Sekatory

(6 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 390,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 6 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 390,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-6 z 6 pozycji
Sekatory i nożyce ogrodowe - Preise-zone.pl

Nożyce i sekatory ogrodowe

Nożyce i sekatory ogrodowe to podstawowe narzędzia ogrodnicze. Są niezbędne do pielęgnacji drzewek i krzewów owocowych oraz ozdobnych. Przydadzą się także do cięcia kwiatów i kształtowania żywopłotów. Nożyce i sekatory ogrodowe wykorzystamy również do usuwania chorych lub obumarłych elementów roślin, także tych domowych, rosnących w doniczkach.

Oferujemy nożyce i sekatory ogrodowe różnego typu i przeznaczenia. Mamy narzędzia dla profesjonalistów i amatorów. Znajdzie się u nas sekator do delikatnych pędów i cienkich gałązek, jak i model do dużych, twardych gałęzi. Mamy nożyce i sekatory ogrodowe krótkie i długie, z ostrzem kowadełkowym i mijającym (nożycowym).

Sprzedajemy wyłącznie produkty wysokiej jakości i renomowanych marek. Nasze nożyce i sekatory ogrodowe wykonane są więc z solidnych materiałów i z dbałością o szczegóły. Wyróżniają się wygodą użytkowania i niezawodnością. Dobre nożyce i sekatory ogrodowe mają też mocne, trudne do stępienia ostrza oraz gładko chodzące mechanizmy. Dzięki temu są proste w obsłudze i nie wymagają dużej siły, a cięcia są precyzyjne, więc sekatory nie kaleczą roślin.

Nożyce i sekatory ogrodowe są więc niezbędne nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla amatorów. Przydadzą się każdemu, kto posiada ogród, działkę, a nawet rośliny doniczkowe na balkonie, tarasie czy w domu.

Sekatory dla profesjonalistów i amatorów

Sekatory mogą mieć różną budowę i przeznaczenie. W naszym sklepie znajdują się narzędzia zarówno dla profesjonalistów, jak i do zastosowań amatorskich — w przydomowym ogródku czy na działce rekreacyjnej.

Niezależnie od przeznaczenia, dobry sekator powinien być lekki, wyposażony w wygodną rączkę, dobry mechanizm i porządne ostrza. Powinien ciąć przy użyciu niewielkiej siły i dobrze leżeć w dłoni. To szczególnie ważne dla profesjonalnych ogrodników, którzy każdego dnia mogą wykonywać tysiące cięć. Jednak sekatory do zastosowań amatorskich i hobbystycznych również powinny być ergonomiczne i wygodne. Ułatwi to prace ogrodowe i pomoże to uniknąć bólu rąk czy powstawania odcisków na dłoniach.

Dobre sekatory mają zatem odpowiednie ostrza wykonane z wysokiej jakości stali oraz niezawodne mechanizmy, które chodzą lekko i bezawaryjnie. Warto też zwrócić uwagę na to, by sekator miał antypoślizgową powłokę na uchwytach oraz blokadę pozwalającą na bezpieczne przechowywanie i transport narzędzia.

Wysokiej klasy sekatory to także możliwość ostrzenia oraz dostępność części zamiennych. W przypadku dobrej jakości narzędzi możliwa jest wymiana komponentów, przede wszystkim sprężyn i ostrzy, które wyrabiają się z czasem. Nawet najlepsze sekatory ulegają bowiem stopniowemu zużyciu. 

Sekatory ogrodowe różnego typu

Sekatory ogrodowe to narzędzia różnego typu. Przede wszystkim wyróżniamy modele krótkie (jednoręczne) i długie (dwuręczne). Krótkie sekatory i nożyce ogrodowe mają ostrze osadzone blisko dłoni, służą do podcinania delikatniejszych pędów i mniejszych gałązek krzewów, kwiatów czy niskich drzewek.

Sekatory ogrodowe mogą być też wyposażone w długie rączki (również teleskopowe). Pozwala to na wygodne przycinanie wysokich roślin, np. drzewek owocowych i ozdobnych. Ze względu na obsługę dwoma rękoma oraz prawo dźwigni takie sekatory ogrodowe mają większą siłę tnącą. Doskonale nadają się zatem do podcinania twardych i grubych gałęzi.

Sekatory ogrodowe można też podzielić ze względu na rodzaj ostrza. Wyróżnić można zatem sekator kowadełkowy i mijający (znany też jako nożycowy).

Ostrze kowadełkowe stosowane jest głównie w długich sekatorach dwuręcznych. Gałąź opiera się tu na szerokiej podstawie (tzw. kowadełku) i cięta jest przez pojedyncze ostrze. Takie sekatory ogrodowe służą do przycinania zdrewniałych, twardych, suchych czy włóknistych gałęzi. Do cięcia wymagają nawet 20% mniej siły niż modele nożycowe. Kowadełkowy sekator ogrodowy jest więc idealny do podcinania drzew owocowych i ozdobnych w ogrodach, na działkach czy w sadach.

Sekatory ogrodowe z ostrzem kowadełkowym mogą niestety rozgniatać i miażdżyć miękkie, zielone pędy. Do ich cięcia lepiej więc wybrać sekator nożycowy. To model wyposażony w dwa ostrza — dolne i górne — które tną z obu stron tak jak klasyczne nożyczki. Sekatory tego typu są idealne do cięcia kwiatów czy młodych, jeszcze niezdrewniałych pędów.

Wybierając sekator, warto zwrócić uwagę również na materiały, z jakich jest wykonany. Ostrza tworzy się najczęściej ze stali nierdzewnej lub węglowej. Sekatory ogrodowe ze stali nierdzewnej są dobrym wyborem dla amatorów i hobbystów, którzy wykonują niewiele cięć. O takie ostrza nie trzeba specjalnie dbać czy ich konserwować. Dzięki temu posłużą przez lata, choć stępione, są trudne do naostrzenia.

Sekatory ogrodowe z ostrzami ze stali węglowej to dobry wybór dla profesjonalistów i tych osób, które wykonują bardzo dużo cięć. Takie ostrza zapewniają bardziej precyzyjne i łatwiejsze cięcie. Można je też ostrzyć. Sekatory ogrodowe ze stali węglowej wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, Należy je dokładnie czyścić, regularnie konserwować i przechowywać w suchym miejscu. Mogą bowiem rdzewieć.

Nożyce ogrodowe wysokiej jakości

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości sekatory i nożyce ogrodowe różnego typu. Sprzedajemy narzędzia dla profesjonalistów i amatorów, pochodzące od znanych producentów cieszących się doskonałą opinią na rynku.

Dbamy o to, by wszystkie dostępne u nas nożyce ogrodowe były wykonane z wysokiej klasy materiałów, miały mocne, bezawaryjne mechanizmy, były wygodne i funkcjonalne.

Oferujemy więc nożyce ogrodowe krótkie i długie, z ostrzem kowadełkowym i mijanym. Mamy nożyce z ostrzami pokrytymi powłoką antyadhezyjną. Chroni ona przed zabrudzeniem żywicą i sokami roślinnymi, dzięki czemu ostrza nie sklejają się i chodzą gładki. Dbamy również o to, by dostępne u nas nożyce ogrodowe miały wygodne, profilowane uchwyty, często wyposażone w powłoki antypoślizgowe.

Dostępne u nas nożyce ogrodowe to zatem niezawodność, trwałość, wygoda i wysoka funkcjonalność, a także duży wybór. Dzięki temu każdy znajdzie produkt dopasowany do własnych potrzeb.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone