Kemping

(40 produkty)

Podkategorie

  • Rozdzielnice kempingowe

    Oferujemy wysokiej klasy rozdzielnice kempingowe, nazywane też rozdzielnicami i budowlanymi lub eRBetkami. To specjalne urządzenia umożliwiające podłączenie całych przyczep kempingowych i kamperów lub konkretnych urządzeń elektrycznych do źródła zasilania.

    Rozdzielnice są więc niezbędnym elementem wyposażenia na polach kempingowych, namiotowych, w ośrodkach wypoczynkowych i innych miejscach, w których chcemy zapewnić dostęp do energii elektrycznej.

    W naszym asortymencie dostępne są rozdzielnice kempingowe różnego rodzaju. Poszczególne modele różnią się gabarytami, ilością i rodzajem przyłączy (gniazd), dopuszczalną mocą czy rodzajem zabezpieczeń.

    Wszystkie rozdzielnice kempingowe w naszym sklepie internetowym są produktami wysokiej jakości. Pochodzą od renomowanych producentów i opatrzone są odpowiednimi certyfikatami. Są zgodne z wszelkimi obowiązującymi przepisami i normami, co gwarantuje ich bezpieczeństwo, funkcjonalność i trwałość.

    Rozdzielnice kempingowe — gdzie i komu się przydadzą?

    Rozdzielnica kempingowa to skrzynka rozdzielcza, która pozwala na podłączenie odpowiednich wtyczek kempingowych do adekwatnych gniazd. Dzięki temu możliwy jest dostęp do energii elektrycznej na terenie campingu, pola namiotowego czy innych obiektów rekreacyjnych, sportowych itp.

    Odpowiednio dobrana rozdzielnica kempingowa przyłączona do zewnętrznego źródła zasilania (przeważnie do sieci elektrycznej, rzadziej do agregatów i generatorów) umożliwia zatem rozdzielenie energii na poszczególne stanowiska kempingowe. Dzięki temu możliwe jest podłączenie zasilania do przyczepy kempingowej lub kampera oraz bezpośrednie podłączenie konkretnego sprzętu do rozdzielnicy.

    Rozdzielnica kempingowa pozwala zatem zasilić wszelki sprzęt AGD i RTV. To niezbędne, by zapewnić kempingowiczom światło, funkcjonowanie kuchenek elektrycznych, lodówek, telewizorów czy ładowarek do urządzeń mobilnych.

    Dobra rozdzielnica kempingowa zasadniczo podnosi więc atrakcyjność kempingu czy pola namiotowego, zapewniając gościom komfort i funkcjonalność wielu istotnych urządzeń.

    Rozdzielnica kempingowa — nie tylko na pole kempingowe

    Rozdzielnica kempingowa jest bardzo praktycznym urządzeniem, które pozwala na łatwy dostęp do energii elektrycznej i przyłączenie różnych urządzeń.

    Dlatego rozdzielnice wykorzystuje się nie tylko na terenie obiektów rekreacyjnych. Doskonale spisują się m.in. na budowach, gdzie ważne jest zapewnienie bezpiecznych, funkcjonalnych i łatwo dostępnych przyłączy elektrycznych.

    Właściwie dobrana rozdzielnica kempingowa przyda się też ośrodkach rekreacyjnych czy sportowych. Dzięki niej możliwe jest zapewnienie gościom i klientom dostępu do prądu na zewnątrz budynków. Pozwala to np. na podłączenie ładowarek do urządzeń mobilnych, ale też na doładowanie sprzętu takiego jak elektryczne rowery i hulajnogi, korzystanie z elektrycznych kuchenek turystycznych, grillów itp. Dobra rozdzielnica kempingowa ma zatem wiele zastosowań i przyda się wszędzie, tam, gdzie istotny jest dostęp do prądu.

    Rozdzielnica kempingowa — jaką wybrać?

    Rozdzielnice kempingowe różnią się wieloma istotnymi parametrami. Poszczególne modele mają nie tylko inny wygląd czy gabaryty, ale i funkcjonalność.

    W naszym asortymencie dostępne są zatem rozdzielnice kempingowe z ochroną dostępu — mogą być zamykane na klucz, kłódkę, ale też na zamek otwierany specjalną kartą RFID. Pozwala to zabezpieczyć rozdzielnicę przed niepowołanym dostępem osób trzecich.

    Duże znaczenie przy wyborze rozdzielnicy kempingowej ma też rodzaj zabezpieczeń przed przeciążeniami i przepięciami. Urządzenia te wyposaża się bowiem w różne bezpieczniki i wyłączniki różnicowoprądowe (RCD), które należy dostosować do planowanych obciążeń.

    Rozdzielnice kempingowe mogą też być wyposażone w liczniki zużycia prądu. W zależności od potrzeb wybrać można rozdzielnicę z jednym licznikiem lub model z oddzielnymi licznikami dla poszczególnych gniazd czy grup gniazd.

    Bardzo ważne jest też zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Rozdzielnica kempingowa najczęściej montowana jest na powietrzu, co naraża ją na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego powinna być wykonana z odpowiednich materiałów odpornych na korozję i promieniowanie UV. Musi być też zabezpieczona przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz cząstek stałych.

    W naszym sklepie internetowym znaleźć można rozdzielnice kempingowe o różnej klasie szczelności. Minimum dla takiego urządzenia to szczelność na poziomie IP44. Oznacza to podstawową ochronę przed deszczem i ciałami stałymi o średnicy powyżej 1 mm (czyli np. piaskiem). W niektórych przypadkach lepiej jednak wybrać rozdzielnice oznaczone wyższym IP, nawet do IP65, co zapewnia ochronę przed drobnym pyłem i strumieniami wody lanymi na obudowę z dowolnego kierunku.

    Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze rozdzielnicy kempingowej jest jednak ilość i rodzaj zamontowanych w niej gniazd.

    Rozdzielnice kempingowe o różnej mocy

    Rozdzielnica kempingowa może być wyposażona w dwa zasadnicze rodzaje gniazd. Jednofazowe gniazda kempingowe to tradycyjne przyłącza do sieci o napięciu 230 V. Są to zwykłe gniazdka, które każdy ma w domu.

    Rozdzielnice kempingowe na 230 V pozwalają zatem na podłączenie klasycznego sprzętu RTV/AGD o relatywnie niskim poborze mocy. Zasilimy z nich m.in. lodówki, telewizory, ładowarki do telefonów czy małe kuchenki elektryczne.

    Jednak aby podłączyć kampera lub przyczepę kempingową, zazwyczaj potrzebny jest dostęp do sieci 3-fazowej, czyli tzw. “siły”. Rozdzielnice kempingowe powinny zatem być wyposażone w odpowiednie gniazda w takiej ilości, by na jedno stanowisko kempingowe przypadało co najmniej jedno takie przyłącze.

    Siłowe rozdzielnice kempingowe pozwalają więc na zasilenie całego kampera lub przyczepy, ale też na podłączenie urządzeń o wysokiej mocy. Takiego przyłącza wymagają niektóre duże grille i kuchnie elektryczne.

    Istnieją oczywiście rozdzielnice kempingowe łączące oba rodzaje gniazd. Takie modele doskonale sprawdzają się nie tylko na kempingach i polach namiotowych, ale też do prywatnego użytku w garażu czy ogrodzie. Zapewniają bowiem dostęp do wielu gniazd i podłączenie licznych sprzętów jednocześnie.

    Warto też zaznaczyć, że gniazda dzielą się na 16 i 32 amperowe. Różnica dotyczy przepustowości prądu (natężenia). W praktyce oznacza to, że gniazda 32A pozwalają na większe obciążenie sieci (większy pobór prądu). Dzięki temu możliwe jest podłączenie większej ilości sprzętu do jednego gniazda.

    Rozdzielnice kempingowe z gniazdami 32A są też bezpieczniejsze. Większe dopuszczalne natężenie to mniej problemów z przeciążeniem sieci, “wysadzaniem korków” itp.

    Rozdzielnice kempingowe w naszym asortymencie

    Nasz sklep internetowy oferuje rozdzielnice kempingowe różnego rodzaju i do różnych zastosowań. Mamy rozdzielnice wyposażone w gniazda jedno i trójfazowe z zabezpieczeniami na 16 i 32A.

    Dostępne są u nas rozdzielnice kempingowe z zabezpieczeniem dostępu na klucz, kłódkę i karty RFID. Mamy urządzenia o standardowej klasie szczelności IP44, jak i modele odporne nawet na drobny pył i strumienie wody lane wprost na obudowę (IP65).

    Oferujemy rozdzielnice kempingowe z jednym licznikiem zbiorczym, jak i z osobnymi licznikami dla poszczególnych gniazd lub grup gniazd, co jest istotne, gdy rozdzielamy prąd z jednego urządzenia na kilka stanowisk kempingowych.

    Szeroki asortyment sprawia, że każdy znajdzie u nas rozdzielnicę kempingową idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

  • Kempingowe słupki...

    Kempingowe słupki do dystrybucji energii elektrycznej (prądu) i wody

    Oferujemy kempingowe słupki do dystrybucji energii elektrycznej (prądu) i wody. To niezwykle przydatne elementy wyposażenia pól kempingowych i biwakowych. Zapewniają turystom wygodę i zachęcają ich do skorzystania z obozowiska.

    Każdy kemping powinien być wyposażony w odpowiedni sprzęt i akcesoria pozwalające turystom zachować higienę i zapewniające im komfortowy wypoczynek. Trzeba pamiętać, że niektóre elementy infrastruktury są wręcz wymagane przepisami prawa.

    Turysta musi m.in. mieć zapewnione warunki nocowania i przyrządzania posiłków, a to wiąże się m.in. z dostępem do wody pitnej czy energii elektrycznej niezbędnej do zasilania sprzętu kuchennego.

    Kempingowe słupki do dystrybucji energii elektrycznej (prądu) i wody są więc idealnym rozwiązaniem. To wygodne w użytkowaniu, bezpieczne i funkcjonalne elementy wyposażenia. Ich montaż na polu biwakowych lub kempingowym pomaga spełnić obowiązujące normy prawne dotyczące obozowisk dla turystów. Przede wszystkim jednak kempingowe słupki do dystrybucji energii elektrycznej (prądu) i wody zapewniają wygodę, a ich obecność jest istotnym kryterium wyboru miejsca wypoczynku.

    Wyposażenie obozowiska w odpowiednie kempingowe słupki do dystrybucji energii elektrycznej (prądu) i wody przyciąga więc klientów. Ich montaż jest zatem korzystny zarówno dla samych turystów, jak i dla właścicieli pól kempingowych i biwakowych.

    Dystrybucyjne słupki kempingowe

    W naszym asortymencie dostępne są dystrybucyjne słupki kempingowe różnego rodzaju. Poszczególne modele mogą być wyposażone w gniazda różnego typu i inną liczbę kranów z wodą. Pozwala to tworzyć praktyczne i wygodne punkty poboru energii i wody dla pojedynczych klientów lub zbiorczo — dla kilku stanowisk jednocześnie.

    Co więcej, dystrybucyjne słupki kempingowe można wykorzystać nie tylko na typowych polach kempingowych lub biwakowych. Doskonale sprawdzą się również na przystaniach, marinach i na terenie wielu innych obiektów turystycznych czy użyteczności publicznej.

    Ważne jest jednak, by słupki kempingowe dobierać odpowiednio do wielkości konkretnego obiektu, przewidywanej liczby turystów, planowanej infrastruktury i funkcjonalności, jaką chcemy zaoferować gościom.

    Na polach kempingowych bezwzględnie przydadzą się dystrybucyjne słupki kempingowe wyposażone w tzw. gniazda kempingowe do podłączenia przyczepy lub kampera. Z kolei na polach biwakowych wystarczające mogą być gniazda na 230 V, pozwalające na podłączenie ładowarek, czajników elektrycznych i drobnego sprzętu RTV lub AGD.

    Wybierając dystrybucyjne słupki kempingowe, warto zwrócić uwagę również na ich trwałość i odporność. Są to elementy zewnętrznej infrastruktury, muszą więc być chronione przed czynnikami atmosferycznymi.

    Każdy dystrybucyjny słupek kempingowy powinien być wodoszczelny, odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Zagwarantują to solidne obudowy z nierdzewnych metali czy kompozytu, a także mocna, najlepiej wkopywana w ziemię podstawa i odpowiednie wyposażenie, takie jak gniazda z zamykanymi klapkami i klasą szczelności minimum IP44.

    Kempingowe słupki dystrybucyjne

    Kempingowe słupki dystrybucyjne to element infrastruktury, który znacząco zwiększa atrakcyjność obozowiska dla turystów. Ich funkcjonalność zależy jednak od budowy i wyposażenia konkretnego modelu.

    Różna liczba i typy gniazd, odmienne zabezpieczenia przeciążeniowe czy inne parametry sprawiają bowiem, że kempingowe słupki dystrybucyjne mają różne zastosowania.

    Trzeba także pamiętać, że słupki kempingowe muszą być odpowiednio zabezpieczone. Przyda się więc klapka zamykana na klucz czy inne ograniczenie dostępu, chroniące słupek dystrybucyjny przed dziećmi oraz osobami niepowołanymi.

    Ważne zatem, aby prawidłowo dobrać kempingowy słupek dystrybucyjny do zadań, jakie ma realizować w danym miejscu.

    Słupek kempingowy do dystrybucji prądu

    Słupek kempingowy do dystrybucji prądu to element, który znacząco podnosi atrakcyjność każdego obozowiska. Dziś nawet osoby wybierające się pod namiot oczekują dostępu do energii elektrycznej w obozowisku, uznając to za absolutną podstawę, tak samo jak dostęp do wody pitnej.

    Żyjemy w czasach, kiedy funkcjonowanie bez telefonu czy komputera jest dla wielu osób niemal niemożliwe. Słupek kempingowy do dystrybucji prądu wyposażony w tradycyjne gniazda na 230 V pozwala naładować te urządzenia i zapewnia ich nieprzerwane działanie. Umożliwia też podłączenie innego sprzętu — czajnika elektrycznego, kuchenki turystycznej, a nawet radia, telewizora czy innych sprzętów RTV i AGD.

    Jednak słupki kempingowe do dystrybucji prądu mogą być wyposażone także w gniazda siłowe (3-fazowe). Pozwalają one na zasilenie przyczepy kempingowej czy kampera, a zatem na uruchomienie wyposażenia, takiego jak lodówki, kuchenki, grzejniki lub klimatyzacja.

    Słupki kempingowe do dystrybucji prądu 3-fazowego zapewniają więc pełną funkcjonalność nowoczesnych pojazdów kempingowych bez konieczności korzystania z dodatkowych agregatów prądotwórczych czy akumulatorów o mocno ograniczonej pojemności.

    Kempingowe słupki prądowe

    Kempingowe słupki prądowe gwarantują turystom stały dostęp do energii elektrycznej. To oczywiście zapewnia komfort i znacząco podnosi atrakcyjność obozowiska.

    Ważne jednak, by kempingowe słupki prądowe dobrać właściwie. Po pierwsze muszą być wyposażone w odpowiednią liczbę gniazd, aby zapewnić dostęp do prądu wszystkim obozowiczom. Po drugie jednak muszą to być gniazda odpowiedniego typu.

    Tam, gdzie wystarczy dostęp do klasycznych urządzeń elektrycznych (ładowarek, czajników i drobnego sprzętu), odpowiednie będą kempingowe słupki prądowe z gniazdami na 230 V. 

    Do zasilania przyczep kempingowych i kamperów niezbędne są jednak gniazda 3-fazowe, ale mogą to być zarówno gniazda kempingowe 3P 230 V, jak i gniazda trójfazowe 16-amperowe. O ile te pierwsze pozwalają podłączyć trójfazowe wtyczki kempingowe, o tyle zapewniają moc jedynie klasycznej sieci 230 V.

    Aby dać turystom dostęp do pełnego potencjału sieci 3-fazowej, niezbędne są zatem kempingowe słupki prądowe wyposażone w gniazda 3P 16-amperowe (na 400 V).

    Kempingowe słupki do dystrybucji wody

    Niezwykle ważnym elementem infrastruktury dla turystów są też kempingowe słupki do dystrybucji wody. Przede wszystkim zagwarantowanie dostępu do wody pitnej jest obowiązkiem każdego właściciela pola kempingowego i biwakowego. Określają to odpowiednie przepisy prawa polskiego.

    Kempingowe słupki do dystrybucji wody pozwalają stworzyć wygodne i higieniczne punkty poboru bezpośredniego — przy słupku dystrybucyjnym. Możliwe jest jednak również podłączenie węży i doprowadzenie wody do konkretnych stanowisk obozowych.

    Aby zapewnić turystom odpowiednią liczbę punktów poboru, przydzielić można jeden kempingowy słupek do dystrybucji wody na stanowisko lub skorzystać ze słupków z wieloma kranami.

    Słupek kempingowy do dystrybucji wody

    Słupek kempingowy do dystrybucji wody musi być nie tylko funkcjonalny, ale i higieniczny. Konstrukcja powinna być wykonana z materiałów odpornych na korozję i łatwych w czyszczeniu, a nawet dezynfekcji.

    Jeśli słupek kempingowy do dystrybucji wody nie ma być jedynie bezpośrednim punktem poboru, należy zadbać o odpowiednie krany. Wylewki powinny mieć standardową średnicę (np. ¾ cala) i gwint umożliwiający podłączenie złączek do węży.

    Warto też wyraźnie zaznaczyć, że woda dostępna na polach kempingowych i biwakowych musi być zdatna do picia. W przypadku, gdy słupek kempingowy do dystrybucji wody podłączony jest do sieci wodociągowej, nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań. Jeśli jednak korzystamy z własnego, autonomicznego ujęcia, niezbędne jest przeprowadzenie badań wody.

    Kempingowe słupki na prąd i wodę

    W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju kempingowe słupki na prąd i wodę. Mamy mniejsze modele odpowiednie do zasilania pojedynczych stanowisk obozowych, jak i rozdzielnice kempingowe z wieloma gniazdami i kranami.

    Wszystkie kempingowe słupki na prąd i wodę w naszej ofercie pochodzą od renomowanych producentów. Są sprawdzone i opatrzone niezbędnymi certyfikatami, które potwierdzają ich zgodność z obowiązującymi normami prawnymi.

    Nasze kempingowe słupki na prąd i wodę są więc trwałe, funkcjonalne i bezpieczne. Zapewnią komfort turystom i przyciągną klientów na teren obozowiska. Doskonale sprawdzą się na polach kempingowych i biwakowych, przystaniach, marinach, terenach festiwalowych i w wielu innych obiektach turystycznych, rekreacyjnych czy użyteczności publicznej.

  • Wtyczki kempingowe

    Oferujemy wtyczki kempingowe różnego typu. To akcesoria niezbędne m.in. do podłączenia prądu do przyczepy kempingowej lub kampera na polach biwakowych i kempingowych czy do łodzi w marinach i na przystaniach.

    W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju wtyczki kempingowe. Mamy modele przenośne, tablicowe oraz natynkowe o różnym przeznaczeniu. Oferujemy wtyczki kempingowe 3-fazowe, jak i gniazda kempingowe 1-fazowe na 230 V.

    Nasz sklep dba o najwyższą jakość wszystkich produktów w asortymencie. Nasze wtyczki kempingowe pochodzą więc od renomowanych producentów, którzy cieszą się dużym zaufaniem klientów. To produkty wykonane z solidnych, trwałych materiałów i z dbałością o szczegóły.

    Dzięki temu dostępne u nas wtyczki kempingowe wyróżniają się wysoką funkcjonalnością i długą żywotnością, a także bezpieczeństwem. Opatrzone są stosownymi certyfikatami, które poświadczają zgodność z wszelkimi obowiązującymi przepisami i normami — tak polskimi, jak i unijnymi.

    Wtyczka kempingowa — jak ją wybrać?

    Wtyczka kempingowa to akcesorium niezbędne, by podłączyć prąd do kampera lub przyczepy kempingowej. Wykorzystać można ją także do zasilenia łodzi w marinie czy do bezpośredniego podłączenia konkretnych sprzętów.

    Aby wtyczka kempingowa spełniła swoją funkcję, musi być jednak właściwie dobrana. Kwestia kluczową jest dopasowanie do odpowiedniego gniazda kempingowego. Warto bowiem wiedzieć, że istnieje kilka typów takich gniazd.

    Do zasilenia przyczepy lub kampera z gniazd montowanych w tzw. słupkach kempingowych czasem stosowane są wtyczki kempingowe 3-fazowe, do sieci 400 V, czyli tzw. wtyczki siłowe. Takie przyłącze zapewnia pełną funkcjonalność sieci siłowej, dając dostęp do prądu o wysokiej mocy.

    Popularne są także wtyczki kempingowe z trzema biegunami (oznaczane jako 3P lub 2P+E). To wtyczki, które gwarantują podstawową funkcjonalność sieci 230 V, czyli takiej, z jakiej najczęściej korzysta się w domach. Pozwala ona na uruchomienie większości akcesoriów AGD i RTV, a zatem mniejszych kuchenek turystycznych, czajników elektrycznych, odbiorników radiowych czy telewizorów, ładowarek do telefonu itd.

    Jeśli jednak brakuje odpowiedniego gniazda, konieczne może być zastosowanie adaptera. To urządzenia, które z jednej strony mają np. wtyczkę kempingową siłową, a z drugiej gniazda już na 230 V. Adapter tego rodzaju działa więc jak reduktor z siły do prądu o napięciu 230 V.

    Bezpieczne i trwałe wtyczki kempingowe

    Wtyczki kempingowe trzeba dobierać nie tylko ze względu na typ sieci i gniazda, do którego mają być podłączone. Równie ważne jest prawidłowe wykonanie i materiały, które zapewniają bezpieczeństwo i trwałość wtyczki.

    Obecnie w przeważającej większości spotyka się wtyczki kempingowe z tworzyw sztucznych. Solidne tworzywa są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na czynniki atmosferyczne. To bardzo ważne, bo wtyczki kempingowe bywają narażone na zmienne temperatury, opady czy promieniowanie UV.

    Wtyczka kempingowa musi być zatem odporna na korozję, ale też na wnikanie cząstek stałych, jak i wody. Istotne jest zatem, by wybierać wtyczki opatrzone odpowiednią normą IP. Absolutne minimum to IP44 oznaczające odporność na ciała stałe o średnicy większej niż 1 mm oraz na bryzgi wody.

    W trudniejszych warunkach należy jednak wykorzystać wtyczki kempingowe z wyższym IP, nawet do IP65, co oznacza pełną odporność na cząstki stałe (np. pył), jak i na strugi wody lane na obudowę z dowolnego kierunku.

    Dodatkowo istotne jest, by wtyczka kempingowa solidnie i pewnie “trzymała się” w gnieździe. Warto więc wybrać model z zaciskiem śrubowym, który zagwarantuje, że połączenie się nie zerwie. Dodatkowym atutem będą niklowane, odporne na rdzewienie i dobrze przewodzące styki.

    Przed zakupem wtyczki kempingowej, warto zwrócić uwagę na certyfikaty. Elementy instalacji elektrycznych powinny spełniać liczne normy polskie i europejskie. Związane są one zarówno z funkcjonalnością akcesorium, jak i jego trwałością, bezpieczeństwem czy kwestiami związanymi z ochroną środowiska.

    Każda wtyczka kempingowa powinna być opatrzona przynajmniej certyfikatami EAC i CE, co oznacza dopuszczenie jej do obrotu na terenie tzw. Unii Celnej (AEC) i Unii Europejskiej (CE).

    Duży wybór wtyczek kempingowych

    W naszym sklepie internetowym znaleźć można szeroki wybór wtyczek kempingowych różnego rodzaju.

    Mamy wtyczki kempingowe siłowe i na 230 V, a także kompatybilne z nimi gniazda, przedłużacze oraz adaptery. Oferujemy wtyczki kempingowe przenośne, jak i tablicowe czy natynkowe nadające się do montażu i wykorzystania w różnych miejscach.


    Nasze wtyczki kempingowe sprawdzą się zatem w różnych warunkach i sytuacjach. Doskonale spisują się na polach kempingowych i biwakowych, w przystaniach i marinach czy na innych terenach rekreacyjnych i turystycznych, na których zamontowano odpowiednie instalacje elektryczne.

  • Gniazda kempingowe

    Gniazda kempingowe

    Oferujemy gniazda kempingowe różnego typu i przeznaczenia. To produkty niezbędne, aby zapewnić turystom dostęp do prądu na kempingach czy biwakach.

    W naszym asortymencie dostępne są gniazda kempingowe różnego typu. Mamy więc gniazda natynkowe i przenośne, gniazda CEE (do sieci trójfazowych, siłowych) i tradycyjne gniazda kempingowe na 230 V.

    Wszystkie gniazda kempingowe w naszym asortymencie pochodzą od sprawdzonych i uznanych producentów. Spełniają wszelkie normy prawne obowiązujące w Polsce i Unii Europejskiej. Są to zatem produkty bezpieczne i funkcjonalne.

    Nasz sklep internetowy oferuje nie tylko gniazda kempingowe, ale także kompatybilne z nimi wtyczki, przedłużacze oraz adaptery. Mamy zatem cały sprzęt potrzebny do zapewnienia fanom kempingu dostępu do energii elektrycznej na terenie obozowiska.

    Gniazdo kempingowe — jakie wybrać?

    Gniazdo kempingowe to kluczowy element instalacji elektrycznej na terenie pól kempingowych i biwakowych, jak i w samych kamperach czy przyczepach kempingowych.

    Odpowiednio dobrane gniazdo kempingowe zapewnia dostęp do sieci. Umożliwia ono podłączenie przyczepy lub kampera do głównego źródła zasilania na terenie obozowiska. Wykorzystywane jest również do podłączenia konkretnych urządzeń — kuchenek, lodówek i wszelkiego innego sprzętu kempingowego.

    Gniazdo kempingowe powinno być więc właściwie dobrane. Z jednej strony musi być dopasowane do źródła zasilania, z drugiej do odpowiednich wtyczek w konkretnym sprzęcie.

    Podstawę stanowi gniazdo kempingowe CEE (siłowe). Stawiane na polach kempingowych słupki dystrybucyjne zazwyczaj dają dostęp do sieci 3-fazowej przez takie właśnie kempingowegniazdo przyłącza prądu.

    Prąd pobierany przez gniazdo kempingowe CEE można wykorzystać do podłączenia przyczepy kempingowej czy kampera do sieci elektrycznej. Dzięki temu nie trzeba korzystać z hałaśliwych generatorów ani z dodatkowych akumulatorów o ograniczonej pojemności.

    Zamontowane w samej przyczepie lub kamperze gniazdo kempingowe CEE można też wykorzystać do przyłączenia sprzętu elektrycznego o dużej mocy (np. kuchni elektrycznej).

    Do sprzętu mniej energochłonnego przydatne będzie gniazdo kempingowe na 230 V. To tradycyjne gniazdko, przeważnie w tzw. systemie francuskim (z bolcem uziemienia), do którego podłączymy ładowarkę do telefonu, radio czy telewizor. 

    Takie gniazda kempingowe montuje się czasem bezpośrednio w słupkach dystrybucyjnych, Znacznie częściej jednak są one elementem sieci elektrycznej w przyczepie kempingowej lub kamperze. Zasila się je, podłączając pojazd do sieci z pomocą głównego gniazda kempingowego CEE.

    W przypadku braku odpowiedniego gniazda skorzystać warto z adapterów. To funkcjonalne “przejściówki” z wtyczką CEE i gniazdem na 230 V lub odwrotnie. Trzeba oczywiście pamiętać, że napięcie znamionowe na wyjściu takiego adaptera nigdy nie przekracza 230 V. O ile zatem samo podłączenie wtyczki 3-fazowej do sieci na 230 V jest możliwe, o tyle moc prądu może być zbyt mała do zasilenia konkretnego sprzętu o wyższej mocy.

    Kempingowe gniazdo przyłącza prądu

    Kempingowe gniazdo przyłącza do prądu powinno być dobrane nie tylko ze względu na źródło zasilania (sieć 1- lub 3-fazowa). Akcesoria te często wykorzystywane są na zewnątrz. Bardzo ważne jest zatem, by były odporne na warunki zewnętrze, trwałe i bezpieczne w użytkowaniu.

    Każde kempingowe gniazdo przyłącza prądu musi spełniać określone normy prawne. Związane są one m.in. z ochroną przepięciową, wodoszczelnością i odpornością na ciała stałe, ale także z przepisami o ochronie środowiska.

    Przede wszystkim kempingowe gniazdo przyłącza prądu musi cechować się wysoką klasą szczelności. Minimum to norma IP44, która oznacza ochronę przed ciałami stałymi o średnicy powyżej 1 mm i bryzgami wody. Spotyka się jednak gniazda kempingowe opatrzone normą do IP65, a więc w pełni zabezpieczone przed wnikaniem pyłu i strugami wody lanymi na obudowę z dowolnej strony.

    Dodatkowo kempingowe gniazdo przyłącza prądu powinno być trwałe i solidne. Najlepiej sprawdzi się zatem takie, którego obudowa wykonana jest z dobrej jakości tworzyw sztucznych. Dzięki temu gniazdo kempingowe będzie odporne na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz szkodliwe działanie promieni UV.

    Ważna jest nie tylko właściwa konstrukcja obudowy, ale też elementów funkcjonalnych. Kempingowe gniazdo przyłącza prądu powinno więc być wyposażone w dobre, odporne styki, np. niklowane oraz właściwie dobrane przewody wewnętrzne, które zapewnią prawidłowe i długie działanie akcesorium. Istotny jest też odpowiedni, mocny sposób podłączenia wtyczki — np. na zacisk śrubowy.

    Kempingowe gniazda przyłącza prądu w naszej ofercie

    Nasz sklep internetowy oferuje doskonałej jakości kempingowe gniazda przyłącza prądu. To produkty renomowanych producentów o uznanej na rynku pozycji. Wyróżnia je trwałość, funkcjonalność i bezpieczeństwo.

    W naszym asortymencie dostępne są kempingowe gniazda przyłącza prądu typu CEE (siłowe) i na 230 V. Mamy natynkowe i przenośne gniazda kempingowe odpowiednie do montażu i wykorzystania w różnych miejscach.

    Wszystkie kempingowe gniazda przyłącza prądu w naszej ofercie wykonano starannie, ze sprawdzonych materiałów. Gwarantem ich bezpieczeństwa są odpowiednie certyfikaty, takie jak TSE, EAC czy CE.

    Nasze kempingowe gniazda przyłącza prądu to akcesoria pewne, trwałe i wysoce funkcjonalne. Doskonale sprawdzą się na polach biwakowych i campingowych czy na wyposażeniu samych kamperów i przyczep kempingowych. Wykorzystać je można także w innych miejscach — na ogrodach, działkach, w gospodarstwach agroturystycznych lub na budowach, a więc wszędzie tam, gdzie potrzebne jest trwałe, bezpieczne i praktyczne gniazdo elektryczne.

  • Przedłużacze kempingowe

    Przedłużacze kempingowe są powszechnie stosowane w miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazdek elektrycznych lub gniazdka znajdują się zbyt daleko, by dotrzeć do nich z urządzeniem, które wymaga zasilania. Przedłużacze kempingowe są przystosowane do czasowej pracy na zewnątrz w czasie pobytu na kempingu, ale mają też wiele innych zastosowań.

    Co to jest przedłużacz kempingowy?

    Przedłużacz kempingowy to przewód elektryczny, który umożliwia podłączenie urządzeń elektrycznych do gniazdek zasilania w miejscach, gdzie nie ma stałej instalacji elektrycznej, np. na kempingu, w ogrodzie, czy podczas prac budowlanych.

    Przedłużacze kempingowe mogą mieć różną długość, która pozwala korzystanie z zasilania nawet na znaczne odległości. W zależności od potrzeb, długość przewodu może wynosić nawet do kilkudziesięciu metrów. W naszej ofercie są przedłużacze od 10 do 40 m długości.

    Cechą wartą podkreślenia jest odporność tych przewodów na działanie czynników zewnętrznych, np. odporność na średnie obciążenia mechaniczne, wodooporność i odporność na działanie olejów. Przedłużacze nadają się do zastosowania konsumenckiego oraz przemysłowego.

    Przedłużacz kempingowy - budowa i rodzaje

    Przedłużacze kempingowe składają się z przewodu zasilającego, zakończonego z jednej strony wtyczką, a z drugiej strony gniazdem, umożliwiającym podłączenie urządzenia. Wtyczki są zgodne ze standardami CEE, czyli najpopularniejszymi gniazdami na kempingach. Przedłużacz gumowy jest idealny do zasilania urządzeń przenośnych, np. lodówek, kuchenek elektrycznych, oświetlenia, klimatyzatorów, sprzętu elektronicznego, czy nawet urządzeń grzewczych.

    Przedłużacz kempingowy jest najczęściej zbudowany z przewodu zasilającego, który składa się z kilku żył miedzianych, otoczonych izolacją z tworzywa sztucznego. Izolacja jest zwykle wykonana z neoprenu, który zapewnia elastyczność i odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, niska temperatura i promieniowanie UV.

    Przedłużacze kempingowe zwykle mają zabezpieczenia przed przeciążeniem i zwarciem. W przypadku przeciążenia lub zwarcia, zabezpieczenie przerywa przepływ prądu, co zapobiega przegrzaniu się przewodu i uszkodzeniu podłączonych urządzeń.

    Dostępne przedłużacze kempingowe mają stopień ochrony IP20 lub IP44, określający odporność na pył i wodę. W przypadku IP20, urządzenie nie jest wodoodporne i nie powinno być narażone na działanie wody. Przedłużacze te mogą być zatem stosowane jedynie w miejscach, w których nie ma dużej ilości pyłu lub wilgoci.

    Z kolei przedłużacz kempingowy o stopniu IP44 jest chroniony przed ciałami stałymi o wielkości większej niż 1 mm, ale nie jest całkowicie odporny na pył. Ponadto, jest wodoodporny, ale nie wodoszczelny, za zatem nie powinien być zanurzony w wodzie.

    Do przedłużaczy kempingowych możemy zaliczyć również nieco krótsze kable przejściowe z wtyczkami. Pozwalają one na wpięcie z jednej strony wtyczki CEE 2-częściowej IP44 16A/5P (3P+N+PE) 6h 400V Protop Typ 13A Mennekes, z drugiej strony posiadają gniazdo przenośne z bolcem 2P+PE 16A 230V IP54 czerwone 7493 BALS.

    Zastosowanie przedłużaczy kempingowych

    Przedłużacze kempingowe są często używane podczas pobytu na kempingu, aby umożliwić korzystanie z prądu w namiotach lub innych miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazdek. Ale przedłużaczy można użyć również w innych sytuacjach. Oto kilka przykładów:

    Przedłużacze kempingowe możemy wykorzystać w ogrodzie, np. do podłączenia elektrycznej kosiarki do gniazdka w domu, jeśli budynek znajduje się w znacznej odległości.

    Również podczas prac budowlanych, przedłużacz kempingowy umożliwia dostęp do prądu w miejscach, gdzie nie ma jeszcze instalacji elektrycznej. Możemy dzięki niemu korzystać z wiertarek udarowych, młotowiertarek, szlifierek i pił.

    Przedłużacze kempingowe mogą okazać się użyteczne także w czasie imprez plenerowych. Jeśli organizujemy imprezy w ogrodach, na boiskach, w parkach lub plażach. W czasie wesel, festiwali, występów artystycznych, przedłużacze kempingowe pozwolą na bezpieczne korzystanie z prądu do nagłośnienia, oświetlenia, ogrzewania, czy nawiewu. Przedłużacze kempingowe mogą również okazać się niezastąpione w czasie wakacyjnej podróży samochodem.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 2 475,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 40 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 2 475,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 40 pozycji

Kemping — niezbędny sprzęt, urządzenia i akcesoria kempingowe

Oferujemy różnorodne produkty potrzebne, by urządzić udany kemping — niezbędny sprzęt, urządzenia i akcesoria kempingowe. Mamy więc produkty dla organizatorów obozowisk dla turystów, jak i dla samych obozowiczów — np. posiadaczy kamperów i przyczep kempingowych.

Aby urządzić kemping czy biwak, niezbędny jest sprzęt, urządzenia i akcesoria kempingowe, które zapewnią wygodę i higienę. Chodzi m.in. o dostęp do mediów — wody czy energii elektrycznej.

W naszym asortymencie znajdują się zatem m.in. funkcjonalne rozdzielnice, gniazda i wtyczki oraz przedłużacze kempingowe, a także praktyczne słupki dystrybucyjne i inny niezbędny sprzęt, urządzenia i akcesoria kempingowe. Dzięki nim możliwe jest zbudowanie wygodnych i łatwych w obsłudze instalacji elektrycznych oraz sanitarnych na terenie obozowiska.

W naszym asortymencie dostępne są także urządzenia kempingowe dla samych obozowiczów. To m.in. przedłużacze, adaptery, gniazda i wtyczki oraz inne wyposażenie do przyczep kempingowych i kamperów.

Wszystkie produkty na kemping — niezbędny sprzęt, urządzenia i akcesoria kempingowe — dostępne w naszej ofercie są wysokiej jakości. To produkty od sprawdzonych, renomowanych producentów. Są nie tylko funkcjonalne, ale też trwałe, estetyczne, a tam gdzie to konieczne, odporne na warunki atmosferyczne.

Sprzęt kempingowy

Kluczem do stworzenia wygodnego, atrakcyjnego kempingu jest wyposażenie go w odpowiedni sprzęt kempingowy. Niektóre elementy takiego wyposażenia są wręcz wymagane i określone w odpowiednich przepisach prawa.

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że ustawodawca odróżnia pole kempingowe od biwakowego i wymaga odmiennego wyposażenia obu z nich.

Prawdziwy kemping powinien być trwale ogrodzony, strzeżony i wyposażony w urządzenia, akcesoria i sprzęt kempingowy pozwalający turystom na pobyt, nocowanie i przyrządzanie posiłków. Pole biwakowe natomiast może być ogrodzone prowizorycznie, niestrzeżone i wyposażone jedynie w najprostsze urządzenia sanitarne. Oznacza to zatem, że sprzęt kempingowy należy dopasować do konkretnego rodzaju obozowiska turystycznego.

Rozporządzenie określa zatem, że na terenie pola biwakowego i kempingowego (lub w ich bliskim sąsiedztwie) niezbędne jest umiejscowienie punktu poboru wody pitnej. Taki punkt musi spełniać normy sanitarne. Najlepiej więc, gdy woda pochodzi z sieci. W przypadku ujęcia własnego musi ono przejść odpowiednie badania. Do dystrybucji wody na terenie pola (tak biwakowego, jak i kempingowego) konieczny jest zatem odpowiedni sprzęt kempingowy zapewniający higienę. Mogą to być np. funkcjonalne słupki dystrybucyjne.

Na polu biwakowym i kempingowym powinny znajdować się również ustępy. O ile to możliwe, powinny być to ustępy spłukiwane i podłączone do sieci kanalizacyjnej. Jeśli nie ma takiej możliwości, dopuszcza się biotoalety.

Ponadto pole biwakowe i kempingowe musi mieć wyznaczone miejsce na gromadzenie odpadków. W przypadku biwaku mogą to być wykopane w ziemi doły, w przypadku kempingu wymagany jest już sprzęt kempingowy, czyli odpowiednie zbiorniki.

Niezbędny sprzęt kempingowy to również osłonięty daszkiem, wkopany na stałe stół do ustawiania kuchenek turystycznych. W przypadku pola biwakowego dopuszcza się stół niezadaszony, a nawet kamienne lub betonowe płyty pod kuchenki.

Urządzenia kempingowe

Urządzenia kempingowe to oczywiście nie tylko te elementy, które są wymagane przepisami prawa. Dla zapewnienia turystom komfortu warto doposażyć kemping w dodatkowy sprzęt, urządzenia i akcesoria kempingowe.

Niezwykle przydatne są m.in. urządzenia kempingowe zapewniające dostęp do energii elektrycznej. Prawo nie wymaga ich montażu, ale bez wątpienia są to elementy zwiększające funkcjonalność i zapewniające komfort, a więc przyciągające turystów.

Na dostęp do energii elektrycznej pozwalają takie urządzenia kempingowe jak rozdzielnice, przedłużacze, wtyczki i gniazda. Dzięki nim możliwe jest zasilenie kuchenek elektrycznych, lodówek, czajników i innych sprzętów np. w kamperach i przyczepach.

Dla samych turystów przeznaczone są takie urządzenia kempingowe jak odpowiednie gniazda do przyczep, adaptery, przedłużacze czy gniazda do przyczepy kempingowej. Pozwalają one na wyposażenie kampera lub przyczepy i przygotowanie ich do użytku.

Akcesoria kempingowe

Oferujemy akcesoria kempingowe dla właścicieli obozowisk dla turystów (pól kempingowych i biwakowych), jak i dla samych turystów (w tym dla posiadaczy kamperów i przyczep kempingowych).

Szeroki asortyment sprawia, że nasz sklep internetowy jest idealnym miejscem na pełne zaopatrzenie w niezbędny sprzęt, urządzenia i akcesoria kempingowe.

Oferujemy sprawdzone akcesoria kempingowe pochodzące od znanych i cenionych producentów. Są to urządzenia funkcjonalne, trwałe i bezpieczne.

Nasze akcesoria kempingowe spełniają wszelkie wymogi i normy prawne. To niezwykle istotne, szczególnie w przypadku elementów instalacji elektrycznych i sanitarnych.

Odpowiednie akcesoria kempingowe dla właścicieli pól kempingowych i biwakowych pomogą podnieść standard obozowiska, co pomaga przyciągnąć klientów. Samym turystom zapewnią natomiast komfortowy, przyjemny i efektywny wypoczynek.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone