Rozdzielnice kempingowe

(1 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

1 515,00 zł - 1 530,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 1 produkt.

Filtry
Filtry

Cena

1 515,00 zł - 1 530,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Oferujemy wysokiej klasy rozdzielnice kempingowe, nazywane też rozdzielnicami i budowlanymi lub eRBetkami. To specjalne urządzenia umożliwiające podłączenie całych przyczep kempingowych i kamperów lub konkretnych urządzeń elektrycznych do źródła zasilania.

Rozdzielnice są więc niezbędnym elementem wyposażenia na polach kempingowych, namiotowych, w ośrodkach wypoczynkowych i innych miejscach, w których chcemy zapewnić dostęp do energii elektrycznej.

W naszym asortymencie dostępne są rozdzielnice kempingowe różnego rodzaju. Poszczególne modele różnią się gabarytami, ilością i rodzajem przyłączy (gniazd), dopuszczalną mocą czy rodzajem zabezpieczeń.

Wszystkie rozdzielnice kempingowe w naszym sklepie internetowym są produktami wysokiej jakości. Pochodzą od renomowanych producentów i opatrzone są odpowiednimi certyfikatami. Są zgodne z wszelkimi obowiązującymi przepisami i normami, co gwarantuje ich bezpieczeństwo, funkcjonalność i trwałość.

Rozdzielnice kempingowe — gdzie i komu się przydadzą?

Rozdzielnica kempingowa to skrzynka rozdzielcza, która pozwala na podłączenie odpowiednich wtyczek kempingowych do adekwatnych gniazd. Dzięki temu możliwy jest dostęp do energii elektrycznej na terenie campingu, pola namiotowego czy innych obiektów rekreacyjnych, sportowych itp.

Odpowiednio dobrana rozdzielnica kempingowa przyłączona do zewnętrznego źródła zasilania (przeważnie do sieci elektrycznej, rzadziej do agregatów i generatorów) umożliwia zatem rozdzielenie energii na poszczególne stanowiska kempingowe. Dzięki temu możliwe jest podłączenie zasilania do przyczepy kempingowej lub kampera oraz bezpośrednie podłączenie konkretnego sprzętu do rozdzielnicy.

Rozdzielnica kempingowa pozwala zatem zasilić wszelki sprzęt AGD i RTV. To niezbędne, by zapewnić kempingowiczom światło, funkcjonowanie kuchenek elektrycznych, lodówek, telewizorów czy ładowarek do urządzeń mobilnych.

Dobra rozdzielnica kempingowa zasadniczo podnosi więc atrakcyjność kempingu czy pola namiotowego, zapewniając gościom komfort i funkcjonalność wielu istotnych urządzeń.

Rozdzielnica kempingowa — nie tylko na pole kempingowe

Rozdzielnica kempingowa jest bardzo praktycznym urządzeniem, które pozwala na łatwy dostęp do energii elektrycznej i przyłączenie różnych urządzeń.

Dlatego rozdzielnice wykorzystuje się nie tylko na terenie obiektów rekreacyjnych. Doskonale spisują się m.in. na budowach, gdzie ważne jest zapewnienie bezpiecznych, funkcjonalnych i łatwo dostępnych przyłączy elektrycznych.

Właściwie dobrana rozdzielnica kempingowa przyda się też ośrodkach rekreacyjnych czy sportowych. Dzięki niej możliwe jest zapewnienie gościom i klientom dostępu do prądu na zewnątrz budynków. Pozwala to np. na podłączenie ładowarek do urządzeń mobilnych, ale też na doładowanie sprzętu takiego jak elektryczne rowery i hulajnogi, korzystanie z elektrycznych kuchenek turystycznych, grillów itp. Dobra rozdzielnica kempingowa ma zatem wiele zastosowań i przyda się wszędzie, tam, gdzie istotny jest dostęp do prądu.

Rozdzielnica kempingowa — jaką wybrać?

Rozdzielnice kempingowe różnią się wieloma istotnymi parametrami. Poszczególne modele mają nie tylko inny wygląd czy gabaryty, ale i funkcjonalność.

W naszym asortymencie dostępne są zatem rozdzielnice kempingowe z ochroną dostępu — mogą być zamykane na klucz, kłódkę, ale też na zamek otwierany specjalną kartą RFID. Pozwala to zabezpieczyć rozdzielnicę przed niepowołanym dostępem osób trzecich.

Duże znaczenie przy wyborze rozdzielnicy kempingowej ma też rodzaj zabezpieczeń przed przeciążeniami i przepięciami. Urządzenia te wyposaża się bowiem w różne bezpieczniki i wyłączniki różnicowoprądowe (RCD), które należy dostosować do planowanych obciążeń.

Rozdzielnice kempingowe mogą też być wyposażone w liczniki zużycia prądu. W zależności od potrzeb wybrać można rozdzielnicę z jednym licznikiem lub model z oddzielnymi licznikami dla poszczególnych gniazd czy grup gniazd.

Bardzo ważne jest też zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Rozdzielnica kempingowa najczęściej montowana jest na powietrzu, co naraża ją na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego powinna być wykonana z odpowiednich materiałów odpornych na korozję i promieniowanie UV. Musi być też zabezpieczona przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz cząstek stałych.

W naszym sklepie internetowym znaleźć można rozdzielnice kempingowe o różnej klasie szczelności. Minimum dla takiego urządzenia to szczelność na poziomie IP44. Oznacza to podstawową ochronę przed deszczem i ciałami stałymi o średnicy powyżej 1 mm (czyli np. piaskiem). W niektórych przypadkach lepiej jednak wybrać rozdzielnice oznaczone wyższym IP, nawet do IP65, co zapewnia ochronę przed drobnym pyłem i strumieniami wody lanymi na obudowę z dowolnego kierunku.

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze rozdzielnicy kempingowej jest jednak ilość i rodzaj zamontowanych w niej gniazd.

Rozdzielnice kempingowe o różnej mocy

Rozdzielnica kempingowa może być wyposażona w dwa zasadnicze rodzaje gniazd. Jednofazowe gniazda kempingowe to tradycyjne przyłącza do sieci o napięciu 230 V. Są to zwykłe gniazdka, które każdy ma w domu.

Rozdzielnice kempingowe na 230 V pozwalają zatem na podłączenie klasycznego sprzętu RTV/AGD o relatywnie niskim poborze mocy. Zasilimy z nich m.in. lodówki, telewizory, ładowarki do telefonów czy małe kuchenki elektryczne.

Jednak aby podłączyć kampera lub przyczepę kempingową, zazwyczaj potrzebny jest dostęp do sieci 3-fazowej, czyli tzw. “siły”. Rozdzielnice kempingowe powinny zatem być wyposażone w odpowiednie gniazda w takiej ilości, by na jedno stanowisko kempingowe przypadało co najmniej jedno takie przyłącze.

Siłowe rozdzielnice kempingowe pozwalają więc na zasilenie całego kampera lub przyczepy, ale też na podłączenie urządzeń o wysokiej mocy. Takiego przyłącza wymagają niektóre duże grille i kuchnie elektryczne.

Istnieją oczywiście rozdzielnice kempingowe łączące oba rodzaje gniazd. Takie modele doskonale sprawdzają się nie tylko na kempingach i polach namiotowych, ale też do prywatnego użytku w garażu czy ogrodzie. Zapewniają bowiem dostęp do wielu gniazd i podłączenie licznych sprzętów jednocześnie.

Warto też zaznaczyć, że gniazda dzielą się na 16 i 32 amperowe. Różnica dotyczy przepustowości prądu (natężenia). W praktyce oznacza to, że gniazda 32A pozwalają na większe obciążenie sieci (większy pobór prądu). Dzięki temu możliwe jest podłączenie większej ilości sprzętu do jednego gniazda.

Rozdzielnice kempingowe z gniazdami 32A są też bezpieczniejsze. Większe dopuszczalne natężenie to mniej problemów z przeciążeniem sieci, “wysadzaniem korków” itp.

Rozdzielnice kempingowe w naszym asortymencie

Nasz sklep internetowy oferuje rozdzielnice kempingowe różnego rodzaju i do różnych zastosowań. Mamy rozdzielnice wyposażone w gniazda jedno i trójfazowe z zabezpieczeniami na 16 i 32A.

Dostępne są u nas rozdzielnice kempingowe z zabezpieczeniem dostępu na klucz, kłódkę i karty RFID. Mamy urządzenia o standardowej klasie szczelności IP44, jak i modele odporne nawet na drobny pył i strumienie wody lane wprost na obudowę (IP65).

Oferujemy rozdzielnice kempingowe z jednym licznikiem zbiorczym, jak i z osobnymi licznikami dla poszczególnych gniazd lub grup gniazd, co jest istotne, gdy rozdzielamy prąd z jednego urządzenia na kilka stanowisk kempingowych.

Szeroki asortyment sprawia, że każdy znajdzie u nas rozdzielnicę kempingową idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone