwą zapobiegającą korozji (ocynk, malowanie proszkowe itp.). Najlepiej, aby wszystkie nogi statywu posiadały zakończenia, umożliwiające wbicie ich w ziemię oraz specjalne talerze ograniczające zapadnięcie się konstrukcji na grząskim terenie. Niewątpliwą zaletą, jaką powinien powiadać solidny statyw do zraszacza, jest także możliwość składnia konstrukcji, co ułatwia przechowywanie poza sezonem.

    Każdy statyw musi również mieć możliwość podpięcia zraszacza oraz zasilania wodnego, np. poprzez przyłącze gwintowe. Dobre metalowestatywy do zraszaczy wyposażone są też w płynną regulację wysokości, zazwyczaj od kilkudziesięciu centymetrów do ponad metra. Dysze wysoko zamontowanego zraszacza na statywie – są też znacznie lepiej chronione przed zatkaniem, np. na wskutek rozbryzgu błota.

    Gdzie przydadzą się regulowane statywy do zraszaczy?

    Rozległe sady i szkółki drzew oraz krzewów – to miejsca, w których statywy do zraszaczy automatycznych sprawdzają się najlepiej. Metalowy statyw do zraszacza zapewnia bardzo duży zasięg, dochodzący nawet do promienia o długości kilkudziesięciu metrów. Dzięki temu, zestaw, na który składa się wydajny zraszacz zamocowany na statywie – jest w stanie nawodnić powierzchnię kilku tysięcy m2.

    Statywy do zraszaczy przydadzą się również na obiektach sportowych, na których znajduje się naturalna nawierzchnia (boisko piłkarskie, korty tenisowe itd.). Mobilne statywy do zraszaczy sprawdzą się także w średniej wielkości ogrodach o zróżnicowanej roślinności. Tego rodzaju konstrukcja pozwala wygenerować duże rozproszenie strumienia wody oraz stworzyć imitację padającego deszczy, czyli optymalnych warunków na każdego typu roślin.

    Metalowe statywy do zraszaczy (trójnogi) to niedrogie akcesoria, które ułatwią podlewanie i zapewnią efektywne nawadnianie Twojego ogrodu, sadu, działki, trawnika, boiska, a także pola uprawnego. Statywy do zraszaczy nadają się m. in. do użytku przydomowego, pielęgnacji firmowych i publicznych stref zieleni oraz obszarów rolniczych.

  • Mgiełki ogrodowe
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 720,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 70 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 720,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 70 pozycji
Zraszacze ogrodowe, zraszacze do trawy i roślin - Preis-Zone.pl

Funkcjonalne zraszacze ogrodowe – komfort dla Ciebie i Twojego ogrodu

Posiadacze ogrodów, sadów, szklarni i innego rodzaju terenów zielonych muszą dbać o sukcesywne podlewanie roślinności. Dla znacznej grupy roślin wystarczy tradycyjne nawadnianie interwencyjne, ale coraz popularniejsze stają się zraszacze ogrodowe. Nawadnianie za pośrednictwem zraszaczy, charakteryzuje się większą dokładnością oraz równomiernością, niż ma to miejsce w przypadku ręcznego podlewania zieleni przy pomocy węża ogrodowego. Jeśli chodzi o zraszacze ogrodowe, to można w ich wypadku mówić o podlewaniu automatycznym, ponieważ konstrukcja tego rodzaju akcesorium – nie wymaga bezpośredniej obsługi ani obecności podczas pracy urządzenia.

Na rynku można znaleźć duże zróżnicowanie tego typu akcesoriów, w tym m. in. zraszacze ogrodowe pulsacyjne i obrotowe, osadzane na specjalnych stojakach albo kotwione do bezpośrednio do gruntu. W ramach podstawowego podziału rodzajowego, producenci oferują olbrzymi wybór modeli, które różnią się od siebie funkcjonalnością oraz parametrami. Wśród najważniejszych cech, jakie należy brać pod uwagę wybierając zraszacze ogrodowe, są np. zasięg działania, ciśnienie pracy, zużycie wody, a także możliwość regulowania strumienia i dyszy wodnych.

Dobrze zaopatrzony sklep i hurtownia ogrodnicza, jaką jest Preis zone – oferuje niezawodne zraszacze ogrodowe renomowanych producentów, wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub wysokiej klasy osprzęt mosiężny. Szeroki asortyment pozwala dopasować zraszacz do wielkości i specyfiki ogrodu oraz rodzaju oraz potrzeb roślin wymagających nawadniania. Właściwie dobrany zraszacz do trawnika, sadu albo ozdobnych krzewów – umożliwia zaspokojenie potrzeb roślin bez konieczności angażowania się w proces podlewania. Zraszacze ogrodowe można łączyć ze sobą szeregowo i konfigurować w taki sposób, aby zapewnić automatyczne nawadnianie niemal każdego fragmentu ogrodu.

Zintegrowanie zraszaczy ze specjalnym sterownikiem, wyposażonym w czujniki pogodowe i zdolność analizy parametrów glebowych (np. w ramach systemu inteligentnego domu) – pozwala na całkowicie bezobsługowe podlewanie nawet bardzo rozległych terenów zielonych. Optymalnie dobrane i ustawione zraszacze ogrodowe – zapewniają równomierne podlewanie terenu, bez ryzyka tworzenia się uciążliwych kałuż. W zależności od konkretnego modelu, można zagwarantować zraszanie od kilku do kilkuset metrów kwadratowych, przy średnicy zasięgu nawet do kilkudziesięciu metrów.

Czym dokładnie jest i jak działa zraszacz ogrodowy?

Zraszacz ogrodowy umożliwia dużo dokładniejsze oraz bardziej ekonomiczne nawadnianie, ponieważ zużywa mniej wody, niż tradycyjne podlewanie konewką czy przy użyciu węża wodnego. Zakres, zasięg, sposób i rodzaj rozproszenia wody – zależą od danego modelu zraszacza, jak również od ciśnienia wody. Przed kupnem zraszacza do ogrodu, warto posiadać wiedzę na temat ciśnienia na przyłączu wodnym i pod tym kątem dobrać konkretny typ tego akcesorium.

Każdy zraszacz ogrodowy musi zostać zasilony wodą, poprzez podłączenie do niego przewodu. Z reguły zraszacze wyposażone są w przyłącze w postaci praktycznej szybkozłączki, więc zespolenie go z wężem ogrodowym nie stanowi większego problemu. W następnej kolejności należy dokonać ustawienia parametrów pracy urządzenia, chyba, że mamy do czynienia z prostym zraszaczem jednofunkcyjnym. Zazwyczaj zraszacz ogrodowy posiada też specjalną blokadę stopującą działanie, nawet jeśli zawór na przyłączu wody pozostaje otwarty.

Wraz ze zwiększaniem ciśnienia w dozwolonym zakresie pracy zraszacza ogrodowego, wydłuża się promień zasięgu strumienia i wzrasta zużycie wody. Zraszacz ogrodowy nie generuje jednak dużego poboru wody, który zwykle wynosi od kilku do kilkunastu litrów na minutę.

Zraszacze do ogrodu – najpopularniejsze rodzaje i modele urządzeń do automatycznego podlewania?

W ramach bogatego asortymentu akcesoriów do automatycznego podlewania, najpopularniejsze są zraszacze do ogrodu pulsacyjne, obrotowe, a także wahadłowe. W przypadku zraszaczy pulsacyjnych mamy do czynienia ze generowaniem rozproszonego strumienia, przecinanego przez specjalny mechanizm zintegrowany z układem sprężynowym (kowadełko). Ingerencja ruchomego elementu w strumień, powoduje dodatkowy, nieregularny rozbryzg wody, dzięki któremu poszerza się zakres nawadniania, a przede wszystkim osłabiony zostaje wydostający się e zraszacza ciek. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet podczas dużego ciśnienia pracy zraszacza – strumień wody nie uszkodzi delikatnych fragmentów roślin, jak np. kwiaty czy cienkie łodygi. Pulsacyjne zraszacze do ogrodu, w zależności od modelu, mogą pracować w różnych zakresach obwodu, ale zazwyczaj minimalny kąt wyrzutu rozpraszanego strumienia wynosi ok. 20 stopni. Modele pulsacyjno-obrotowe posiadają pełen zakres ruchu po okręgu (360 stopni).

Typowo obrotowe zraszacze do ogrodu, umożliwiają równomierne nawadnianie w zakresie kąta pełnego. Tego rodzaju zraszacze mogą generować pojedynczy strumień, o różnym stopniu rozproszenia (aż do tzw. mgiełki wodnej) albo kilka/kilkanaście mniejszych cieków – w przypadku dyszy z wieloma otworami. Ciekawą opcją są także zraszacze do ogrodu wahadłowe, które podlewają naprzemiennie prawą i lewą stronę. Większość dostępnych na rynku modeli wyposażona jest w możliwość płynnej regulacji promienia/średnicy zraszania, a tym samym ustalenia dokładnej powierzchni ogrodu, która ma zostać podlana.

Zraszacze do trawnika, sadu czy innych upraw są zwykle mocowane do gruntu za pośrednictwem specjalnego kolca, w jaki wyposażone jest akcesorium. Niektóre egzemplarze posiadają kilka tego rodzaju kolców/szpilek, co zapewnia najlepszą stabilizację dla zraszacza podczas pracy. Część modeli dysponują specjalnie profilowaną i dociążoną podstawą, która umożliwia swobodne umieszczenie zraszacza na podłożu.

Aby zwiększyć możliwości, zasięg i parabolę strumienia, wytwarzanego przez standardowy zraszacz oraz zapewnić m. in. optymalne nawadnianie drzewom czy innej wysokopiennej roślinności – warto sięgnąć po specjalny statyw. Można również zdecydować się zakupić zraszacze do ogrodu zintegrowane z praktycznym trójnogiem. Statywy do zraszaczy często posiadają regulowany wysuw nóżek z kolcami, dzięki czemu łatwo można osadzić akcesorium do nawadniania na pożądanej wysokości.

Zraszacze do trawy – zadbaj o piękną zieleń wokół domu i nie tylko!

Podlewanie trawy wymaga dużego rozproszenia strumienia wody na dużej powierzchni. Rzadko kiedy zdarza się też, żeby trawnik miał regularny, geometryczny kształt. Funkcjonalne zraszacze do trawy, najlepiej obrotowe i/lub wahadłowe – to idealny sposób na precyzyjne podlewanie trawnika bez powstawania kałuż czy rozlewisk. Aby zapewnić kompleksowe podlewanie nieregularnej powierzchni, warto rozważyć szeregowe połączenie dwóch lub większej liczby zraszaczy o zróżnicowanej specyfice pracy. Interesującą propozycją są również zraszacze do trawnika typu piramida. Wydajne zraszacze do trawy z powodzeniem nadają się także do nawadniania olbrzymich połaci terenów zielonych, jak np. boiska piłkarskie.

Czym powinien charakteryzować się profesjonalny zraszacz do ogrodu?

Dobry zraszacz do ogrodu powinien charakteryzować się solidnym wykonaniem i zastosowaniem materiałów, wytrzymałych na mechaniczne uszkodzenia oraz działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Elementy, z jakich zbudowany jest zraszacz muszą też być odporne na korozję (np. mosiądz, PVC, ocynkowany mechanizm sprężynowy), co wpływa na jego żywotność oraz bezawaryjność. Ważną cechą, jaką powinien mieć profesjonalny zraszacz do ogrodu, jest szeroki zakres ciśnienia roboczego, dzięki któremu uniwersalne urządzenie będzie w stanie wygenerować zarówno mały, jak i duży zasięg strumienia.

Kolejna zaletą dobrej klasy zraszacza jest opcja blokady określonego ustawienia i zwiększenie intensywności podlewania danego sektora ogrodu. Świetnym rozwiązaniem jest zakup zraszacza wielofunkcyjnego, który można wykorzystywać w dowolnych warunkach do podlewania roślin o różnych potrzebach. Profesjonalny zraszacz do ogrodu cechuje się także cichym funkcjonowaniem oraz niskim zużyciem wody w cyklu 1-minutowym lub pracy na maksymalnych parametrach przepływu/ciśnienia.

Automatyczny zraszacz do trawy na straży optymalnego nawadniania

Automatyczny zraszacz do trawy to olbrzymi komfort dla posiadacza rozległych terenów zielonych. Budowa kompleksowego systemu nawadniania przy zastosowaniu różnego typu zraszaczy oraz integracja całej instalacji z modułem smart home, pozwala na bezobsługowe zapewnienie trawie i pozostałym roślinom optymalnej wilgotności. Zraszacz do trawy sterowany przez timer i system czujników – umożliwia właścicielom nieruchomości na dłuższy wyjazd czy beztroski letni urlop, bez konieczności zamartwiania się o nawadnianie ogrodu.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone