Zraszacze wbijane

(14 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

No choice available on this group

Cena

No choice available on this group

Na stanie

No choice available on this group

Jest 14 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

No choice available on this group

Cena

No choice available on this group

Na stanie

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 14 pozycji
Zraszacze wbijane - preis-zone.pl

Solidne zraszacze wbijane – do podlewania trawy i nawadniania upraw

W ramach bogatego asortymentu produktów do pielęgnacji i utrzymania ogrodu, na uwagę zasługują praktyczne zraszacze wbijane. Szerokie spektrum zastosowania i efektywne wsparcie przy nawadnianiu terenów zielonych – sprawia, że zraszacze wbijane cieszą się niesłabnącą popularnością. Tego rodzaju urządzenia idealnie nadają się do podlewania stosunkowo płaskich powierzchni z niskopienną roślinnością, takich jak np. trawniki, rabaty kwiatowe czy warzywniki.

Zraszacze wbijane mocowane są bezpośrednio do gruntu za pomocą specjalnego kolca (igły). Taki sposób kotwienia gwarantuje zraszaczowi odpowiednią stabilność – nawet podczas dynamicznej i intensywnej pracy na wysokim ciśnieniu wody. W zależności od specyfiki ukształtowania terenów zielonych, a także indywidualnych potrzeb, można zakupić zraszacze wbijane obrotowe (rotacyjne) lub zraszacze pulsacyjne.

Nasz e-sklep oferuje zraszacze ogrodowe z jedną dyszą, jak i modele dwu- oraz trzyramienne, które umożliwiają niezależną regulację każdego ramienia. Najlepszej klasy zraszacze wbijane wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego oraz wyposażone są w szybkozłącze, dzięki któremu w prosty sposób można podpiąć do urządzenia wąż ogrodowy.

Zraszacze wbijane – rodzaje i zastosowanie

Duży asortyment sprawia, że z łatwością można dobrać zraszacze wbijane do potrzeb roślinności zlokalizowanej w ogrodzie, sadzie, szklarni albo na polu uprawnym. Każdy zraszacz ogrodowy wbijany umożliwia regulowanie strumienia wody – od skoncentrowanego cieku o dużym zasięgu – do drobnej mgiełki wodnej nawadniającej zieleń w promieniu kilku metrów. Aby uniknąć uszkodzenia delikatnych elementów roślin, jak kwiaty, łodygi czy pąki oraz uzyskać większe rozproszenie, dobrze jest wybrać zraszacz wbijany z funkcją pulsacyjną, w którym strumień wody przecinany jest przez specjalny mechanizm z kowadełkiem.

Profesjonalne zraszacze wbijane posiadają regulowany zakres pracy – do 20-30 stopni – aż do 360 stopni (modele obrotowe). Większość modeli posiada również blokadę, dzięki której można przez dłuższy okres czasu podlewać punktowo wybrany obszar ogrodu. W przypadku nawadniania rozległych powierzchni zielonych, można zbudować system w oparciu o różnego rodzaju zraszacze wbijane lub systematycznie przenosić zraszacz i wbijać kolec w nowe miejsce.

Dobry zraszacz wbijany – na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Dobry zraszacz wbijany powinien posiadać kilkustopniową regulację strumienia wody, dzięki czemu nada się do podlewania różnych stref, z jakich składa się każdy ogród. Niektóre grupy roślin potrzebują bowiem intensywnego podlewania, inne preferują nawadnianie imitujące padający deszcz, a delikatnym bądź nie wymagającym dużej wilgotności – wystarcza subtelna mgiełka wodna.

Dla zapewnienia optymalnej stabilności, szczególnie w trakcie pracy przy dużym ciśnieniu wody, dobrze jest wybrać zraszacz wbijany z długim kolcem lub model wyposażony nawet w trzy elementy kotwiące. Profesjonalny ogrodowy zraszacz wbijany musi być wykonany z materiałów odpornych na korozję, mechaniczne uszkodzenia oraz duże różnice temperatur. Wysokiej klasy zraszacz wbijany to gwarancja wydajnego i równomiernego podlewania.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone