Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

Węże ogrodowe

Węże ogrodowe – podstawowy element wyposażenia każdego ogrodu

Węże ogrodowe są ważnym elementem do nawadniania terenów zielonych, szczególnie przy działkach o większej powierzchni i znacznej odległości roślin od przyłącza wody. Tego typu akcesoria ogrodowe często narażone są na oddziaływanie wielu niekorzystnych czynników, dlatego muszą być wytr...

Węże ogrodowe – podstawowy element wyposażenia każdego ogrodu

Węże ogrodowe są ważnym elementem do nawadniania terenów zielonych, szczególnie przy działkach o większej powierzchni i znacznej odległości roślin od przyłącza wody. Tego typu akcesoria ogrodowe często narażone są na oddziaływanie wielu niekorzystnych czynników, dlatego muszą być wytrzymałe i odporne m. in. na skrajne warunki pogodowe.

Profesjonalny sklep ogrodniczy to z pewnością odpowiednie miejsce, aby nabyć najwyższej jakości wąż ogrodniczy. Na rynku dostępne są różne rodzaje wężów ogrodowych. Podstawowe modele służą do tradycyjnego podlewania roślin, ale niektóre węże ogrodowe dedykowane są do budowy systemów nawadniających.

Wśród akcesoriów dodatkowych, w jakie warto wyposażyć wąż ogrodniczy, są specjalne dysze i pistolety zraszające, które zwiększają precyzję, komfort podlewania oraz oszczędzają wodę. Dla wygody użytkowania klasycznych węży do podlewania ogrodu, można zaopatrzyć się także w funkcjonalne stojaki lub bębny.

Sprawny wąż ogrodniczy to gwarancja właściwego i regularnego nawadniania roślinności w okresach największego zapotrzebowania zieleni na wodę.

Czym powinien charakteryzować się dobry wąż ogrodowy?

Wąż ogrodniczy użytkowany jest w warunkach zewnętrznych, należy więc zadbać o to, aby był on wytrzymały na działanie wielu niepożądanych czynników. Dużym zagrożeniem dla węży ogrodowych są ekstremalne temperatury. W przypadku intensywnego nasłonecznienia, powierzchnia węża może nagrzewać się nawet do +50 st. C, a w czasie wiosennych czy jesiennych przymrozów, przy gruncie temperatura spada nierzadko do -20 st. C. Kolejnym istotnym czynnikiem jest maksymalne dopuszczalne ciśnienie wody, które jest bezpieczne dla konstrukcji węża ogrodowego.

Dobrej jakości węże ogrodowe powinny być wykonane z materiału odpornego na zaginanie i skręcanie, z czym często ma się do czynienia podczas podlewania. Tworzywo, z jakiego zbudowany jest wąż ogrodniczy, musi też być wytrzymały na ścieranie – szczególnie, kiedy ma on bezpośredni kontakt z powierzchniami utwardzonymi kostką brukową, asfaltem lub wylewką betonową.

Najlepsze węże ogrodowe wykonuje się z miękkiego PVC. Materiał ten często wzmacniany jest przędzą poliestrową, a nierzadko posiada również specjalny otok tekstylny. Istotny jest też szeroki zakres temperaturowy pracy węża oraz odporność na kontakt z różnymi środkami chemicznymi stosowanymi w ogrodzie (np. nawozy, opryski).

Wąż do ogrodu i funkcjonalne akcesoria do podlewania zieleni

Aby wąż do ogrodu był bardziej funkcjonalny i efektywniej wypełniał swoje zadania w zakresie podlewania zieleni, warto dokupić szereg praktycznych akcesoriów. Węże ogrodowe wyposażone w regulowane dysze lub pistolety zraszające – pozwalają na dokładniejsze podlewanie zieleni, zwiększenie/zmniejszenie ciśnienia wody oraz dostosowanie strumienia do specyfiki danej rośliny. Ważnym argumentem przemawiającym za stosowaniem tego typu końcówek, jest także znacznie mniejsze zużycie wody.

Długi wąż do ogrodu jest wygodniejszy w obsłudze – gdy w prosty sposób można go zwijać/rozwijać, bez ryzyka poplątania. Efekt taki można uzyskać poprzez różnego rodzaju podpórki, stojaki, bębny czy uchwyty, które dodatkowo pomagają utrzymać węża w czystości. Tradycyjny wąż ogrodniczy ma zwykle ok. 50 m długości. Skrócenie węża nie jest żadnym problemem, natomiast w razie konieczności wydłużenia – przydatne bywają specjalistyczne i niezawodne (szybko)złącza. W przypadku rozległych terenów do podlewania, zlokalizowanych po różnych stronach od przyłącza wodnego, użytecznym rozwiązaniem mogą okazać się rozdzielacze, np. trójniki.

Węże ogrodowe kroplujące – do czego służą?

W sprzedaży dostępne są także specjalne węże ogrodowe kroplujące, które służą do budowy zoptymalizowanych linii nawadniających. Automatyzacja procesu nawadniania jest bardzo wygodna, ponieważ jest alternatywą dla ręcznego podlewania przy użyciu klasycznych węży czy konewki. Węże ogrodowe kroplujące znacząco ograniczają zużycie wody i zapewniają optymalne nawodnienie – o co trudno przy konwencjonalnych metodach podlewania roślin.

Linie nawadniające na bazie węży ogrodowych, często stosuje się w szklarniach i tunelach foliowych, jednak coraz powszechniej wykorzystuje się je też w tradycyjnych ogrodach. Działające punktowo węże ogrodowe kroplujące, pomagają w efektywnej uprawie roślin jadalnych oraz ozdobnych. Świetnie sprawdzają się również przy zasilaniu wodą żywopłotów, rabat, przydomowego warzywniaka czy sadu.

Jak należy dbać o węże ogrodowe?

Właściwe użytkowanie i przechowywanie – sprawia, że dobrej klasy węże ogrodowe będą służyć przez wiele lat. Najistotniejszym zabiegiem, pozwalającym utrzymać wąż ogrodniczy w odpowiednim stanie technicznym, jest zwijanie go po każdym użyciu. Brak kontaktu z podłożem, ogranicza ryzyko przetarcia oraz uszkodzenia przez inne sprzęty (np. kosiarkę) lub zwierzęta (przegryzienie). Zwijanie ułatwia też ponowne użycie węża oraz powoduje usunięcie zalegającej wewnątrz wody, która może ulec zamrożeniu bądź stać się siedliskiem dla rozwoju różnych mikroorganizmów. Węże ogrodowe bezwzględnie powinny być zwijane i zabezpieczane w pomieszczeniach przed nastaniem sezonu zimowego.

Więcej

Węże ogrodowe 

Jest 130 produktów.

Podkategorie

Wózki na wąż ogrodowy

Funkcjonalne wózki na wąż ogrodowy do zadań specjalnych

Funkcjonalne wózki na wąż ogrodowy to sprzęt, który przyda się nie tylko w rozległym ogrodzie czy na działce, ale także podczas innych przydomowych prac. Aby wózek na wąż prawidłowo wypełniał swoje zadania, warto wybrać branżowy sklep ogrodniczy, w którym można liczyć na produkt najwyższej jakości. Solidne wózki na wąż ogrodowy to gwarancja dłuższej i bezproblemowej eksploatacji, dlatego należy stawiać na sprawdzone rozwiązania. Najlepsze wózki na wąż ogrodowy wyposażone są w mechanizmy ułatwiające zwijanie/rozwijanie mobilnej instalacji do nawadniania oraz posiadają szereg funkcjonalnych akcesoriów.

Wózki na wąż ogrodowy przedłużają również żywotność węża do podlewania, bowiem w dużej mierze separują go od kontaktu z podłożem, na którym istnieje większe ryzyko uszkodzenia mechanicznego (ścieranie, przecięcie, przegryzienie). Zwinięty wąż ogrodowy w mniejszym stopniu narażony jest na działanie ekstremalnych warunków pogodowych (temperatura, promienie UV). Wózki na wąż ogrodowy w naturalny sposób pozwalają na usunięcie wody z węża, która przy kontakcie z gruntem mogłaby zamarzać i uszkadzać strukturę tworzywa, z jakiego jest wykonany.

Wózek na wąż ogrodowy – kiedy i gdzie się sprawdzi?

Wbrew pozorom, wózek na wąż ogrodowy sprawdzi się nie tylko na terenach zielonych o dużej powierzchni. Wózki na wąż z bębnem, umożliwiają komfortowe rozwinięcie pożądanej długości węża, dlatego doskonale sprawdzą się też w mniejszych ogródkach czy na działkach. Wózek na wąż ogrodowy to także dobra opcja w trakcie czyszczenia i spłukiwania podjazdu albo placu z kostki brukowej. Utwardzona powierzchnia podwyższa ryzyko uszkodzenia wierzchniej warstwy węża ogrodowego, ale wózek na wąż ogrodowy minimalizuje tego typu zagrożenie.

Podczas rozległych terenów do podlewania, wózek na wąż ogrodowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Sukcesywne rozwijanie zmniejsza tendencję do powstawania załamań i pętli, które mogłyby nadwątlić strukturę węża, a na pewno utrudnić sprawne podlewanie. Możliwość łatwego zwijania naddatku węża za pomocą praktycznej korby, w jaką wyposażony jest każdy wózek na wąż – pomaga utrzymać w czystości dłonie i ubranie osoby podlewającej. Duże powierzchnie do nawadniania – wymaga zwykle kilkudziesięciu metrów węża ogrodowego. Taka długość sprawia, że jest on bardzo ciężki i nieporęczny, jednak wózek na wąż ogrodowy skutecznie likwiduje ten problem.

Czym powinien charakteryzować się dobry wózek do węża ogrodowego?

Dobrej klasy wózek do węża ogrodowego powinien cechować się solidną i stabilną konstrukcją. Transport mobilnej instalacji nawadniającej – odbywa się najczęściej po nierównym podłożu, co rodzi ryzyko uszkodzenia/deformacji wózka. Porządny wózek do węża ogrodowego powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, zabezpieczonego przed korozją.

Głównym elementem, w jaki wyposażony jest każdy wózek do węża ogrodowego – jest bęben. Powinien on być równie wytrzymały i solidnie osadzony, ponieważ zwinięty wąż ogrodowy bywa bardzo ciężki. Standardowy wózek do węża ogrodowego przeznaczony jest do przechowywania i transportu ok. 50-60 m węża o średnicy 1/2 cala.

Ergonomiczna rączka/korba, która pozwala na sprawne i szybkie nawijanie węża na bęben – to kolejna zaleta dobrej jakości wózka. Ważnym atutem są też duże, lekko kręcące się koła z bieżnikiem, który zapobiega niekontrolowanym uślizgom na mokrej nawierzchni.

Wózek do węża ogrodowego posiada zazwyczaj specjalną prowadnicę, która ułatwia zwijanie długiego węża. Uchwyt powleczony miękkim i antypoślizgowym materiałem – to z kolei lepszy komfort przy transporcie wózka.

Wózki na węże ogrodowe wraz z funkcjonalnymi akcesoriami

Nasze wózki na węże ogrodowe dostępne są również w zestawach z funkcjonalnymi akcesoriami. Z wózkami sprzedawane są przyłącza na kran z opcjonalnym adapterem, umożliwiającym założenie redukcji – w zależności o średnicy węża. Niektóre wózki na węże ogrodowe posiadają zintegrowane obrotowe podłączenie przyłącza, dzięki któremu wąż ogrodowy nie skręca się przy rozwijaniu oraz zwijaniu. Wózki na węże ogrodowe mają także w komplecie tradycyjne oraz praktyczne szybkozłącze „ze stopem”, a także prostą, regulowaną dyszę zraszającą.

Wszystkie wózki na węże ogrodowe posiadają metalową stopkę, która umożliwia swobodne ustawienie sprzętu na płaskiej powierzchni. Część modeli wyposażona została w wysuwaną rączkę/uchwyt (regulacja wysokości), dzięki czemu wózek na wąż z łatwością można dopasować do wzrostu użytkownika. Jeśli w zestawie z wózkiem znajduje się wąż ogrodowy, to Preis zone zadbał o jego najwyższy standard, czyli kilkuwarstwowy model z dodatkowym oplotem dla podwyższenia wytrzymałości na duże ciśnienie wody.

Węże ogrodowe na bębnie

Wąż ogrodowy na bębnie – wygodne i kompleksowe rozwiązanie dla posiadaczy ogrodów

Kompaktowy wąż ogrodowy na bębnie to jedno z najwygodniejszych rozwiązań w zakresie jednoczesnego podlewania roślinności oraz ochrony podatnego na uszkodzenia przewodu wodnego. Wśród propozycji, jakie ma dla posiadaczy terenów zielonych sklep ogrodniczy Preis zone – jest m. in. innowacyjny wąż ogrodowy na bębnie w pełnej obudowie. Taki sposób zabezpieczenia węża, gwarantuje mu pełną ochronę przed ewentualnymi skutkami mechanicznego uszkodzenia oraz niekorzystnego działania czynników pogodowych.

Nowoczesny wąż ogrodowy na bębnie umożliwia zarówno swobodne przenoszenie zestawu w obrębie zieleni, jak też jego komfortowe zamocowanie na ścianie budynku, w pobliżu przyłącza wody. Konstrukcja i obudowa całego zestawu jest bardzo wytrzymała, a tworzywo odporne na duże wahania temperatury oraz promienie UV.

Wąż ogrodowy na bębnie nie posiada korby zwijającej, ponieważ zestaw wyposażony został w automatyczny mechanizm rolujący przewód. Zestaw dedykowany jest głównie do podlewania połaci zieleni o niewielkiej powierzchni oraz średniej wielkości ogrodów, z uwagi na ograniczoną długość węża (ok. 20 m), jaki mieści się w obudowie. Zasięg można jednak w prosty sposób zwiększyć – poprzez zastosowanie węża przyłączeniowego o pożądanej długości oraz wykorzystując ciśnienie generowane przez wysokiej klasy dyszę zraszającą. Zestaw zakupiony w naszym e-sklepie, zawiera wąż ogrodowy na bębnie oraz komplet niezbędnej armatury.

Co wyróżnia dobrej klasy węże ogrodowe na bębnie?

Węże ogrodowe na bębnie z reguły wykorzystywane są przez większą część roku, a intensywna eksploatacja zawsze wymaga solidności i najwyższej jakości produktu. Węże ogrodowe są podatne na różne mechaniczne uszkodzenia, dlatego wybór modelu bębna w obudowie – jest z pewnością dobrym rozwiązaniem. Warto też stawiać na sprawdzonych i renomowanych producentów (np. Bradas), którzy gwarantują niezawodność automatycznego mechanizmu zwijania. Awaria tego elementu w bębnach gorszej jakości, może spowodować blokadę wysunięcia/zwijania węża i konieczność ingerencji w obudowę.

Najlepsze węże ogrodowe na bębnie z automatyką, posiadają także funkcję łatwego blokowania węża na pożądanej długości oraz system spowalniający zwijanie przewodu wodnego. Profesjonalne zestawy zawierają wszystkie elementy, dzięki którym bez problemu można zmontować instalację i rozpocząć użytkowanie bezpośrednio po zakupie. Dobre węże ogrodowe na bębnie umożliwiają zarówno ręczy transport, jak i montaż naścienny w okolicach przyłącza wody. Wąż na bębnie zamocowany na ścianie budynku, powinien posiadać także uchwyt obrotowy, ułatwiający swobodne przemieszczanie się w różnych kierunkach.

Wąż ogrodowy zwijany na bębnie – wygoda i pełna ochrona dla przewodu do podlewania

Wąż ogrodowy zwijany na bębnie z funkcją automatycznego rolowania – sprzyja wygodzie użytkowania, bowiem nie wykazuje on tendencji do uciążliwego skręcania się. Sprawny mechanizm zwijania i rozwijania – powoduje, że z wężem nie trzeba się mocować, co zazwyczaj wiązało się z pobrudzeniem dłoni oraz odzieży. Wąż ogrodowy zwijany na bębnie nie zwija się i nie załamuje, dzięki czemu utrzymuje ciągle zadane ciśnienie wody, a tworzywo dłużej zachowuje swoje parametry w zakresie wytrzymałości.

Wąż ogrodowy zwijany na bębnie to większa żywotność całego mobilnego zestawu do nawadniania zieleni i mniejsze ryzyko uszkodzenia przewodu przez kosiarkę, zwierzę czy ekstremalną temperaturę. Wąż ogrodowy zwijany na bębnie to również minimalne ryzyko przetarcia dla przewodu w trakcie prac porządkowych przy oczyszczaniu z błota podjazdu albo chodnika z kostki brukowej. Brak zalegającej w wężu wody, gdy jest on nawinięty na bęben – uniemożliwia rozwój glonów czy zamarznięcie, które mogłoby uszkodzić strukturę przewodu.

Funkcjonalny wąż na bębnie i akcesoria towarzyszące

Automatyczny wąż na bębnie, dostępny w naszym internetowym sklepie, ma w komplecie dodatkową armaturę, umożliwiającą prawidłowe podłączenie i zwiększającą funkcjonalność zestawu. Wraz z wężem na bębnie, dodany został 2-metrowy przewód przyłączeniowy, 1/2-calowe szybkozłącza (w tym z praktyczną funkcją „stop”) oraz przyłącze na kran. Oprócz tego, zestaw wyposażony jest w prostą dyszę regulującą typ zraszania/strumienia oraz ciśnienie wody. Węże na bębnie w obudowie, to nowoczesne rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy ogrodów, którzy cenią sobie połączenie wartości użytkowych z estetyką.

Węże wodne

Węże do podlewania ogrodu o zróżnicowanym spektrum zastosowania

Węże do podlewania ogrodu to podstawowy element do budowy systemu nawadniania przydomowego ogródka, upraw na działce, sadu, szklarni czy mniejszych enklaw zieleni, np. na tarasach. Tradycyjne węże do wody mogą swobodnie leżeć na podłożu, ale dobrym sposobem jest dokupienie bębna, wózka, stojaka lub uchwytów, co poprawia komfort i ochronę przewodów.

Dobrze zaopatrzony sklep ogrodniczy ma w swoim asortymencie węże do podlewania ogrodu o zróżnicowanych parametrach i szerokim spektrum zastosowania. Wszystkie węże charakteryzuje ponadprzeciętna wytrzymałość na wysokie ciśnienie, zginanie oraz oddziaływanie ekstremalnych temperatur. Węże do podlewania ogrodu można podzielić na tradycyjne modele oraz przewody nawadniające, które na całej swej powierzchni przepuszczają minimalną ilość wilgoci (węże pocące, kroplące).

Profesjonalne węże do podlewania ogrodu nie wydzielają do gleby szkodliwych substancji, a także są ekonomiczne, ponieważ pozwalają zaoszczędzić nawet do 80 proc. wody! Właściwa eksploatacja węży do podlewania – sprawia, że mogą one służyć bezawaryjnie przez długie lata. Niektóre modele wyposażone zostały w dodatkowe, funkcjonalne akcesoria i niezbędną do podłączenia armaturę.

Czym cechuje się solidny wąż do podlewania ogrodu?

Każdy solidny wąż do podlewania ogrodu cechuje się wzmocnioną strukturą, co znacznie podwyższa żywotność przewodu wodnego. Zwykle nasze węże do wody posiadają 3 warstwy, ale sprzedajemy też modele 5-warstwowe o różnej funkcjonalności. Oprócz zbrojenia w postaci oplotu krzyżowego z włókna syntetycznego, dobry wąż do podlewania ogrodu wykonany jest z elastycznego tworzywa PVC, odpornego na promieniowanie ultrafioletowe. Innowacją jest specjalna warstwa wewnętrzna, zapobiegająca osadzaniu się i rozwojowi w wężu glonów – ograniczających drożność przewodu oraz niosących ryzyko zatrucia roślin.

Wierzchnia warstwa, w jaką zaopatrzony jest solidnej klasy wąż do podlewania ogrodu, powinna być odporna na ścieranie (np. przy kontakcie z szorstkim podłożem) czy przegryzienie (pies, gryzonie). Optymalna miękkość i elastyczność węża – to mniejsze ryzyko mechanicznego uszkodzenia przewodu podczas skręcana i wyginania. Wąż do podlewania ogrodu musi także posiadać szeroki zakres temperaturowy pracy, szczególnie jeśli w sezonie nie jest zwijany i zabezpieczany w pomieszczeniu technicznym. Warto również pamiętać, że wąż ogrodowy o jasnej kolorystyce (np. srebrnej, żółtej) – wykazuje mniejszą tendencję do absorbcji promieni słonecznych i nagrzewania się.

Węże do podlewania – rodzaje specjalistycznych przewodów wodnych do ogrodu

W przypadku klasycznych przewodów wodnych, węże do podlewania różnią się m. in. średnicą, długością, ilością warstw, elastycznością itp. parametrami. Z reguły spotykane są węże do wody o średnicy 1/2 i 3/4 cala oraz odcinkach o długości 50 m, które można łączyć ze sobą (przedłużać) za pośrednictwem szybkozłączy. Najlepsze modele wyposażone są w unikalną technologię NTS, która zapobiega uciążliwemu skręcaniu się węża w trakcie podlewania, gwarantując stały strumień wody.

Zupełnie inną kategorią są tzw. pocące węże do podlewania. Tego rodzaju wąż do wody może zostać przedłużony do ok. 60 m i służy nawadnianiu roślin poprzez zjawisko „pocenia się”, czyli równomiernego przepuszczaniu kropli wody na całym swoim odcinku. Jest to bardzo zrównoważony system podlewania, bowiem zapewnia roślinności optymalną wilgotność, bez ryzyka tzw. „przelania”, które w skrajnym wypadku może zainicjować proces gnicia. Co ciekawe, pocące węże do podlewania są bardzo ekonomiczne, ponieważ pomagają zaoszczędzić nawet do 80 proc. wody.

Węże nawadniające pocące lub kroplujące wykonywane są głównie z gumy i można układać bezpośrednio na gruncie – wzdłuż rabat albo umieścić pod powierzchnią ziemi (na głębokości 10-20 cm). Takie węże do podlewania można też przykrywać korą drzewną.

Jaki wąż do podlewania roślin wybrać?

Posiadacze ogrodów i działek rekreacyjnych, mogą wybrać wąż do podlewania zraszający, kroplujący lub pocący. O tym, jaki wąż do wody wybrać najlepiej, decydują różne czynniki, m. in. rodzaj roślin, obszar do nawodnienia, skłonność do oszczędzania oraz wygody.

Należy zwrócić uwagę, iż tradycyjne zraszanie możliwe jest praktycznie wyłącznie wczesnym ranem bądź wieczorem. Nie należy zraszać roślin w ciągu dnia, szczególnie w czasie intensywnego nasłonecznienia, ponieważ krople wody działają niczym soczewki i mogą poparzyć liście, zniszczyć owoce czy kwiaty. Zraszający wąż do podlewania, zaburza też naturalne bytowanie pożytecznych dla ogrodu owadów oraz nie pozwala na optymalne dostarczenie wody dla różnych grup roślin.

W przypadku węży kroplujących – z metrowego odcinka wydostaje się ok. 1,5 litra wody. Tego typu system jest więc wysoko wydajny i dedykowany dla roślinności o większych potrzebach w zakresie nawodnienia. Pocący wąż do podlewania wykonany jest z półprzepuszczalnej, bezotworowej tkaniny, a powstające na jego powierzchni kropelki są bardzo małe. Ten sposób nawadniania jest bardziej równomierny, niż kroplujący i sugeruje się go dla roślinności rosnącej w skupisku, jak np. żywopłot, kwiatowy rabatowe, gatunki na skalniak czy warzywnik.

Bębny na wąż ogrodowy

Bęben na wąż ogrodowy – komfort użytkowania i ochrona mobilnej instalacji zraszającej

Wolnostojący bęben na wąż ogrodowy to prosty sposób na komfortowe podlewanie terenów zielonych oraz bezpieczne przechowywanie mobilnej instalacji zraszającej. Od funkcjonalnego bębna zależy komfort użytkowania i ochrona podatnego na uszkodzenia węża, dlatego na zakup tego produktu warto wybrać profesjonalny sklep ogrodniczy. Poręczny i lekki bęben na wąż ogrodowy jest łatwy do przenoszenia, a jego wytrzymała konstrukcja – gwarantuje bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

Uniwersalny bęben na wąż ogrodowy wyposażony jest w ergonomiczną korbę do zwijania i umożliwia wybór dowolnej średnicy węża. Standardowe modele, jakie dostępne są w Preis zone, pomieszczą ok. 50 m węża ogrodowego o najpopularniejszej średnicy 1/2 cala. Optymalny rozstaw metalowych nóżek stojaka, na jakim osadzony jest bęben na wąż ogrodowy – sprawia, że jest on bardzo stabilny i nie przewraca się łatwo podczas rozwijania.

Bęben na wąż ogrodowy świetnie sprawdza się w przypadku małych i średnich ogrodów, tarasów i działek, ale nadaje się także do podlewania roślinności na bardziej rozległym terenie. Niewielka kubatura funkcjonalnego bębna – powoduje, że do jego przechowywania nie potrzeba zbyt wiele wolnego miejsca.

Bębny na węże ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego modelu?

Ogrody wymagają podlewania przez większą część roku, dlatego osprzęt do nawadniania, w tym bębny na węże ogrodowe – narażone są na intensywnie użytkowane. Zwiększona eksploatacja wymaga zastosowania sprzętu o podwyższonej wytrzymałości na mechaniczne uszkodzenia oraz wpływ innych niekorzystnych czynników. Bębny na węże ogrodowe mają bezpośredni kontakt z podłożem, nierzadko wilgotnym, stąd istotną kwestią jest wybór stojaka odpowiednio zabezpieczonego przed korozją.

Trwałość materiałów, z jakich wykonuje się bębny na wąż ogrodowy, przekłada się na ich żywotność. Warto pamiętać o wyborze bębna wykonanego z tworzywa odpornego na działanie promieni UV, które potrafią uszkodzić strukturę i wytrzymałość gorszych materiałów. Ważnym elementem, w jaki powinny być zaopatrzone dobrej klasy bębny na węże ogrodowe, jest ergonomiczna korba z niezawodnym mechanizmem zwijania. Płynne działanie korby ułatwia nawinięcie długiego węża na bęben bez uczucia zmęczenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest specjalny uchwyt na końcówkę/dyszę zraszającą, umieszczony na stojaku bębna. Taka opcja sprawia, że dysza nie ulegnie uszkodzeniu (nastąpnięcie, ścieranie) ani zatkaniu przy kontakcie z sypkim podłożem (ziemia, piasek). Dobre bębny na węże ogrodowe posiadają też obrotowe podłączenie przyłącza, które zapobiega uciążliwemu skręcaniu się węża. Zginanie się węża, który nie jest nawinięty na bęben, może doprowadzić do mikrouszkodzeń w jego strukturze, które skracają żywotność przewodu wodnego.

Dlaczego bęben na wąż to praktyczne rozwiązanie nie tylko dla posiadacza ogrodu?

Bęben na wąż to przede wszystkim poprawa komfortu rozwijania instalacji i podlewania, a także odpowiednie zabezpieczenie dla nieużytkowanego w danym momencie węża. Wszystkie swobodnie leżące na podłożu węże ogrodowe – narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia. Niezabezpieczony wąż ogrodniczy może zostać przecięty przez talerz kosiarki, przegryziony przez niesfornego psa albo przetarty na szorstkiej powierzchni kostki betonowej. Bęben na wąż pozwala szybko zwinąć przewód i zapobiec niepożądanemu oddziaływaniu na niego ekstremalnej temperatury (silne nagrzewanie lub zamarznięcie wody).

Zrolowanie węża ogrodowego ułatwia usunięcie z jego wnętrza pozostałej po podlewaniu wody, która sprzyja rozwojowi chorobotwórczych organizmów, np. glonów, alg. Węże używane są również do spłukiwania i czyszczenia utwardzonych podjazdów czy chodników. Bęben na wąż – to mniejsze ryzyko przetarcia przewodu podczas przesuwania nim po chropowatej nawierzchni. Lekkie bębny na wąż nie zajmują wiele miejsca, bez trudu zmieszczą się w garażu czy innym pomieszczeniu gospodarczym, można je również podwiesić na ścianie. Kompaktowy bęben na wąż to funkcjonalne rozwiązanie dla każdego posiadacza ogrodu, działki czy przydomowych klombów.

na stronę
0 Recenzja (e)

Zestaw WHITE SILVER PLUS 20m wąż ogrodowy + 3 szybkozłączki 1/2" + 1 szybkozłączka ze stopem 1/2" + dysza prosta + 2x przyłącze na kran 3/4" + przyłącze na kran z redukcją 3/4" - 1/2"

219,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zestaw z bębnem automatycznym LIME LINE 1/2" 20m BRADAS: automatyczny bęben, wąż ogrodowy 1/2" 20m, dysza prosta regulowana, szybkozłącze 1/2" z hamulcem, szybkozłącze 1/2", przyłącze na kran 1" - 3/4", wąż przyłączeniowy 2m

375,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zestaw WHITE SILVER PLUS 50m wąż ogrodowy + 3 szybkozłączki 1/2" + 1 szybkozłączka ze stopem 1/2" + dysza prosta + 2x przyłącze na kran 3/4" + przyłącze na kran z redukcją 3/4" - 1/2"

310,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zestaw WHITE SILVER PLUS 30m wąż ogrodowy + 3 szybkozłączki 1/2" + 1 szybkozłączka ze stopem 1/2" + dysza prosta + 2x przyłącze na kran 3/4" + przyłącze na kran z redukcją 3/4" - 1/2"

259,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

5-cio warstwowy wąż ogrodowy 1/2" 20m NTS WHITE SILVER WWS1/220 BRADAS 5335

84,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

3 warstwowy wąż ogrodowy SPRINT 3/4" 50m WFS3/450 BRADAS

93,89 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Pistolet 7-funkcyjny WHITE LINE Water Click 

31,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Dziecięcy zestaw do podlewania BLACK LINE Bradas

17,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Dysza zraszająca regulowana BLACK LINE Bradas ECO-PWB4710L

3,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Dysza zraszająca regulowana WHITE LINE BRADAS 2908

1,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Wąż ogrodowy 1/2" 30m WHITE LINE WWL1/230 5 warstw BRADAS 5649

95,90 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Wąż ogrodowy 1/2" 50m WHITE LINE WWL1/250 5 warstw BRADAS 5656

155,90 zł
W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 130 elementów

Przejdź do góry