Kable do ładowania samochodów elektrycznych

(12 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

No choice available on this group

Cena

No choice available on this group

Na stanie

No choice available on this group

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 12 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

No choice available on this group

Cena

No choice available on this group

Na stanie

No choice available on this group

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 12 pozycji
Kable do ładowania samochodów elektrycznych - Preis-Zone.pl

Kabel do ładowania samochodów elektrycznych na Preis-Zone.pl

Oferujemy kable do ładowania samochodów elektrycznych różnego typu. To akcesoria pozwalające na podłączenie pojazdu do źródła zasilania, takich jak różne stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Kable do ładowania samochodów elektrycznych składają się zwykle z dwóch części: wtyczki, która jest podłączana do gniazdka lub stacji ładowania, oraz konektora, który jest wprowadzany do portu ładowania samochodu elektrycznego. Wtyczki i konektory różnią się w zależności od rodzaju auta i standardu ładowania. Ważne jest zatem, aby upewnić się, że używany kabel jest odpowiedni dla konkretnego samochodu.

W naszej ofercie dostępne są różnego typu kable do ładowania samochodów elektrycznych. Różnią się one przede wszystkim rodzajem wtyczek i konektorów, ale również maksymalną mocą przesyłanego prądu, a także długością.

Oferowane w naszym sklepie kable do ładowania samochodów elektrycznych wykonane są zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. To produkty wysokiej jakości — funkcjonalne, trwałe i bezpieczne.

Mamy kable do ładowania samochodów elektrycznych prądem stałym (DC) i przemiennym (AC). Odpowiednio dobrane, będą pasować zarówno do domowej ładowarki do samochodów elektrycznych, jak i do publicznych stacji szybkiego ładowania.

Kable do ładowania samochodów — jakie są ich rodzaje?

Istnieje kilka różnych typów kabli do ładowania samochodów, które różnią się między innymi sposobem ładowania, mocą i typem wtyczek i konektorów.

Kable typu 1: Są to przewody o niższej mocy, które są stosowane do ładowania samochodów elektrycznych z gniazdek elektrycznych lub niskoprądowych stacji ładowania. Wtyczka typu 1 jest zwykle używana w samochodach elektrycznych produkowanych w Ameryce i Japonii. W Europie jest to rzadziej spotykany standard.

Kable typu 2: To kable o wyższej mocy, które są stosowane do ładowania samochodów elektrycznych z wysokoprądowych stacji ładowania lub specjalnych gniazdek elektrycznych o wysokim natężeniu prądu (gniazd 3-fazowych). Kable do ładowania samochodów typu 2 to standard Europejski najczęściej spotykany w pojazdach produkowanych na nasz rynek.

Kable CCS: To specjalne przewody służące do podłączania samochodów elektrycznych do gniazd CCS (Combo Charging System). Są one zaprojektowane tak, aby umożliwić ładowanie samochodów zarówno przy pomocy prądu przemiennego (AC), jak i prądu stałego (DC). W tym celu kabel do ładowania samochodu CCS wyposażony jest w dwie wtyczki: jedną do ładowania prądem przemiennym (podobną do wtyczki typu 2) oraz drugą do ładowania prądem stałym.

Kable do ładowania samochodów CCS, obok kabli typu 2, są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań do na świecie, szczególnie w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Kable CHAdeMO: To przewody zaprojektowane tak, aby umożliwić ładowanie samochodów elektrycznych prądem stałym o wysokiej mocy, co pozwala na szybkie naładowanie akumulatorów. Wykorzystywane są więc do połączenia auta z szybkoładującymi stacjami lub specjalnymi gniazdami o wysokim natężeniu prądu. Standard CHAdeMO jest powszechnie stosowany w samochodach elektrycznych produkowanych w Japonii i innych krajach azjatyckich, a także w niektórych modelach samochodów elektrycznych produkowanych w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Kable Tesla: To opatentowane przewody do ładowania samochodów Tesli. Umożliwiają szybkie ładowanie akumulatorów zarówno przy pomocy prądu przemiennego (AC), jak i prądu stałego (DC).

Kable do ładowania samochodów Tesla wyposażone są w specjalne wtyczki i konektory, które są dostosowane do portów ładowania montowanych w autach tej konkretnej marki. Co istotne, istnieją różne rodzaje kabli do ładowania samochodów Tesla, różniące się mocą i sposobem ładowania. Kable o niższej mocy są stosowane do ładowania z gniazdek elektrycznych lub niskoprądowych stacji ładowania, podczas gdy kable o wyższej mocy są stosowane do ładowania z wysokoprądowych stacji lub specjalnych gniazdek elektrycznych o wysokim prądzie.

Przewody do ładowania samochodu elektrycznego — jak wybrać?

Kabel do ładowania samochodu elektrycznego musi być dopasowany do marki pojazdu i zamontowanego w nim gniazda, a także do rodzaju i parametrów stacji ładowania. Powinien też być bezpieczny i trwały, by służył przez długi czas.

Aby wybrać odpowiednie przewody do ładowania samochodu elektrycznego, należy zatem wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak:

  • Typ samochodu elektrycznego: Ważne jest, aby upewnić się, że kupowane przewody do ładowania samochodu są odpowiednie dla konkretnego modelu auta i spełniają wymagania producenta dotyczące bezpieczeństwa.

  • Rodzaj ładowania: Należy wybrać odpowiedni rodzaj ładowania — prądem przemiennym (AC) lub prądem stałym (DC), w zależności od dostępności i wymagań konkretnego pojazdu.

  • Moc ładowania: Należy upewnić się, że kupowane przewody do ładowania samochodu elektrycznego są w stanie zapewnić odpowiednią moc ładowania. Pod uwagę należy brać zarówno parametry stacji ładowania, jak i możliwości instalacji ładującej w aucie. Wiele pojazdów ładowanych prądem przemiennym ma bowiem wbudowane ograniczniki mocy (wynika to z konieczności “wyprostowania” prądu przemiennego w procesie ładowania).

  • Długość przewodu: Należy wybrać odpowiednią długość przewodu do ładowania samochodu, która będzie odpowiednia dla potrzeb i możliwości użytkownika oraz miejsca, w którym kabel będzie używany.

  • Wtyczki i konektory: Ważne jest, aby upewnić się, że kupowany kabel do ładowania samochodu posiada odpowiednie wtyczki i konektory. Powinny one pasować do portu ładowania samochodu oraz do gniazd elektrycznych lub stacji ładowania.

  • Jakość i trwałość: Należy zwrócić uwagę na jakość i trwałość kupowanych przewodów do ładowania samochodów elektrycznych. To szczególnie istotne w przypadku kabli narażonych na warunki atmosferyczne podczas użytkowania (np. tych stosowanych w publicznych stacjach ładowania umieszczonych na powietrzu).

W naszej ofercie dostępne są wyłącznie wysokiej klasy przewody do ładowania samochodów. Gwarancją ich jakości jest zgodność z normami, takimi jak IEC 62196. 1-2014; IEC 62196. 2-2014; IEC 61851 oraz z dyrektywą RoHS.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone