Tablicowe wtyczki kempingowe

(2 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 2 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Oferujemy tablicowe wtyczki kempingowe, czyli tzw. gniazda (złącza) męskie. Te akcesoria elektryczne są istotnym komponentem instalacji na polach kempingowych i biwakowych, w marinach i na przystaniach oraz w wielu innych miejscach. Doskonale sprawdzą się nie tylko w obiektach turystycznych, sportowych czy rekreacyjnych, ale też w przemyśle, magazynach czy na budowach.

Tablicowe wtyczki kempingowe nazywa się czasem gniazdami męskimi ze względu na ich budowę. Mają konstrukcję klasycznej wtyczki z wystającymi stykami (bolcami). Do nich przyłącza się tzw. wtyczki żeńskie (gniazda) z otworami. Taki układ jest więc pewnego rodzaju odwróceniem klasycznej sytuacji, gdy to gniazdo ma otwory, a wtyczka bolce.

Niezależnie od budowy tablicowe wtyczki kempingowe służą do tego samego, co klasyczne wtyczki żeńskie — do zasilenia przyczep kempingowych, kamperów czy innego rodzaju pojazdów lub sprzętu.

W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju tablicowe wtyczki kempingowe o różnych parametrach, Dzięki temu możliwe jest dobranie akcesorium adekwatnego do potrzeb każdego użytkownika.

Tablicowa wtyczka kempingowa 1- lub 3-fazowa

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tablicowych wtyczek kempingowych — 1-fazowe i 3-fazowe.

Tablicowa wtyczka kempingowa 1-fazowa wykorzystywana jest do podłączenia do klasycznej sieci o napięciu 230 V. To taka sama sieć, jak ta, z której korzystamy na co dzień w domach.

1-fazowa tablicowa wtyczka kempingowa wykorzystywana jest zatem do podłączenia przyczep i kamperów z urządzeniami wymagającymi niewielkiej mocy. Pozwala m.in. na zasilanie oświetlenia, urządzeń AGD i RTV.

Do zasilenia urządzeń o dużym poborze mocy konieczne jest jednak podłączenie do sieci 3-fazowej (tzw. siły). Odpowiednia tablicowa wtyczka kempingowa jest zatem konieczna w dużych, dobrze wyposażonych przyczepach i kamperach. Takie zasilanie wykorzystuje się m.in. do zasilania dużych, profesjonalnych grillów i kuchni elektrycznych, klimatyzatorów czy pieców.

Kempingowe wtyczki tablicowe — jakie wybrać?

Kempingowe wtyczki tablicowe należy dobierać nie tylko ze względu na sieć, do jakiej mają być podłączone. Szczególną uwagę trzeba zwrócić również na ich trwałość, zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi czy bezpieczeństwo.

Przed zakupem warto sprawdzić, czy akcesorium ma odpowiednie certyfikaty. Podstawą są certyfikaty EAC i CE, które poświadczają spełnienie norm niezbędnych, by produkt został dopuszczony do obrotu w Unii Europejskiej i tzw. Unii Celnej. Kempingowe wtyczki tablicowe z tymi certyfikatami spełniają normy związane z bezpieczeństwem, funkcjonalnością, kompatybilnością z innymi urządzeniami i akcesoriami elektrycznymi czy z ochroną środowiska.

Kolejna istotna sprawa to zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Kempingowe wtyczki tablicowe powinny spełniać przynajmniej normę IP44. Gwarantuje ona ochronę przed cząstkami stałymi o średnicy ponad 1 mm i bryzgami wody. W praktyce taka wtyczka jest zatem chroniona przed piaskiem i lekkim deszczem.

W trudnych warunkach lepiej jednak zastosować kempingowe wtyczki tablicowe z wyższym IP. Maksimum dla takich akcesoriów to IP65, czyli pełna ochrona przed wnikaniem elementów stałych i przed strugami wody lanymi na obudowę z dowolnego kierunku.

Dodatkowo kempingowe wtyczki tablicowe powinny zapewniać mocne, pewne połączenie z gniazdem (wtyczką żeńską) — np. zaciskiem śrubowym. Ważne jest też, aby styki (bolce) zapewniały dobre przewodzenie i były zabezpieczone przed korozją. Sprawdzą się więc kempingowe wtyczki tablicowe z niklowanymi stykami.

Kempingowa wtyczka tablicowa

W naszym sklepie internetowym znajdzie się kempingowa wtyczka tablicowa dla każdego. Mamy szeroki wybór modeli różnego typu, o różnej budowie i parametrach.

Znajdzie się u nas kempingowa wtyczka tablicowa do sieci 1-fazowych i 3-fazowych. Mamy wtyczki z tworzyw sztucznych i metali nierdzewnych, proste i skośne.

Każda kempingowa wtyczka tablicowa w naszym asortymencie jest sprawdzona i opatrzona certyfikatami. Oferujemy produkty wysokiej jakości, pochodzące od uznanych producentów. To gwarancja ich funkcjonalności, trwałości i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone