Darmowa dostawa od 450,00 zł

ROZDZIELACZE WODY

( ilość produktów: 9 )

Praktyczne rozdzielacze wody – idealny sposób na podlewanie rozporoszonej zieleni na posesji i nie tylko

W przypadku wielkopowierzchniowych ogrodów o zróżnicowanym spektrum zieleni i szerokiej gamie potrzeb wielu gatunków roślin, a także przy rozproszonej na terenie posesji roślinności – idealnie sprawdzą się rozdzielacze wody. Zasada działania tych akcesoriów polega na rozdziale strumienia wody z głównego przyłącza – na większą liczbę cieków wodnych, które można wykorzystać do podlewania, nawadniania oraz zraszania różnych obszarów. Najistotniejsze jest to, że rozdzielacz do wody umożliwia jednoczesną pracę nawet kilku systemów nawadniających oraz manualną obsługę wielu węży ogrodowych.

Jednoczesna wydajność pracy różnych systemów/instalacji nawadniających, zasilanych z rozdzielacza, zależy przede wszystkim od ciśnienia wody dochodzącego do głównego przyłącza. Jeżeli parametry ciśnieniowe są wysokie, to można zdecydować się na rozdzielacz wody o większej liczbie rozgałęzień. Nie jest to jednak regułą, ponieważ nawadniające linie kroplujące lub węże pocące – nie wymagają tak dużego ciśnienia wody, jak ma to miejsce np. w przypadku węży z dyszami albo automatycznych zraszaczy do ogrodu.

Tanie rozdzielacze do wody bardzo ułatwiają pielęgnację i podlewanie terenów zielonych i umożliwiają tworzenie rozbudowanych systemów nawadniających, kompleksowo zabezpieczających potrzeby całej roślinności na danym obszarze. Rozdzielacze wody sprawdzą się nie tylko w plenerze, ale również w praktycznym rozprowadzeniu wody użytkowej w domu/mieszkaniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni rozdzielacz do wody?

Dobry rozdzielacz do wody powinien być wykonany z materiału odpornego na korozję, mechaniczne uszkodzenia oraz duże wahania temperaturowe. Najlepiej sprawdzają się rozdzielacze do wody z mosiądzu lub ze specjalnego tworzywa sztucznego. W sklepie internetowym Preis zone można zaopatrzyć się w 2-drożny, 3-drożny, a nawet 4-drożny rozdzielacz do wody, a ilość rozgałęzień powinna odpowiadać potrzebom oraz parametrom ciśnienia dochodzącego do przyłącza.

Każdy rozdzielacz do wody musi być wyposażony w trwałe i szczelne zawory kulowe, które umożliwiają całkowite odcięcie dopływu albo precyzyjną regulację ilości wody do rozgałęzienia. Rozdzielacz ogrodowy do wody montowany jest na kranie/przyłączu za pośrednictwem gwintu o określonej średnicy, najczęściej 1’’ lub 3/4'’. Należy również zwrócić uwagę na to – czy jest to gwint zewnętrzny, czy wewnętrzny.

Rozdzielacz do wody umożliwia swobodne podłączenie elastycznego węża ogrodowego lub rozbudowania instalacji w oparciu o sztywne połączenia rurowe. W przypadku wykorzystywania rozdzielacza do zasilania kilku linii nawadniających, najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybór modelu z szybkozłączami (nyplami), zapewniającymi łatwe podłączenie węża ogrodowego. Dostępne są także rozdzielacze wody z wyjściami/rozgałęzieniami gwintowanymi.

Kiedy w ogrodzie przyda się solidny rozdzielacz wody?

Rozdzielacz wody to praktyczne rozwiązanie dla rozległych terenów zielonych i/lub zróżnicowanej roślinności o odmiennych potrzebach w zakresie nawadniania. Wygodny rozdzielacz wody sprawdzi się też w sytuacji, kiedy np. przyłącze znajduje się na elewacji budynku, a zieleń zlokalizowana jest zarówno od frontu, jak i z tyłu domu. Rozdzielacz wody pozwala na podłączenie niezależnych linii do podlewania, a tym samym krótsze odcinki węży ogrodowych. Krótkie węże do podlewania są wygodniejsze w obsłudze, ponieważ zmniejsza się ryzyko uciążliwego plątania/skręcania oraz uszkodzenia przewodu.

Rozdzielacz do wody może jednocześnie obsługiwać kilka linii nawadniających (np. kroplujących czy pocących), nie ograniczając przy tym możliwości korzystania z użytkowania węża do ręcznego podlewania. Dzięki zaworom kulowym, w jakie wyposażone są rozdzielacze wody, można komfortowo regulować pracę poszczególnych linii nawadniających bądź całkowicie zamknąć dopływ wody do konkretnego rozgałęzienia.

Rozdzielacz do wody użytkowej – inne zastosowania

Rozdzielacz wody użytkowej może zostać także wykorzystany w warunkach domowych. Do użytku w pomieszczeniach zwykle stosuje się metalowe rozdzielacze do wody, które są trwalsze i bardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia. Rozdzielacz wody użytkowej (trójnik) umożliwia m. in. równoległe podłączenie z jednego przyłącza – dwóch sprzętów ADG, np. pralki oraz zmywarki.

Zewnętrzne przyłącze wody wyposażone w rozdzielacz, stwarza z kolei możliwość zasilenia niezależnej linii do podlewania zieleni na tarasie. Rozdzielacze wody można również wykorzystać, aby doprowadzić węża do mycia samochodu albo czyszczenia kostki brukowej. Jedno z rozgałęzień, w jakie zaopatrzony jest wielodrożny rozdzielacz do wody, może zostać zaadaptowane na kran, umożliwiający pobór wody do jeszcze innych celów.

pixel