Zraszacze pulsacyjne

(18 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 615,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 18 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 615,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 18 pozycji
Zraszacze pulsacyjne - Preis-zone.pl

Wielofunkcyjne zraszacze pulsacyjne – idealny sposób na podlewanie ogrodu

Zraszacze pulsacyjne należą do grupy najbardziej popularnych akcesoriów do podlewania – zarówno pojedynczych sektorów ogrodu, jak i do konstruowania rozbudowanych, automatycznych systemów nawadniających tereny zielone. Wydajne zraszacze pulsacyjne to doskonały sposób na dokładne podlewanie dowolnego obszaru ogrodu, sadu czy pola uprawnego oraz oszczędność wody w stosunku do konwencjonalnych form nawadniania (konewka, węże ogrodowe itp.).

Standardowe zraszacze pulsacyjne emitują strumień wodny, który jest każdorazowo przecinany przez tzw. kowadełko, umieszczone na specjalnym mechanizmie sprężynowym powrotnym. Zasięg działania, jaki może mieć zraszacz ogrodowy pulsacyjny, zazwyczaj jest regulowany i mieści się w przedziale pomiędzy 20 a 360 stopniami. W zależności od konkretnego modelu, zraszacze ogrodowe rozprowadzają wodę po określonym wycinku lub pełnym okręgu (obrotowy zraszacz pulsacyjny). Ingerencja kowadełka w strumień wody narusza jego strukturę – powodując charakterystyczny rozbryzg, imitujący deszcz. Mimo dużego ciśnienia, rozproszony strumień nie ma możliwości uszkodzenia delikatnych części roślin (cienkie łodygi, kwiaty, pąki), jednak jest na tyle silny, że zapewnia wyrzut wody na duże odległości, nawet przy mocnym wietrze.

Profesjonalne zraszacze pulsacyjne powinny być wykonane z materiałów wytrzymałych na mechaniczne uszkodzenia, wahania temperatur i korozję (np. mosiądz, wytrzymałe PVC). Sklep i hurtownia ogrodnicza Preis zone – to dobre miejsce do zakupu wysokiej klasy zraszaczy pulsacyjnych. Zraszacze pulsacyjne najlepiej sprawdzają się przy nawadnianiu terenów zielonych o średniej lub dużej powierzchni. Modele pracujące w niskich zakresach ciśnienia, w połączeniu z odpowiednim nastawem – poradzą sobie też skutecznie z podlaniem sektora o średnicy do kilku metrów. Część modeli wyposażona została w drugą – pomocniczą dyszę zraszającą, co zwiększa efektywność nawadniania.

Jakie funkcje posiada dobrej klasy zraszacz pulsacyjny?

Dobrej jakości zraszacz pulsacyjny posiada szeroki zakres pracy, tj. od 0 do 360 stopni. Pożądana jest również regulacja stopnia rozproszenia strumienia – od skoncentrowanego słupa wody, zapewniającego maksymalny dystans (zasięg) – aż po opcję generowania tzw. mgiełki wodnej. Nawet najprostszej konstrukcji zraszacz pulsacyjny powinien rozbijać strumień wodny w taki sposób, aby nie uszkodzić wrażliwych fragmentów roślin (imitacja silnego deszczu).

Zraszacz pulsacyjny metalowy albo wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, powinien posiadać odpowiednią stabilność w czasie pracy, aby nie zmienił się zadany zakres i parametry nawadniania. Właściwą stabilizację zapewnia m. in. długi pojedynczy lub trójzębny kolec kotwiący do gruntu, odpowiednio obciążona i wyprofilowana podstawa albo specjalny statyw.

Dla wzmocnienie efektów podlewania, warto zainwestować w zraszacz pulsacyjny z dwiema dyszami. Dodatkowym atutem dobrej klasy zraszacza, jest szeroki zakres ciśnienia roboczego, niezbędnego dla prawidłowego działania oraz umożliwiającego skorzystanie z pełnej funkcjonalności urządzenia. Standardem jest też, aby zraszacz ogrodowy wyposażony był w podejście w postaci szybkozłączki, która ułatwia wpięcie zasilającego węża wodnego.

Dobre i niedrogie zraszacze pulsacyjne, czyli zadbaj o komfort w swoim ogrodzie

Zraszacze pulsacyjne to niedrogie, a bardzo funkcjonalne akcesoria dla zapewnienia odpowiedniej wilgotności roślinności przydomowej, zieleni firmowej i publicznej czy trawnikowi na boisku sportowym. Każdy profesjonalny zraszacz pulsacyjny może pracować z innym modelem w połączeniu szeregowym, przez co z łatwością nawodni się teren o nieregularnym kształcie i odmiennych potrzebach roślin. W oparciu o zraszacze ogrodowe pulsacyjne można stworzyć kompleksowy system nawadniający całą zieleń na terenie danej nieruchomości i zintegrować go np. z modułem inteligentnego domu. Dobre zraszacze pulsacyjne przyczyniają się także do dużej oszczędności w zakresie zużycia wody, dlatego są niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone