Natynkowe wtyczki kempingowe

(3 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

15,00 zł - 60,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 3 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

15,00 zł - 60,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Oferujemy natynkowe wtyczki kempingowe stanowiące istotny element instalacji elektrycznych. Wykorzystuje się je m.in. na polach kempingowych i biwakowych, w marinach i na przystaniach, ale również na terenach innych obiektów turystycznych, sportowych czy rekreacyjnych. Przydadzą się bowiem wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia dostępu do energii elektrycznej.

W naszym asortymencie dostępne są natynkowe wtyczki kempingowe różnego typu. Mamy więc modele 1-fazowe i 3-fazowe, pojedyncze i zebrane w funkcjonalne tablice rozdzielcze.

Natynkowe wtyczki kempingowe nazywa się czasem gniazdami czy złączami męskimi. Wyposażone są bowiem we wtyki (bolce) i stanowią swego rodzaju odwrócenie tradycyjnego gniazda z otworami. Tego typu natynkowe wtyczki kempingowe wykorzystuje się do podłączenia niektórych rodzajów przedłużaczy czy bezpośredniego przyłączenia sprzętu wyposażonego w kompatybilne, żeńskie wtyczki.

Ważne jest zatem, aby w punktach poboru energii elektrycznej na kempingach i biwakach obecne były zarówno gniazda żeńskie (z otworami), jak i natynkowe wtyczki kempingowe (gniazda męskie z bolcami).

Natynkowe wtyczki kempingowe w naszej ofercie pochodzą od renomowanych producentów. To produkty opatrzone odpowiednimi certyfikatami poświadczającymi zgodność z normami polskimi i europejskimi. Oznacza to, że nasze natynkowe wtyczki kempingowe spełniają standardy bezpieczeństwa, funkcjonalności czy kompatybilności z innymi akcesoriami elektrycznymi.

Natynkowa wtyczka kempingowa — jaką wybrać?

Nie każda natynkowa wtyczka kempingowa jest taka sama. Przede wszystkim wyróżnia się dwa typy tych akcesoriów — 1-fazowe i 3-fazowe.

Natynkowa wtyczka kempingowa 1-fazowa wykorzystywana jest do przyłączenia sprzętu na prąd o natężeniu 230 V. Jest to tradycyjne natężenie, które spotykamy także w domowych sieciach. Tego rodzaju natynkowa wtyczka kempingowa umożliwia zatem zasilenie większości podstawowych urządzeń elektrycznych — ładowarek, sprzętu audio, telewizora itp.

Z kolei natynkowa wtyczka kempingowa 3-fazowa wykorzystywana jest do podłączenia do tzw. sieci siłowej o dużej mocy i natężeniu 400 V. Do takiej sieci podłącza się urządzenia o dużym poborze prądu. Są to m.in. większe grille i kuchnie elektryczne, klimatyzatory czy piece, które znajdują się w niektórych przyczepach kempingowych i kamperach.

Natynkowa wtyczka kempingowa może być też wykorzystana jako punkt podłączenia wewnętrznej sieci w kamperze lub przyczepie. Montowana na ścianie pojazdu pozwala na przyłączenie zasilania z głównego źródła (np. słupka kempingowego).

Kempingowa wtyczka natynkowa — bezpieczeństwo i trwałość

Każda kempingowa wtyczka natynkowa powinna być bezpieczna, trwała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego najlepiej sprawdzają się modele wykonane z odpowiednich tworzyw sztucznych, ewentualnie z metali nierdzewnych.

Ponieważ kempingowa wtyczka natynkowa narażona jest na działanie warunków zewnętrznych, musi być odporna na korozję, wnikanie wody czy cząstek stałych, które mogłyby ją uszkodzić.

Gwarancją takiego zabezpieczenia są normy IP. Kempingowa wtyczka natynkowa powinna być opatrzona minimum norma IP44, co oznacza ochronę przed cząstkami stałymi o średnicy ponad 1 mm i przed bryzgami wody. Taka wtyczka jest zatem zabezpieczona przed piaskiem czy deszczem.

Jednak w trudnych warunkach lepiej wykorzystać kempingową wtyczkę natynkową o wyższym IP — nawet do IP65. Ta norma oznacza pełną ochronę przed cząstkami stałymi (nawet drobnym pyłem) i przed strugami wody lanymi na obudowę z dowolnego kierunku. Taka kempingowa wtyczka natynkowa sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Kempingowe wtyczki natynkowe w naszym asortymencie

Nasz sklep internetowy oferuje kempingowe wtyczki natynkowe najwyższej klasy. To produkty sprawdzone, pochodzące od uznanych producentów. Spełniają wszystkie polskie i unijne normy prawne dotyczące akcesoriów elektrycznych. Nasze kempingowe wtyczki natynkowe są więc trwałe, bezpieczne i funkcjonalne. 

Duży wybór modeli o różnej budowie i parametrach pozwala też każdemu klientowi wybrać kempingowe wtyczki natynkowe idealnie dopasowane do jego potrzeb. Mamy więc modele 1-fazowe i 3-fazowe, proste i skośne (o różnym kącie nachylenia wtyczki względem ściany).

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone