Kratki trawnikowe

(2 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

15,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 2 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

15,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Kratki trawnikowe - Preis-Zone

Kratki trawnikowe -stabilizacja, utwardzenie i wzmocnienie nawierzchni

Oferujemy kratki trawnikowe umożliwiające stabilizację, utwardzenie i wzmocnienie nawierzchni pokrytych ziemią, kruszywem lub innymi materiałami sypkimi.

Zgodnie z nazwą kratki trawnikowe przeważnie stosuje się na trawniki, jednak wypełniać można je także żwirem, kamieniami, piaskiem i innymi materiałami. Wykorzystuje się je zatem do utwardzania rozmaitych nawierzchni, drenażu, aranżacji ścieżek, dróżek, podjazdów i innych przestrzeni w ogrodach lub na działkach.

W naszym asortymencie dostępne są kratki trawnikowe o różnych parametrach — odmiennym kształcie i wielkości oczek, różnej wysokości i grubości ścianek, a co za tym idzie, o odmiennej wytrzymałości na obciążenia. Kratki trawnikowe wykonane są z tworzyw sztucznych, często pochodzących z recyklingu. Są to materiały trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak i na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz czynniki chemiczne.

Dostępne w naszej ofercie kratki trawnikowe pochodzą od renomowanych producentów, co gwarantuje ich najwyższą jakość. Zapewniamy duży wybór modeli o odmiennych parametrach, co pozwala łatwo dobrać kratki trawnikowe odpowiednie do konkretnych zastosowań, warunków i wymagań klienta.

Kratka trawnikowa

Kratka trawnikowa ma liczne zastosowania w aranżacji ogrodów, działek rekreacyjnych i innych terenów — tak prywatnych, jak i komercyjnych czy publicznych.

Najczęściej kratka trawnikowa stosowana jest do tworzenia przepuszczalnych, biologicznie czynnych, a jednocześnie stabilnych i utwardzonych nawierzchni. Ponieważ zapewnia przepuszczalność wody, wykorzystywana jest pod trawniki, szczególnie w miejscach ruchu pieszego. Pozwala bowiem na skuteczne zabezpieczenie trawnika przed zniszczeniem i zadeptaniem.

Kratka trawnikowa może być jednak stosowana również do stabilizowania nawierzchni z kruszywa, kamyków, żwiru i innych materiałów sypkich. Doskonale zapobiega roznoszeniu takich materiałów poza wyznaczone obszary i pozwala uniknąć efektu koleinowania. Ponadto kratka trawnikowa pozwala na skuteczne odprowadzenie wody, dzięki czemu świetnie spisuje się przy budowie drenażu — np. wokół domu, na podjazdach, drogach dojazdowych itp.

Dobrze dobrana kratka trawnikowa to również doskonały sposób na wzmocnienie nasypów, skarp oraz brzegów przy oczkach wodnych. Do tych celów stosuje się głównie kratki trawnikowe o dużych oczkach, w których mogą rosnąć większe rośliny z silniej rozbudowanym systemem korzeniowym.

Kratka trawnikowa to zatem bardzo praktyczne akcesorium o wielu zastosowaniach. Przyda się każdemu, kto szuka sposobu na estetyczną i funkcjonalną aranżację ogrodu lub działki.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone