Gniazda do ładowania samochodów elektrycznych

(6 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

120,00 zł - 330,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 6 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

120,00 zł - 330,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-6 z 6 pozycji
Gniazda do ładowania samochodów elektrycznych - Preis-Zone.pl

Gniazdo do ładowania samochodów elektrycznych na Preis-Zone

Oferujemy gniazda do ładowania samochodów elektrycznych. To specjalne akcesoria, które służą do podłączania samochodów elektrycznych do źródła zasilania w celu naładowania ich akumulatorów. Gniazda te są zazwyczaj umieszczane w specjalnych stacjach ładowania, które mogą znajdować się na przykład w garażach lub na parkingach.

Gniazda do ładowania samochodów elektrycznych dzielą się na kilka rodzajów, które różnią się mocą prądu, jaką są w stanie przesyłać oraz sposobem łączenia się z samochodem. W naszym asortymencie dostępne są zatem różne modele gniazd, dzięki czemu bez trudu można dobrać akcesoria odpowiednie do konkretnej ładowarki do samochodów elektrycznych.

Oferujemy gniazda do ładowania samochodów odpowiednie do domowych stacji ładowania o niskiej mocy, jak i do szybkoładujących stacji publicznych.

Wszystkie produkty w naszym sklepie cechuje wysoka jakość, funkcjonalność i trwałość. Oferowane przez nas gniazda do ładowania samochodów elektrycznych spełniają odpowiednie normy, takie jak EN 60309 lub IEC 62196, które określają wymagania dotyczące bezpieczeństwa elektrycznego oraz ochrony przeciwporażeniowej. Z kolei dopasowanie naszych kabli do różnych modeli aut i stacji ładowania zapewniają normy ISO/IEC 11801 lub EN 50173, które określają wymagania dotyczące kompatybilności i interoperacyjności kabli z innymi urządzeniami.

Gniazda do ładowania samochodów — na prąd stały i przemienny

Gniazda do ładowania samochodu AC (Alternating Current - Prąd Zmienny) i DC (Direct Current - Prąd Stały) różnią się przede wszystkim sposobem przesyłania energii elektrycznej.

Gniazda do ładowania AC są stosowane w samochodach elektrycznych, które są ładowane z sieci elektrycznej. Gniazda te przesyłają prąd zmienny o napięciu 230 V, który jest dostępny w sieciach elektrycznych w krajach europejskich. Samochody elektryczne ładowane z gniazd AC mogą być ładowane w domu lub w specjalnych stacjach ładowania.

Co istotne, ładowanie samochodu prądem przemiennym nie przebiega bezpośrednio. W samym aucie montowane są odpowiednie urządzenia “prostujące” taki prąd. To istotne, ponieważ urządzenia te często wyposażone są w ograniczniki mocy, w związku z czym gniazda pozwalające na przesył prądu o wyższej mocy są po prostu nieefektywne.

Gniazda ładowania DC są stosowane w samochodach elektrycznych, które są ładowane z tzw. gniazd siłowych. Wyposaża się w nie m.in. instalacje solarne oraz specjalne stacje ładowania samochodów elektrycznych o wysokiej mocy. Gniazda te przesyłają prąd stały o napięciu do 1000 V, który jest niezbędny do szybkiego ładowania akumulatorów samochodu elektrycznego.

Wybór odpowiedniego gniazda do ładowania samochodu zależy od rodzaju auta oraz sposobu ładowania, jaki jest dla niego dostępny. Ważne jest, aby upewnić się, że wybrane gniazdo pasuje do danego samochodu, posiadanej ładowarki i jest odpowiednie dla konkretnego rodzaju zasilania.

Gniazda ładowania samochodów elektrycznych — typy

Istnieje kilka rodzajów gniazd do ładowania samochodów elektrycznych. Różnią się one zarówno kształtem i sposobem podłączenia do auta, jak i maksymalną mocą przesyłanego prądu.

Gniazda do ładowania samochodów prądem stałym (DC):

  • gniazda CHAdeMO stosowane głównie w japońskich i koreańskich modelach aut. Pozwalają na błyskawiczne ładowanie z mocą 50 kW.
  • gniazda CCS pozwalające na ładowanie z mocą 50 kW. To europejski standard, co istotne pozwala zarówno na ładowanie prądem stałym, jak i przemiennym.
  • Gniazda Tesla Supercharger o mocy od 50 do 120 kW. Opatentowane gniazda montowane w pojazdach Tesli.

Gniazda do ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC:

  • Typ 1 to gniazda stosowane przede wszystkim w Ameryce Północnej. Montowane są w wolnoładujących stacjach o mocy nieprzekraczającej 7,4 kW.
  • TYP 2 to standard europejski. Te gniazda można montować do instalacji 1- i 3-fazowych. Pozwalają na ładowanie z maksymalną mocą 22 kW. Te gniazda również można wykorzystać do ładowania prądem stałym lub przemiennym

Jak wybrać odpowiednie gniazda do ładowania samochodu elektrycznego?

Przy wyborze gniazda do ładowania samochodu elektrycznego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

  • Moc prądu: Gniazdo do ładowania samochodu powinno być w stanie przesyłać prąd o odpowiedniej mocy, aby zapewnić szybkie i wydajne ładowanie akumulatora. Upewnij się, że wybrane gniazdo ma odpowiednią moc prądu dla twojego samochodu elektrycznego. Co istotne, niektóre samochody posiadają wbudowane ograniczniki mocy przesyłanego prądu (przede wszystkim w przypadku ładowania prądem przemiennym). Zakup gniazda ładowania (ale też ładowarki, kabli i innych akcesoriów) o wyższej mocy maksymalnej nie ma w takich przypadkach sensu.
  • Typ gniazda: Istnieje kilka typów gniazd do ładowania samochodów elektrycznych, takich jak gniazda typu 1, typu 2, CCS czy CHAdeMO. W przypadku aut tworzonych na rynek europejski standardem jest typ 2 i CCS, ale w przypadku sprowadzania samochodów elektrycznych z innych rynków warto sprawdzić, jakie gniazda się w nich stosuje.
  • Zgodność z normami: Gniazdo do ładowania samochodu powinno spełniać normy bezpieczeństwa i jakości, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom oraz prawidłowe działanie samochodu. Dotyczy to zarówno norm związanych z przepisami BHP, jak i dotyczących kompatybilności z innymi urządzeniami czy z ochroną środowiska.
  • Trwałość i niezawodność: Gniazdo do ładowania samochodu elektrycznego powinno być wytrzymałe i niezawodne, aby zapewnić długotrwałą wydajność. Dostępne u nas gniazda wykonane są z odpowiednich, trwałych materiałów i z troską o detale, co zapewnia ich funkcjonalność i trwałość.
Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone