Liczniki przepływu wody

(2 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

60,00 zł - 90,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 2 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

60,00 zł - 90,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Liczniki przepływu wody - Preis-Zone.pl

Liczniki przepływu wody, inaczej wodomierze, to urządzenia służące do pomiaru zużycia wody. Pozwalają kontrolować ilość wody używanej np. do podlewania ogrodu, działki, rabat kwiatowych, trawników czy profesjonalnych upraw.

Liczniki przepływu wody standardowo zakładane są na każdym przyłączu do sieci wodociągowej (czyli na rurach doprowadzających wodę do budynku). Jednak takie urządzenia mierzą całkowite zużycie wody w gospodarstwie domowym. Do pomiaru zużycia na konkretnych odcinkach wewnętrznej instalacji (np. ilości wody zużywanej przez system nawadniania) konieczny jest montaż dodatkowych liczników przepływu wody.

Takie liczniki przepływu wody montuje się m.in.na przyłączu węża ogrodowego (czy bardziej rozbudowanego systemu nawadniania). Pozwalają one dokładnie kontrolować ilość wody używanej do podlewania. Takie pomiary są podstawą odpowiedzialnej gospodarki wodnej w gospodarstwach rolnych, ale warto je prowadzić również w ogrodzie czy na działce.

Oferujemy liczniki przepływu wody do różnych zastosowań. Poszczególne modele różnią się wieloma cechami. Mogą być dostosowane do instalacji nisko lub wysokociśnieniowych i mieć przyłącza o różnej średnicy (pasujące do różnych węży). Liczniki przepływu wody różnią się także tolerancją pomiaru (która zależy m.in. od ciśnienia roboczego). Do amatorskich pomiarów informacyjnych (np. w ogródkach) dopuszcza się tolerancję w okolicach +/- 10%.

Wybierając liczniki przepływu wody, uwagę warto zwrócić także na typ urządzenia. W naszej ofercie znajdują się zarówno liczniki mechaniczne, jak i elektroniczne. W tych pierwszych strumień wody kierowany jest na wirnik (typu skrzydełkowego lub śrubowego), który wprawia w ruch mechanizm pomiarowy. Natomiast cyfrowe (elektroniczne) liczniki przepływu wody wykorzystują zaawansowane czujniki. Są one znacznie dokładniejsze (mają mniejszy błąd pomiarowy), ale też zdecydowanie droższe.

Wszystkie liczniki przepływu wody w naszym asortymencie to urządzenia wysokiej klasy. Oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty renomowanych marek o uznanej na rynku pozycji. Dlatego nasze liczniki przepływu wody cechuje wysoka funkcjonalność, trwałość i wygoda użytkowania.

Licznik przepływu wody — gdzie się przyda?

Licznik przepływu wody montuje się przede wszystkim jako element systemów nawadniania. Takie instalacje do podlewania wykorzystuje się je m.in. przy profesjonalnych uprawach komercyjnych, gdzie odpowiednie zarządzanie zasobami wody ma duże znaczenie funkcjonalne (wpływa na rozwój i dobrostan upraw) i ekonomiczne. Jednak licznik przepływu wody sprawdzi się również przy uprawach amatorskich czy pielęgnowaniu zieleni przydomowej.

Dokładne odmierzanie ilości wody zużywanej do podlewania pozwala lepiej kontrolować warunki rozwoju roślin. Licznik przepływu wody umożliwia zatem lepszy nadzór nad wilgotnością podłoża. To szczególnie ważne przy uprawie roślin o wysokich wymaganiach stanowiskowych, ale nie tylko. Znaczenie ma również przy uprawach komercyjnych, przy których stworzenie optymalnych warunków rozwoju wpływa na wielkość i jakość zbiorów. 

Odpowiednie podlewanie jest ważne także w prywatnych ogródkach. Prawidłowe odmierzenie ilości wody, które umożliwia licznik przepływu wody, pozwala lepiej zadbać o rośliny ozdobne. Wpływa więc na wygląd przydomowej zieleni i estetykę ogrodu.

Licznik przepływu wody pomaga także zadbać o środowisko. Odpowiedzialna gospodarka zasobami naturalnymi jest podstawą ekologii. Pomiar zużycia wody (i precyzyjne odmierzanie jej ilości używanej do podlewania) jest więc istotny dla każdego, kto chce troszczyć się o środowisko. Z tego względu licznik przepływu wody przyda się nie tylko w systemach nawadniania upraw komercyjnych. Stosować je powinien każdy, kto ma ogród lub działkę.


Co ważne, licznik przepływu wody można zamontować nie tylko na przyłączu do sieci wodociągowej. Wykorzystać go można także w instalacjach czerpiących wodę ze studni czy zbiornika na deszczówkę. Licznik przepływu wody pozwala więc lepiej zarządzać zasobami pochodzącymi z różnych źródeł.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone