Turystyczne kuchenki gazowe

(2 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

45,00 zł - 60,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 2 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

45,00 zł - 60,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Turystyczne kuchenki gazowe - Preis-Zone

Kuchenki turystyczne

Oferujemy kuchenki turystyczne idealne na biwaki, wyprawy wędkarskie, grzybobrania i inne aktywności plenerowe. W naszym asortymencie dostępne są różne kuchenki turystyczne na gaz. Mamy modele mniejsze i większe, jednopalnikowe i wielopalnikowe, odpowiednie do różnych zastosowań.

Kuchenka turystyczna to wygodny i prosty w użyciu sprzęt przeznaczony do gotowania w plenerze. Doskonale sprawdzi się na biwakach i wyjazdach “pod chmurką”. Dobra kuchenka turystyczna z powodzeniem zastąpi tradycyjną kuchenkę. Jest prosta w obsłudze, wydajna, łatwa w utrzymaniu w czystości i konserwacji. Jedną z największych zalet jest mobilność. Kuchenki turystyczne mają bowiem stosunkowo małe rozmiary i niską wagę, dzięki czemu można je zabrać w dowolne miejsce — na wyprawę w góry, nad jezioro, działkę itp.

Kuchenki turystyczne pozwalają zatem na wygodne gotowanie lub podgrzewanie posiłków w niemal dowolnych warunkach i miejscu. Chętnie korzystają z nich harcerze, wędkarze, grzybiarze, rozmaici podróżnicy i miłośnicy innych aktywności outdoorowych.

W naszym sklepie dostępne są kuchenki turystyczne różnego rodzaju. Mają odmienne gabaryty, wagę, ilość palników, wydajność i inne parametry. Istotny jest zatem wybór odpowiedniej kuchenki turystycznej dopasowanej do planowanych aktywności i indywidualnych potrzeb użytkownika.

Przede wszystkim kuchenka turystyczna na kartusze gazowe może mieć dwa typy podłączenia zbiornika z paliwem do palnika. Istnieją modele ze złączem zaciskowym i na gwint. Tylko niektóre kuchenki turystyczne pozwalają na podłączenie obu typów kartuszy, warto więc zwrócić na to uwagę, wybierając urządzenie.

Istotnym parametrem jest też średnica palników i ich ilość. Istnieją bowiem mniejsze i większe kuchenki turystyczne, które pozwalają na ustawienie na palniku naczyń o różnej wielkości. Wybierając odpowiedni dla siebie model, należy więc uwzględnić, co i w jakiej ilości chcemy gotować. Wielopalnikowe kuchenki turystyczne sprawdzą się np. dla rodzin i wytrawnych biwakowiczów, którym zależy na większych możliwościach przygotowywania różnorodnych posiłków. Kuchenki turystyczne jednopalnikowe są natomiast idealne do podgrzewania gotowych posiłków lub przyrządzania tzw. potraw jednogarnkowych oraz do gotowania wody na kawę i herbatę.

Turystyczne kuchenki gazowe

Turystyczne kuchenki gazowe cieszą się dużą popularnością. To uniwersalne rozwiązanie sprawdza się bowiem niemal w każdych warunkach. Zarówno samo urządzenie, jak i kartusze z paliwem (również te o większej pojemności) są wyjątkowo lekkie. Dlatego turystyczna kuchenka gazowa, nawet o znacznych wymiarach, jest bardzo mobilna i łatwa w transporcie.

Co więcej, turystyczna kuchenka gazowa jest wyjątkowo prosta w obsłudze i bardzo bezpieczna. Nie ma tu np. ryzyka rozlania paliwa i jego zapłonu. Nawet przy uszkodzeniu czy rozszczelnieniu kartusza gaz szybko rozprasza się w powietrzu, a jego niewielkie stężenie nie stanowi zagrożenia pożarowego. Dobre turystyczne kuchenki gazowe wyposażone są także w zapalniki piezoelektryczne. Ich uruchomienie nie wymaga więc zastosowania zapałek ani zapalniczki. Przy pomocy pokrętła można też płynnie i precyzyjnie regulować płomień.

Turystyczna kuchenka gazowa jest też wyjątkowo łatwa w utrzymaniu w czystości. Płomień nie kopci i nie osmala naczyń oraz samej kuchenki. Sprzęt nie wymaga też konserwacji, ponieważ nie dochodzi tu do nagromadzenia sadzy czy zanieczyszczeń powstających przy spalaniu paliwa ciekłego lub stałego.

Turystyczne kuchenki gazowe zapewniają więc wygodę, mobilność i stosunkowo dobrą wydajność w standardowych warunkach. Co więcej, turystyczna kuchenka gazowa może być wykorzystania nie tylko do gotowania. Specjalne nadstawki umożliwiają także pieczenie i grillowanie na takim sprzęcie, co znacząco zwiększa funkcjonalność urządzenia.

Niestety, turystyczne kuchenki gazowe mają też swoje wady. O ile doskonale sprawdzają się w standardowych warunkach, o tyle ich wydajność znacznie spada przy bardzo niskich temperaturach (poniżej -5 stopni Celsjusza) i na dużych wysokościach. Dochodzi bowiem do spadku ciśnienia w kartuszu. Częściowym rozwiązaniem tego problemu są specjalne kartusze z zimową mieszanką paliwa. Jednak przy ekstremalnym mrozie lub wysoko w górach nawet taka mieszanka zawodzi.

Problemem jest także to, że turystyczne kuchenki gazowe nie wszędzie są tak popularne jak w Europie. W związku z tym, np. w niektórych regionach Azji, może być problem z dostępnością kartuszy z paliwem. Warto też pamiętać, że same kartusze mogą mieć mocowanie zaciskowe lub na gwint i nie każda turystyczna kuchenka gazowa pozwala na podłączenie obu rodzajów.

Kuchenki gazowe turystyczne

W naszym asortymencie dostępne są kuchenki gazowe turystyczne o różnych parametrach. Różnią się m.in. gabarytami i wagą, ale także mocą grzewczą czy średnicą palników.

Wszystkie kuchenki gazowe turystyczne są jednak doskonałej jakości. Pochodzą od renomowanych producentów o uznanej na rynku pozycji. Tworzone są z mocnych, odpornych materiałów i z dbałością o szczegóły, co zapewnia ich funkcjonalność i długą żywotność.

Kuchenki gazowe turystyczne są więc doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników outdooru. Odpowiednio dobrane, znacząco zwiększą komfort biwakowania czy aktywności na powietrzu. Kuchenka gazowa turystyczna pozwala bowiem zarówno na podgrzewanie posiłków, jak i na gotowanie ich od podstaw (a nawet na grillowanie i pieczenie, jeśli ma odpowiednie dostawki). Sprawdzi się zatem na wypady jednodniowe, jak i na dłuższe wyjazdy “pod chmurkę”.

Lekka, mobilna i funkcjonalna kuchenka gazowa turystyczna jest też doskonałym rozwiązaniem dla osób pracujących z dala od punktów gastronomicznych. Wykorzystać mogą ją np. robotnicy budowlani, rolnicy, osoby pracujące przy wycinkach drzew, kierowcy na długich trasach itp. Kuchenka gazowa turystyczna umożliwi im podgrzanie lub przyrządzenie jedzenia czy ciepłych napojów bezpośrednio w miejscu wykonywania robót.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone