Ubrania robocze, BHP

(33 produkty)

Podkategorie

 • Spodnie robocze krótkie

  Profesjonalne spodenki robocze – komfort pracy w ciepłe dni i nie tylko

  Krótkie spodenki robocze to nowy trend i praktyczny element odzieży – dedykowany do pracy w budowlance, transporcie, warsztacie albo w ogrodzie. Spodenki robocze to idealne rozwiązanie podczas różnego rodzaju prac plenerowych w okresie wiosenno-letnim. Specjalistyczne spodenki robocze wyposażone są w szereg rozwiązań, które ułatwiają wykonywanie różnych czynności, przez co praca jest efektywniejsza. Zastosowanie wysokiej jakości tkaniny, chroni spodenki robocze przez rozdarciem, nadmiernym zabrudzeniem oraz drobnymi urazami, jakim może ulec pracownik.

  Nowoczesny design sprawia, że spodenki robocze są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również doskonale się prezentują. Należy pamiętać, że schludny wygląd pracownika, na co wpływ ma estetyczne ubranie robocze – buduje pozytywne wyobrażenie o samej firmie.

  Komu przydadzą się krótkie spodenki robocze?

  Wygodne krótkie spodenki robocze z powodzeniem nadają się dla specjalistów z różnych branż. Szczególnie dobrze wywiązują się ze swoich funkcji w czasie gorących dni, zapewniając ciału optymalną temperaturę, a tym samym właściwy komfort podczas fizycznej pracy. Krótkie spodenki robocze doskonale sprawdzają się w trakcie wykonywania prac budowlanych oraz instalacyjnych, jeśli ich specyfika nie wymaga noszenia specjalistycznej odzieży ochronnej. Świetnie sprawdzają się jako odzież robocza podczas prac wykończeniowych, takich jak malowanie, płytkowanie, montaż mebli i innych elementów wyposażenia.

  Komfortowe krótkie spodenki robocze nadają się do pracy zarówno w warunkach zewnętrznych, jak i wewnątrz pomieszczeń. Idealne również do użytku prywatnego – na czas prac ogrodniczych, przydomowych porządków albo robót warsztatowych. Krótkie spodenki robocze to także praktyczny element odzieży dla monterów, instalatorów oraz serwisantów.

  Jakie rozwiązania posiadają profesjonalne krótkie spodnie robocze?

  Profesjonalne krótkie spodnie robocze powinny być wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia, ponieważ zazwyczaj narażone są na intensywne użytkowanie w niesprzyjających warunkach. Odpowiedniej grubości materiał – z elementami specjalistycznej cordury w miejscach narażonych na intensywniejszą eksploatację – to gwarancja trwałości i bezproblemowego korzystania nawet przez wiele lat. Dobrej klasy krótkie spodnie robocze wykonane są z materiału impregnowanego, co ogranicza ryzyko trwałego poplamienia.

  W celu zabezpieczenia przed niepożądanym rozdarciem oraz przetarciami, stosuje się wzmocnione – podwójne szwy oraz tzw. ryglowanie. Specjalistyczne krótkie spodnie robocze wyposażone są również w elastyczne ściągacze oraz praktyczne szlufki i obszerne kieszenie, które umożliwiają przenoszenie narzędzi czy niezbędnych do pracy akcesoriów (np. taśma miernicza, długopis, telefon itd.). Specjalnie zaprojektowane worki kieszeniowe zapewniają łatwy i szybki dostęp do zawartości.

  Firmowe spodnie robocze krótkie – lepsza efektywność pracy oraz pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa

  Spodnie robocze krótkie dla pracowników – to z pewnością dobra inwestycja ze strony firmy, ponieważ pozwala zbudować pozytywny wizerunek w oczach klientów oraz wpływa na poprawę wydajności pracy. Szeroka rozmiarówka, jaką oferuje każdy profesjonalny sklep z odzieżą roboczą – zapewnia idealne dopasowanie spodni do sylwetki, dzięki czemu ubranie nie krępuje swobody ruchów w trakcie pracy (np. wchodzenia po drabinie). Przewiewne spodnie robocze krótkie gwarantują optymalny komfort podczas pracy w upalne dni, co zapobiega szybszej utracie energii i sił u pracownika. Efektowne męskie spodenki robocze (krótkie) z powodzeniem nadają się też do seryjnego oznakowania, np. logotypem firmy.

 • Spodnie robocze długie

  Uniwersalne spodnie robocze – estetyka, komfort, bezpieczeństwo podczas pracy

  Obecny rynek pracy oraz restrykcyjne przepisy BHP – stawiają przed firmami coraz wyższe wymagania w zakresie odzieży roboczej. Odpowiedniej klasy spodnie robocze powinny być funkcjonalne, zapewniać pracownikowi właściwą ochronę oraz cechować się atrakcyjnym designem. Schludny i profesjonalny wygląd pracownika, pozwala budować pozytywne wyobrażenie i wizerunek firmy. Dobre spodnie robocze zabezpieczają użytkownika przed pobrudzeniem oraz drobnymi urazami, a ich przemyślany krój – zapewnia nieskrępowaną ruchomość i komfort w trakcie wykonywania różnych czynności. Wygodne spodnie robocze, jak każda profesjonalna odzież robocza – wyposażona jest także w szereg funkcjonalności, które ułatwiają i usprawniają pracę. Uniwersalne spodnie robocze sprawdzą się podczas prac budowlanych, porządkowych, remontowych, instalacyjnych, monterskich, serwisowych czy obsługi pojazdów/urządzeń specjalnych. Spodnie z powodzeniem można również wykorzystać do pracy w przydomowym ogrodzie albo w warsztacie.

  Spodnie robocze długie – funkcjonalność i wygoda przez cały rok

  W przypadku braku ekstremalnych temperatur za zewnątrz, spodnie robocze długie można użytkować przez cały rok. W związku z tym, że ten element odzieży roboczej jest szczególnie narażony na uszkodzenia w trakcie intensywnej pracy w niesprzyjających warunkach pogodowych i technicznych – powinien być odpowiednio wzmocniony. Wysokiej jakości spodnie robocze długie posiadają specjalne wzmocnienia w obszarze kolan i nogawek, ponieważ te strefy najbardziej narażone są na przetarcia. Praca fizyczna na budowie czy podczas montażu, nierzadko wymaga przyjmowania wymuszonej, nienaturalnej pozycji lub dużej dynamiki ruchów. Najlepsze spodnie robocze długie mają wszyty w kroku specjalny, elastyczny klin, który zapobiega niepożądanym rozdarciom, np. w czasie częstego schylania bądź korzystania z drabiny.

  Istotnym elementem, w jakie powinny być wyposażone spodnie robocze długie są małe i duże szlufki, sprzączki oraz półkola, które umożliwiają przymocowanie podręcznych narzędzi czy pomocniczego osprzętu (np. klucze, ołówek, miarka, nożyk). Obszerne i łatwo dostępne kieszenie – to kolejna zaleta profesjonalnych spodni do pracy.

  Ergonomiczne męskie spodnie robocze – to lepsza efektywność pracy

  Ergonomiczny fason to ważna cecha, jaką powinny charakteryzować się męskie spodnie robocze. Właściwie zaprojektowane spodnie do pracy sprzyjają płynnemu poruszaniu się, a wygoda i komfort pozwalają pracownikowi skoncentrować się wyłącznie na realizacji powierzonego zadania. Funkcjonalne męskie spodnie robocze ułatwiają trzymanie „pod ręką” najpotrzebniejszych narzędzi. Wszystko to sprawia, że praca w spodniach wyposażonych w szereg praktycznych rozwiązań – przebiega szybciej i jest znacznie wydajniejsza. Męskie spodnie robocze posiadają też elastyczne ściągacze oraz dostępne są w zróżnicowanej rozmiarówce, przez co łatwiej jest je dopasować do postury/sylwetki użytkownika.

  Specjalistyczne męskie spodnie robocze wykonane są z wytrzymałego materiału, ze wstawkami z cordury – tkaniny niezwykle odpornej na przetarcia i mechaniczne uszkodzenia. Kolorowy materiał nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych, a specjalna impregnacja pozwala łatwo utrzymać spodnie w czystości. Solidne męskie spodnie robocze to inwestycja na lata.

  Efektowne firmowe długie spodnie robocze – bo pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz…

  Estetyczne długie spodnie robocze, w jakie ubrany jest pracownik, z pewnością pomagają zbudować pozytywny wizerunek firmy w oczach klienta. W dobie dużej konkurencji na rynku – liczy się każdy detal, który pozwala wzbudzić wobec firmy zaufanie. Nowoczesne długie spodnie robocze, z pakietem funkcjonalnych rozwiązań, a nawet oznakowanych logo firmy – dodają wiarygodności, dlatego warto zainwestować w dobrą odzież dla pracowników. Schludny i profesjonalny wygląd są zawsze mile widziane, ponieważ tworzą wrażenie solidności oraz wysokiej jakości świadczonych przez firmę usług.

 • Bluzy polarowe

  Bluza polarowa robocza – do pracy w każdych warunkach

  Czarna bluza polarowa robocza to bardzo praktyczny element odzieży do pracy zawodowej, a także różnych przydomowych aktywności. Wyjątkowe właściwości polaru sprawiają, że ubrania wykonane z tego rodzaju materiału posiadają szerokie spektrum zastosowania. Ze względu na fakt, iż bluza polarowa robocza łączy w sobie walor estetyczny oraz funkcjonalny – z powodzeniem nadaje się do pracy w każdych warunkach i na wielu stanowiskach. Warto pamiętać, że pracodawca jest zobligowany do zapewnienia pracownikowi odzieży roboczej bądź wypłaty stosownego ekwiwalentu. Uniwersalna bluza polarowa robocza zakupiona przez firmę, to koszt uzyskania przychodu, a jednocześnie forma zadbania o pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa.

  Wygodne polary męskie robocze to inwestycja w komfort dla pracownika, który przekłada się na lepszą efektywność pracy. Oprócz zapewnienia pracownikowi praktycznego ubrania roboczego, bluza polarowa robocza może również być nośnikiem logo czy reklamy firmy. W czasie zimowych mrozów polar można nosić pod kurtką, natomiast przez większą część roku – pełni on funkcję wierzchniej bluzy. Polar roboczy to lekki i niezwykle użyteczny element ubioru, a oddychająca tkanina sprawia, iż tego typu bluza doskonale sprawdza się w podczas pracy fizycznej.

  W jakiej pracy sprawdzą się bluzy polarowe?

  Bluzy polarowe od lat cieszą się dużym powodzeniem w zakładach pracy. Ubrania robocze przeznaczone do pracy fizycznej muszą charakteryzować się ponadprzeciętną funkcjonalnością i komfortem dla użytkownika, bowiem czynniki te wpływają na usprawnienie wykonywanych zadań. Warunki takie spełniają dobrej klasy bluzy polarowe, które stanowią element odzieży roboczej budowlańców, serwisantów, instalatorów, kierowców, operatorów pojazdów specjalnych czy służb porządkowych i ochrony. Bluzy z polaru to dobra opcja dla mężczyzn oraz kobiet – zarówno przy aktywności fizycznej w plenerze, jak i pracy w pomieszczeniach.

  Praktyczne bluzy polarowe doskonale sprawdzają się także podczas pracy w magazynach, chłodniach, warsztatach oraz w różnych punktach handlowych. Bluzy polarowe to również idealne rozwiązanie na czas prac remontowych albo obowiązków w przydomowym ogrodzie. Ten typ wierzchniego okrycia doskonale nadaje się też do prac porządkowych, takich jak zamiatanie liści lub odśnieżanie posesji. Uniwersalne bluzy polarowe to standardowy element ubrania osób pracujących na portierniach oraz dozorujących mienie.

  Męska bluza polarowa – uniwersalna odzież robocza do zadań specjalnych

  Wysokiej jakości męska bluza polarowa należy do grupy odzieży uniwersalnej, która ze względu na specyficzne cechy – z powodzeniem może być wykorzystywana przez większą część roku. Spektrum zastosowania tego rodzaju odzieży roboczej w dużej mierze zależy od grubości, jaką ma polar. Bluza wykonana z tkaniny polarowej o gramaturze 360 g/m2 – gwarantuje odpowiednią ochronę w sezonie jesienno-zimowym oraz w porach nocnych – zapobiegając wychłodzeniu się organizmu. Grubsza bluza z polaru cechuje się ponadto podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, do których może dojść podczas intensywnego użytkowania (np. rozdarcia, przetarcia itp.). Dodatkowo, w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia, polar może posiadać specjalne wstawki z trwałego corduru.

  Całoroczne bluzy polarowe męskie doskonale chronią przed zimnem oraz skutecznie zatrzymują ciepło. Oprócz optymalnej izolacji termicznej, oddychające właściwości tkaniny polarowej – pozwala na efektywne odprowadzenie na zewnątrz wilgoci (potu), jaka wytwarza się naturalnie podczas wysiłku, fizycznego. Dobrej jakości bluzy polarowe nie mechacą się nawet przez wiele lat użytkowania, nie są podatne na przebarwienia ani nie kurczą się podczas prania.

  Bluza polarowa robocza wyposażona w suwak i stójkę – umożliwia płynną regulację oraz ułatwia dopasowanie ubioru do zmieniających warunków atmosferycznych (m. in. zmiany temperatury, wiatru). Elastyczne ściągacze na rękawach oraz system do regulowania obwodu dołu bluzy – sprawiają, że jest ona lepiej dopasowana, co wpływa na komfort użytkowania, a w rezultacie również na wydajniejszą pracę. Ważnymi elementami, w jakie powinny być wyposażone robocze bluzy polarowe, są łatwo dostępne i zasuwane na zamek kieszenie, w których można przechowywać niezbędne klucze, mniejsze narzędzia albo dokumenty.

  Firmowe bluzy polarowe robocze z nadrukiem

  Bluzy polarowe robocze doskonale nadają się do nadruku bądź naszycia różnego rodzaju treści reklamowych oraz firmowego logotypu. Dzięki temu, że bluzy są bardzo estetyczne – pozwalają budować pozytywny wizerunek firmy w oczach klientów. Wygodne i praktyczne bluzy polarowe robocze to komfort dla pracownika, przez co łatwiej koncentruje się na wykonywaniu powierzonych zadań, a jego praca jest bardziej efektywna.

 • Rękawice ochronne

  Rękawice ochronne do różnych rodzajów i warunków pracy

  Profesjonalne rękawice ochronne to jeden z podstawowych elementów zabezpieczających dłonie w trakcie wykonywania różnych prac fizycznych. Skuteczność tego środka ochrony indywidualnej, który zawsze zobowiązany jest zapewnić pracownikowi przedsiębiorca, w dużej mierze zależy od właściwego doboru, dopasowania i jakości rękawic. Odzież robocza w najlepszym standardzie – to z pewnością dobra inwestycja ze strony firmy, ponieważ chroni zdrowie pracownika oraz poprawia wydajność samej pracy.

  Aby wybrać odpowiednie rękawice ochronne, konieczne jest zdefiniowanie celu ich przeznaczenia, a także rodzaju wykonywanych z ich udziałem robót. Głównym zadaniem, jakie powinny spełniać rękawice ochronne – jest zabezpieczenie dłoni przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz różnego typu urazami/skaleczeniami. Kolejną funkcją jest ochrona przed zabrudzeniem, a także zabezpieczenie przed chłodem. Rękawice ochronne często zapobiegają też podrażnieniu skóry dłoni, do jakiego może dojść podczas kontaktu z różnymi substancjami chemicznymi.

  W zależności od przeznaczenia rękawic roboczych, warto sięgnąć po specjalistyczne produkty, które charakteryzują się określonymi parametrami. Dobre rękawice ochronne nie powinny ograniczać ruchomości dłoni, zaburzać precyzji wykonywanych prac ani pogarszać jakości uchwytu narzędzi czy innych elementów (np. kierownicy pojazdu specjalnego).

  Odpowiedni dobór i właściwe korzystanie z tego środka ochrony podczas wykonywania różnych czynności, pozwala zwiększyć efektywność pracy oraz przedłużyć żywotność rękawic. Należy pamiętać, że uszkodzone rękawice ochronne tracą swoje funkcje zabezpieczające, dlatego w firmowym magazynie powinien znajdować się odpowiedni ich zapas. Wszelkie zaniedbania i zaniechania przedsiębiorcy w tym zakresie, mogą doprowadzić do wypadku i wiązać się z wieloma przykrymi konsekwencjami.

  Gdzie przydadzą się profesjonalne robocze rękawice ochronne?

  Profesjonalne ochronne rękawice robocze to produkt, który znajduje zastosowanie w przemyśle, sektorze budowlanym, instalacyjnym, podczas prac porządkowo-remontowych, monterskich, ogrodniczych i warsztatowych. Najczęściej ochronne rękawice robocze wykorzystywane są na placach budowy, gdzie zabezpieczają przed drobnymi urazami (rozcięcia, otarcia, ukłucia itp.) oraz pobrudzeniem dłoni. Z tego samego powodu rękawic używają pracownicy wykonujący zadania porządkowe oraz ogrodowe (np. zamiatanie liści, odśnieżanie, pielęgnacja zieleni).

  Monterzy i instalatorzy wykorzystują rękawice robocze również dla poprawy uchwytu narzędzi bądź elementów urządzeń, co przekłada się na lepszą precyzję pracy. Dodatkowo, rękawice robocze chronią przed niepożądanymi dla skóry skutkami kontaktu z niektórymi materiałami budowlanymi/chemicznymi, jak np. zaprawy cementowe, farby, kleje, smart, rozpuszczalniki czy smoła.

  Ochronne Rękawiczki robocze – czy rodzaj ma znaczenie?

  Rękawiczki ochronne robocze jako środek ochrony osobistej pracownika fizycznego, wykorzystywane są przez cały rok, dlatego – oprócz specyfiki wykonywanych czynności, muszą być też dostosowane do warunków pogodowych. Szerokie spektrum miejsc i okoliczności, w jakich przydają się dobrej klasy rękawiczki robocze sprawia, że od dłuższego czasu na rynku można znaleźć modele specjalistyczne – dedykowane do konkretnego rodzaju prac.

  Niektóre rękawiczki robocze łączą w sobie funkcje ochronny przed urazami mechanicznymi, podrażnieniem skóry, zimnem, zapewniając jednocześnie solidny uchwyt. Taki produkt nadaje się jednak do wykorzystania tylko w niektórych branżach. W zdecydowanej większości przypadków stosuje się rękawiczki robocze zaprojektowane do pracy w określonych warunkach.

  W przemyśle ciężkim, budowlance czy pracach porządkowych i ogrodniczych, najczęściej wykorzystuje się rękawice ze skóry bydlęcej lub koziej, wzmocnionych miejscowo dodatkową warstwą. Rękawiczki robocze posiadają wewnętrzną podszewkę – cienką lub ocieplaną, która zapewnia odpowiedni komfort w trakcie pracy w niskich temperaturach. Dobrej jakości robocze rękawiczki ochronne wyposażone są w przedłużony mankiet dla dodatkowej ochrony oraz specjalny rzep/blister. Najlepszej klasy rękawiczki do pracy fizycznej wykonane są z impregnowanego materiału, który gwarantuje odporność na wilgoć.

  Specjalistyczne ochronne rękawice narzędziowe – komfort i efektywność pracy

  Szczególny rodzaj rękawic roboczych stanowią specjalistyczne ochronne rękawice narzędziowe. Zaprojektowane zostały w taki sposób, aby oprócz funkcji ochrony przed okaleczeniem – umożliwić pewny chwyt i jak najlepszą manualność dla dłoni i palców. Dla osiągnięcia wszystkich tych funkcji oraz zagwarantowania optymalnego komfortu dla użytkownika, profesjonalne rękawice ochronne narzędziowe wykonane są z kilku rodzajów materiałów.

  Zewnętrzny fragment rękawic wykonany jest ze specjalistycznego materiału Spandex, natomiast strona wewnętrzna to zwykle miękka skóra syntetyczna, która gwarantuje dobry chwyt metalowych przedmiotów. Elastyczne i oddychające rękawiczki ochronne narzędziowe często wzmacniane są poliuretanem w obrębie kciuka i opuszków palców oraz posiadają neoprenowy mankiet zapinany na rzep. Rękawice ochronne narzędziowe dostępne są w różnych kolorach i co istotne – można je swobodnie prać w pralce.

 • Obuwie ochronne
 • Maski spawalnicze
 • Stopery do uszu
 • Nakolanniki ochronne
 • Okulary ochronne
 • Nauszniki ochronne
 • Maski przeciwpyłowe
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 150,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 33 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 150,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 33 pozycji
Ubrania robocze - odzież robocza i ubrania BHP - Preis Zone

Odzież robocza i ubrania BHP – komfort oraz bezpieczeństwo w pracy

Dobrej klasy odzież robocza i ubrania BHP powinny łączyć w sobie funkcjonalność, gwarantować komfort noszenia, a także cechować się nowoczesnym designem. Warunki użytkowania tego rodzaju odzieży bywają bardzo zmienne, szczególnie kiedy prace wykonywane są w plenerze. Nawet w warunkach warsztatowych – ubrania robocze narażone są na działanie wielu niekorzystnych czynników. Wszystko to sprawia, że na rynku dostępna jest odzież robocza i ubrania BHP do pracy zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, zróżnicowana dodatkowo pod kątem pory roku.

Odzież robocza i ubrania BHP stanowią element ochrony osobistej pracownika, ale wpływają również na wizerunek firmy. Profesjonalny sklep i hurtownia z ubraniami i odzieżą roboczą – posiada w swoim asortymencie produkty wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia oraz odporne na zabrudzenia. Specjalistyczna odzież robocza BHP doskonale sprawdza się podczas prac instalacyjnych, montażowych, ogólnobudowlanych, a także ogrodniczych. Wysoki standard roboczego ubrania, wyposażonego w szereg funkcjonalnych rozwiązań - to komfort w trakcie wykonywania różnych czynności, który przekłada się na lepszą efektywność pracy.

Funkcjonalna odzież robocza do zadań specjalnych

Odzież robocza z reguły przeznaczona jest do intensywnej eksploatacji w niesprzyjających warunkach, dlatego musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami. Ubrania takie powinny zapewniać optymalny komfort temperaturowy – chroniąc przed wychłodzeniem w okresach jesienno-zimowych oraz przegrzaniem w sezonie letnim. Wytrzymały materiał, z jakiego wykonana jest najlepszej jakości odzież robocza – gwarantuje ubraniom dłuższą żywotność. Wzmocniona tkanina stanowi również barierę ochronną dla ciała przed różnymi urazami (np. otarciami, zadrapaniami, przecięciami, poparzeniami itd.).

Dobrej klasy odzież robocza ma za zadanie zabezpieczać pracującego przed warunkami atmosferycznymi (m. in. chłód, wiatr, opady deszczu czy śniegu), ale jednocześnie nie krępować możliwości swobodnego poruszania. Całoroczna odzież robocza ma szczególnie duże znaczenie dla drogowców, budowlańców, monterów oraz pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie czystości, ponieważ muszą oni wykonywać pracę niezależnie od warunków pogodowych. W trakcie pracy w warsztacie także występują niekorzystne i niepożądane czynniki. Brak właściwego ubrania roboczego wpływa bezpośrednio na pogorszenie komfortu, a w konsekwencji na spadek wydajności pracy.

Ubrania robocze BHP – odpowiedzialność i obowiązek pracodawcy

Jednym z obowiązków, jakie Kodeks Pracy nakłada na pracodawcę, są ubrania robocze BHP dla pracowników – w sytuacji, kiedy ich odzież osobista mogłaby ulec zniszczenia bądź zabrudzeniu. W momencie, gdy dojdzie do uszkodzenia odzieży należącej do pracownika, zgodnie z prawem należy mu się stosowny ekwiwalent.

Zdecydowanie wygodniejszą, tańszą i przede wszystkim profesjonalną formą, jest zakup odzieży ochronnej i ubrań roboczych dla pracowników. Sklep i hurtownia z ubraniami i odzieżą roboczą – to idealne miejsce do zaopatrzenia własnej ekipy remontowej, zespołu monterskiego czy brygady budowlanej. Szeroki asortyment renomowanego sklepu z odzieżą roboczą, umożliwia precyzyjne dopasowanie ubrania do pracy w każdej porze roku, niezależnie od temperatury czy poziomu wilgotności.

Żeby odzież robocza BHP właściwie wypełniała swoją funkcję, powinna być dostosowana do specyfiki i środowiska danej pracy oraz warunków pogodowych. Warto pamiętać, że niezapewnienie pracownikowi dostatecznej ochrony w zakresie ubrania roboczego, może doprowadzić nawet do uszczerbku na jego zdrowiu.

Profesjonalne ubrania robocze – efektywność pracy i wizerunek firmy

Ubrania robocze przeznaczone do szerokiej gamy zadań specjalnych, powinny gwarantować odpowiednią ochronę przed niekorzystnymi czynnikami, a także efektownie się prezentować. Na prestiż, renomę i wizerunek firmy składa się również wygląd pracowników, dlatego pracodawca powinien zadbać o estetyczne ubrania robocze dla brygady wykonawczej. Przydział w postaci firmowego ubrania roboczego – pozwala pracownikom poczuć się pełnoprawnymi członkami ekipy, co przekłada się na ich większą motywację oraz utożsamianie się z zakładem pracy. Ujednolicone ubrania robocze umożliwiają ponadto seryjne znakowanie, np. poprzez nadruk logo firmy czy hasła reklamowego.

Najważniejszą cechą, jaką powinna posiadać odzież BHP, jest optymalne ich dopasowanie sylwetki oraz warunków pracy. Pełna swoboda ruchów podczas wykonywania różnych czynności i brak innego dyskomfortu – to istotne kwestie, pozwalające skoncentrować się wyłącznie na pracy. Specjalistyczne ubrania robocze posiadają też wiele praktycznych kieszonek czy szlufek, które ułatwiają przenoszenie i dostęp do narzędzi oraz pomocniczych atrybutów. Wszystkie te udogodnienia przyczyniają się do poprawy efektywności pracy, dlatego zakup funkcjonalnych ubrań roboczych to z pewnością dobra inwestycja.

Czym powinno się charakteryzować się dobre ubranie robocze?

Dobre ubranie robocze powinno zabezpieczać pracownika przed wpływem niekorzystnych czynników pogodowych, towarzyszących specyfice wykonywanej pracy oraz minimalizować ryzyko urazów. Specjalistyczny sklep i hurtownia z ubraniami i odzieżą roboczą posiada szeroką rozmiarówkę, umożliwiającą idealne dopasowanie poszczególnych elementów garderoby do sylwetki/postury pracownika.

Ubranie robocze zwykle jest intensywnie użytkowane w niesprzyjających warunkach, dlatego musi być dodatkowo wzmocnione, szczególnie w obrębie kolan. Zastosowanie wytrzymałej tkaniny, jak np. cordura – ogranicza ryzyko przetarcia oraz rozdarcia odzieży roboczej. Praktyczne ubranie robocze posiada również liczne kieszenie oraz inne rozwiązania, ułatwiające przenoszenie i mocowanie narzędzi. Dobrej klasy odzież robocza BHP posiada także wszyte elementy odblaskowe, które podnoszą bezpieczeństwo pracownika w porze wieczornej czy nocnej (np. drogowców).

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone