Ładowarki do samochodów elektrycznych

(11 produkty)

Podkategorie

  • Domowe ładowarki do...

    Oferujemy domowe ładowarki do samochodu elektrycznego. To funkcjonalne urządzenia wykorzystywane do ładowania pojazdów EV w warunkach domowych. Mogą być podłączane do klasycznej sieci o napięciu 230 V lub do sieci 3-fazowej (tzw. “siły”).

    W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju domoweładowarki do samochodu elektrycznego. Mają odmienną moc (a więc i czas ładowania), wymiary, wygląd, a przede wszystkim są kompatybilne z różnymi typami gniazd, kabli i wtyków do ładowania samochodów.

    Wszystkie domoweładowarki do samochodu elektrycznego w naszym sklepie są wysokiej jakości. To produkty pochodzące od zaufanych, sprawdzonych dostawców. Spełniają one wszelkie obowiązujące normy dotyczące bezpieczeństwa, wydajności, ochrony środowiska czy kompatybilności z innymi akcesoriami do ładowania. Poświadczają to odpowiednie certyfikaty, takie jak ISO 9001:2015, CE, IEC 61439 EN 62196-2.

    Co ważne, oferujemy nie tylko różne stacje do ładowania samochodów elektrycznych, ale też odpowiednie akcesoria i osprzęt. Mamy zatem różnej długości kable do ładowania samochodów z wtyczkami różnego typu. Sprzedajemy też kompatybilne z nimi gniazda do ładowania samochodów elektrycznych, a także kontrolery do ładowarek samochodowych czy uchwyty wtyku ładowarki.

    Domowe ładowarki do samochodów elektrycznych AC i DC

    Domowe ładowarki do samochodów elektrycznych mogą się od siebie znacząco różnić. Przede wszystkim mogą być podłączane do prądu stałego (DC) lub przemiennego (AC).

    Ładowarki do samochodów elektrycznych na prąd stały (DC) to wydajne urządzenia o dużej mocy (nawet do 120 kW). Pozwalają więc na szybkie i sprawne ładowanie pojazdów EV. Co istotne, ładowanie odbywa się tutaj bezpośrednio, bez urządzeń pośredniczących, które mogłyby ograniczać moc. Trzeba bowiem wiedzieć, że domowe ładowarki do samochodów elektrycznych na prąd przemienny nie dostarczają energii bezpośrednio do akumulatorów. Taki prąd musi zostać “wyprostowany” po drodze, a robiące to urządzenia bardzo często ograniczają moc, a więc i prędkość ładowania.

    Domowe ładowarki do samochodów elektrycznych na prąd stały są więc zdecydowanie szybsze od swoich odpowiedników na prąd przemienny. W zależności od modelu ładowarki i pojemności akumulatora pełne ładowanie stacją DC może zająć od kilku do kilkudziesięciu minut. Wadą takich urządzeń jest jednak bardzo wysoka cena. Dlatego tego rodzaju ładowarki do samochodów elektrycznych spotyka się częściej w przestrzeni publicznej niż w domach prywatnych.

    Największą popularnością cieszą się domowe ładowarki do samochodów elektrycznych na prąd przemienny (AC). To urządzenia zasilane z tradycyjnej sieci o natężeniu prądu 230 V (czyli ze zwykłego gniazdka) lub z sieci 3-fazowej (tzw. “siły”). Takie ładowarki EV mają relatywnie niewielką moc (maksymalnie 22 kW), ale są znacznie tańsze niż modele na prąd stały.

    Pełne ładowanie stacją AC zajmuje od kilku do nawet kilkunastu godzin. Dlatego urządzenia te sprawdzają się najlepiej jako domowe ładowarki samochodu elektrycznego, do których podłącza się auto np. na noc.

    Domowa ładowarka do samochodu elektrycznego — jaki typ wybrać?

    Przy wyborze domowej ładowarki do samochodu elektrycznego, trzeba zwrócić uwagę na jej typ, a konkretnie na kompatybilność gniazd i wtyków z odpowiednimi kablami do ładowania i gniazdami w samym aucie.

    Zasadniczo wyróżnia się kilka rodzajów wtyków i gniazd:

    • Typ 1 (SAE J1772) to standard stosowany w wolno ładujących stacjach AC o mocy do 7 kW. Takie gniazda montowane są jednak głównie w pojazdach produkowanych na rynki Ameryki Północnej.
    • Typ 2 to z kolei standard Europejski spotykany w większości pojazdów kierowanych na nasz rynek. Ta wtyczka obsługuje zarówno 1- jak i 3-fazowe instalacje na prąd przemienny i umożliwia ładowanie z mocą od 3,6 kW (z sieci 230 V) do 22 kW (z “siły”).
    • CCS to gniazda przeznaczone do ładowania prądem stałym DC o maksymalnej mocy 50 kW lub prądem przemiennym do 22 kW. To również standard Europejski.
    • CHAdeMO to z kolei azjatycki odpowiednik CCS. Te gniazda do ładowania prądem stałym montuje się głównie w pojazdach japońskich i koreańskich.

    Warto też zaznaczyć, że Tesla ma własny, opatentowany typ gniazd i wtyków przeznaczonych do superszybkich ładowarek Tesla Supercharger o mocy od 50 do nawet 120 kW.

    Domowa ładowarka do samochodu elektrycznego musi zatem być kompatybilna z zamontowanymi w aucie gniazdami. Typ ładowarki wpływa także na wybór sprzętu dodatkowego, takiego jak kable czy uchwyty wtyku do ładowarki.

    Jak wspomnieliśmy, w Europie najczęściej spotykamy wtyki i gniazda typu 2 lub CCS. Ten drugi standard przeważnie montuje się w stacjach szybkiego ładowania (ładowarkach publicznych). Domowa ładowarka do samochodu elektrycznego zazwyczaj wyposażona jest więc w gniazdo typu 2, co pasuje do większości aut produkowanych na nasz rynek. Jeśli jednak sprowadzamy pojazd z zagranicy (szczególnie z Ameryki Północnej lub Azji), warto dokładnie sprawdzić, czy domowa ładowarka będzie z nim kompatybilna.

    Domowa ładowarka EV do samochodu elektrycznego — jaką wybrać?

    Domowa ładowarka EV do samochodu elektrycznego powinna spełniać kilka zasadniczych kryteriów. Wspomnieliśmy już, że musi być kompatybilna z konkretnym modelem auta. Musi działać na określony rodzaj prądu (jedno- lub trójfazowy prąd przemienny, albo prąd stały). Powinna być także funkcjonalna, estetyczna i trwała.

    Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym elementom, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając domową ładowarkę EV do samochodu elektrycznego.

    1. Rodzaj gniazda do ładowania w aucie. Domowa ładowarka EV do samochodu elektrycznego musi obsługiwać standard gniazda zamontowanego w pojeździe.
    2. Rodzaj prądu. Stacja ładowania może działać na prąd stały (DC) lub przemienny (AC). W drugim przypadku istotne jest także, czy domowa ładowarka EV do samochodu elektrycznego będzie podłączona do sieci 1-fazowej, czy 3-fazowej. Ten wybór zasadniczo wpływa na szybkość ładowania.
    3. Moc domowej ładowarki do samochodu elektrycznego. Wydaje się oczywiste, że im większa moc, tym szybsze ładowanie. Ta z pozoru prosta zasada ma jednak swoje ograniczenia. Przede wszystkim ładowanie auta prądem przemiennym nie jest bezpośrednie. Po drodze prąd musi być “wyprostowany”, a służące temu urządzenia (montowane w autach) mogą ograniczać faktyczna moc ładowania. Warto więc dopasować domową ładowarkę EV do możliwości samego pojazdu.
    4. Moc dostępna w sieci. Ograniczenie maksymalnej mocy może wynikać nie tylko z samego procesu ładowania. Domowa ładowarka EV do samochodów elektrycznych powinna być też dopasowana do możliwości sieci, do której będzie podłączona. Zbyt mocna stacja może nadmiernie obciążać sieć i prowadzić do “wysadzania korków”
    5. Funkcjonalność i dodatkowe możliwości domowej ładowarki EV do samochodu elektrycznego. Przy zakupie stacji ładowania powinno się zwrócić uwagę na wygodę użytkowania. Odpowiada za nią m.in. długość kabla, budowa panelu kontrolnego i interfejsu użytkownika czy różne dodatkowe opcje urządzenia. Domowe ładowarki EV mogą bowiem łączyć się z Wi-Fi lub siecią komórkową. Pozwala to np. na kontrolę procesu ładowania z poziomu aplikacji na telefonie czy tablecie. Istnieją też urządzenia z zabezpieczeniem dostępu — np. kartą RFID.

    Domowe ładowarki EV do samochodów elektrycznych w naszym sklepie

    W naszym sklepie dostępne są różne domowe ładowarki EV do samochodów elektrycznych. Mamy urządzenia z różnymi wtyczkami, kompatybilne z różnymi modelami aut.

    Dostępne są u nas domowe ładowarki EV do samochodów elektrycznych ładowanych prądem stałym i przemiennym. To urządzenia o różnej mocy, podłączane zarówno do tradycyjnej sieci o napięciu 230 V, jak i do sieci 3-fazowej (tzw. “siły”). Poszczególne modele różnią się maksymalną mocą ładowania, dzięki czemu łatwo dopasować je do konkretnych warunków — np. modelu auta i możliwości sieci elektrycznej.

    Oferujemy wyjątkowo funkcjonalne naścienne ładowarki EV, które doskonale spisują się w przydomowych garażach, ale również wolnostojące ładowarki do samochodów elektrycznych, które można montować na zewnątrz.


    Ciekawą opcją są także przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych, które zapewniają mobilność i możliwość ładowania w dowolnym miejscu z dostępem do sieci elektrycznej o napięciu 230 V

  • Przenośne ładowarki do...

    Oferujemy przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego. To wysoce funkcjonalne, kompaktowe i mobilne urządzenia wykorzystywane do ładowania pojazdów EV.

    Przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują. Pozwalają na ładowanie auta w dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do sieci elektrycznej.

    Nasz sklep internetowy oferuje różnego rodzaju przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego. Mamy urządzenia o różnej mocy (co przekłada się na szybkość ładowania), kompatybilne z różnymi modelami aut (i zamontowanymi w nich gniazdami). Kupisz u nas mobilne ładowarki EV na prąd stały i zmienny, podłączane do tradycyjnych gniazd na 230 V, jak i do sieci 3-fazowej (tzw. “siły”).

    Dostępne w naszym asortymencie przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego pochodzą od sprawdzonych, zaufanych producentów i dostawców. Te wysokiej klasy produkty spełniają wszelkie obowiązujące normy dotyczące tego typu urządzeń. Świadczą o tym m.in. certyfikaty ISO 9001:2015, CE, IEC 61439 i EN 62196-2.

    Nasz sklep internetowy to jednak nie tylko funkcjonalne stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Oferujemy także akcesoria i osprzęt dodatkowy. Kupisz u nas odpowiednie m.in. kontrolery do ładowarek samochodowych, kable, gniazda czy uchwyty wtyku do ładowarki auta elektrycznego.

    Czym są i jak działają przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych?

    Przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenia stosowane do ładowania akumulatorów w pojazdach EV. Ze względu na mobilność (niewielkie rozmiary i ciężar), są łatwe w transporcie. Pozwala to na zabranie ich w podróż i ładowanie samochodu w dowolnym miejscu i czasie — wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci elektrycznej.

    Atutem przenośnych ładowarek do samochodów elektrycznych jest nie tylko mobilność, ale i prosta obsługa. Urządzenia wyposażone są w intuicyjne panele sterujące, a niektóre modele mogą łączyć się z internetem, co pozwala na kontrolę i sterowanie procesem ładowania z poziomu aplikacji mobilnej.

    Przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych podłącza się do odpowiedniego dla nich źródła zasilania. W zależności od modelu ładowarki może to być sieć 1-fazowa (tradycyjne gniazdo na 230 V) lub 3-fazowa (tzw. “siła”). Większa powszechność gniazd 230 V sprawia, że podłączane do nich mobilne ładowarki EV do samochodów elektrycznych są bardziej uniwersalne. Jednak niższe napięcie w takiej sieci powoduje, że ładowanie jest znacznie wolniejsze — pełne ładowanie może zająć nawet kilkanaście godzin.

    Bardzo ważne jest także rozróżnienie między przenośnymi ładowarkami do samochodów elektrycznych na prąd stały (DC) i przemienny (AC). Te pierwsze pozwalają na bardzo szybkie ładowanie z wysoką mocą (od 50 do nawet 120 kW). Drugie (znacznie powszechniejsze) są wolniejsze — maksymalna moc ładowania to 22 kW z sieci 3-fazowej — ale też zdecydowanie tańsze.

    Mobilne ładowarki do samochodów elektrycznych — jakie są ich rodzaje?

    Mobilne ładowarki do samochodów elektrycznych można podzielić na różne typy w zależności od zastosowanych gniazd i wtyków. To podział bardzo istotny, ponieważ ładowarka musi być kompatybilna z gniazdem zamontowanym w samochodzie.

    Mobilne ładowarki EV mogą być wyposażone w następujące gniazda do ładowania samochodów elektrycznych:

    • Typ 1 — wtyki i gniazda do wolno ładujących stacji na prąd przemienny. Maksymalna moc ładowania wynosi tu 7,4 kW. To standard montowany przede wszystkim w autach produkowanych na rynek Ameryki Północnej.
    • Typ 2 — gniazda i wtyki, które można podłączać zarówno do instalacji 1-, jak i 3-fazowej. Pozwalają na ładowanie z maksymalną mocą 22 kW. Doskonale sprawdzają się zatem w mobilnych ładowarkach do samochodów elektrycznych.
    • CHAdeMO — gniazda do szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Maksymalna moc ładowania wynosi tu 50 kW. Ten standard wykorzystywany jest głównie w pojazdach produkowanych w Japonii i Korei.
    • CCS (Combined Charging System) — wyjątkowo uniwersalne gniazda pozwalające na ładowanie prądem stałym i przemiennym. Kompatybilne z nimi mobilne ładowarki do samochodów elektrycznych są więc bardzo uniwersalne. Maksymalna moc ładowania wynosi tu 50 kW (przy ładowarkach DC).
    • Tesla Supercharger — to specjalne, opatentowane gniazda i wtyki Tesli montowane wyłącznie w autach tej marki. Pozwalają na superszybkie ładowanie z mocą nawet 120 kW.

    Mobilne ładowarki do samochodów elektrycznych muszą być kompatybilne z odpowiednim dla danego auta standardem. Wybór ten ułatwia nieco fakt, że w Europie obowiązują w zasadzie 2 standardy — Typ 2 i CCS. Inne gniazda spotyka się wyłącznie w samochodach importowanych z rynku amerykańskiego lub azjatyckiego.

    Na co zwracać uwagę, wybierając przenośne ładowarki EV do samochodów?

    Przenośne ładowarki EV do samochodów to modele różniące się między sobą wieloma parametrami. Przy ich zakupie istotne jest dopasowanie do danego modelu pojazdu, ale także do rodzaju i możliwości sieci elektrycznej czy do indywidualnych preferencji użytkownika.

    Wyżej pisaliśmy o konieczności dobrania mobilnej ładowarki EV do konkretnego samochodu, czyli do zamontowanego w nim gniazda. Ta sama zasada dotyczy także osprzętu — kompatybilne muszą być więc np. kable do ładowania samochodu elektrycznego czy uchwyty wtyku ładowarki.

    Istotne jest także dostosowanie mobilnej ładowarki EV do konkretnej sieci. Urządzenia te mogą być bowiem zasilane z sieci 1- lub 3-fazowej (a więc z tradycyjnego gniazdka na 230 V lub z gniazda “siłowego”). Warto zatem pomyśleć o tym, gdzie będziemy korzystać z mobilnej ładowarki EV do samochodu elektrycznego. Gniazda siłowe nie są bowiem tak powszechne, jak te na 230 V.

    Wybierając przenośne ładowarki EV do samochodów, trzeba też zwrócić uwagę na ich moc. Im ona większa, tym szybsze będzie ładowanie, ale istnieją pewne ograniczenia. Po pierwsze ładowanie prądem przemiennym nie jest bezpośrednie. Specjalne urządzenia zamontowane w pojazdach elektrycznych “prostują” taki prąd, zanim trafi on do akumulatorów. W praktyce często oznacza to ograniczenie mocy ładowania. Zakup mocniejszej ładowarki nie przyspieszy zatem tego procesu.

    Po drugie, warto pamiętać, że sieć elektryczna może być obciążana w różnym stopniu. Podłączenie wyjątkowo mocnej mobilnej ładowarki EV do samochodu może zatem prowadzić do przeciążenia niektórych sieci i “wysadzenia korków”. Warto o tym pomyśleć, przede wszystkim, gdy chcemy korzystać z ładowarki w miejscach, w których nie znamy lub nie jesteśmy pewni stanu sieci elektrycznej.

    Przenośna ładowarka EV do samochodu powinna też być lekka, kompaktowa i prosta w obsłudze. Powinna więc być łatwa w transporcie i użytkowaniu w dowolnym miejscu. Może też oferować dodatkowe udogodnienia, np. możliwość kontrolowania procesu ładowania z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne — telefon czy tablet.

    Mobilne ładowarki EV do samochodu — nasza oferta

    Oferujemy różne mobilne ładowarki EV do samochodu. To urządzenia o odmiennych gabarytach, możliwościach czy funkcjonalności.

    Mamy modele zasilane z sieci 1- i 3-fazowej, a więc podłączane do “zwykłych” gniazdek lub do gniazd siłowych. Oferujemy mobilne ładowarki EV do samochodów na prąd przemienny (AC) i stały (DC). Cechuje je różna moc maksymalna, a zatem różna prędkość ładowania.

    Sprzedajemy mobilne ładowarki EV do samochodów wyposażonych w gniazda ładowania różnego typu. Przede wszystkim oferujemy funkcjonalne przenośne ładowarki do samochodów z gniazdami w standardach Europejskich — Typu 2 i CCS, ale nie tylko.

    Nasze mobilne ładowarki EV do samochodów to urządzenia wysokiej jakości. Wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale także trwałością, estetyką, a przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowania. Opatrzone są odpowiednimi certyfikatami poświadczającymi zgodność z normami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej. Normy te dotyczą nie tylko bezpieczeństwa, ale także ochrony środowiska czy kompatybilności z innymi urządzeniami i akcesoriami do ładowania pojazdów elektrycznych.

    Ponadto w naszym sklepie kupisz także kable i gniazda do ładowania, kontrolery do ładowarek, uchwyty wtyku ładowarki i inny osprzęt. Mamy więc pełen asortyment urządzeń i akcesoriów niezbędnych każdemu posiadaczowi pojazdu EV.

  • Wolnostojące ładowarki...

    Oferujemy wolnostojące ładowarki do samochodów elektrycznych. Urządzenia te mają postać estetycznych słupków, które stawia się zarówno wewnątrz (w garażach), jak i na zewnątrz.

    Wolnostojące ładowarki do samochodów elektrycznych wykorzystuje się zarówno jako publiczne, jak i prywatne stacje ładowania. Doskonale sprawdzają się m.in. na parkingach przy firmach, galeriach handlowych czy obiektach użyteczności publicznej. Mogą być montowane także na posesjach prywatnych, przede wszystkim tam, gdzie nie wszystkie auta mogą być garażowane, więc domowe ładowarki do samochodów elektrycznych nie spełniają swojej funkcji.

    W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju wolnostojące ładowarki do samochodów elektrycznych. Mamy urządzenia o różnej mocy, podłączane do sieci 1-fazowej lub 3-fazowej. Sprzedajemy wolnostojące ładowarki EV na prąd stały (DC) i przemienny (AC). Pozwala to łatwo dobrać urządzenie o parametrach i możliwościach idealnie dostosowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji kupującego.

    Nasze wolnostojące ładowarki do samochodów elektrycznych spełniają wszelkie normy obowiązujące w Polsce i Unii Europejskiej. Opatrzone są odpowiednimi certyfikatami dowodzącymi ich bezpieczeństwa, zgodności z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska czy kompatybilności z innymi urządzeniami do ładowania aut.

    Nasz sklep internetowy oferuje nie tylko wyjątkowo funkcjonalne stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Mamy także dodatkowe akcesoria i osprzęt, taki jak kontrolery do ładowarek samochodowychuchwyty wtyku ładowarki oraz odpowiednie kable i gniazda do ładowania.

    Gdzie sprawdzi się wolnostojąca ładowarka do samochodu elektrycznego?

    Wolnostojąca ładowarka do samochodu elektrycznego to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w warunkach zewnętrznych. Mocne, szczelne obudowy chronią ładowarkę przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.

    Dzięki temu wolnostojąca ładowarka do samochodu elektrycznego może stać na zewnętrznym parkingu — nie tylko pod domem, ale i pod firmą, galerią handlowa, urzędem czy innymi obiektami użyteczności publicznej.

    wolnostojących ładowarek EV do samochodów chętnie korzystają zatem przedsiębiorcy utrzymujący flotę firmowych pojazdów elektrycznych. Dzięki nim auta można bowiem ładować przy siedzibie firmowej, bez konieczności korzystania z komercyjnych stacji ładowania.

    Oczywiście wolnostojąca ładowarka do samochodu elektrycznego to także serce wspomnianych stacji komercyjnych. To właśnie takie urządzenia o dużej mocy montowane są na stacjach paliw i w płatnych punktach ładowania.

    Jednak wolnostojąca ładowarka do samochodu elektrycznego nie musi być urządzeniem szybko ładującym, o dużej mocy i drogim. W naszym sklepie dostępne są też wolno ładujące modele o mocy 11 czy 22 kW. Doskonale spisują się one jako prywatne stacje ładowania, do których pojazdy podłącza się na kilka czy kilkanaście godzin (np. na noc).

    Wolnostojące ładowarki EV do samochodów — rodzaje

    Wolnostojące ładowarki EV do samochodów dzieli się przede wszystkim ze względu na rodzaj prądu, jakim ładują i sieć, z jakiej są zasilane.

    Podstawowy podział przebiega zatem między wolnostojącymi ładowarkami EV na prąd stały (DC) i przemienny (AC). Pierwsze z nich mogą mieć bardzo wysoką moc (od 50 do nawet 120 kW). Pozwala na bardzo szybkie ładowanie pojazdu (w niektórych przypadkach pełne ładowanie zajmuje zaledwie kilka minut).

    Wolnostojące ładowarki EV do samochodów na prąd stały (DC) wykorzystuje się zatem przede wszystkim w publicznych, komercyjnych stacjach ładowania. Są one wyjątkowo wydajne i szybkie, ale też drogie.

    Do użytku prywatnego, czy do mniejszych firm częściej wybiera się zatem wolnostojące ładowarki EV na prąd przemienny (AC). Takie urządzenia podłącza się do tradycyjnej sieci o napięciu 230 V lub do tzw. “siły”, czyli sieci 3-fazowej. Takie urządzenia ładują z mocą od 3,6 do maksymalnie 22 kW. Pełne ładowanie akumulatora może więc zająć nawet kilkanaście godzin.

    Wolnostojące ładowarki EV do samochodów na prąd przemienny są więc zdecydowanie wolniejsze od tych na prąd stały. Wyróżnia je jednak znacznie niższa cena. Takie urządzenia sprawdzą się zatem tam, gdzie pojazdy stoją dłużej.

    Wolnostojące ładowarki EV — typy wtyków

    Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze wolnostojącej ładowarki EV do samochodu jest kompatybilność z gniazdami montowanymi w konkretnych autach. Istnieje bowiem kilka standardów wtyków i gniazd, które różnią się między sobą nie tylko budową, ale i dopuszczalną mocą przesyłanego prądu.

    Wyróżniamy zatem wolnostojące ładowarki EV kompatybilne z następującymi standardami:

    • Typ 1 — gniazda i wtyki montowane głównie w autach amerykańskich. Wykorzystywane są do ładowania prądem przemiennym o maksymalnej mocy 7,4 kW.
    • Typ 2 — uniwersalne gniazda i wtyki pozwalające na ładowanie z sieci 1- i 3-fazowej. Maksymalna moc wynosi tu 22 kW. To standard obowiązujący w pojazdach produkowanych na rynek europejski.
    • CCS — wyjątkowo uniwersalne gniazda i wtyki, które pozwalają na ładowanie prądem stałym i przemiennym. To również europejski standard, pozwalający na ładowanie z maksymalną mocą 50 kW (z ładowarek DC).
    • CHAdeMO — gniazda i wtyki do ładowania prądem stałym o mocy do 50 kW. Montowane głównie w pojazdach azjatyckich (japońskich i koreańskich). W Europie spotykane zdecydowanie rzadziej.
    • Tesla Supercharger — opatentowany standard spotykany wyłącznie w pojazdach Tesli. Pozwala na superszybkie ładowanie z mocą do 120 kW.

    Jak widać, istnieje kilka różnych standardów gniazd i wtyków. Wolnostojące ładowarki do samochodów elektrycznych mogą być kompatybilne z jednym lub kilkoma z nich. W Europie spotyka się przede wszystkim stacje ładowania z gniazdami Typu 2 i CCS, a także stacje Tesli.

    Przy wyborze wolnostojącej ładowarki EV warto oczywiście zwrócić uwagę, czy w zestawie są odpowiednie kable do ładowania samochodu. Istnieją bowiem modele z wbudowanymi kablami zamontowanymi na stałe, jak i takie wyposażone jedynie w odpowiednie gniazda do ładowania samochodów, do których trzeba podłączyć osobny kabel.

    Jak wybrać wolnostojącą ładowarkę EV do samochodu?

    Wybierając wolnostojącą ładowarkę EV do samochodu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Istotne są nie tylko parametry techniczne, ale także odpowiednia konstrukcja urządzenia.

    Ponieważ wolnostojąca ładowarka EV często montowana jest na zewnątrz, powinna mieć odpowiednią obudowę. Istotna jest tu nie tylko wytrzymałość mechaniczna, ale także wodoszczelność czy odporność na zmienne temperatury. Ważna będzie także estetyka, szczególnie gdy wolnostojącą ładowarkę do samochodu chcemy zamontować w miejscu publicznym.

    Wspomnieliśmy wcześniej, że kluczowe jest dopasowanie wolnostojącej ładowarki EV do sieci elektrycznej, jak i modelu pojazdu. Urządzenie musi być zatem wyposażone w odpowiednie gniazda i wtyki. Z jednej strony powinno być podłączone do odpowiedniej sieci (1- lub 3-fazowej), z drugiej musi być kompatybilne z gniazdem zamontowanym w samochodzie.

    Ważna jest też moc urządzenia. Wolnostojąca ładowarka EV do samochodu powinna zapewniać szybkie i sprawne ładowanie. Pozornie wydaje się zatem, że im większa moc, tym lepiej, ale to niekoniecznie prawda. W przypadku ładowania prądem przemiennym (AC) prąd przechodzi najpierw przez zamontowany w aucie prostownik. W wielu modelach aut takie urządzenie ogranicza moc ładowania poniżej wartości maksymalnej dla samej ładowarki. Oznacza to, że mocniejsza ładowarka wcale nie gwarantuje przyspieszenia procesu, bo jego wydajność ogranicza sama konstrukcja auta.

    Ponadto bardzo mocne ładowarki mogą przeciążać sieć elektryczną, a w skrajnych wypadkach prowadzić do “wysadzenia korków”. Wybierając wolnostojące ładowarki EV do samochodu elektrycznego, warto zatem brać pod uwagę zarówno to, jakie auta będą ładowane, jak i to, jaki jest stan i obciążenie sieci, do której urządzenie podłączamy.

    Wolnostojąca ładowarka EV do samochodu powinna też być łatwa w obsłudze i bezpieczna. Dotyczy to szczególnie tych urządzeń, które są udostępniane publicznie. Korzystanie z nich powinno być intuicyjne — tak aby każdy sobie z tym poradził. Dodatkowo jednak urządzenie powinno być zabezpieczone przed dostępem niepowołanych osób. Można wybrać np. wolnostojącą ładowarkę EV z kartą RFID.

  • Ładowarki do...

    Oferujemy ładowarki do samochodu elektrycznego 22kW idealne zarówno do zastosowań prywatnych, jak i jako komercyjne stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

    W naszym sklepie dostępne są różnego rodzaju ładowarki do samochodu elektrycznego 22 kW. Różnią się one zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością.

    Oferujemy m.in. domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych typu Wallbox. To urządzenia przeznaczone do prywatnego stosowania w przydomowym garażu.

    Mamy także wolnostojące stacje ładowania samochodów elektrycznych, które ze względu na zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi mogą być lokowane na zewnątrz. Takie urządzenia sprawdzają się jako komercyjne ładowarki przy centrach handlowych, na stacjach paliw i w innych miejscach publicznych. Korzysta się z nich także np. na parkingach firmowych.

    Sprzedajemy również przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego 22kW. To urządzenia idealne dla tych, którzy dużo podróżują i chcą mieć możliwość ładowania w dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do odpowiedniej sieci elektrycznej.

    W naszym sklepie dostępne są nie tylko wysokiej jakości ładowarki do samochodu elektrycznego 22 kW. Mamy także niezbędny osprzęt i akcesoria. Można u nas kupić kable do ładowania samochodów elektrycznych, gniazda, kontrolery ładowarek czy uchwyty wtyku, a więc wszystko, co niezbędne do stworzenia kompleksowego punktu EVSE (Electric Vehicle Supply Equipment).

    Ładowarka do samochodu elektrycznego 22kW

    Ładowarka do samochodu elektrycznego 22kW to urządzenia zapewniające średnią szybkość ładowania. W zależności od pojemności baterii i warunków pełne ładowanie pojazdu takim urządzeniem zajmuje do 5 godzin. Szybsze ładowanie zapewniają jedynie ładowarki do samochodów elektrycznych na prąd stały (DC), których moc może sięgać nawet 150 kW.

    Warto więc podkreślić, że ładowarki do samochodu elektrycznego 22kW to najmocniejsze stacje ładowania prądem przemiennych AC. Jednak osiągnięcie optymalnych parametrów ładowania i tak wysokiej mocy wymaga podłączenia do instalacji trójfazowej (tzw. siły).

    O ile domowa ładowarka do samochodu elektrycznego 22kW przeważnie jest urządzeniem jednoportowym (umożliwiającym jednoczesne ładowanie tylko jednego auta), o tyle modele do zastosowań komercyjnych mogą mieć większe możliwości.

    Wolnostojąca ładowarka do samochodu elektrycznego 22kW może mieć 2, 3, a nawet więcej portów, co pozwala na ładowanie kilku pojazdów w tym samym czasie (i z tą samą mocą). Oczywiście montaż takiego urządzenia powinien być poprzedzony wnikliwym audytem stanu instalacji elektrycznej. Nadmierny pobór mocy przy ładowaniu kilku pojazdów może bowiem prowadzić do przeciążenia (i “wysadzenia korków”) sieci niedostosowanej do takich obciążeń.

    Ładowarki do samochodów elektrycznych 22kW

    Wybór konkretnej ładowarki do samochodów elektrycznych 22 kW zależy przede wszystkim od tego, czy będzie ona wykorzystywana w domu, do prywatnego ładowania własnego pojazdu (lub pojazdów), czy też w celach komercyjnych.

    Na domowe ładowarki do samochodów elektrycznych 22kW najlepiej nadają się tzw. Wallboxy, czyli niewielkie urządzenia do montażu na ścianie w garażu. Takie modele zajmują niewiele miejsca, są proste w obsłudze i nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń czy rozbudowanych funkcji.

    Do użytku publicznego (tak komercyjnego, jak i np. do ładowania floty aut firmowych) lepsze będą wolnostojące ładowarki do samochodów elektrycznych 22kW. Nie tylko można je montować pod gołym niebem, co ułatwia dostęp do urządzenia. Wiele modeli jest tu też wyposażonych w dodatkowe porty ładowania, jak i przydatne, rozbudowane funkcje.

    W miejscach publicznych przyda się np. ładowarka do samochodów elektrycznych 22kW z ograniczeniem dostępu kartą RFID. Takie rozwiązanie jest idealne właśnie na parkingach firmowych i wszędzie tam, gdzie chcemy chronić urządzenie przed niepowołanym dostępem osób trzecich.

    Ładowarka do samochodów elektrycznych 22kW

    Oczywiście ładowarka do samochodów elektrycznych 22kW musi być wyposażona w odpowiednie gniazda. W autach produkowanych na rynek europejski obowiązują w tym zakresie dwa standardy.

    Najbardziej rozpowszechnione są gniazda i wtyki tzw. Typu 2. Wyposażona w nie ładowarka do samochodów elektrycznych 22 kW może być podłączona zarówno do instalacji 1-, jak i 3-fazowej. Pozwala to na ładowanie prądem przemiennym AC z mocą od 3,6 do 22 kW.

    Drugi rodzaj gniazd stosowanych w Europie to gniazda CCS, które służą nie tylko do ładowania prądem przemiennym, ale i stałym o wysokiej mocy do 50 kW.

    Poza tym auta i ładowarki do samochodów elektrycznych mogą być wyposażone we wtyki i gniazda Typu 1 (standard północnoamerykański) lub CHAdeMO (standard azjatycki). Spotyka się je jednak wyłącznie w pojazdach importowanych, nieprodukowanych na rynki europejskie.

    Na specjalną uwagę zasługują natomiast pojazdy Tesli, które chętnie sprowadzane są także do Polski. Te wykorzystują opatentowane gniazda i wtyki Tesla Supercharger, dzięki którym możliwe jest superszybkie ładowanie z mocą nawet do 150kW (ze specjalnych stacji Tesli). Na szczęście pojazdy te obsługują też złącza Typu 2.

  • Ładowarki do...

    Oferujemy ładowarki do samochodu elektrycznego 11KW. To funkcjonalne, a przy tym stosunkowo tanie urządzenia wykorzystywane do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych głównie na terenie własnej posesji.

    Ładowarki do samochodu elektrycznego 11 kW są kompaktowe i wyjątkowo łatwe w obsłudze. Zapewniają możliwość ładowania pojazdu z domowej sieci elektrycznej — przeważnie 3-fazowej, czyli tzw. siły, choć niektóre modele można podłączyć także do zwykłego gniazdka na 230 V.

    Tego rodzaju stacje ładowania do samochodów elektrycznych to zazwyczaj tzw. Wallboxy. Są to niewielkie urządzenia do montażu na ścianie (np. w przydomowym garażu). W naszej ofercie dostępne są także przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego 11 kW. Są one doskonałym wyborem dla osób, które dużo podróżują i chcą mieć możliwość ładowania pojazdu w dowolnym miejscu z dostępem do sieci elektrycznej.

    Dostępne w naszym asortymencie ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW to urządzenia wysokiej jakości, pochodzące od renomowanych producentów. Spełniają wszystkie normy nałożone przez prawodawstwo polskie i unijne, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Są zatem funkcjonalne, trwałe i bezpieczne.

    Oczywiście nawet najlepsza ładowarka do samochodu elektrycznego nie zadziała bez odpowiednich akcesoriów i osprzętu. Dlatego oferujemy także kable do ładowania samochodów elektrycznych, odpowiednie gniazda i kontrolery do ładowarek samochodowych czy uchwyty wtyku ładowarki. Dzięki temu można kompleksowo wyposażyć każdą stację EVSE.

    Ładowarka do samochodu elektrycznego 11kW

    Ładowarka do samochodu elektrycznego 11 kW doskonale sprawdzi się w domu. Jej niewielka moc ogranicza natomiast możliwość zastosowań komercyjnych. Pełne ładowanie takim sprzętem może bowiem zająć nawet kilkanaście godzin (zależnie od pojemności baterii). Tak długi czas ładowania nie jest jednak przeszkodą, kiedy możemy pojazd podłączyć np. na całą noc.

    Dużym atutem jest fakt, że ładowarka do samochodu elektrycznego 11kW nie obciąża nadmiernie sieci elektrycznej. Mocniejsze ładowarki często wymagają przystosowania sieci do dużych obciążeń. Zdarza się bowiem, że nadmierny pobór prądu prowadzi do wysadzenia korków. Tymczasem ładowarka do samochodu elektrycznego 11kW może działać bezawaryjnie właściwie w każdej domowej sieci.

    Co więcej, wiele aut elektrycznych ładowanych prądem przemiennym AC ma ograniczniki mocy ładowania. Wynika to z faktu, że prąd przemienny musi zostać “wyprostowany”, zanim trafi do akumulatora. Prostowniki mają natomiast swoją przepustowość, która może być niższa niż maksymalna moc samej ładowarki.

    W wielu przypadkach stacje ładowania prądem przemiennym AC o dużej mocy nie dają więc przewagi nad modelami słabszymi. Zamontowanego w aucie prostownika nie da się bowiem obejść ani zwiększyć jego przepustowości. Dlatego ładowarka do samochodu elektrycznego 11kW często jest w zupełności wystarczająca i zapewnia optymalne warunki ładowania.

    Ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW

    Przy wyborze ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW trzeba też zwrócić uwagę na kompatybilność z danym modelem pojazdu. Chodzi głównie o dostosowanie gniazd do standardu zamontowanego w aucie.

    W produkowanych na świecie pojazdach elektrycznych spotkać można kilka rodzajów gniazd do ładowania, które oczywiście wymagają odpowiednich styków.

    W Europie standardem są gniazda tzw. Typu 2 oraz CCS, ale w autach importowanych można spotkać także gniazda Typu 1 (standard północnoamerykański) czy CHAdeMO (Standard azjatycki). Własne, opatentowane gniazda i wtyki mają też pojazdy Tesli.

    Przeważnie jednak ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW kompatybilne są z gniazdami Typu 2. W Europie ogromna większość pojazdów działa w tym właśnie standardzie. Co istotne, są to gniazda i wtyki, które doskonale działają zarówno podłączone do 1-, jak i 3-fazowej sieci elektrycznej. Służą one do ładowania prądem przemiennym AC.

    Europejskim standardem w stacjach ładowania prądem stałym DC jest natomiast CCS. Takie gniazda i wtyki mogą służyć do ładowania z mocą nawet 50kW (przy prądzie stałym), ale można je wykorzystać także do ładowania prądem przemiennym o mniejszej mocy.

    Ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW z gniazdami i wtykami Typu 1 lub CHAdeMO spotyka się w Europie rzadko, ale warto o nich pomyśleć, jeśli planujemy import aut produkowanych na inne rynki.

    Trzeba też pamiętać, że Tesla wykorzystuje standard Tesla Supercharger. To opatentowane gniazda i wtyki stosowane wyłącznie w autach tej marki. Pozwalają one na podłączenie do superszybkich stacji ładowania Tesli o mocy nawet 150kW. Jednak auta te można ładować także z pomocą złącza Typu 2, a więc również z wykorzystaniem domowej ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW.

    Ładowarka do samochodów elektrycznych 11kW

    Ładowarka do samochodów elektrycznych 11kW to urządzenie funkcjonalne, kompaktowe i relatywnie tanie. Doskonale sprawdzi się w przydomowym garażu, gdzie pojazd można podłączyć na dłużej.

    W naszym sklepie znajdziesz ładowarkę do samochodów elektrycznych 11kW dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Mamy modele naścienne (typu Wallbox), jak i przenośne.

    Każda ładowarka do samochodów elektrycznych 11kW opatrzona jest odpowiednimi certyfikatami. Poświadczają one zgodność z polskimi i europejskimi normami i są najlepszym dowodem na wysoką jakość oferowanych przez nas urządzeń.

Filtry
Filtry

Cena

1 095,00 zł - 5 025,00 zł

Na stanie

EAN

Model

Jest 11 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

1 095,00 zł - 5 025,00 zł

Na stanie

EAN

Model

Produktów na stronie:
Pokazano 1-11 z 11 pozycji
Ładowarki do samochodów elektrycznych (ładowarki EV) - Preis-zone.pl

Ładowarki do samochodów elektrycznych to urządzenia doskonale znane posiadaczom pojazdów EV. Po polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów elektrycznych, ale dla wielu kierowców szukanie publicznych stacji ładowania jest nadal problemem. Jeśli mamy własny dom, możemy go wyposażyć w ładowarkę do samochodu elektrycznego. To niewielkie urządzenie pozwala szybko naładować “elektryka” i cieszyć się ekonomiczną jazdą.

Co to jest ładowarka do samochodu elektrycznego?

Ładowarka do samochodu elektrycznego to urządzenie służące do ładowania baterii samochodu elektrycznego prądem stałym (DC) lub zmiennym (AC) w czasie postoju pojazdu. Ładowanie samochodów elektrycznych odbywa się z różną mocą (w zależności od mocy ładowarki i ograniczeń mocy ładowania w samochodzie), od tego też zależy prędkość ładowania.

Ładowarka do samochodów elektrycznych może mieć rozmiary sporego dystrybutora paliwa, jeśli jest ustawiona w miejscu ogólnodostępnym. Do zastosowań indywidualnych polecane są jednak mniejsze urządzenia o kompaktowej budowie i niewielkich rozmiarach przeznaczone do zawieszenia na ścianie garażu lub podjazdu przed domem.

Ładowarki do samochodów elektrycznych - podział

Ładowanie samochodów elektrycznych może się odbywać na kilka sposobów. Właściciele pojazdów EV najczęściej sięgają po:

  1. Publiczne stacje ładowania - to stanowiska przeznaczone do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Najchętniej używane przez właścicieli samochodów elektrycznych, ponieważ pojazd można naładować nawet w ciągu kilkunastu minut, np. w czasie zakupów lub przerwy na kawę. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych dzielą się na: stacje ładowania prądem zmiennym w zakresie od od 1,4 kW do 22 kW oraz stacje ładowania prądem stałym (DC) o mocy od 10kW do 300 kW.

  2. Gniazdko elektryczne 230V - najprostsza metoda ładowania możliwa dzięki zastosowaniu specjalnych przewodów wyposażonych w odpowiednie wtyczki. Jest to jednocześnie metoda najbardziej czasochłonna. Naładowanie baterii może zajmować nawet do 12 godzin.

  3. Wallbox - czyli domowe ładowarki do samochodów elektrycznych, to doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy samochodów elektrycznych i własnej posesji. Niewielkich rozmiarów urządzenie ładujące, zamienia prąd zmienny na prąd stały, co sprawia, że czas ładowania jest krótszy.

Skupmy się na tych ostatnich urządzeniach. Co to jest wallbox? To sprzęt, który posiada część zalet stacji o dużej mocy, a jednocześnie te kompaktowe ładowarkido samochodów elektrycznych pozwalają uzyskać doskonałe efekty w przydomowym garażu lub na podjeździe. Ładowarki EV do samochodów elektrycznych ładują prądem stałym bez konieczności używania prostownika wbudowanego w samochodzie. Naścienna stacja ładowania sprawia, że ładowanie jest szybsze, niż w przypadku używania zwykłego domowego gniazdka 230V.

Ładowarka EV - przeznaczenie

Ładowarki do samochodów EV typu wallbox są przeznaczone do użytku domowego, tzn. ładowania pojazdu w obrębie posesji. To urządzenia łatwe w obsłudze i bezpieczne. Aby jednak prawidłowo zainstalować ładowarkę, należy się upewnić, czy nasza instalacja domowa jest przystosowana do przyłączenia ładowarki. Jeśli nie, potrzebna będzie modyfikacja przez wykwalifikowanego elektryka, który powinien zająć się również podłączeniem ładowarki.

Ładowarki EV mogą być używane zarówno do ładowania tzw. “pełnych elektryków”, jak również samochodów hybrydowych plug-in. Ładowarki mogą być wyposażone w dwa standardy wtyczek i gniazd ładowania samochodów elektrycznych: Typ1 lub Typ2. Najczęściej spotykamy jednak złącze Typ2, ponieważ jest to standard przyjęty w Unii Europejskiej.

Ładowarka EV jest wyposażona w gniazdo, do którego podłączamy kable do ładowania samochodów elektrycznych. Drugi wariant, to ładowarki posiadające zintegrowany przewód z wtyczką, którą podłączamy do naszego pojazdu. Ładowarka domowa jest wygodna w obsłudze. Komfort korzystania podnosi czytelny kontroler ładowania oraz system komunikacji z pojazdem.

Ładowarka do samochodów elektrycznych - zastosowanie

Ładowarki do samochodów elektrycznych znajdują powszechne zastosowanie wśród użytkowników indywidualnych. Ładowarki do samochodów EV można łatwo zamontować na ścianie w garażu. Jeśli nie ma takiej możliwości, ładowarka może być zainstalowana jako wolnostojąca stacja ładowania samochodów, na specjalnym słupku. Ładowarka do samochodu elektrycznego może być podłączona do domowej sieci elektrycznej lub np. zasilana energią z paneli fotowoltaicznych, co dodatkowo obniża koszty eksploatacji samochodu elektrycznego.

Ładowarki EV do samochodów elektrycznych mogą być również instalowane na terenie firmy, z myślą o korzystaniu przez pracowników. Ładowarka EV posiada szczelną obudowę, dlatego też może z powodzeniem być ustawiona na firmowym parkingu. Należy przy tym pamiętać, aby ładowarki nie umieszczać w miejscu narażonym na duże nasłonecznienie, bo to może doprowadzić do jej przegrzania.

Ładowarka do samochodów EV zainstalowana w firmie będzie się przyczyniała do utrwalenia wizerunku firmy świadomej ekologicznie. Co więcej, można się starać o dofinansowanie do ładowarek samochodów elektrycznych z programów zmierzających do poprawy jakości powietrza.

Co daje domowa ładowarka do samochodów EV?

Domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych dają niezależność i są znacznie bardziej wydajne. Ładowarka EV pozwala na uzupełnianie stanu baterii zawsze, kiedy jesteśmy w domu, bez konieczności szukania ładowarek publicznych. Ładowarki EV są poręczne, nie zajmują wiele miejsca. Można je instalować również na otwartej przestrzeni, ponieważ są odporne na warunki atmosferyczne.

Wyróżniamy następujące rodzaje ładowarek do samochodów elektrycznych stosowanych w gospodarstwach domowych:

Statystyki pokazują, że wzrost liczby samochodów elektrycznych jest trwałym trendem. Warto zatem zapewnić sobie niezależność i zainstalować ładowarkę przy domu. Dzięki temu, będziemy mogli szybko i wygodnie naładować baterie samochodu elektrycznego, aby pewnie poruszać się po mieście i w trasie.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone