Domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

(5 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

1 230,00 zł - 1 635,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 5 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

1 230,00 zł - 1 635,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Oferujemy domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. To wygodne, praktyczne i łatwe w obsłudze urządzenia pozwalające na naładowanie baterii pojazdu elektrycznego lub hybrydowego na terenie własnej posesji.

W naszym asortymencie dostępne są różnego typu domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Przede wszystkim oferujemy szeroki asortyment tzw. Wallboxów, czyli niewielkich, ale funkcjonalnych urządzeń do montażu w garażach.

Mamy także wolnostojące stacje ładowania samochodów elektrycznych. Szczelne, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne obudowy tych urządzeń pozwalają na montaż ich na zewnątrz.

W naszym sklepie kupić można domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych o różnej mocy, z różnymi gniazdami czy możliwością podłączenia zarówno do sieci tradycyjnej (230 V), jak i do sieci 3-fazowej (tzw. siły). Mamy więc ładowarki do samochodów elektrycznych 22 kW, jak i ładowarki 11 kW, a także stacje ładowania prądem przemiennym AC i prądem stałym DC.

Dostępne u nas domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych pochodzą od renomowanych producentów i sprawdzonych dostawców. Wszystkie urządzenia opatrzone są odpowiednimi certyfikatami i spełniają wszelkie normy prawa polskiego oraz unijnego. Są to więc urządzenia funkcjonalne i bezpieczne, a przy tym wyjątkowo proste w użyciu.

Domowa stacja do ładowania samochodów elektrycznych

Domowa stacja do ładowania samochodów elektrycznych może mieć różne parametry, które należy dobrać odpowiednio do posiadanego pojazdu, jak i do sieci, do której urządzenie podłączymy.

Przede wszystkim domowa stacja ładowania musi mieć odpowiednie złącza, wtyki i gniazda do ładowania samochodów elektrycznych. Chodzi o to, by ładowarka była kompatybilna z gniazdami zamontowanymi w samym aucie. OD wykorzystywanego standardu gniazd zależy też to, jakie kable do ładowania należy zastosować.

Większość domowych stacji do ładowania samochodów elektrycznych wyposażona jest w gniazda i wtyki tzw. Typu 2. To europejski standard montowany w zasadzie we wszystkich pojazdach produkowanych na nasz rynek. W Europie spotyka się także gniazda CCS, które można wykorzystać do ładowania nie tylko prądem przemiennym, ale i stałym. W wielu pojazdach montuje się zarówno gniazda Typu 2, jak i CCS.

Inne standardy spotkać można w autach produkowanych na rynki północnoamerykańskie (Typ 1) oraz azjatyckie (CHAdeMO). W przypadku sprowadzenia takiego pojazdu trzeba więc zadbać o odpowiednią domową stację do ładowania samochodów elektrycznych.

Warto także wspomnieć o pojazdach Tesli, które wyposażone są w unikatowe, opatentowane gniazda Tesla Supercharger wykorzystywane do podłączenia do specjalnych, superszybkich ładowarek. Na szczęście jednak pojazdy Tesli można ładować także przez gniazda i wtyki Typu 2. Domowe ładowarki do samochodów elektrycznych w tym standardzie są więc z nimi kompatybilne.

Przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

Przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych warto dobierać także pod względem zasilania i mocy.

Trzeba wiedzieć, że ładowarki do samochodów elektrycznych mogą być podłączane do tradycyjnej sieci 1-fazowej (zwykłe gniazda na 230 V) lub do mocniejszej sieci 3-fazowej (tzw. siły). Sieć 1-fazowa jest bardziej rozpowszechniona i znalezienie takich gniazd nie stanowi problemu. Jednak tylko podłączenie do sieci 3-fazowej pozwala na ładowanie z wysoką mocą.

Ponadto przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych mogą mieć różną moc. Przede wszystkim wyróżnia się ładowarki 22 kW i 11 kW, rzadziej spotyka się słabsze urządzenia o mocy 7,4 kW lub 3,6 kW. Natomiast mocniejsze ładowarki (nawet do 150 kW) to w zasadzie wyłącznie stacje ładowania prądem stałym DC do zastosowań komercyjnych.

Wybierając przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych, trzeba pamiętać o odpowiednim dobraniu mocy zarówno do posiadanego pojazdu, jak i do sieci elektrycznej. Zbyt mocna ładowarka może bowiem nadmiernie obciążać niektóre instalacje, co doprowadzi do wysadzania korków.

Bardzo ważne jest również to, że przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych na prąd przemienny AC nie ładują akumulatorów bezpośrednio. Zanim prąd trafi do baterii, musi bowiem zostać “wyprostowany” przez specjalne urządzenia zamontowane w samochodzie. Te natomiast mogą znacząco ograniczać moc ładowania.

Oznacza to, że mocniejsza przydomowa stacja ładowania samochodów elektrycznych nie zawsze pozwala na szybsze ładowanie pojazdu. Zamontowanego w aucie prostownika nie da się bowiem obejść, co oznacza, że to on decyduje o maksymalnej mocy ładowania.

Przydomowa stacja ładowania samochodu elektrycznego

Przydomowa stacja ładowania samochodu elektrycznego to urządzenie niezbędne każdemu posiadaczowi pojazdu EVSE. Zapewnia możliwość wygodnego ładowania auta na terenie własnej posesji, co ogranicza konieczność szukania komercyjnych ładowarek. 

Oznacza to, że przydomowa stacja ładowania samochodu elektrycznego pozwala zaoszczędzić czas, a także pieniądze. Korzystanie z ładowarek komercyjnych obarczone jest bowiem dodatkowymi kosztami. Ładując pojazd w domu, ponosimy natomiast wyłącznie rzeczywisty koszt zużytej energii elektrycznej.

W naszym sklepie znajdziesz różne przydomowe ładowarki do samochodu elektrycznego. Mamy modele naścienne (Wallboxy) i wolnostojące, a także ładowarki przenośne oraz akcesoria i osprzęt. Dostaniesz u nas kable do ładowania samochodów elektrycznych, gniazda, kontrolery do ładowarek czy uchwyty wtyku, a zatem wszystko, czego potrzebuje posiadacz pojazdu EVSE.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone