Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

Zraszacze pulsacyjne

Wielofunkcyjne zraszacze pulsacyjne – idealny sposób na podlewanie ogrodu

Zraszacze pulsacyjne należą do grupy najbardziej popularnych akcesoriów do podlewania – zarówno pojedynczych sektorów ogrodu, jak i do konstruowania rozbudowanych, automatycznych systemów nawadniających tereny zielone. Wydajne zraszacze pulsacyjne to doskonały sposób na do...

Wielofunkcyjne zraszacze pulsacyjne – idealny sposób na podlewanie ogrodu

Zraszacze pulsacyjne należą do grupy najbardziej popularnych akcesoriów do podlewania – zarówno pojedynczych sektorów ogrodu, jak i do konstruowania rozbudowanych, automatycznych systemów nawadniających tereny zielone. Wydajne zraszacze pulsacyjne to doskonały sposób na dokładne podlewanie dowolnego obszaru ogrodu, sadu czy pola uprawnego oraz oszczędność wody w stosunku do konwencjonalnych form nawadniania (konewka, węże ogrodowe itp.).

Standardowe zraszacze pulsacyjne emitują strumień wodny, który jest każdorazowo przecinany przez tzw. kowadełko, umieszczone na specjalnym mechanizmie sprężynowym powrotnym. Zasięg działania, jaki może mieć zraszacz ogrodowy pulsacyjny, zazwyczaj jest regulowany i mieści się w przedziale pomiędzy 20 a 360 stopniami. W zależności od konkretnego modelu, zraszacze ogrodowe rozprowadzają wodę po określonym wycinku lub pełnym okręgu (obrotowy zraszacz pulsacyjny). Ingerencja kowadełka w strumień wody narusza jego strukturę – powodując charakterystyczny rozbryzg, imitujący deszcz. Mimo dużego ciśnienia, rozproszony strumień nie ma możliwości uszkodzenia delikatnych części roślin (cienkie łodygi, kwiaty, pąki), jednak jest na tyle silny, że zapewnia wyrzut wody na duże odległości, nawet przy mocnym wietrze.

Profesjonalne zraszacze pulsacyjne powinny być wykonane z materiałów wytrzymałych na mechaniczne uszkodzenia, wahania temperatur i korozję (np. mosiądz, wytrzymałe PVC). Sklep i hurtownia ogrodnicza Preis zone – to dobre miejsce do zakupu wysokiej klasy zraszaczy pulsacyjnych. Zraszacze pulsacyjne najlepiej sprawdzają się przy nawadnianiu terenów zielonych o średniej lub dużej powierzchni. Modele pracujące w niskich zakresach ciśnienia, w połączeniu z odpowiednim nastawem – poradzą sobie też skutecznie z podlaniem sektora o średnicy do kilku metrów. Część modeli wyposażona została w drugą – pomocniczą dyszę zraszającą, co zwiększa efektywność nawadniania.

Jakie funkcje posiada dobrej klasy zraszacz pulsacyjny?

Dobrej jakości zraszacz pulsacyjny posiada szeroki zakres pracy, tj. od 0 do 360 stopni. Pożądana jest również regulacja stopnia rozproszenia strumienia – od skoncentrowanego słupa wody, zapewniającego maksymalny dystans (zasięg) – aż po opcję generowania tzw. mgiełki wodnej. Nawet najprostszej konstrukcji zraszacz pulsacyjny powinien rozbijać strumień wodny w taki sposób, aby nie uszkodzić wrażliwych fragmentów roślin (imitacja silnego deszczu).

Zraszacz pulsacyjny metalowy albo wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, powinien posiadać odpowiednią stabilność w czasie pracy, aby nie zmienił się zadany zakres i parametry nawadniania. Właściwą stabilizację zapewnia m. in. długi pojedynczy lub trójzębny kolec kotwiący do gruntu, odpowiednio obciążona i wyprofilowana podstawa albo specjalny statyw.

Dla wzmocnienie efektów podlewania, warto zainwestować w zraszacz pulsacyjny z dwiema dyszami. Dodatkowym atutem dobrej klasy zraszacza, jest szeroki zakres ciśnienia roboczego, niezbędnego dla prawidłowego działania oraz umożliwiającego skorzystanie z pełnej funkcjonalności urządzenia. Standardem jest też, aby zraszacz ogrodowy wyposażony był w podejście w postaci szybkozłączki, która ułatwia wpięcie zasilającego węża wodnego.

Dobre i niedrogie zraszacze pulsacyjne, czyli zadbaj o komfort w swoim ogrodzie

Zraszacze pulsacyjne to niedrogie, a bardzo funkcjonalne akcesoria dla zapewnienia odpowiedniej wilgotności roślinności przydomowej, zieleni firmowej i publicznej czy trawnikowi na boisku sportowym. Każdy profesjonalny zraszacz pulsacyjny może pracować z innym modelem w połączeniu szeregowym, przez co z łatwością nawodni się teren o nieregularnym kształcie i odmiennych potrzebach roślin. W oparciu o zraszacze ogrodowe pulsacyjne można stworzyć kompleksowy system nawadniający całą zieleń na terenie danej nieruchomości i zintegrować go np. z modułem inteligentnego domu. Dobre zraszacze pulsacyjne przyczyniają się także do dużej oszczędności w zakresie zużycia wody, dlatego są niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.

Więcej

Zraszacze pulsacyjne 

Jest 20 produktów.
na stronę
0 Recenzja (e)

Zraszacz Piramida ⭐⭐⭐⭐⭐ Zraszacz przeznaczony jest do powierzchni do 50 m², gdzie bardzo ważne jest równomierne nawadnianie, które zapobiega także tworzeniu kałuż. Obsługa zraszacza jest prosta i intuicyjna. Można w nim ustawić zasięg zraszania do 8 metrów. Zraszacz o klasycznym kształcie pełnego okręgu świetnie nadaje się do małych ogrodów. Posiada...

24,95 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zestaw - zraszacz mosiężny pulsacyjny obrotowy 360° GW 1" ze statywem i  akcesoriami  BRADAS

517,08 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zraszacz mosiężny pulsacyjny obrotowy regulowany sektorowy 360° GZ1" 50m  BRADAS

346,62 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zraszacz mosiężny pulsacyjny obrotowy regulowany sektorowy 360° GW1" 50m  BRADAS

299,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zestaw - zraszacz mosiężny pulsacyjny obrotowy 360° GZ3/4" ze statywem i  akcesoriami  BRADAS

296,28 zł
Brak w magazynie
0 Recenzja (e)

Zraszacz mosiężny pulsacyjny obrotowy regulowany sektorowy 360° GZ3/4"  BRADAS

132,69 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zraszacz mosiężny pulsacyjny obrotowy regulowany sektorowy 360° GW3/4" 35m BRADAS

115,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zraszacz mosiężny pulsacyjny obrotowy regulowany sektorowy 360° GZ1/2"  BRADAS

86,93 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

BLACK LINE Metalowy zraszacz pulsacyjny obrotowy GZ 1/2" AJ-TS6022 AQUA JET BRADAS

26,08 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

2-drożny zraszacz pulsacyjny BLACK LINE GW1" AJ-TS6015 AQUA JET BRADAS

24,70 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

2-drożny zraszacz pulsacyjny BLACK LINE GW3/4" AJ-TS6005 AQUA JET BRADAS

7,42 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zraszacz pulsacyjny BLACK LINE GW1/2" AJ-TS6001 AQUA JET BRADAS

6,62 zł
W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 20 elementów

Przejdź do góry