Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

Rękawice ochronne

Rękawice ochronne do różnych rodzajów i warunków pracy

Profesjonalne rękawice ochronne to jeden z podstawowych elementów zabezpieczających dłonie w trakcie wykonywania różnych prac fizycznych. Skuteczność tego środka ochrony indywidualnej, który zawsze zobowiązany jest zapewnić pracownikowi przedsiębiorca, w dużej mierze zależy od właściwego dob...

Rękawice ochronne do różnych rodzajów i warunków pracy

Profesjonalne rękawice ochronne to jeden z podstawowych elementów zabezpieczających dłonie w trakcie wykonywania różnych prac fizycznych. Skuteczność tego środka ochrony indywidualnej, który zawsze zobowiązany jest zapewnić pracownikowi przedsiębiorca, w dużej mierze zależy od właściwego doboru, dopasowania i jakości rękawic. Odzież robocza w najlepszym standardzie – to z pewnością dobra inwestycja ze strony firmy, ponieważ chroni zdrowie pracownika oraz poprawia wydajność samej pracy.

Aby wybrać odpowiednie rękawice ochronne, konieczne jest zdefiniowanie celu ich przeznaczenia, a także rodzaju wykonywanych z ich udziałem robót. Głównym zadaniem, jakie powinny spełniać rękawice ochronne – jest zabezpieczenie dłoni przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz różnego typu urazami/skaleczeniami. Kolejną funkcją jest ochrona przed zabrudzeniem, a także zabezpieczenie przed chłodem. Rękawice ochronne często zapobiegają też podrażnieniu skóry dłoni, do jakiego może dojść podczas kontaktu z różnymi substancjami chemicznymi.

W zależności od przeznaczenia rękawic roboczych, warto sięgnąć po specjalistyczne produkty, które charakteryzują się określonymi parametrami. Dobre rękawice ochronne nie powinny ograniczać ruchomości dłoni, zaburzać precyzji wykonywanych prac ani pogarszać jakości uchwytu narzędzi czy innych elementów (np. kierownicy pojazdu specjalnego).

Odpowiedni dobór i właściwe korzystanie z tego środka ochrony podczas wykonywania różnych czynności, pozwala zwiększyć efektywność pracy oraz przedłużyć żywotność rękawic. Należy pamiętać, że uszkodzone rękawice ochronne tracą swoje funkcje zabezpieczające, dlatego w firmowym magazynie powinien znajdować się odpowiedni ich zapas. Wszelkie zaniedbania i zaniechania przedsiębiorcy w tym zakresie, mogą doprowadzić do wypadku i wiązać się z wieloma przykrymi konsekwencjami.

Gdzie przydadzą się profesjonalne rękawice robocze?

Profesjonalne rękawice robocze to produkt, który znajduje zastosowanie w przemyśle, sektorze budowlanym, instalacyjnym, podczas prac porządkowo-remontowych, monterskich, ogrodniczych i warsztatowych. Najczęściej ochronne rękawice robocze wykorzystywane są na placach budowy, gdzie zabezpieczają przed drobnymi urazami (rozcięcia, otarcia, ukłucia itp.) oraz pobrudzeniem dłoni. Z tego samego powodu rękawic używają pracownicy wykonujący zadania porządkowe oraz ogrodowe (np. zamiatanie liści, odśnieżanie, pielęgnacja zieleni).

Monterzy i instalatorzy wykorzystują rękawice robocze również dla poprawy uchwytu narzędzi bądź elementów urządzeń, co przekłada się na lepszą precyzję pracy. Dodatkowo, rękawice robocze chronią przed niepożądanymi dla skóry skutkami kontaktu z niektórymi materiałami budowlanymi/chemicznymi, jak np. zaprawy cementowe, farby, kleje, smart, rozpuszczalniki czy smoła.

Rękawiczki robocze – czy rodzaj ma znaczenie?

Rękawiczki robocze jako środek ochrony osobistej pracownika fizycznego, wykorzystywane są przez cały rok, dlatego – oprócz specyfiki wykonywanych czynności, muszą być też dostosowane do warunków pogodowych. Szerokie spektrum miejsc i okoliczności, w jakich przydają się dobrej klasy rękawiczki robocze sprawia, że od dłuższego czasu na rynku można znaleźć modele specjalistyczne – dedykowane do konkretnego rodzaju prac.

Niektóre rękawiczki robocze łączą w sobie funkcje ochronny przed urazami mechanicznymi, podrażnieniem skóry, zimnem, zapewniając jednocześnie solidny uchwyt. Taki produkt nadaje się jednak do wykorzystania tylko w niektórych branżach. W zdecydowanej większości przypadków stosuje się rękawiczki robocze zaprojektowane do pracy w określonych warunkach.

W przemyśle ciężkim, budowlance czy pracach porządkowych i ogrodniczych, najczęściej wykorzystuje się rękawice ze skóry bydlęcej lub koziej, wzmocnionych miejscowo dodatkową warstwą. Rękawiczki robocze posiadają wewnętrzną podszewkę – cienką lub ocieplaną, która zapewnia odpowiedni komfort w trakcie pracy w niskich temperaturach. Dobrej jakości rękawiczki robocze wyposażone są w przedłużony mankiet dla dodatkowej ochrony oraz specjalny rzep/blister. Najlepszej klasy rękawiczki do pracy fizycznej wykonane są z impregnowanego materiału, który gwarantuje odporność na wilgoć.

Specjalistyczne rękawice narzędziowe – komfort i efektywność pracy

Szczególny rodzaj rękawic roboczych stanowią specjalistyczne rękawice narzędziowe. Zaprojektowane zostały w taki sposób, aby oprócz funkcji ochrony przed okaleczeniem – umożliwić pewny chwyt i jak najlepszą manualność dla dłoni i palców. Dla osiągnięcia wszystkich tych funkcji oraz zagwarantowania optymalnego komfortu dla użytkownika, profesjonalne rękawice narzędziowe wykonane są z kilku rodzajów materiałów.

Zewnętrzny fragment rękawic wykonany jest ze specjalistycznego materiału Spandex, natomiast strona wewnętrzna to zwykle miękka skóra syntetyczna, która gwarantuje dobry chwyt metalowych przedmiotów. Elastyczne i oddychające rękawiczki narzędziowe często wzmacniane są poliuretanem w obrębie kciuka i opuszków palców oraz posiadają neoprenowy mankiet zapinany na rzep. Rękawice narzędziowe dostępne są w różnych kolorach i co istotne – można je swobodnie prać w pralce.

Więcej

Rękawice ochronne 

Jest 18 produktów.
na stronę
0 Recenzja (e)

Rękawice ochronne 10,5 Ocieplane Skóra Kozia Bradas 8120

17,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice ochronne AVERT ze skóry bydlęcej Podszewka 3M THINSULATE Bradas 9769

26,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe VERDE rozmiar 10 RWTV10 Bradas

20,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe VERDE rozmiar 9 RWTV9 Bradas

20,99 zł
Brak w magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe VERDE rozmiar 11 RWTV11 Bradas

20,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe VERDE rozmiar 8 RWTV8 Bradas

20,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe TECH GRAY rozmiar 10 RWTGY10 Bradas

25,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe TECH GRAY rozmiar 11 RWTGY11 Bradas

25,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe TECH GRAY rozmiar 9 RWTGY9 Bradas

25,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe TECH GRAY rozmiar 8 RWTGY8 Bradas

25,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe TECH BLACK rozmiar 10 RWTBC10 Bradas

34,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe TECH BLACK rozmiar 8 RWTBC8 Bradas

25,99 zł
W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 18 elementów

Przejdź do góry