Darmowa dostawa od 450,00 zł

STOJAKI DO ROZDZIELNIC

( ilość produktów: 5 )

Stojaki do rozdzielnic — akcesoria do bezpiecznego, stabilnego montażu rozdzielnicy

Oferujemy wysokiej klasy stojaki do rozdzielnic elektrycznych. To akcesoria pozwalające na montaż, podtrzymanie i stabilizację rozdzielnicy w różnych miejscach i warunkach. Sprawdź, jakie stojaki na rozdzielnice budowlane są dostępne, co je charakteryzuje i jak wybrać model dopasowany do własnych potrzeb!

Stojaki na rozdzielnice elektryczne — czym są i do czego służą?

Stojaki do rozdzielnic elektrycznych to konstrukcje zaprojektowane specjalnie do montażu i utrzymania rozdzielnic oraz innych urządzeń elektrycznych na zewnątrz budynków lub w innych miejscach, gdzie istnieje potrzeba ochrony przed warunkami atmosferycznymi lub mechanicznymi. Służą one jako podstawa lub stelaż podtrzymujący skrzynki rozdzielcze.

Właściwie dobrany stojak do rozdzielnicy pozwala m.in. na podniesienie skrzynki ponad poziom podłoża, dzięki czemu urządzenie jest lepiej chronione przed zalaniem. Wiele stojaków ma także daszki zabezpieczające przed opadami, jak i zachlapaniem materiałami budowlanymi, środkami chemicznymi itp.

Bezpieczeństwo użytkowników jest kluczowym elementem przy projektowaniu i instalacji stojaków do rozdzielnic elektrycznych. Dlatego muszą one spełniać określone normy bezpieczeństwa, aby zapobiec wypadkom elektrycznym. Mogą być wyposażone w specjalne uchwyty lub osłony, aby chronić użytkowników przed porażeniem prądem.

Właściwie dobrany stojak do rozdzielnicy elektrycznej poprawia więc bezpieczeństwo użytkowników sieci i zwiększa jej trwałość. Pozwala lepiej zabezpieczyć eRBetkę przed uszkodzeniami, jak i szkodliwymi czynnikami środowiskowymi.

Stojak na rozdzielnicę budowlaną może zapewniać też dodatkowe funkcjonalności — np. łatwiejszy transport eRBetki, miejsce na kable, przedłużacze czy rozmaite akcesoria elektryczne w postaci uchwytów, półek, a nawet szuflad i szafek.

Rozdzielnica budowlana — stojak i jego funkcje

Rozdzielnica elektryczna jest istotnym elementem każdej instalacji elektrycznej. Pełni ona wiele ważnych funkcji związanych z bezpieczeństwem i funkcjonalnością instalacji.

Każda rozdzielnica budowlana zawiera odpowiednie systemy pozwalające na rozdzielanie energii. Służące temu bloki rozdzielczelistwy zaciskowe N + PEszyny zbiorcze i listwy zaciskowe na szyny, a także bezpieczniki i inne systemy wrażliwe lub niebezpieczne muszą być jednak izolowane przed dostępem osób, uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami środowiskowymi.

Odpowiednia obudowa rozdzielnicy pozwala zatem ochronić zawartość eRBetki, zapewniając bezawaryjne działanie sieci. Za to bezpieczeństwo odpowiada jednak nie tylko sama rozdzielnica budowlana — stojak także może tu odgrywać istotną rolę.

Właściwie dobrany stojak do rozdzielnicy zapewnia bowiem stabilne i pewne mocowanie urządzenia. Warto przy tym zaznaczyć, że dostępne są zarówno stojaki do rozdzielnic stacjonarnych, jak i mobilne stojaki na rozdzielnice przenośne.

Pierwsze montuje się zazwyczaj do ścian i słupów z pomocą odpowiednich śrub, kołków czy wkrętów. Drugie są natomiast przenośne — wyposaża się je w wygodne (i izolowane) uchwyty, a nawet kółka.

Ciekawą opcją są też stojaki na rozdzielnice budowlane do montażu na rusztowaniach. To urządzenia wyjątkowo użyteczne przy pracach na wysokościach — np. przy ociepleniach, tynkowaniu, malowaniu czy czyszczeniu elewacji itp. Możliwość montażu na rusztowaniu daje łatwy i bezpieczny dostęp do zasilania bezpośrednio w miejscu pracy.

Istotną funkcją stojaków do rozdzielnic jest też ułatwienie dostępu do eRBetki. Pozwala to na bezpieczne i wygodne prace konserwacyjne, naprawy czy wymianę komponentów w rozdzielnicach modułowych

Stojaki na rozdzielnice — funkcje dodatkowe

Podobnie jak sama rozdzielnica budowlana — stojak także może oferować rozmaite funkcje dodatkowe.

Uwagę warto zwrócić np. na stojaki do rozdzielnic z daszkiem. Ten prosty element jest bardzo użyteczny, ponieważ doskonale zabezpiecza eRBetkę nie tylko przed opadami, ale również przed odpryskami materiałów budowlanych, jak i rozmaitych środków i substancji chemicznych stosowanych w warsztatach, zakładach przemysłowych i innych miejscach pracy.

Bardzo praktyczne są też stojaki do rozdzielnic z półkami, uchwytami na kable, a nawet szufladami czy szafkami. Takie elementy pozwalają na bezpieczne przechowywanie i organizację różnych akcesoriów elektrycznych, przedłużaczy czy konkretnych elektronarzędzi.

Niektóre stojaki do rozdzielnic budowlanych wyposaża się także w osłony. Zapewniają one dodatkową barierę między otoczeniem i eRBetką, chroniąc przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami szkodliwymi.

Wysoka funkcjonalność, a także liczne opcje dodatkowe sprawiają, że stojaki do rozdzielnic znajdują zastosowanie w różnych miejscach, takich jak tereny przemysłowe, budynki komercyjne, obiekty użyteczności publicznej czy też infrastruktura miejska. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba montażu rozdzielnic i urządzeń elektrycznych na zewnątrz lub w miejscach o trudnych warunkach środowiskowych.

Stojaki na rozdzielnice budowlane — materiały i wykonanie

Stojaki na rozdzielnice budowlane muszą zapewniać trwałe, stabilne i solidne umocowanie eRBetki. Oznacza to, że powinny być wykonane z mocnych materiałów odpornych nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na szkodliwe warunki środowiskowe.

Przeważnie stojaki na rozdzielnice wykonuje się zatem z metalu — głównie ze stali zabezpieczonej przed korozją. Korzysta się więc ze stali ocynkowanej, często dodatkowo malowanej proszkowo odpowiednimi farbami odpornymi na rdzę i ścieranie.

Warto również pamiętać, że istnieją stojaki na rozdzielnice budowlane zaprojektowane specjalnie do pracy w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak obszary o dużej wilgotności, wyjątkowo wysokiej lub niskiej temperaturze, miejsca, w których używa się określonych środków chemicznych itp. Te stojaki są wykonane z materiałów, które zapewniają im odpowiednią odporność na specyficzne warunki.

pixel