Przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych

(3 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

1 395,00 zł - 2 325,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 3 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

1 395,00 zł - 2 325,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Oferujemy przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego. To wysoce funkcjonalne, kompaktowe i mobilne urządzenia wykorzystywane do ładowania pojazdów EV.

Przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują. Pozwalają na ładowanie auta w dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do sieci elektrycznej.

Nasz sklep internetowy oferuje różnego rodzaju przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego. Mamy urządzenia o różnej mocy (co przekłada się na szybkość ładowania), kompatybilne z różnymi modelami aut (i zamontowanymi w nich gniazdami). Kupisz u nas mobilne ładowarki EV na prąd stały i zmienny, podłączane do tradycyjnych gniazd na 230 V, jak i do sieci 3-fazowej (tzw. “siły”).

Dostępne w naszym asortymencie przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego pochodzą od sprawdzonych, zaufanych producentów i dostawców. Te wysokiej klasy produkty spełniają wszelkie obowiązujące normy dotyczące tego typu urządzeń. Świadczą o tym m.in. certyfikaty ISO 9001:2015, CE, IEC 61439 i EN 62196-2.

Nasz sklep internetowy to jednak nie tylko funkcjonalne stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Oferujemy także akcesoria i osprzęt dodatkowy. Kupisz u nas odpowiednie m.in. kontrolery do ładowarek samochodowych, kable, gniazda czy uchwyty wtyku do ładowarki auta elektrycznego.

Czym są i jak działają przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych?

Przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenia stosowane do ładowania akumulatorów w pojazdach EV. Ze względu na mobilność (niewielkie rozmiary i ciężar), są łatwe w transporcie. Pozwala to na zabranie ich w podróż i ładowanie samochodu w dowolnym miejscu i czasie — wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci elektrycznej.

Atutem przenośnych ładowarek do samochodów elektrycznych jest nie tylko mobilność, ale i prosta obsługa. Urządzenia wyposażone są w intuicyjne panele sterujące, a niektóre modele mogą łączyć się z internetem, co pozwala na kontrolę i sterowanie procesem ładowania z poziomu aplikacji mobilnej.

Przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych podłącza się do odpowiedniego dla nich źródła zasilania. W zależności od modelu ładowarki może to być sieć 1-fazowa (tradycyjne gniazdo na 230 V) lub 3-fazowa (tzw. “siła”). Większa powszechność gniazd 230 V sprawia, że podłączane do nich mobilne ładowarki EV do samochodów elektrycznych są bardziej uniwersalne. Jednak niższe napięcie w takiej sieci powoduje, że ładowanie jest znacznie wolniejsze — pełne ładowanie może zająć nawet kilkanaście godzin.

Bardzo ważne jest także rozróżnienie między przenośnymi ładowarkami do samochodów elektrycznych na prąd stały (DC) i przemienny (AC). Te pierwsze pozwalają na bardzo szybkie ładowanie z wysoką mocą (od 50 do nawet 120 kW). Drugie (znacznie powszechniejsze) są wolniejsze — maksymalna moc ładowania to 22 kW z sieci 3-fazowej — ale też zdecydowanie tańsze.

Mobilne ładowarki do samochodów elektrycznych — jakie są ich rodzaje?

Mobilne ładowarki do samochodów elektrycznych można podzielić na różne typy w zależności od zastosowanych gniazd i wtyków. To podział bardzo istotny, ponieważ ładowarka musi być kompatybilna z gniazdem zamontowanym w samochodzie.

Mobilne ładowarki EV mogą być wyposażone w następujące gniazda do ładowania samochodów elektrycznych:

  • Typ 1 — wtyki i gniazda do wolno ładujących stacji na prąd przemienny. Maksymalna moc ładowania wynosi tu 7,4 kW. To standard montowany przede wszystkim w autach produkowanych na rynek Ameryki Północnej.
  • Typ 2 — gniazda i wtyki, które można podłączać zarówno do instalacji 1-, jak i 3-fazowej. Pozwalają na ładowanie z maksymalną mocą 22 kW. Doskonale sprawdzają się zatem w mobilnych ładowarkach do samochodów elektrycznych.
  • CHAdeMO — gniazda do szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Maksymalna moc ładowania wynosi tu 50 kW. Ten standard wykorzystywany jest głównie w pojazdach produkowanych w Japonii i Korei.
  • CCS (Combined Charging System) — wyjątkowo uniwersalne gniazda pozwalające na ładowanie prądem stałym i przemiennym. Kompatybilne z nimi mobilne ładowarki do samochodów elektrycznych są więc bardzo uniwersalne. Maksymalna moc ładowania wynosi tu 50 kW (przy ładowarkach DC).
  • Tesla Supercharger — to specjalne, opatentowane gniazda i wtyki Tesli montowane wyłącznie w autach tej marki. Pozwalają na superszybkie ładowanie z mocą nawet 120 kW.

Mobilne ładowarki do samochodów elektrycznych muszą być kompatybilne z odpowiednim dla danego auta standardem. Wybór ten ułatwia nieco fakt, że w Europie obowiązują w zasadzie 2 standardy — Typ 2 i CCS. Inne gniazda spotyka się wyłącznie w samochodach importowanych z rynku amerykańskiego lub azjatyckiego.

Na co zwracać uwagę, wybierając przenośne ładowarki EV do samochodów?

Przenośne ładowarki EV do samochodów to modele różniące się między sobą wieloma parametrami. Przy ich zakupie istotne jest dopasowanie do danego modelu pojazdu, ale także do rodzaju i możliwości sieci elektrycznej czy do indywidualnych preferencji użytkownika.

Wyżej pisaliśmy o konieczności dobrania mobilnej ładowarki EV do konkretnego samochodu, czyli do zamontowanego w nim gniazda. Ta sama zasada dotyczy także osprzętu — kompatybilne muszą być więc np. kable do ładowania samochodu elektrycznego czy uchwyty wtyku ładowarki.

Istotne jest także dostosowanie mobilnej ładowarki EV do konkretnej sieci. Urządzenia te mogą być bowiem zasilane z sieci 1- lub 3-fazowej (a więc z tradycyjnego gniazdka na 230 V lub z gniazda “siłowego”). Warto zatem pomyśleć o tym, gdzie będziemy korzystać z mobilnej ładowarki EV do samochodu elektrycznego. Gniazda siłowe nie są bowiem tak powszechne, jak te na 230 V.

Wybierając przenośne ładowarki EV do samochodów, trzeba też zwrócić uwagę na ich moc. Im ona większa, tym szybsze będzie ładowanie, ale istnieją pewne ograniczenia. Po pierwsze ładowanie prądem przemiennym nie jest bezpośrednie. Specjalne urządzenia zamontowane w pojazdach elektrycznych “prostują” taki prąd, zanim trafi on do akumulatorów. W praktyce często oznacza to ograniczenie mocy ładowania. Zakup mocniejszej ładowarki nie przyspieszy zatem tego procesu.

Po drugie, warto pamiętać, że sieć elektryczna może być obciążana w różnym stopniu. Podłączenie wyjątkowo mocnej mobilnej ładowarki EV do samochodu może zatem prowadzić do przeciążenia niektórych sieci i “wysadzenia korków”. Warto o tym pomyśleć, przede wszystkim, gdy chcemy korzystać z ładowarki w miejscach, w których nie znamy lub nie jesteśmy pewni stanu sieci elektrycznej.

Przenośna ładowarka EV do samochodu powinna też być lekka, kompaktowa i prosta w obsłudze. Powinna więc być łatwa w transporcie i użytkowaniu w dowolnym miejscu. Może też oferować dodatkowe udogodnienia, np. możliwość kontrolowania procesu ładowania z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne — telefon czy tablet.

Mobilne ładowarki EV do samochodu — nasza oferta

Oferujemy różne mobilne ładowarki EV do samochodu. To urządzenia o odmiennych gabarytach, możliwościach czy funkcjonalności.

Mamy modele zasilane z sieci 1- i 3-fazowej, a więc podłączane do “zwykłych” gniazdek lub do gniazd siłowych. Oferujemy mobilne ładowarki EV do samochodów na prąd przemienny (AC) i stały (DC). Cechuje je różna moc maksymalna, a zatem różna prędkość ładowania.

Sprzedajemy mobilne ładowarki EV do samochodów wyposażonych w gniazda ładowania różnego typu. Przede wszystkim oferujemy funkcjonalne przenośne ładowarki do samochodów z gniazdami w standardach Europejskich — Typu 2 i CCS, ale nie tylko.

Nasze mobilne ładowarki EV do samochodów to urządzenia wysokiej jakości. Wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale także trwałością, estetyką, a przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowania. Opatrzone są odpowiednimi certyfikatami poświadczającymi zgodność z normami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej. Normy te dotyczą nie tylko bezpieczeństwa, ale także ochrony środowiska czy kompatybilności z innymi urządzeniami i akcesoriami do ładowania pojazdów elektrycznych.

Ponadto w naszym sklepie kupisz także kable i gniazda do ładowania, kontrolery do ładowarek, uchwyty wtyku ładowarki i inny osprzęt. Mamy więc pełen asortyment urządzeń i akcesoriów niezbędnych każdemu posiadaczowi pojazdu EV.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone