Trójniki do węży ogrodowych

(6 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 15,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 6 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 15,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-6 z 6 pozycji
Trójniki do węży ogrodowych - Preis-Zone.pl

Trójniki do węży ogrodowych, czyli dziel i rządź… w swoim ogrodzie

Kompletny i praktyczny system nawadniający oraz podlewający, dedykowany do terenów zielonych, to nie tylko przewody wodne, złącza czy przyłącza, ale także trójniki do węży ogrodowych. To właśnie niepozorny rozdzielacz strumienia wody – w dużej mierze decyduje o funkcjonalności całej instalacji do podlewania i/lub nawadniania ogrodu, sadu, szklarni, warzywnika albo trawnika. Profesjonalny sklep i hurtownia ogrodnicza z artykułami i akcesoriami do pielęgnacji terenów zielonych, oferuje różnego rodzaju rozdzielacze wodne.

Trójniki do węży ogrodowych można podzielić na rozdzielacze montowane bezpośrednio na przyłączu oraz trójniki mocowane na dalszym fragmencie systemu nawadniającego. Pierwszy typ przykręca się do kranu przyłącza za pośrednictwem gwintu zewnętrznego bądź wewnętrznego, a trójnik do węża ogrodowego rozdziela strumień wody na dwa równe cieki, które można poprowadzić niezależnymi przewodami. Z kolei trójniki do węży instalowane na dowolnym fragmencie przewodu wodnego, pozwalają na rozgałęzienie i jednoczesne podlewanie dwóch, przeciwległych części działki. Trójniki do węży ogrodowych wyposażone są w praktyczne szybkozłączki, umożliwiające szczelne i trwałe połączenie przewodów.

Kiedy przyda się trójnik do węża ogrodowego?

Trójnik do węża ogrodowego to przydatne akcesorium dla wszystkich posiadaczy ogrodów i innych terenów zielonych. Pojedyncze przyłącze wody na terenie rozległej posesji sprawia, że w danym momencie można podlewać tylko jeden fragment zieleni. Funkcjonalny trójnik do węża powoduje, że w jednym czasie można zapewnić samoczynne nawadnianie dwóch obszarów ogrodu albo – z pomocą kolejnej osoby – podlewać dwa przeciwległe tereny. Zastosowanie rozdzielacza przekłada się na oszczędność czasu, który można przeznaczyć na inne obowiązki w ogrodzie bądź zwyczajny relaks w otoczeniu natury.

Trójnik do węża ogrodowego umożliwia podłączenie do systemu wodnego dwóch niezależnych przewodów (trzecia odnoga rozdzielacza służy do głównego zasilania). Każdy wąż ogrodowy może mieć różną długość i zapewniać nawodnienie stref, znajdujących się po przeciwnych stronach od przyłącza wodnego. Trójnik do węża może też posłużyć do poprowadzenia przez jedno z rozgałęzień – trasy dla nawadniającego węża kroplującego, a drugą odnogę wykorzystać do tradycyjnego podlewania ogrodu.

Czym odznaczają się dobre trójniki do węży ogrodowych?

Duże zróżnicowanie rodzajowe rozdzielaczy wody, pozwala dopasować trójniki do węży ogrodowych pod względem przekroju (średnicy) posiadanego przewodu (np. trójnik do kranu 3/4’’ z redukcja na 1’’). Dobre trójniki do węży wykonywane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na mechaniczne uszkodzenia – nawet podczas intensywnego użytkowania oraz na warunki atmosferyczne (wahania temperatury, promienie UV itp.). Rozdzielacze wodne wyposażone w końcówki typu szybkozłącze – to gwarancja szczelności połączeń i szybkiego (de)montażu instalacji.

Trójniki do węży ogrodowych do kranu/bazowego przyłącza – powinny posiadać dobrej klasy zawory odcinające/regulujące przepływ strumienia wody. Dzięki zaworom, w jakie zaopatrzony jest trójnik do węża ogrodowego, można dostosować ciśnienie i ilość wody do potrzeb danej grupy roślin, a także całkowicie zamknąć dopływ wody na jednej lub obu nitkach systemu nawadniającego.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone