Podpory roślinne

(1 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

No choice available on this group

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 1 produkt.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

No choice available on this group

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Podpory do roślin ogrodowych - Preis-Zone

Funkcjonalne podpory do roślin

Oferujemy atrakcyjne i funkcjonalne podpory do roślin. Są to produkty różnorodne, wykonane z rozmaitych materiałów, o odmiennych kształtach, wielkości i wytrzymałości, a co za tym idzie zastosowaniu.

W naszym asortymencie dostępne są podpory do roślin zrobione z materiałów naturalnych — takich jak bambus, drewno czy metal — jak i wykonane z mocnych i odpornych tworzyw sztucznych. 

Nasze podpory do roślin to również różnorodne formy i kształty — proste tyczki i drabinki, jak i przestrzenne formy umożliwiające kształtowanie roślinności w interesujący i niebanalny sposób.

Szeroki wybór i wysoka jakość produktów sprawiają, że nasze podpory do roślin są idealne zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Doskonale sprawdzą się w przydomowych ogródkach, na działkach, ale także w uprawach profesjonalnych, zieleni miejskiej, na obszarach rekreacyjnych i komercyjnych. Dobrze dobrane podpory do roślin wykorzystać można również przy uprawach doniczkowych.

Podpora do roślin - zastosowanie

Podpora do roślin wykorzystywana jest przede wszystkim przy uprawie gatunków pnących. Odpowiednio dobrana służy za stelaż czy rusztowanie, po którym pnącze może się swobodnie wspinać, a dzięki temu prawidłowo rozwijać.

Jednak podpora do roślin przyda się także przy uprawie innych gatunków. Szczególnie przydatna będzie przy roślinach o delikatnych, wysokich pędach — np. niektórych odmianach dalii. Mocowanie delikatnych pędów do podpory pozwala zabezpieczyć je przed złamaniem pod obciążeniem lub w wyniku silnych podmuchów wiatru.

Przy uprawie drzewek i krzewów owocowych podpora do roślin również może być wyjątkowo użyteczna.W okresie owocowania gałęzie bywają bowiem znacząco obciążone, więc podpory pomagają zabezpieczyć je przed złamaniem.

Podpora do roślin pnących

Podpora do roślin pnących powinna być dostosowana do uprawianego gatunku, jego wysokości, pokroju, a przede wszystkim do jego strategii wspinania się. Pnącza stosują bowiem różne techniki chwytu i przyczepiania się do powierzchni, po której pną się w górę.

Wyróżniamy zatem m.in. pnącza czepne, które “łapią” podporę kolcami, cierniami, czepnymi korzeniami przybyszowymi lub odpowiednio zbudowanymi pędami bocznymi. Do takich gatunków należą m.in. róże pnące, jaśmin nagokwiatowy i bugenwilla Odpowiednia podpora do roślin pnących tego rodzaju powinna mieć formę drabinki czy innej konstrukcji przestrzennej z poziomo ustawionymi listwami, prętami lub sznurkami. Rozstaw szczebli drabinki musi być indywidualnie dostosowany do konkretnego gatunku — jego wysokości, tempa wzrostu, elastyczności pędów itp.

Inną strategią jest owijanie się rośliny wokół podpory. W ten sposób wspina się np. kolcowój, tunbergia oskrzydlona czy clematis. Odpowiednia podpora dla roślin pnących tego typu powinna pozwalać na spiralne nawijanie się pędów na pionowe elementy. Doskonale sprawdzą się zatem wysokie tyczki, jak i różne kratownice. Istotne jest, by podpora do roślin pnących wijących się, miała elementy o maksymalnej średnicy około 7 mm. Grubsze podpory są trudniejsze do oplecenia, przez co roślinę trzeba podwiązywać. Warto też stosować podpory o szorstkiej powierzchni, która zwiększa przyczepność.

Podpory do roślin pnących

Podpory do roślin pnących to przede wszystkim akcesoria funkcjonalne. Pozwalają stworzyć odpowiednie dla pnączy stanowiska. Doskonale sprawdzają się zatem przy uprawie pomidorów, winogron, groszku czy fasoli. Odpowiednie dla tych gatunków podpory do roślin pnących wykorzystywane są zarówno w uprawach komercyjnych, jak i w przydomowych ogrodach.

Jednak rośliny pnące to także gatunki dekoracyjne — wisterie, powojniki, róże itp. Podpory do roślin pnących tego rodzaju powinny być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Mogą mieć atrakcyjną, ciekawą formę, która pozwala na kształtowanie przestrzenne roślinności.

Podpory do roślin pnących mogą zatem przyjmować formę pergoli, trejaży czy łuków, ale także wbijanych w grunt (w tym w doniczki) tyczek z przestrzennie uformowaną górą. Pozwala to na ciekawe kształtowanie przestrzeni w ogrodzie i stanowi istotny element aranżacyjny.

Podpory do roślin ogrodowych

W naszym asortymencie dostępne są różnorodne podpory do roślin ogrodowych. To nie tylko podpory do roślin pnących, ale również do innych gatunków — drzewek, krzewów, kwiatów itp.

Odpowiednio dobrane, mocne podpory do roślin ogrodowych wykorzystuje się m.in. w sadownictwie (ale również u przydomowej uprawie drzewek i krzewów owocowych). Wykorzystuje się je m.in. do stabilizacji i usztywnienia sadzonek i młodych okazów o wiotkich, delikatnych pędach. Młode drzewka z nierozwiniętym systemem korzeniowym mogą bowiem być narażone na złamania, a nawet wyrwanie przez wiatr. Podpory do roślin ogrodowych pozwalają temu skutecznie zapobiegać.

W czasie owocowania drzewa i krzewy narażone są również na znaczące obciążenie przez owoce. W wielu przypadkach może to prowadzić nawet do złamania gałęzi. Zapobiegają temu odpowiednio dobrane podpory do roślin ogrodowych, którymi podpiera się, usztywnia i stabilizuje gałęzie.

Podpora do roślin ogrodowych - dobór ma znaczenie

Odpowiednio dobrana podpora do roślin ogrodowych jest istotnym akcesorium zarówno dla profesjonalnych ogrodników, sadowników czy rolników, jak i dla amatorów. Pomaga tworzyć właściwe warunki wzrostu wielu gatunków pnączy, wzmacnia, stabilizuje i zabezpiecza drzewka, krzewy, kwiaty i inne rośliny.

Dobra podpora do roślin ogrodowych to jednak nie tylko dostosowanie do konkretnego gatunku czy uprawianego okazu. To również trwałość i wytrzymałość. Nasze podpory do roślin ogrodowych wykonywane są z mocnych materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne. Dzięki temu zapewniają stabilne podparcie na wiele sezonów.

W Preis-Zone znajdziesz podpory do roślin ogrodowych doskonale dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Są to akcesoria funkcjonalne i estetyczne, o rozmaitej formie, barwach, wykonane z różnorodnych materiałów i dostosowane do rozmaitych gatunków roślin oraz ogrodowych aranżacji.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone