Przenośne wtyczki kempingowe

(3 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 3 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Przenośne wtyczki do przyczepy kempingowej

Oferujemy przenośne wtyczki do przyczepy kempingowej. To akcesoria potrzebne do podłączenia przyczepy lub kampera (ale też np. łodzi czy innego sprzętu) do sieci elektrycznej.

W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju przenośne wtyczki do przyczepy kempingowej. Mamy modele 1-fazowe (do sieci o napięciu 230 V) i 3-fazowe (do sieci o napięciu 400 V, czyli tzw. “siły”).

Nasz sklep internetowy oferuje wyłącznie wysokiej jakości przenośne wtyczki do przyczepy kempingowej. Pochodzą one od znanych i cenionych producentów, są funkcjonalne, trwałe i bezpieczne. Wszystkie przenośne wtyczki kempingowe opatrzone są odpowiednimi certyfikatami, które potwierdzają zgodność z normami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej.

Przenośna wtyczka do przyczepy kempingowej — jaką wybrać?

Przenośna wtyczka do przyczepy kempingowej pozwala na zasilenie przyczepy lub kampera na polu kempingowym. Wykorzystać ją można także do podłączenia łodzi na przystani czy innych pojazdów i urządzeń.

Ważne jest jednak, by przenośna wtyczka do przyczepy kempingowej była odpowiednio dobrana. Uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na typ wtyczki.

1-fazowe przenośne wtyczki do przyczepy kempingowej pozwalają na podłączenie do tradycyjnej sieci 1-fazowej o napięciu 230 V. Z takiego prądu korzystamy też w domach do zasilania źródeł światła, sprzętu AGD i RTV.

Przenośna wtyczka do przyczepy kempingowej tego typu umożliwia zatem zasilanie ładowarek do telefonów, laptopów, małych kuchenek elektrycznych, sprzętu audio-video itd.

Bardziej specjalistyczne przyczepy kempingowe i kampery mogą wymagać podłączenia do sieci 3-fazowej (tzw. siły). Taka sieć pozwala na zasilenie urządzeń wykazujących duży pobór prądu. 3-fazowa przenośna wtyczka kempingowa będzie więc niezbędna, aby uruchomić m.in. duże grille i kuchnie elektryczne, klimatyzatory czy piece.

Przenośne wtyczki kempingowe — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wybierając przenośne wtyczki kempingowe, uwagę warto zwrócić nie tylko na typ akcesorium, ale też na jego trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo.

Przenośne wtyczki kempingowe (i inne akcesoria elektryczne) powinny spełniać normy określone w prawie polskim i unijnym. Normy te dotyczą kwestii bezpieczeństwa (np. ochrony przepięciowej), kompatybilności z innymi akcesoriami i urządzeniami czy funkcjonalności. Absolutnym minimum są więc certyfikaty EAC i CE, bez których produkt nie może być dopuszczony do sprzedaży.

Trzeba też pamiętać, że przenośne wtyczki kempingowe często wykorzystywane są na zewnątrz — do podłączenia przyczepy lub kampera do źródła zasilania, np. słupka kempingowego. W związku z tym muszą być odporne na warunki atmosferyczne.

Ochronę przed korozją zapewniają odpowiednie materiały konstrukcyjne — dobrej jakości tworzywa sztuczne lub metale nierdzewne. Dodatkowo warto zadbać o ochronę przed cząstkami stałymi i wodą, co określa norma IP.

Absolutnym minimum dla przenośnej wtyczki kempingowej jest IP44, czyli ochrona przed cząstkami stałymi o średnicy ponad 1 mm i przed bryzgami wody. To zabezpiecza akcesorium przed piaskiem i lekkim deszczem.

W trudnych warunkach i przy bardzo złej pogodzie lepiej sprawdzi się przenośna wtyczka kempingowa z wyższym IP. Najlepiej zabezpieczone akcesoria tego rodzaju opatrzone są normą IP65, która gwarantuje pełną ochronę przed cząstkami stałymi (nawet drobnym pyłem) i strugami wody lanymi z dowolnego kierunku.

Uwagę warto zwrócić też na sposób podłączenia wtyczki do gniazda. Przyda się tu zacisk śrubowy, który zapewni sztywne i trwałe mocowanie. Warto też wybierać przenośne wtyczki kempingowe z niklowanymi wtykami — to nie tylko gwarancja ochrony przed korozją, ale też dobrego przewodzenia.

Przenośna wtyczka kempingowa

Przenośna wtyczka kempingowa musi być funkcjonalna, trwała, odporna na warunki atmosferyczne i bezpieczna. Powinna być kompatybilna z siecią, do jakiej ma być przyłączona i sprzętem, który ma zasilać.

Zapewniamy więc duży wybór akcesoriów o różnych parametrach, dzięki czemu znajdzie się u nas przenośna wtyczka kempingowa dopasowana do potrzeb każdego klienta.

Każda przenośna wtyczka kempingowa w naszym asortymencie jest wysokiej jakości. Oferujemy produkty wykonane z dobrej jakości materiałów i w staranny sposób. Pochodzą one od producentów cieszących się dużym uznaniem konsumentów.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone