Stacje pogodowe

(2 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

30,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 2 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

30,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Stacja pogodowa - dokładne stacje pogody - Preis-Zone

Stacje pogody

Oferujemy stacje pogody, czyli urządzenia wykorzystywane do pomiaru aktualnych, lokalnych warunków atmosferycznych. To urządzenia wyposażone przeważnie w termometr, higrometr i barometr, a opcjonalnie także liczne dodatkowe funkcje.

Stacje pogody pozwalają zatem na odczyt aktualnej temperatury, wilgotności czy ciśnienia. To parametry, które pozwalają lepiej dopasować odzież na wyjście, ale są też istotne np. dla ogrodników, ponieważ umożliwiają monitorowanie warunków upraw.

W sprzedaży mamy analogowe i elektroniczne stacje pogody. Te pierwsze często mają dekoracyjną formę i są estetycznym uzupełnieniem wnętrz klasycznych czy w stylu retro.

Nowoczesne, elektroniczne stacje pogody poza pomiarem temperatury, ciśnienia czy wilgotności mogą mieć także dodatkowe funkcje. Pozwalają np. zmierzyć siłę wiatru, wyposażone są w zegarek, kalendarz czy budzik. Niektóre modele pozwalają na zapisywanie dziennych wskazań, a te najbardziej zaawansowane stacje pogody podają także prognozę na kolejne dni.

W naszym asortymencie dostępne są stacje pogody o różnych funkcjach i parametrach. Mamy modele analogowe i elektroniczne o podstawowej funkcjonalności, jak i mocno rozbudowane i wielofunkcyjne urządzenia. Wszystkie nasze stacje pogody pochodzą od renomowanych producentów o uznanej na rynku pozycji. Oznacza to, że cieszą się dużym zaufaniem klientów i doskonałymi opiniami.

Stacja pogody - urządzenie przydatne w wielu sytuacjach

Stacja pogody to urządzenie przydatne w wielu sytuacjach. Przede wszystkim pozwala na bieżące monitorowanie aktualnych warunków pogodowych w danym miejscu.

Aplikacje pogodowe czy prognozy dostępne w mediach przedstawiają dane z czujników położonych często bardzo daleko od naszego miejsca zamieszkania. Mogą to być również dane uśrednione dla danego regionu. W rezultacie takie parametry są często nieadekwatne i znacząco odbiegają od rzeczywistych warunków lokalnych.

Własna stacja pogody pozwala więc na monitorowanie sytuacji dokładnie w danym miejscu i o danym czasie. To niezwykle istotne w codziennym życiu każdego człowieka. Stacja pogody pozwala np. sprawdzić aktualne warunki na zewnątrz i dostosować do nich ubiór, co ma znaczący wpływ na komfort i zdrowie.

Aktualne, lokalne wskazania pogodowe mogą mieć również duże znaczenie np. dla ogrodników. Pozwalają na precyzyjne monitorowanie warunków uprawy i dostosowanie do nich czynności pielęgnacyjnych — np. podlewania. Zaawansowane, profesjonalne stacje pogody wykorzystują więc profesjonaliści, również w systemach automatycznego podlewania. Dane ze stacji pogody wykorzystywane są tutaj do sterowania systemem i ustalania zapotrzebowania roślin na wodę.

Stacja pogody jest zatem praktycznym i użytecznym urządzeniem, które przyda się w zasadzie w każdym domu czy firmie.

Stacje pogodowe - precyzyjny pomiar licznych parametrów pogodowych

Stacje pogodowe pozwalają na precyzyjny pomiar licznych parametrów pogodowych — tak wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Urządzenia te mogą być wyposażone w różne zestawy czujników do pomiaru odmiennych parametrów.

Podstawowe stacje pogodowe pozwalają na pomiar temperatury (często w kilku punktach — tak wewnątrz, jak i na zewnątrz), wilgotności powietrza czy ciśnienia atmosferycznego. Dodatkowo stacje pogodowe mogą mierzyć siłę wiatru i poziom nasłonecznienia (promieniowania UV).

Stacje pogodowe mają też funkcje dodatkowe. Mogą być wyposażone w zegarek, kalendarz i budzik. Zaawansowane modele przedstawiają też prognozy pogody na kolejne dni. Prognozy te opierają się o dane z samego urządzenia, a w lepszych modelach również na danych pobieranych z internetu lub sygnału HGB. Zdalnie pobierane mogą być także inne informacje — dotyczące np. biometeorologii, zanieczyszczenia powietrza czy ostrzeżeń pogodowych.

Wybierając stacje pogodowe, warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj dostępnych funkcji, ale również za zakres przedstawianych pomiarów. Dotyczy to przede wszystkim wskazań temperatury, a konkretnie jej minimalnej wartości. Okazuje się bowiem, że poszczególne modele podają ten parametr np. dopiero od 0 stopni Celsjusza. Oznacza to, że nawet przy niższej temperaturze, na wyświetlaczu widnieć będzie właśnie 0. Takie stacje pogodowe mają oczywiście ograniczoną funkcjonalność. W naszym klimacie sprawdzą się głównie we wnętrzach.

Istotny jest również tzw. błąd pomiaru, czyli maksymalne dopuszczalne odchylenie wskazań od ich rzeczywistej wartości. Stacje pogodowe mogą dopuszczać różny błąd pomiaru, ale uznaje się, że np. w przypadku temperatury odchylenie nie powinno przekraczać 0,5 stopnia Celsjusza.

Kolejna istotna kwestia to sposób podłączenia czujników z urządzeniem. Stacje pogodowe mogą bowiem mieć czujniki przewodowe lub bezprzewodowe. Te drugie są oczywiście wygodniejsze w rozmieszczeniu, można je łatwiej przenosić i lokować w różnych miejscach, nawet mocno oddalonych od głównego urządzenia. Niestety, stacje pogodowe z czujnikami bezprzewodowymi są droższe od modeli z czujnikami na kablu.

Stacja pogodowa - funkcjonalne urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu

Stacja pogodowa to przydatne i funkcjonalne urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu. Pozwala na odczyt najbardziej aktualnych i lokalnych wskazań pogodowych. Umożliwia więc pozyskanie znacznie bardziej adekwatnych danych niż te pochodzące z prognoz w mediach czy aplikacjach na telefon.

Własna stacja pogodowa to zatem większa dokładność, a więc i większa użyteczność. Dodatkowo urządzenie zapewnia też wygodę. Wszystkie wskazania dostępne są w jednym miejscu i to przez cały czas. Nie trzeba więc czekać na prognozę w telewizji czy szukać danych w internecie. Wystarczy rzut oka na urządzenie.

W naszym asortymencie znajdzie się stacja pogodowa dla każdego. Mamy modele analogowe i elektroniczne, wyposażone w różne funkcje i możliwości. Sprzedajemy produkty renomowanych marek, co gwarantuje ich doskonałą jakość. Dostępne u nas modele cieszą się świetnymi opiniami klientów. Są trwałe, praktyczne i niezawodne.

Stacje pogodowe i inne artykuły dostępne są w naszym sklepie internetowym. Możesz je kupić z dowolnego miejsca z dostępem do internetu i o dowolnej porze dnia lub nocy. Zapewniamy więc wygodne, sprawne zakupy. Gwarantujemy też szybką i bezpieczną dostawę każdego zamówienia wprost pod wskazany adres.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone